MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > cały czas chodzi na palcach :(((
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: mama kuni 02.03.2007 18:13  
cały czas chodzi na palcach :(((
moja 2.5letnia córka zauwazyłam to ostatnio cały czas chodzi na palcach mało kiedy idzie normalnie na całych stopach słyszałam kiedys o przykurczach mięsni łydek i juz zarejestrowałam ja do ortopedy ale termin mamy na za miesiąc i skreci mnie z nerwów do tego czasu czy ktos cos o tym wie a moze tez miał taka sytuacje moze jakos jej masować te łydki czy juz nie wiem co, póki co cały czas ja krzycze a ona nic sobie z tego nie robi :(((((
wyślij odpowiedź

Autor: Zofia 11.03.2007 15:18  
żadnych nerwów.
Prosze nie krzyczeć, bo to na pewno nic nie da. Nie miałam nigdy takiej sytuacji, ale myślę, z nerwy to najgorsze, co moze Pani zrobić. Wydaje mi się, że Pani swoimi nerwami stresuje też córke, a ona robi na złosć. Myślę, ze wszystko jakos sie ułoży. Proszę mieć troszke cierpliwosci.
wyślij odpowiedź

Autor: joan 13.03.2007 16:15  
joanna.
nie martw się na zapas , mój syn - dzis ma 3,25 roku też chodzi na palcach ale gdy go upomnę jakiś czas idzie normalnie. dziecku trzeba cały czas o tym przypominać. Mówię mu , że będzie duży gdy będzie chodził normalnie, bawimy się w chodzenie na piętach w rytm muzyki itd.
wyślij odpowiedź

Autor: Alicja Z 27.03.2007 23:31  
Odp:cały czas chodzi na palcach :(((
moja wnuczka też ma 2,5 roku i też chodzi na paluszkach jak ją upomnimy to chodzi na całej stopie. Dzisiaj byliśmy u ortopedy i poleciła udanie się do Szpitala dziecięcego Kraków-Prokocim twierdząc, że ma przykurcz ścięgna Achillesa co samo nie ustąpi. Bądz w kontakcie.
wyślij odpowiedź

Autor: Alicja Z 27.03.2007 23:33  
moja wnuczka też ma 2,5 roku i też chodzi na paluszkach jak ją upomnimy to chodzi na całej stopie. Dzisiaj byliśmy u ortopedy i poleciła udanie się do Szpitala dziecięcego Kraków-Prokocim twierdząc, że ma przykurcz ścięgna Achillesa co samo nie ustąpi. Bądz w kontakcie.
wyślij odpowiedź

Autor: Agata C 08.05.2007 14:00  
4 latek na palcach
Mój synek ma 4 lata i często chodzi na palcach. Może nie tak często jak rok temu ale jednak. Byłam bardzo zaniepokojona więc odwiedzaliśmy licznych specjalistów, którzy (po badaniu i obserwacji) mówili że wszystko jest ok. Uspokoiłam się kiedy trafiliśmy do znanego fizjoterapeuty, który powiedział, że chodzenie na palcach jest wynikiem słabego napięcia mięśniowego (podobno taka jego uroda) i, że z tego wyrośnie gdy wzmocni mięśnie. Fajnie byłoby gdyby pływał wspinał się na ściankę i zakaz sportów siłowych.

wyślij odpowiedź

Autor: mama Kuni 11.05.2007 18:00  
:)
byliśmy u ortopedy i powiedział ze nic sie nie dzieje ze ona tak musi lubieć ale zadnego przykurczu ścięgien itp. nie ma.( za to okazało sie ze ma nogi X i musze ją pilnować z siedzeniem po turecku) Troche sie uspokoiliśmy z mężem ale nadal troche mnie to gnębi:(( no cóż obserwuje ją i czekam az sie jej odwidzi to chodzenie jak baletnica:(
wyślij odpowiedź

Autor: Edyta 13.09.2007 10:15  
4 letni chlopczyk chodzi na paluszkach
Moj synek tak jak wasze dzieci chodzi na paluszkach.Jak go upomne to oczywiscie chodzi na calych stopach.Bylam u ortopedy i skierowal nas do neurologa.Wlasnie jutro mamy wizyte.Mam nadzieje ze to nic powaznego.
wyślij odpowiedź

