>> Kącik nauczycielski >> Koncentracja uwagi

Koncentracja uwagi

Koncentracja to umiejętność skupiania uwagi, nierozpraszania się nawet w wyniku silnych bodźców niezwiązanych z wykonywaniem danych czynności. Umysł ludzki ma ograniczoną możliwość przetwarzania danych, dlatego tak istotna jest umiejętność selekcji informacji, skupiania uwagi i dobra pamięć.

Autorka w sposób zwięzły i klarowny przybliża zagadnienia związane z koncentracją uwagi, definiuje pojęcia, a także określa zaburzenia koncentracji.Problemy zaburzeń koncentracji stanowią istotne utrudnienie w edukacji i dlatego bardzo wartościowe i godne polecenia jest publikowane w załączniku zestawienie technik, gier i zabaw wspomagających koncentrację, spostrzegawczość, rozwijanie pamięci, twórcze myślenie, czy uczenie się wizualizacji.

Dużym ułatwieniem dla osób które zechcą skorzystać z publikowanych propozycji jest fakt, iż przy każdej pozycji jest opis zabawy, co rozwija, co kształci i doskonali. Całość czyni publikację bardzo czytelną i przejrzystą.

Gry i zabawy proponowane w załączonej publikacji stanowić mogą świetną pomoc oraz źródło pomysłów i inspiracji nie tylko dla nauczycieli, ale także dla wszystkich którzy chcieliby doskonalić własne umiejętności wspomagając realizację planów i marzeń oraz osiągać sukcesy.

Małgorzata Zawadzka
 Koncentracja uwagi - skrypt zabaw.pdf