>> Przedszkole >> Rodzice piszą do nas >> Religia w zerówce

Religia w zerówce

Proszę o informacje, czy nauka religii w zerówce jest obowiązkowa?

W przedszkolu podobnie jak w szkole nauka religii nie jest obowiązkowa. Rodzice na początku roku szkolnego winni złożyć deklaracje akceptujące uczestnictwo dziecka w religii. Placówka oświatowa winna zapewnić dzieciom których rodzice takiej woli nie wyrazili opiekę proponując i organizując inne zajęcia, tak aby dziecko nie doświadczało dyskomfortu czy przykrych sytuacji z tego powodu. Można przecież też rozwiązać sprawę organizacyjnie i prowadzić zajęcia religii na pierwszej albo ostatniej godzinie i wówczas nie będzie problemu zajęć zastępczych. Ma Pani prawo do zwrócenia się zastosowania w zerówce tych zasad. Praktyka jest jednak czasami inna. Wynika to z tego, że rodzice rezygnują ze swoich praw, a szkoła czy przedszkole przestaje mieć problem.
Sprawa jest delikatna, bo dotyczy głównie dziecka i mając na uwadze jego dobro podejmie Pani z pewnością słuszną decyzję.

4 kwietnia 2020
sobota 5:21