Autor: Arlekin 05.11.2007 01:18  
Tylko spokojnie
Kiedy byłam mała często chodziłam na palcach, tak "przechodziłam" podstawowke choc bardziej sie kontrolowałam. Teraz jestem dojrzałą kobietą i wszystko jest ok. Wiec dla wszystkich z podobnym problemem uspokajam że to nic groźnego, nie mam przez to jakis ułomności......po prostu przchodzi samo i nie ma skutkow ubocznych
pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: mama Olafa 11.02.2008 21:41  
:)
mamo kuni: mój syn również zaczął chodzić na palcach w wieku 2 lat.Okazało się że to przykurcz ściegien Achillesa, ale nie taki diabeł straszny jak go malują...Była rehabilitacja-proste ćwiczenia na rożciągnięcie ścięgien i teraz jest o wiele lepiej chociaż muszę pilnować syna bo nawyk chodzenia na palcach pozostał.Podobno jest to wynikiem złego wbicia się przy zastrzyku w niemowlęctwie został naruszony nerw w części lędźwiowej ale to tylko przypuszczenia lekarza.
wyślij odpowiedź

Autor: mama Aga 11.02.2008 22:05  
PRZECZEKAC
mój synek zaczął chodzić na palcach w lipcu , dostwałam szału, czytałam w kółko o tym i szukałam na necie. Jak szłam z nim na spacer to tylko patrzałam jak idzie, kilka razy przez to wpadłabym w słup. Zawsze jednak go upominałam że ma zobaczyć jak chodzi mamusia albo bawiłam się z nim w żołnierzy - wtedy siłą rzeczy szedł normlanie bo ciężko stawiał stopy. W kółko chodziłam na plac zabaw gdzie syn biegał a nie chodził a w domu ściągałam skarpety żeby chodził na gołych stópkach. Nie byłam u żadnego lekarza, nie stosowałam żadnych leków ani broń Boże ......operacji. Po prostu byłam uparta i około października przestał. Dziś chodzi normalnie. Może zamiast latać po lekarzach należy trochę wiary w swoje zdolności macierzyńskie? Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: mama Natalia 15.02.2008 12:57  
witam
Mam 20 miesiecznego synka od 5 miesiecy chodzi na paluszkach. Byłam u neurologa. Ma przykurcz i podejrzenie MPD jedziemy na badania do szpitala. Nie wolno takich objawów bagatelizować. dziecko nózki wyćwiczy ale może później miec problemy w nauce np robic błędy ortograficzne lub miec problemy z rozumieniem czytanego tekstu. Dlatego matki nie bagatelizujcie takich objawów.
wyślij odpowiedź

Autor: Maria Skorulska 18.02.2008 12:41  
mama Kasieńki
Kasia ma 3,5 roku i od małego chodzi na paluszkach. Zmartwiło mnie to bo siostrzenica miała te same objawy i z dnia na dzień zniknęły gdy miała 4 latka,
ale mnie niepokoiło ze Kasia tak chodzi i skonsultowałam z lekarzem ortopedą i mimo moich obaw okazało sie że nie ma sie czym przejmować ponieważ "taka jej uroda" i minie jak u siostrzenicy, mimo wszystko jednak skonsultowałam ją z rehabilitantem i fakt same chodzenie na palcach nie jest groźne ale groźne podobno jest to że zanim ona przestanie na palcach chodzić to miednica może się przesunąć do przodu a to już jest problem u dziewczynki a poza tym zauważyłam przy tym ze nóżki córki schodzą sie w X i tu zdecydowałam ze będziemy ją rehabilitować ale oczywiście prywatnie bo niestety Kasa chorych nie refunduje takiej rehabilitacji. Jeździmy już na rehabilitacje około 4 miesięcy i muszę przyznać ze jest poprawa przy czym jak w okresie swiątecznym miałyśmy trzy tygodnie przerwy(rehabilitacja raz w tygodniu) to córka zaczęła znów chodzić na palcach. Rehabilitant mówi ze to w zasadzie nic groźnego tylko trzeba odwrócić wzorce zakodowane w okresie niemowlęcym i powinno być OK. Cierpliwość ale moja rada drogie mamy nie lekceważcie takich objawów bo później lekarze winę zwalają na rodziców że zaniedbali a w sumie tu chodzi o zdrowie Naszych pociech . Na kasę chorych nie zalecam wizyt bo szybko nas spałwiają tekstem "Przejdzie samo" pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: adam nowak 15.03.2008 12:22  
tata adam
moj w tej chwili 6 letni syn taksamo od poczatku chodzi na palcach. ortopeda /gdy syn mial 15miesiecy/ zdiagnoozowal u niego STOPY KONSKIE SPASTYCZNE , ostrzyknieto mu je wtedy BOTOKSEM ,mial buty i luski ortopedyczne . do tej pory ma odruch chodzenia na palcach ale jest znacznie lepiej.niewiem tylko czy nie nastapi pogorszenie jego stanu gdy zacznie szybko rosnac , i jak go rechabilitowac....? nie lekcewarzcie tego problemu , mowienie ; ZE PRZEJDZIE SAMO TO BZDURA . Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: monika oginska 07.07.2008 11:15  
moje dziecko rowniez chodzi na paluszkach
moja olenka ma 13 miesiecy i tylko chodzi na paluszkach.jestem przerazona.mam pytanie do was czy budziki ortopedyczne pomagaja dziecku stanac na calej stopie?
wyślij odpowiedź

