>> Kącik nauczycielski >> Propozycje dla przedszkoli >> Archiwum
1 do 13 z 13

Media - przyjaciel czy wróg dziecka?
Publikacja przedstawia wpływ mediów na rozwój i zachowanie dziecka w wieku 3-6 lat (okres przedszkolny i zerówka). Jest krótkim przewodnikiem po świecie reklam, gier komputerowych oraz programów telewizyjnych i radiowych, charakteryzującym ich wpływ na rozwój i samopoczucie małego odbiorcy.

Sztuka dobierania kształtu
Układanki pomagają w rozwoju dziecka, rozwijając jego sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchowa, kształcą wyobraźnię przestrzenną i ćwiczą koncentracje uwagi.

FESTIWAL ŚPIEWAJĄCYCH PRZEDSZKOLAKÓW – XXIII edycja
To już dwudziesta trzecia edycja festiwalu, który jest największym tego typu projektem kulturalnym, artystycznym i dydaktycznym realizowanym we Wrocławiu. W atmosferze prawdziwej radości i dobrej zabawy sprzyja niekonkursowy charakter festiwalu – tu każdy jest zwycięzcą i każdy otrzymuje nagrodę.
Marianna Parylak

Najbardziej zakręcona płyta dla dzieci !
Nowa propozycja muzyczna dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnych lat szkolnych. „Pokręciło się” to 10 radosnych, melodyjnych, łatwo wpadających w ucho piosenek.
Marianna Parylak

Po cichutku - piosenki dla dzieci
Nowa bardzo ciekawa płyta z piosenkami dla dzieci w wieku przedszkolnym, wydana w styczniu 2007r . Zawiera 8 utworów wykonaniu laureatek programu "Od przedszkola do Opola" oraz 6 utworów w wersji instrumentalnej, doskonałe jako podkład muzyczny do śpiewania przez dzieci.
Agata Uramowska

„Miś – przyjaciel najmłodszych”
to najstarsze w Polsce czasopismo dla dzieci w wieku przedszkolnym. Istnieje od 1957 roku.

Skąd przychodzi bajka
Scenariusze zajęć przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych
na codzienne ćwiczenia i niecodzienne okazje

"Zabawy fundaMentalne" we wspomaganiu rozwoju dziecka.
Zaspokajanie intelektualnych potrzeb dziecka jest celowym działaniem rozwijającym, które realizuje przedszkole. „Zabawy fundaMentalne” stworzone jako program pomocowy dla rodziców okazał się doskonałym narzędziem edukacyjnym dla nauczycieli.
Dorota Rudzińska-Friedel

NOWOCZESNA SERIA EDUKACYJNA „SAM”
Seria książeczek SAM skierowana jest do dziecka w wieku 6-10 lat, które samodzielnie lub przy pomocy i we współpracy z dorosłymi zdobędzie wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania wielu ciekawych zadań i przedsięwzięć.
Wydawnictwo Europa

LOGICO PRIMO – przez zabawę do nauki
Dziecko ma największe szanse na zapamiętanie tego, czego się uczy, gdy udział w procesie zdobywania wiedzy i umiejętności mają też emocje, pobudzające wszystkie zmysły.Taka nauka jest procesem aktywnym, w którym uczestniczy nie tylko rozum, lecz cały mały człowiek.
Anna Barczewska

Konkurs rysunku komputerowego ZWIERZAKI - CUDAKI
Prywatne Przedszkole „Pod Muchomorkiem” w Toruniu zapraszają do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Internetowym pt. ZWIERZAKI – CUDAKI // KOMPUTEROWE FANTAZJE

Album o moim mieście
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
pod patronatem Burmistrza Miasta Łuków
Małgorzata Piotrowska

DZIECIĘCE INSTRUMENTY MUZYCZNE
Oferujemy państwu instrumenty perkusyjne dostosowane do potrzeb i możliwości dziecka w pierwszych kontaktach z muzyką, szczególnie przydatne w przedszkolach.
Małgorzata Wojciechowska-Paszczak

1 do 13 z 13