>> Rady i porady >> Dobre rady psychologa
1 do 8 z 8

Justyna Dąbrowską, psycholog
jest autorką wszystkich zamieszczonych w tym rozdziale artykułów.

Tyle wymagań, ile miłości
Jak nauczyć dziecko podstawowych reguł życia rodzinnego i co robić, kiedy te reguły łamie?

Pomóż dziecku uwierzyć w siebie
Poczucia własnej wartości nie da się odziedziczyć. Dziecko buduje je przez wiele lat, ale my, rodzice, możemy mu w tym bardzo pomóc.

Jak ukoić dziecięce lęki
Nie uda nam się stworzyć dziecku środowiska, w którym nigdy nie musiałoby się niczego bać. Możemy jednak starać się tak je wycho-wywać, by umiało sobie ze swymi lękami poradzić.

Z dziećmi bez stresu
To prawda, że życie - także z dziećmi - pełne jest najrozmaitszych kłopotów. Ale czy nie za bardzo się na nich koncentrujemy?

Wszystkie dzieci kłamią,
ale czy zawsze trzeba się tym martwić?

Nadpobudliwe?
Porusza się wyłącznie biegiem, na niczym nie może się skupić, nic nie odkłada na miejsce i nie jest łatwym towarzyszem zabaw.

Jak rozmawiać z dziećmi o seksie
Zazwyczaj "uświadomienie seksualne" kojarzy nam się z poważną rozmową z nastoletnim synem czy córką. Ale tak naprawdę zaczyna się ono znacznie wcześniej.

1 do 8 z 8

Zobacz archiwum