>> Kącik nauczycielski >> Propozycje dla przedszkoli >> NOWOCZESNA SERIA EDUKACYJNA „SAM”

NOWOCZESNA SERIA EDUKACYJNA „SAM”

Seria książeczek SAM skierowana jest do dziecka w wieku 6-10 lat, które samodzielnie lub przy pomocy i we współpracy z dorosłymi zdobędzie wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania wielu ciekawych zadań i przedsięwzięć.

Nową serię edukacyjną SAM rozpoczynają 2 zestawy po 8 tytułów (razem 16).

ZESTAW A: SAM dbam o zdrowie, SAM rozpoznaję czas, SAM uczę się angielskiego, SAM przygotowuję prezenty, SAM organizuję zabawy w domu, SAM rozpoznaję kwiaty, SAM uczę się dobrych manier, SAM poznaję ciało człowieka.

ZESTAW B: SAM załatwiam ważne sprawy, SAM dbam o swoje bezpieczeństwo, SAM opiekuję się zwierzętami domowymi, SAM bawię się na podwórku, SAM wracam do domu, SAM dbam o środowisko, SAM przygotowuję urodziny, SAM odkrywam świat komputera.
Przy pomocy książek serii SAM dziecko w łatwy i przyjemny sposób uczy się opieki nad zwierzętami i roślinami, poznaje język angielski, rozwiązuje zagadki i wymyśla nowe formy zabaw, poznaje zasady ruchu drogowego i bezpieczeństwa.

Dziecko znajdzie tu instrukcje, porady i podpowiedzi jak przygotować urodziny, jak rozpoznawać ptaki, drzewa i kwiaty, w jaki sposób uczyć się dobrych manier, jak dbać o środowisko, w co bawić się w domu i na podwórku. Cały materiał, ćwiczenia i teksty zostały opracowane i dostosowane do możliwości i potrzeb dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Książki zostały napisane w prosty, zrozumiały i przystępny sposób – z udziałem metodyków, pedagogów i wychowawców.

Wszystkie publikacje zawierają kolorowe, przejrzyste ilustracje i zdjęcia oraz dużą, ułatwiającą czytanie, wyraźną czcionkę, dzięki czemu podane wiadomości stają się łatwe do przyswojenia i zapamiętania, a nauka – zawsze połączona z zabawą – przyjemna.

Więcej informacji w Wydawnictwie Europa

Wydawnictwo Europa