>> Rady i porady >> Wychowywanie w literaturze >> Jak powiedzieć dziecku Nie

Jak powiedzieć dziecku Nie

Obawy przed powiedzeniem stanowczego NIE swoim dzieciom ma większość rodziców. Jak zareagować, kiedy maluch nie chce pójść spać albo prawie nastoletnia córka wymusza zakup szpanerskich ciuchów...? Może poddać się dla świętego spokoju?... Co zrobić, kiedy sytuacja zupełnie wymyka się spod kontroli? W tej książce znajdziecie 26 typowych sytuacji, które są prawdziwą zmorą rodziców dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Dzięki tej lekturze poznacie sposoby na zachowanie spokoju i zimnej krwi przy wprowadzeniu swoich stanowczych, ale jasnych ograniczeń. Autorka podpowiada rozwiązania, które wzmacniając więź między rodzicami i dziećmi pozwolą uniknąć problemów w przyszłości. ... Nie powinniśmy się wahać przed formułowaniem w sposób zdecydowany zakazów i mówieniem w różnych sytuacjach: "Nie, tego nie można robić", jeśli zapewnimy jednocześnie dziecku poczucie bezpieczeństwa i rozsądne granice swobody. Nie obawiajmy się, że przeciwstawiając się rozmaitym pragnieniom czy oczekiwaniom dziecka utracimy jego zaufanie czy osłabimy jego miłość do nas... (z przedmowy do wydania polskiego)

Stron: 240
Książkę kupisz w internetowej księgarni Rodzinna.pl

14 października 2019
poniedziałek 6:31