Strona główna    Prześlij do znajomego    Forum dyskusyjne    Pobierz banner    Kontakt
 
 
 
MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
Internet
      Access denied for user 'trzyxwu_6'@'%' to database 'trzyxwu_6'No database selected
 

>> Kącik nauczycielski >> Bieżące artykuły i aktualności >> Ferie zimowe dla dzieci 

Ferie zimowe dla dzieci


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych małych podopiecznych, postanowiłyśmy zorganizować dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Krasnal” w Bydgoszczy akcję „SUPER FERIE WESOŁYCH KRASNALI”. Miała ona na celu uatrakcyjnienie zimowego czasu naszym wychowankom
i udowodnienie, że spędzanie ferii w mieście wcale nie musi być nudne. Zorganizowałyśmy cykl wycieczek i spotkań z bardzo ciekawymi osobami, reprezentującymi różne środowiska.
Jednym z ważniejszych zadań, stawianym przedszkolom, jest kształtowanie dzieci na ludzi otwartych, twórczych i umiejących zgodnie współdziałać w grupie. Każda nauczycielka wychowania przedszkolnego doskonale zdaję sobie sprawę, że wycieczki są bardzo ciekawą
i pożyteczną formą prowadzenia zajęć wychowawczo – dydaktycznych. Wpływ wycieczek sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dzieci poprzez podporządkowywanie się ogólnie przyjętym zasadom norm współżycia społecznego, kształtując swoją postawę prospołeczną. Są one również doskonałym sposobem promocji zdrowego stylu życia, alternatywą do preferowanego w dzisiejszym świecie biernego wypoczynku przed telewizorem.
Głównym celem naszej akcji była dobra zabawa, dzięki której na twarzy każdego „wesołego krasnala” miał zagościć uśmiech. Plan akcji był na tyle ciekawy i odmienny od typowych zajęć w przedszkolu, że stwarzał dzieciom okazję do odkrywania nowych wartości, pobudzał ich rozwój, rozszerzał zainteresowania, pogłębiał wiedzę i umiejętności praktyczne poprzez poznawanie nowych ciekawych osób i zdobywanie interesujących doświadczeń.
Akcja „Super ferie wesołych krasnali” przeznaczona była przede wszystkim dla dzieci 5, 6- letnich uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola „Krasnal” w Bydgoszczy.

Marta Żukierska i Anna Bereźnicka
 Pełny opis ferii z fotorelacją
 
 
 
 
 
     
 
26 października 2021 
wtorek 8:06
 
HOME
FORUM
PORADNIE
PRZEDSZKOLA
 
 

REKLAMA

Access denied for user 'trzyxwu_6'@'%' to database 'trzyxwu_6'No database selected


 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp