Strona główna    Prześlij do znajomego    Forum dyskusyjne    Pobierz banner    Kontakt
 
 
 
MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
 
Internet
     
 

>> Przedszkole >> Dziecko w przedszkolu 
1 do 9 z 9

Przygotowanie dziecka do przedszkola
Gdy podejmujecie Państwo decyzję o wysłaniu dziecka do przedszkola, należy postawić pytanie czy przygotowane jest ono do tego. Proponujemy co zrobić aby dobrze przygotować dziecko do czekających je przeżyć.
Opracowanie własne redakcji

Pierwsze dni w przedszkolu 
Pierwsze dni dziecka w przedszkolu to trudny okres i sprawdzian dla dzieci i rodziców. Proponujemy kilka bardzo prostych lecz istotnych rad dla rodziców.
Opracowanie własne redakcji

Codzienne problemy 
Wieloletnie doświadczenia nauczycielek związane z pobytem dziecka w przedszkolu w zakresie codziennych zwykłych „problemów” można przedstawić w postaci krótkich porad i propozycji.
Opracowanie własne redakcji

O sposobach zmniejszania stresu adaptacyjnego u dzieci 
Wskazówki i porady dla rodziców dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną. Zarówno młodszym przedszkolakom jak i starszym dzieciom trudno przystosować się do nowej sytuacji i nowych warunków. Mam nadzieję, że te rady i wskazówki pomogą przetrwać ten trudny dla wszystkich czas.

Ustalanie gotowości do podjęcia nauki szkolnej starszych przedszkolaków 
W przedszkolach i w klasach zerowych, co roku przystępuje się do ustalania, w jakim stopniu dzieci są przygotowane do nauki szkolnej. Przedszkolaki na ocenę rysują szlaczki! Rodzice znowu będą zdezorientowani, a w prasie czytają, że jest to skandal pedagogiczny. Warto, więc przyjrzeć się ustalaniu dojrzałości przedszkolnej, bez szukania sensacji, od strony wiedzy pedagogicznej i psychologicznej.

Inne w domu, inne w przedszkolu 
Bywa, że dziecko zupełnie inaczej zachowuje się w domu, a inaczej w grupie przedszkolnej. W jednym przypadku dziecko ciche i spokojne w domu – w przedszkolu za żadne skarby nie chce podporządkować się grupowym zasadom.
Bywa też odwrotnie; mama nie może się nadziwić, że jej dziecko słucha pani, grzecznie się bawi, chętnie pomaga pani i innym dzieciom, sprząta po sobie zabawki.
Małgorzata Piotrowska

Warto zadbać o dobry początek edukacji przedszkolnej. 
Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu można w istotny sposób ułatwić dziecku wejście w „nowy świat” – w świat przedszkola. Każde dziecko jest inne, dlatego i proces adaptacji do nowego środowiska może przebiegać różnie.
Małgorzata Piotrowska – nauczycielka przedszkola

Dziesięć cennych rad „Przyjaznego Przedszkola” 
Przekroczenie progu przedszkola jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu dziecka, rozpoczynającym nowy etap w jego życiu. Zajęcia adaptacyjne skierowane do rodziców mają na celu uświadomienia im, jak wielkie znaczenie ma współpraca na linii rodzice – przedszkole w procesie przystosowania się ich dzieci do nowego środowiska w atmosferze bezpieczeństwa, spokoju i łagodności.
Krystyna Krasińska

GRUPY RÓŻNORODNE WIEKOWO W PRZEDSZKOLU 
Grupy różnorodne wiekowo z powodzeniem stosowane w większości przedszkoli w Europie stanowią słuszne rozwiązanie dla dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Zapewniają właściwy rozwój dziecka i możliwość prowadzenia edukacji w sposób skuteczny, umożliwiający realizację podstawy programowej.
Ewa Krzesiwczyk

1 do 9 z 9

Zobacz archiwum
 
 
 
 
 
     
 
24 maja 2022 
wtorek 0:55
 
HOME
FORUM
PORADNIE
PRZEDSZKOLA
 
 

REKLAMA 
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp