>> Rady i porady >> Czy już jest problem?
1 do 7 z 7

Agresywne dzieci
Wielu rodziców ma problem, a każda nauczycielka miała wielokrotnie kontakt z agresywnymi dziećmi. Stwarzają one wiele problemów wychowawczych i są ogromnym obciążeniem dla wszystkich. Rodzi się wtedy pytanie co robić?
Opracowanie własne redakcji

Nadpobudliwość psycho - ruchowa ( ADHD )
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) rozpoznaje się po analizie informacji o rozwoju i zachowaniu się dziecka w domu, przedszkolu lub szkole, badaniu lekarskim pediatrycznym, konsultacji neurologicznej i psychologicznej z wykonaniem niezbędnych badań dodatkowych (EEG, NMR).
Krzysztof Matysek

Dysleksja, dysgrafia, dysortografia.
czyli specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu
Krzysztof Matysek

Moczenie nocne
Powszechna jest opinia, że moczenie nocne jest tylko nieprawidłowym nawykiem lub nawet lenistwem dziecka. Takie podejście opóźnia uzyskanie fachowej porady. W chwili obecnej duża liczba moczących się dzieci nie trafia do lekarza lub zgłasza się zbyt późno.
Monika Pojawa

Rozmowa z psychologiem Marią J. Bielecką
Kiedy dziecko stwarza poważne problemy emocjonalne czy wychowawcze, a rodzice wyczerpali swoje kompetencje szukają porady i pomocy. Są sytuacje kiedy nie wystarczają porady rodziny, lekarza pediatry, czy nauczycielki w przedszkolu. Coraz łatwiej pojawiają się możliwość kontaktu z psychologiem. Na temat takich możliwości rozmowa z Marią J. Bielecką z Poradni Specjalistycznej dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Małe dziecko w szpitalu
Dla dzieci i ich rodziców pobyt w szpitalu jest często dramatycznym przeżyciem. Obecność matki lub ojca u boku chorego dziecka sprawia, że zmniejsza się poczucie niepewności, zagrożenia, stresu dla obu stron. Jak postąpić, jeżeli towarzyszenie dziecku w szpitalu nie wchodzi w rachubę?.
mgr Maria J Bielecka

Dziecko niepełnosprawne w rodzinie
Taka wiadomość wywołuje zwykle szok. Kiedy rodzice w pełni to sobie uświadamiają, trzeba wybrać najlepszy sposób życia. Zanim to jednak nastąpi, rodzice muszą zmagać się z zawiedzionymi oczekiwaniami, żalem, bólem.
mgr Maria J. Bielecka

1 do 7 z 7