>> Przedszkole
1 do 6 z 6

Witamy w dziale PRZEDSZKOLE
Znajdziecie Państwo tutaj wiele ciekawych informacji i artykułów o przedszkolach i programach tam realizowanych. Radzimy jak przygotować dziecko do przedszkola, przełomowego wydarzenia w ich dotychczasowym życiu. Zapraszamy do artykułów w menu po lewej stronie.

* Zapraszamy do naszego FORUM DYSKUSYJNEGO gdzie wywołane są stale ciekawe problemy i gdzie można dzielić się swoimi doświadczeniami oraz wątpliwościami.

* Polecamy też bazę PRZEDSZKOLA gdzie prezentują siebie i swój dorobek przedszkola z całej Polski.

O sposobach zmniejszania stresu adaptacyjnego u dzieci
Wskazówki i porady dla rodziców dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną. Zarówno młodszym przedszkolakom jak i starszym dzieciom trudno przystosować się do nowej sytuacji i nowych warunków. Mam nadzieję, że te rady i wskazówki pomogą przetrwać ten trudny dla wszystkich czas.

Ustalanie gotowości do podjęcia nauki szkolnej starszych przedszkolaków
W przedszkolach i w klasach zerowych, co roku przystępuje się do ustalania, w jakim stopniu dzieci są przygotowane do nauki szkolnej. Przedszkolaki na ocenę rysują szlaczki! Rodzice znowu będą zdezorientowani, a w prasie czytają, że jest to skandal pedagogiczny. Warto, więc przyjrzeć się ustalaniu dojrzałości przedszkolnej, bez szukania sensacji, od strony wiedzy pedagogicznej i psychologicznej.

Uczyć bawiąc
Oprócz miłości, ubrań i mądrych zabawek potrzebuje bodźców, które w odpowiedni sposób mogą ukierunkować jego rozwój. W przeciwnym wypadku traci z wiekiem naturalną chęć nauki. Tak jak nasionko wymaga żyznej gleby, słońca i wody, tak dziecko musi mieć kochających rodziców oraz odpowiednio przygotowaną kadrę pedagogiczną w przedszkolu.
Katarzyna Jancewicz

Warszawskie przedszkole MyVinci
Wśród przedszkoli wdrażających nowoczesne metody, ciekawą ofertą wyróżnia się warszawskie MyVinci, z autorskimi i nietypowymi - jak na polskie warunki – rozwiązaniami. Typowe dla MyVinci są zajęcia prowadzone w formie eksperymentów. Ten sposób wykorzystuje wiele przedszkoli, ale raczej od święta np. zapraszając raz na miesiąc na warsztaty z „Szalonymi Naukowcami”. W MyVinci takie doświadczenia to codzienność.
Materiały prasowe

1 do 6 z 6