>> Kącik nauczycielski
1 do 5 z 5

Witamy w KĄCIKU NAUCZYCIELSKIM
Dział stworzony został z myślą o kadrze pedagogicznej w przedszkolach. Znajdziecie tutaj między innymi prezentację dorobku przedszkoli oraz artykuły, scenariusze i konspekty nauczycielek. Zapraszamy do współpracy i publikowania własnych opracowań.

Zabawa jako forma aktywności człowieka
Dziecko osiąga przyjemność przez sam przebieg zabawy bez względu na to, czy czynność ta ma uświadomiony cel czy też nie. Zabawa jest więc przyjemnością dla samego działania i jednocześnie powoduje rozwój osobowości dzieci.
Jolanta Kowalik

Pedagogika miłości, to sposób na eliminowanie agresji w grupie przedszkolnej
Swoje pedagogiczne działania opieram przede wszystkim na tym, co jest bardzo dobrze znane, a co ja na swoje potrzeby nazwałam "pedagogiką miłości dusz dziecięcych"... Uważam, że nauczyciel w relacjach z wychowankami musi kierować się miłością - dzieci muszą czuć, że nauczyciel ich kocha, szanuje, że jest przejęty ich losem i pragnie ich szczęścia. Trzeba kochać dziecko i nauczyć je kochać. Trzeba mu oddać swoje serce.
Iwona Dera

Koncentracja uwagi
Gry i zabawy w proponowane w publikacji stanowić mogą świetną pomoc oraz źródło pomysłów i inspiracji nie tylko dla nauczycieli, ale także dla wszystkich którzy chcieliby doskonalić własne umiejętności wspomagając realizację planów i marzeń oraz osiągać sukcesy.
Małgorzata Zawadzka

Kubusiowi Przyjaciele Natury
Serdecznie zapraszamy przedszkola do udziału w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. Dzięki akcji dzieci i nauczyciele w przedszkolach otrzymują ciekawe materiały edukacyjne o tematyce przyrody i ekologii. Jest to akcja firmy Tymbark i marki KUBUŚ. W artykule znajdziecie odpowiedzi na pytania dotyczące akcji, jej celu i korzyści dla nauczycieli.
Daniel Karaś, koordynator akcji

1 do 5 z 5