>> Kącik nauczycielski >> Propozycje dla przedszkoli >> Najbardziej zakręcona płyta dla dzieci !

Najbardziej zakręcona płyta dla dzieci !

Album „Pokręciło się” w wykonaniu Rass Tomi & Dzieciuff Squad to 10 radosnych, melodyjnych, łatwo wpadających w ucho piosenek przeznaczonych głównie dla słuchaczy w wieku przedszkolnym i wczesnych lat szkolnych. Zabawne, niebanalne teksty (posiadające nierzadko drugie dno) podane w znakomitej mieszance popu, rocka, folku i reggae – to znak rozpoznawczy tego wydawnictwa. Płyta zawiera także wersje instrumentalne wszystkich utworów, tzw. karaoke do samodzielnego śpiewania. Dodatkowo w książeczce dołączonej do płyty zawarte są teksty wszystkich piosenek. Co ważne, płyta ta powstała nie tylko z myślą o młodych ludziach, ale przede wszystkim przy ich udziale.

Album ten (podobnie jak zespół) powstał z inicjatywy Tomka „Rass Tomi” Jankowskiego. Jako młody nauczyciel muzyki i jej pasjonat, zauważył w podręcznikach brak ciekawych propozycji do śpiewania. Bazując na sprawdzonych hitach ze swojego dzieciństwa (Fasolki, Majka Jeżowska, Dyskoteka Pana Jacka, Małe Voo Voo), pomyślał o stworzeniu autorskich piosenek. Widząc ciepłą i żywą reakcję swoich uczniów na te kompozycje, postanowił pisać dalej - tak najkrócej można przedstawić genezę powstania płyty „Pokręciło się” Rass Tomi & Dzieciuff Squad.

Wykaz utworów:

1. Pokręciło się 3:03
2. Lato w moim mieście 3:21
3. (Pa)Rada Pedagogiczna 3:08
4. Romance a la France 4:15
5. Piosenka SKAkana 3:01
6. Bossanova z trąbą (czyli 4 słonie kilka lat później) 4:02
7. Łapu cap to jest rap 3:00
8. Pyra story 3:16
9. Jeżyk Jerzy 3:41
10. Kołysanka dla Fryderyka 2:18

11 – 20. wersje instrumentalne piosenek