>> Rady i porady >> Wychowywanie w literaturze >> Przemoc wobec dzieci

Przemoc wobec dzieci

Andres Rosiano
Przemoc wobec dzieci stała się jednym z najpoważniejszych problemów ludzkości i jest czymś najbardziej haniebnym. Każdego roku ma miejsce około trzysta milionów przypadków maltretowania dzieci. Nie wszystkie wiążą się z agresją fizyczną, z molestowaniem seksualnym czy z wyzyskiwaniem w pracy. Są też inne - bardziej subtelne - formy znęcania się nad dziećmi: maltretowanie prenatalne, emocjonalne, psychologiczne czy instytucjonalne. Problem przemocy wobec dzieci osiąga obecnie takie rozmiary, że zapobieganie mu i szukanie rozwiązań wymaga współpracy rządów i organizacji na szczeblu krajowym i międzynarodowym, udziału rodzin i instytucji wychowawczych, a także ośrodków zajmujących się wspieraniem i ochroną ofiar tej przemocy.
Andrés Soriano Díaz jest doktorem pedagogiki, specjalistą od wychowania społecznego. Wykłada na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu w Granadzie. Opublikował liczne artykuły i napisał wiele książek - wszystkie związane z problematyką edukacyjną i społeczną.

Stron: 150
Książkę kupisz w internetowej księgarni Rodzinna.pl

14 października 2019
poniedziałek 6:31