>> Kącik nauczycielski >> Programy przedszkoli >> Program adaptacyjny „PRZYJAZNE PRZEDSZKOLE”

Program adaptacyjny „PRZYJAZNE PRZEDSZKOLE”

Na zachowanie dziecka ma wpływ wiele istotnych czynników. Czynniki te, oraz relacje między nimi należy prawidłowo uwzględnić by można było zrozumieć dziecko. Teoria ta zakłada, że rozwój są to nieustanne wzajemne oddziaływania między dzieckiem, a jego społecznymi doświadczeniami. Nauczyciel ma tu do spełnienia rolę przewodnika. Powinien zastosować odpowiednie strategie interwencji by dziecko mogło osiągnąć stan odpowiedzialnej samodzielności. Dziecko chce kontrolować własne życie i będzie mogło robić to w sposób odpowiedzialny, jeśli nauczyciele i dorośli nauczą je jak ma to robić.

W załącznikach: cały artykuł wprowadzający, program oraz propozycja ewaluacji.

Dorota Płatun
 Artykul o programie.pdf