Strona główna    Prześlij do znajomego    Forum dyskusyjne    Pobierz banner    Kontakt
 
 
 
MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
Internet
     
 

>> Kącik nauczycielski >> Konspekty i programy >> Szpital Pluszowego Misia 

Szpital Pluszowego Misia

Szpital Pluszowego Misia jest międzynarodowym projektem, który zawitał też do Polski.
Jego celem jest zmniejszenie poziomu stresu małego dziecka podczas wizyty u lekarza. Chcemy tego dokonać wykorzystując element zabawy. Dotychczas udało się zainicjować Projekt w następujących miastach: Poznań, Wrocław i Szczecin, a ostatnio w Warszawie i Łodzi.

Dlatego odwiedzamy przedszkola i organizujemy w nich szpital. Szpital, w którym studenci medycyny są lekarzami a przedszkolaki przychodzą ze swoimi zabawkami, którym musimy pomóc.

Organizatorem Projektu jest Program Staly ds. Zdrowia Publicznego IFMSA-Poland Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny. Projekt jest organizowany w oddziałach Stowarzyszenia (11).

Cele Projektu
 Zmniejszenie poziomu stresu związanego z wizyta u lekarza u małego dziecka
 Przyzwyczajenie dziecka do widoku personelu medycznego i zabiegów lekarskich
 Zdobycie przez studentów medycyny nieocenionego doświadczenia z niezwykle wymagającymi pacjentami, jakimi niewątpliwie są dzieci

Metoda
Koncepcją projektu są specjalne akcje w przedszkolach, w których to członkowie projektu będą próbowali zaznajomić dzieci z ogólnie rozumianą służbą zdrowia jako instytucją i jej personelem medycznym wykorzystując nieoceniony element zabawy jako formę nauki.
W wybranych przedszkolach zorganizujemy specjalne gabinety lekarskie, do których przedszkolaki „zaprowadzą” swoje ulubione zabawki. Tam opowiedzą o ich „dolegliwościach”, zrobione zostaną im badania, a na koniec otrzymają stosowną poradę.
Z założeń projektu wynika, iż wszystkie elementy muszą być odwzorowane w jak największym stopniu, by dzieci miały poczucie realizmu, aczkolwiek w granicach dobrej zabawy.


Więcej szczegółów można poznać na stronie www.ifmsa.pl/warszawa/mis
poświęconej projektowi realizowanemu w WarszawieJeśli propozycja Szpitala Pluszowego Misia w ocenie Pań będzie możliwa do zastosowania i upowszechnia prosimy o korespondencję. Redakcja Przedszkolaka zamieści na stronie komentarze i ewentualną dyskusję oraz opisy własnych doświadczeń.
 
 
 
 
 
     
 
13 sierpnia 2022 
sobota 2:58
 
HOME
FORUM
PORADNIE
PRZEDSZKOLA
 
 

REKLAMA
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp