Strona główna    Prześlij do znajomego    Forum dyskusyjne    Pobierz banner    Kontakt
 
 
 
MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
 
Internet
     
 

>> Przedszkole >> Przedszkola w Europie 
1 do 7 z 7

Przedszkola w Europie 
Jesteśmy przekonani, że wiele osób u nas w kraju, a szczególnie rodzice i nauczyciele chętnie dowiedzą się czy i w jakich obszarach oraz jak mocno różnią się nasze polskie przedszkola, edukacja i praktyka, od tego co jest za granicą.
Elżbieta Uniewska

Niemieckie przedszkola w Lubece
Prezentacja przedszkoli widzianych z perspektywy mamy. Spacer po przedszkolach w Lubece pozwali na zauważenie różnic i wskaże rozwiązania inne, jakich jeszcze u nas nie ma.
Beata Sadowski

Przedszkolak w Anglii
O przedszkolach w Londynie opowiada pracująca tam z dziećmi pani Asia. Warto poczytać aby zauważyć jak bardzo różnią się systemy i rozumienie opieki przedszkolnej i te ceny!
Asia Kmieciak

Przedszkole w Norwegii - ”Norsk Barnehage ”
O przedszkolach w Norwegii opowiada Pani Ewa Wos mieszkająca tam od 17 lat. Jest wykształconym pedagogiem i cały czas pracuje z dziećmi.
Ewa Wos

Pierwsze kroki w edukacji małego dziecka w Danii
Autorki tego artykułu uczestniczyły we wrześniu 2005r w seminarium edukacyjnym w Danii. Postanowiły przedstawić Państwu organizację edukacji przedszkolnej w Danii oraz swoje obserwacje z poznanych tam bardzo ciekawych przedszkoli.
Alicja Kisiel; Ewa Strzęciwilk; Grażyna Szlachta

Przedszkole na Węgrzech
W węgierskim przedszkolu czy systemie edukacyjnym nie ma odpowiednika polskiej zerówki, jednak generalnie dzieci kończą edukację przedszkolną w przypadku, gdy dostaną pozytywną opinię o gotowości do pójścia do szkoły. Gotowość jest oceniana i testowana przez pedagoga i psychologa. Jeśli dziecko nie jest gotowe do szkoły to zaleca się „repetownie” i pozostanie jeszcze rok w przedszkolu. Nie jest to nic nadzwyczajnego, raczej powszechnie przyjęte. W związku z tym wśród pierwszoklasistów można spotkać dzieci 6-letnie jak i takie, które skończą wkrótce 8 lat.
Magdalena Dopierala-Bősze

Wiedeńskie przedszkola – raj dla dzieci i… rodziców
Austria, a szczególnie jej stolica Wiedeń, mają bardzo dobrze rozwinięty system opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Wiedeńczycy widzą inwestycję w przedszkola i żłobki jako inwestycję w przyszłość swoich dzieci i, poniekąd, inwestycję w swoją starość
Biuro Miasta Wiednia


1 do 7 z 7

Zobacz archiwum
 
 
 
 
 
     
 
24 maja 2022 
wtorek 1:34
 
HOME
FORUM
PORADNIE
PRZEDSZKOLA
 
 

REKLAMA 
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp