Strona główna    Prześlij do znajomego    Forum dyskusyjne    Pobierz banner    Kontakt
 
 
 
MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
Internet
     
 

>> Kącik nauczycielski >> Propozycje dla przedszkoli >> FESTIWAL ŚPIEWAJĄCYCH PRZEDSZKOLAKÓW – XXIII edycja 

FESTIWAL ŚPIEWAJĄCYCH PRZEDSZKOLAKÓW – XXIII edycja

To już dwudziesta trzecia edycja festiwalu, który jest największym tego typu projektem kulturalnym, artystycznym i dydaktycznym realizowanym we Wrocławiu. Przegląd twórczości i talentów najmłodszych wykonawców jest dla większości uczestników pierwszym prawdziwym występem, debiutem na profesjonalnej scenie z nagłośnieniem, światłami i bajkową scenografią, przed życzliwą i emocjonalnie reagująca kilkusetosobową publicznością. Atmosferze prawdziwej radości i dobrej zabawy sprzyja niekonkursowy charakter festiwalu – tu każdy jest zwycięzcą i każdy otrzymuje nagrodę. Prowadzące festiwal instruktorki zajęć artystycznych w CK AGORA - Irena Łukaszewicz i Beata Gonia-Łozowska – z życzliwością pomogą występującym dzieciom w pokonywaniu tremy, strachu i nieufności oraz zaproszą do wspólnej zabawy z publicznością.
Do udziału w XXIII edycji Festiwalu Śpiewających Przedszkolaków zapraszamy solistów, duety, zespoły wokalne, zespoły wokalno – instrumentalne z wrocławskich przedszkoli publicznych, prywatnych, ognisk muzycznych, ośrodków oraz placówek kulturalnych i oświatowych. Przyjmowane są również zgłoszenia indywidualne rodziców.
Regulaminy i karty zgłoszeń są dostępne na stronie internetowej www.ckagora.pl w zakładce POBIERZ PLIKI oraz w siedzibie CK AGORA, w dni powszednie w godzinach 9.00 - 18.00. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 maja br.


 termin: 14 maja, od godz. 10.00
 koszty akredytacji: od 25 do 55 zł (uzależnione od ilości wykonawców)
 informacje: Centrum Kultury AGORA, pl. Piłsudskiego 2, 51-152 Wrocław,

koordynator - Irena Łukaszewicz, pok. nr 6 (parter), tel. 071 325 14 83, w. 23
e-mail:dz.programowy@ckagora.pl

JAK ZROZUMIEĆ ŚWIAT DZIECKA – współczesne spojrzenie na tradycyjne metody pedagogiczne


Atomedia Consulting, wydawca informatora Skarb Rodzica, zaprasza pedagogów, studentów kierunków pedagogicznych, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych skutecznymi technikami komunikacji z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na ogólnopolską konferencję, pod patronatem miesięcznika Bliżej Przedszkola. W programie m.in. zagadnienia związane z bajkoterapią, arteterapią, znaczeniem symboli i rysunków w życiu dziecka, zabawami angażującymi różne zmysły. Uczestnicy konferencji zapoznają się z nowoczesnymi pomocami edukacyjnymi oferowanymi przez wydawców i dystrybutorów. Będą mogli wziąć udział w spotkaniach i dyskusjach z autorami podręczników dla dzieci, nauczycieli i rodziców a także - jako widzowie – uczestniczyć w Festiwalu Śpiewających Przedszkolaków.

 termin: 12-13 maja, godz. 19.00 – 15.00
 miejsce: Centrum Kultury AGORA, pl. Piłsudskiego 2, 51-152 Wrocław-Karłowice
 organizator: Atomedia Consulting, wydawca informatora Skarb Rodzica
 kontakt: Anna Tkaczyk, tel. 509 380 728, e-mail:ania@skarbrodzica.pl
 koszty uczestnictwa w dwudniowej konferencji – 139 zł/os.


XII UFO FORUM - jedyna cykliczna impreza tego typu w Europie

Pomysłodawca forum i jego główny organizator – Janusz Zagórski, tradycyjnie od 12 lat zaprasza do Centrum Kultury AGORA na jedyne w Polsce i w Europie spotkanie dotyczące fenomenu niezidentyfikowanych obiektów latających. W programie tegorocznego forum znajdą się m.in. informacje o nowej akcji publicznej w sprawie UFO, relacje świadków o niezwykłych spotkaniach z ET oraz doświadczenia wojskowych z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi, rejestracje foto i video dziwnych obiektów, odkrywanie historii początków ludzkości, dyskusje nad przygotowaniem do kontaktów z istotami pozaziemskimi.

 termin: 17 maja, godz. 15.00 – 22.00
 miejsce: Centrum Kultury AGORA, pl. Piłsudskiego 2, 51-152 Wrocław-Karłowice
 organizator: Ośrodek Edukcaji Janusz Zagórski i FNC
 informacje i rezerwacje biletów: Janusz Zagróski, tel. 0 691 558 259
e-mail:ufofnc@kn.pl
 bilety: 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy – uczniowie, studenci); bezpośrednia sprzedaż biletów – w dniu imprezy, w CK AGORA, od godz. 13.00
 informacje: www.ufotv.pl www.npn.ehost.pl www.aho-online.yoyo.pl


MAGDALENA GEREMESZ
„W świetle witraży” - wystawa

Autorka wystawy talent odziedziczyła po ojcu – Marku Sarnowskim, z którym jeszcze jako licealistka pracowała w jego atelier witraży. Tam poznała alchemiczne tajniki szkła i metalu, stąd dziś potrafi, jak niewielu, zamieniać rzeczy zwykłe w niezwykłe, np. zerwany listek w srebrną broszkę a kawałki kolorowego szkła w niepowtarzalną kompozycję witrażową, m.in. taką, jaka zdobi okna galerii i kawiarni CK AGORA.
W latach 1991 – 1996 współpracowała z firmą GemUR Urbaniak, dla której tworzyła srebrną biżuterię i oprawę szkieł (okuwanie), a w latach 1999-2003 pracowała w INKO ART - pracowni witraży, gdzie poznała techniki renowacji witraży zabytkowych.
Swoimi umiejętnościami i talentem w projektowaniu i tworzeniu prac witrażowych dzieli się z uczestnikami warsztatów, które prowadzi od kilku lat, m.in. weekendowe warsztaty dla dorosłych w CK AGORA.
Na wystawie „W świetle witraży” Magdalena Geremesz pokaż prace z ostatnich dwóch lat oraz najnowsze, tworzone w chwilach wolnych od zawodowych obowiązków. Będą to zarówno tradycyjne witraże, jak i przedmioty użytkowe – świeczniki, lustra, lampy, biżuteria, wykonane techniką Tiffany.


 wernisaż wystawy – 27 maja, godz. 18.00
 wystawa czynna do 20 czerwca 2008 r.
 Galeria Centrum Kultury AGORA, pl. Piłsudskiego 2, Wrocław-Karłowice,

koordynator – Dorota Sapińska, tel. 071 325 14 83 w.28, e-mail: d.sapinska@ckagora.p www.ckagora.pl


B>TEATRALNY DZIEŃ MATKI


Z okazji Dnia Matki młodzieżowa grupa teatralna, pracująca pod kierunkiem instruktorki i aktorki – Beaty Goni-Łozowskiej, zaprasza na premierę przedstawienia powstałego z fragmentów trzech spektakli: „Piaskownicy” M.Walczaka, „Szeherezady, czyli disco-polo live” K. Jaworskiego oraz „Randki w ciemno” J. Bażanowskiej.
Spektakl jest owocem kilkumiesięcznej pracy warsztatowej nad dogłębnym poznawaniem sztuki aktorskiej. Występujący w nim młodzi (13-15 lat) wykonawcy pragną wyrazić i pokazać marzenia dzieci z blokowisk i szkolnych podwórek, wykorzystując do tego elementy pastiszu programów telewizyjnych, akcenty komediowe, a także stawiając trudne pytania o przyjaźń, koleżeństwo, odpowiedzialność.
Przedstawienie dedykowane jest wszystkim Mamom, które w dniu jego premiery będą obchodziły swoje święto.

 termin: 26 maja, godz.19.00
 sala nr 15 w Centrum Kultury AGORA, pl. Piłsudskiego 2, Wrocław-Karłowice,

koordynator – Beata Gonia-Łozowska, tel. 071 325 14 83 w. 23
e-mail: promocja@ckagora.pl www.ckagora.pl
 wstęp wolnyKARŁOWICKA MAJÓWKA


Organizowana przez Radę Osiedla Karłowice-Różanka integracyjna impreza plenerowa, której program artystyczny wypełnią występy zespołów muzycznych, tanecznych i taneczno-wokalnych z Centrum Kultury AGORA. Będą to: Pszczółki, z układem tanecznym „Krasnoludki” i „Żagle”, Mała Przygoda z „Czarodziejką” i „Cha-cha”, Przygoda w układzie „Tęcza”, „Podróż do Afryki”, Fleks – układy solowe i duety „Na poligonie”, hip-hop. W miniaturach tanecznych wystąpią członkowie grupy tańca irlandzkiego pod kierunkiem Anety Smolińskiej.

 termin: 25 maja, od godz. .....
 miejsce: plac zabaw przy al. Kasprowicza

 koordynator: Irena Łukaszewicz, tel. 071 325 14 83, w. 23
e-mail:dz.programowy@ckagora.plUWAGA! KONKURS PLASTYCZNY


Kamieniczki z duszą” to konkurs plastyczny dla pomysłowych i spostrzegawczych uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Zadaniem jest przedstawienie w dowolnej formie plastycznej pięknej i często zapomnianej architektury wrocławskich kamieniczek. Technika oraz materiał użyte do wykonania pracy - zależą jedynie od jej autora. Najciekawsze i najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone oraz pokazane na wystawie w galerii CK AGORA.
Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.ckagora.pl Prace należy dostarczyć lub przesłać do 19 czerwca br.

Szczegółowych informacji udziela instruktor plastyki – Jadwiga Całka, tel. 071 325 14 83 w. 34, e-mail:plastyka@ckagora.pl


Marianna Parylak
 przedszkolaki1.jpg
 przedszkol3.JPG
 
 
 
 
 
     
 
2 kwietnia 2020 
czwartek 9:22
 
HOME
FORUM
PORADNIE
PRZEDSZKOLA
 
 

REKLAMA
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp