>> Kącik nauczycielski >> Propozycje dla przedszkoli
1 do 2 z 2

Montessori – Program wychowania przedszkolnego
Proponujemy i rekomendujemy bardzo ciekawą publikacji „Odkryjmy Montessori raz jeszcze...”
Jest to program wychowania przedszkolnego opracowany w Polsce po raz pierwszy na podstawie teoretycznych założeń pedagogiki Marii Montessori.
Elżbieta Uniewska

Bajką wylecz nocne lęki malucha
Są bajki, które dzieci wyciszają. Inne pomagają oduczyć złych przyzwyczajeń. Są również opowieści, które uczą sprzątania w pokoju. Dzięki innym można przezwyciężyć strach związany z nocnymi potworami albo przetrwać rozłąkę z rodzicami, np. wtedy gdy mama idzie do szpitala.
– To świetna metoda pracy z dziećmi – mówi psycholog Monika Dreger. – Bajka dobrze dobrana do wieku dziecka posiada metaforę, która jest mu potrzebna w pokonaniu lęków czy fobii.
Życie Warszawy 19-01-2009, aut. Natalia Bet

1 do 2 z 2