Strona główna    Prześlij do znajomego    Forum dyskusyjne    Pobierz banner    Kontakt
 
 
 
MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
 
Internet
     
 

>> Przedszkole >> O przedszkolach 
1 do 10 z 10

Zerówka 
Zerówka ma tylko to wspólne ze szkołą, że przygotowuje dzieci do rozpoczęcia nauki. Znajdziecie tam kącik z półeczkami na zabawki i pomocami dydaktycznymi, dużo miejsca do zabawy i profesjonalną opieka nauczyciela.
Opracowanie własne redakcji

Rodzaje przedszkoli 
Ustawa o systemie oświaty począwszy od 1991r stworzyła możliwość funkcjonowania dwóch rodzajów przedszkoli: publicznych i niepublicznych. Samorządy mają obowiązek zapewnić wszystkim dzieciom 6 letnim możliwość bezpłatnego chodzenia do zerówek.
Opracowanie własne redakcji

Wybieramy przedszkole 
Rodzic analizując ofertę przedszkoli w dużej mierze bierze najpierw pod uwagę lokalizację, a potem inne walory. My zachęcamy aby odwiedzić wybrane placówki, wypytać o warunki, zobaczyć przedszkole, dowiedzieć się na temat realizowanego programu.
Opracowanie własne redakcji

Przedszkole z programem autorskim
Przedszkole STEP w Bydgoszczy realizuje własny, wszechstronny i profesjonalny program edukacyjny „Nasze dzieci są radosne”. Jest on bardzo atrakcyjny i przyjazny dzieciom.

Przedszkola Montessori
Coraz większą popularność zyskują w Polsce przedszkola realizujące pedagogikę Marii Montessorii. Warto poznać założenia i zasady funkcjonowania tych placówek.

Przedszkole w Jezierzycach
Nie tylko przedszkola w wielkich miastach są ciekawymi przedszkolami godnymi pochwały na łamach Państwa portalu – twierdzi Dyrektorka przedszkola w Jezierzycach. My także mamy dużo pomysłów, a stosowane metody dają świetne efekty.

Jak założyć prywatne przedszkole
Często do redakcji przysyłane są zapytania: jakie trzeba spełniać wymagania aby otworzyć niewielkie prywatne przedszkole. Artykuł przedstawia podstawowe wymogi prawne.

Przedszkole korczakowskie
Naszą misją jest wspomaganie rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i fizycznego dziecka uwzględniając i wykorzystując jego indywidualne upodobania i zdolności, bez nacisków i przymusu, lecz wykorzystując naturalną potrzebę poznawania otaczającego świata.


Warszawskie przedszkole MyVinci 
Wśród przedszkoli wdrażających nowoczesne metody, ciekawą ofertą wyróżnia się warszawskie MyVinci, z autorskimi i nietypowymi - jak na polskie warunki – rozwiązaniami. Typowe dla MyVinci są zajęcia prowadzone w formie eksperymentów. Ten sposób wykorzystuje wiele przedszkoli, ale raczej od święta np. zapraszając raz na miesiąc na warsztaty z „Szalonymi Naukowcami”. W MyVinci takie doświadczenia to codzienność.
Materiały prasowe

1 do 10 z 10

Zobacz archiwum
 
 
 
 
 
     
 
24 maja 2022 
wtorek 2:36
 
HOME
FORUM
PORADNIE
PRZEDSZKOLA
 
 

REKLAMA 
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp