>> Rady i porady >> Cyfrowi rodzice

Cyfrowi rodzice

Autorka: Yalda T. Uhls – ponad 15 lat pracowała w przemyśle filmowym, po czym wróciła na studia i została doktorem psychologii dziecięcej. Bada wpływ mediów na rozwój dzieci. W swojej książce analizuje świat nowych mediów, ale w bardzo konkretnym kontekście: wychowywania dzieci i młodzieży. Zauważa bowiem, że współcześni rodzice poszukują wiedzy na temat wpływu nowoczesnych technologii na rozwój dzieci, a szczególnie na młodociane umysły. Punktem wyjścia dla analiz i porad formułowanych przez Uhls są zasady działania mózgu oraz wpływ ekranu na naszą percepcję i rozwój umysłowy dzieci. Autorka porusza kolejno tematy internetu, mediów społecznościowych i obyczajów internetowych, roli nowych mediów. Autorka jest mamą dwójki nastolatków i podkreśla, że osobiste doświadczenie ma wpływ na jej pracę.
„Cyfrowi rodzice” to doskonałe źródło wiedzy dla każdego, kto usiłuje zrozumieć, jak tak naprawdę cyfrowy świat wpływa na dzieciństwo. To lektura dla każdego kto szuka opartej na faktach i badaniach informacji oraz analizy. Autorka stara się odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie: czy pod wpływem cyfrowego świata dzieciństwo zmienia się na gorsze, czy na lepsze...
Autorka w każdym z dziewięciu rozdziałów analizuje jeden temat związany z mediami i dziećmi odwołując się do odpowiednich badań z zakresu nauk społecznych. Każdy rozdział stanowi odrębną całość, tak więc nie ma potrzeby czytania książki od początku do końca w chronologicznym porządku – możesz wybrać rozdział który odpowie na twoje pytania. W opisach nie brakuje przykładów korzystania z ekranów i nowoczesnej technologii przez dzieci małe także te poniżej 2 lat.
Bardzo wiele miejsca Yalda Uhls poświęca na analizy i zasady działania mózgu oraz wpływ ekranu na naszą percepcję i rozwój umysłowy dzieci. Autorka porusza kolejno tematy internetu, mediów społecznościowych i obyczajów internetowych, roli nowych mediów w edukacji oraz gier komputerowych.
Można śmiało powiedzieć, że jest to książka z misją, która jednocześnie uwrażliwia beztroskich rodziców i uspokaja tych, którzy nadmiernie boją się nowych mediów.

Stron: 250
Format: 13,5x20,5cm