>> Przedszkole >> Przedszkole w życiu dziecka
1 do 5 z 5

Edukacja przedszkolna
Pobyt dziecka w przedszkolu ma niewątpliwie bardzo korzystny wpływ na jego rozwój. Badania potwierdziły, że większość dzieci osiąga odpowiednią dojrzałość aby uczęszczać do przedszkola już w wieku 3 lat.
Opracowanie własne redakcji

Atuty przedszkola
Badania i naukowcy dowodzą, że siedmiolatek który idzie do szkoły, a przedtem od 3 – 4 lat chodził do przedszkola w istotny sposób przewyższa rówieśnika który do przedszkola nie chodził nawet o dwa lat pod względem wielu umiejętności.
Opracowanie własne redakcji

O prawach dziecka - z okazji Dnia Dziecka
Dorośli doskonale znają swoje prawa, niejednokrotnie jednak zapominają o tym, że również i dzieci będąc częścią społeczeństwa mogą korzystać ze swoich praw zawartych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i Konwencji Praw Dziecka.
Renata Wypych

Uczyć bawiąc
Oprócz miłości, ubrań i mądrych zabawek potrzebuje bodźców, które w odpowiedni sposób mogą ukierunkować jego rozwój. W przeciwnym wypadku traci z wiekiem naturalną chęć nauki. Tak jak nasionko wymaga żyznej gleby, słońca i wody, tak dziecko musi mieć kochających rodziców oraz odpowiednio przygotowaną kadrę pedagogiczną w przedszkolu.
Katarzyna Jancewicz

Świadomy przedszkolak – czyli czym skorupka za młodu nasiąknie…
Podsumowanie warsztatów organizowanych przez Fundację VERBA, niezależną organizację pozarządowa, która zajmuje się edukacją oraz przełamywaniem stereotypów funkcjonujących w odniesieniu do osób niepełnosprawnych. Głównym celem działalności jest wspieranie przemian związanych z postrzeganiem niepełnosprawności i działanie na rzecz poprawy jakości życia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Joanna Orłowska

1 do 5 z 5