>> Przedszkole >> Rodzice piszą do nas >> Nie umiem bawić się z dzieckiem

Nie umiem bawić się z dzieckiem

Mam dziecko w wieku 6 lat. Odkryłam, że tak naprawdę nie umiem się z nią bawić. Nie znam piosenek dla dzieci w tym wieku, pląsów, wyliczanek. Jedyne co umiem to robić z nią zakupy, bawić się w fryzjera itd. A gdzie tu nauka? Nie potrafię zachęcić jej do zabaw wymagających wysiłku intelektualnego, a tu przedszkole. POMOCY

Mamo, nie bój wspólnej zabawy!Odpowiada nauczycielka na forum dyskusyjnym

Droga mamo! Zacznij od prostych rzeczy. Świetną zabawa jest wspólne pieczenie ciasta, robienie pierogów, lepienie plastelina, malowanie farbami itp. Wspaniale układa się razem puzzle, układanki wg wzoru, gra w Piotrusia itp. To wszystko wspomaga rozwój twojego dziecka (są to umiejętność przydatne w późniejszej nauce - ćwiczenia rąk, aby dziecko ładnie pisało, układanie puzzli, dostrzeganie różnic w obrazkach - by w późniejszym etapie nauki dostrzegało różnice w kształcie literek, cyfr itp). Możecie porozcinać np pocztówki i razem je układać. A może wspólnie wykonacie jakąś pocztówkę z wakacji ( dziecko będzie doskonaliło umiejętność posługiwania się nożyczkami). Fajną zabawą jest wymyślanie jak najwięcej wyrazów na daną głoskę (pomocne w późniejszej nauce czytania). Opowiadaj dziecku dużo bajek ( będzie potrafiło słuchać), rozmawiajcie o nich, wymyślajcie własne zakończenia ( będzie umiało opowiadać, rozwinie się mu fantazja itp). Rozwiązujcie razem rebusy, labirynty, krzyżówki z czasopism dziecięcych itd. Nie bój się przedszkola, w przedszkolu dziecko uczy się bawiąc!!

4 kwietnia 2020
sobota 5:26