>> Kącik nauczycielski >> Przepisy prawne >> Archiwum
1 do 3 z 3

Rozporządzenie MENiS o programach nauczania
Ministr Edukacji Narodowej i Sportu w rozporządzeniu z dnia 24 kwietnia 2002 r. ustalił warunki i trybu dopuszczania przez ministerstwo programów wychowania przedszkolnego oraz zasady dopuszczenia do użytku programu własnego opracowanego przez nauczyciela.

Podstawa programowa
W artykule pełny tekst podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Obowiązek przedszkolny dla dzieci 6 letnich
W ustawie o systemie oświaty w wersji obowiązującej od 1 września 2004 znalazł się zapis: Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu albo w oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej.
W celu umożliwienia zapoznania się z obowiązującymi uregulowaniami publikujemy cały rozdział 2 tej ustawy.

1 do 3 z 3

4 kwietnia 2020