>> Rady i porady >> Wychowywanie w literaturze
1 do 15 z 15

10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców
- Kevin Steede -

Rodzicem się nie jest. Rodzicem stajesz się przez to co robisz. Być rodzicem znaczy starać się nauczyć dziecko, jak być niezależnym i odpowiedzialnym dorosłym człowiekiem.

Każde dziecko może nauczyć się reguł
- Annette Kast-Zahn -

Autorka w doskonały sposób opsuje jak bez gróźb i kar pohamować dziecięce wybuchy agresji i przyzwyczaić do regulaminu, nie tłumiąc jednocześnie wyobraźni dziecka i dodając mu odwagi potrzebnej w dorosłym życiu.

Szczęśliwe dzieci czyli udane wychowanie
- Eter Pauling –

Doświadczony ojciec i wykwalifikowany pedagog dzieli się swoimi przemyśleniami podpowiadając, jak postępować aby osiągnąć cele wychowawcze.

Jak powiedzieć dziecku Nie
Cynthia Whitham
W tej książce znajdziecie 26 typowych sytuacji, które są prawdziwą zmorą rodziców dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Autorka podpowiada rozwiązania, które pozwolą uniknąć problemów, wzmacniając więź między rodzicami i dziećmi.

Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić?
Robert J. MacKenzie
Podstawą skutecznego wychowywania jest konsekwentne wyznaczanie granic, umożliwiających dziecku orientację w otaczającym je świecie.

Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, Jak słuchać ...
Adele Faber
Światowy bestseller pośród publikacji poświęconych problemom, z jakimi każdego dnia zmagają się rodzice i dzieci.

Niespokojne dzieci
Jirina Prekop i Christel Schweizer
Coraz więcej rodziców szuka pomocy u specjalistów, bo niepokoi ich nadmierna, czasem wręcz bezgraniczna ruchliwość ich dzieci.

Agresja u dziecka i nastolatka
Edwige Ankier
- pomaga nam rozpoznać jej specyficzne objawy agresji swojego dziecka od narodzin do okresu dojrzewania i tłumaczy, jak należy na nie odpowiedzieć.

Każdy czasem wpada w gniew
Michaelene Mundy
Autorka przekazuje jak nauczyć dzieci z radzeniem sobie z gniewem, a także sami nauczymy się stosować to w swoim życiu.

Krzyczeć, bić, niszczyć.
Joachim Rumpf
Autor tłumaczy, czym jest zjawisko agresji, jakie są jej rodzaje i kiedy przeradza się ona w przemoc.

Przemoc wobec dzieci
Andres Rosiano
Przemoc wobec dzieci stała się jednym z najpoważniejszych problemów ludzkości i jest czymś najbardziej haniebnym.

Wspomagania rozwoju dzieci ze złożonymi zespołami zaburzeń
Książka jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych wspomaganiem rozwoju dzieci ze złożonymi zespołami zaburzeń – nauczycieli, psychologów, rehabilitantów, pracowników socjalnych, lekarzy i studentów, a także rodziców.
Prezes Stowarzyszenia „GEN” Hanna Maciejewska

KRNĄBRNE ZACHOWANIE. Jak sobie z nim poradzić.
Dzięki tej książce nauczymy się rozpoznawać postawy dzieci, które powinny wzbudzać nasz niepokój, oraz te, które są naturalne w ich wieku.

Bajką wylecz nocne lęki malucha
Są bajki, które dzieci wyciszają. Inne pomagają oduczyć złych przyzwyczajeń. Są również opowieści, które uczą sprzątania w pokoju. Dzięki innym można przezwyciężyć strach związany z nocnymi potworami albo przetrwać rozłąkę z rodzicami, np. wtedy gdy mama idzie do szpitala.
Katarzyna Klimowicz zainteresowała się bajkoterapią, kiedy chciała pomóc córce pokonać lęk przed przedszkolem
Życie Warszawy 19-01-2009, aut. Natalia Bet

Cyfrowi rodzice
Książka "Cyfrowi rodzice" Yaldy T. Uhls jest wyjątkowym poradnikiem dla rodziców i nauczycieli troszczących się o zharmonizowany rozwój swoich dzieci i dbających, by nie popadły w skrajności świata internetu i social mediów. Autorka rozbiera na czynniki pierwsze świat nowych mediów, ale w bardzo konkretnym kontekście: wychowywania dzieci i młodzieży.

1 do 15 z 15

Zobacz archiwum