Autor: mama ewci 25.08.2008 17:41  
moja cćreczka też chodziła na palcach
Buty Tombut utrzymują stope w prawidłowej pozycji,z wysokim zapiętkiem.Mała ma 20 miesięcy i chodzi na całych stopach nawet na boso.Polecam te buciki i proszę nie panikować.
wyślij odpowiedź

Autor: Roksana 26.09.2008 11:23  
Mój sześcioletni synek też chodzi na palcach
Mój synek Kubuś ma sześć lat chodzi na palcach ,byłam u lekarza neurologa i powiedział że mój synek ma Mpd.Nie lekceważcie chodzenia dzieci na palcach.
wyślij odpowiedź

Autor: Agula 28.09.2008 21:41  
mama Wiki
Witam wszystkie mamy moja Wiki ma 4 latka chodzi takze na palcach bylam z nia rok temu u neurologa i u ortopedy wszyscy mowili ze wszystko jest oki nie ma zadnych przykurczy lub innych przyczyn chodzenia na palcach,ze to tylko nawyk i przestanie sama ,chodzi dalej na palcach a ja ja ciagle upomniam i nie wim co dalej robic :(
wyślij odpowiedź

Autor: mama Oliwki 29.09.2008 22:39  
mamy ten sam problem
U nas to samo. Córcia ma teraz 4 latka i od około 2 lat chodzi na palcach. Zaczęło się od krótkich okresów takiego chodzenia aż do takiego etapu, że juz tylko chodziła na palcach. Też upominałam, próbowałam sama ćwiczyć, zachęcać do chodzenia na całych stópkach, ale to przynosiło efekt na parę sekund po czym córeczka znowu wspinała się na paluszki i dalej tak sobie chodziła. Nasz pediatra skierował nas do neurologa, który sprawdzał wszystkie odruchy, przeprowadził wywiad czy dziecko nie miało urazu nóżek lub mocnego uderzenia w główkę. Ponieważ wszystko było w porządku neurolog stwierdził iż może to być wynik zbyt szybkiego rośnięcia - ścięgna nie są w stanie tak szybko się rozciągać. W tej chwili chodzimy na rehabilitację, masaże, ćwiczenia i różne zabiegi. Czekamy na efekty. Jeżeli po tym nie przejdzie, neurolog powiedział że czeka nas tomografia mózgu ponieważ być może jest uszkodzony jakiś neuron odpowiedzialny za to. Ważne jest czy dziecko chodzi tak od początku czy zaczęło na pewnym etapie rozwoju, pytają również o przebieg porodu, czy dziecko nie było czasem niedotlenione itp. Myśle że warto wybrać się do dobrego lekarza i sprawdzic to dlaswojego spokoju. My do pediatry chodzimy prywatnie, ale skierowanie dostałam z kasy chorych i teraz wizyty i wszystkie zabiegi też mamy z kasy.
wyślij odpowiedź

Autor: MAMA WIK 30.09.2008 08:54  
OOOOOOOO
MAMO OLIWKI TROSZKE MNIE ZMARTWILAS BO JA MIALAM KLOPOTY W CIAZY:( I wIKI CHODZI TAK OD SAMEGO POCZATU NA PALUSZKACH :(TYLKO ZE NEUROLOG JA SKONTROLOWAL ROK TEMU I NIC NIE MOWIL O ZADNEJ TOMOGRAFI NAWET JA NIE SKIEROWAL NA REHABILITACJE TO SAMO ORTOPEDA,POWIEDZIELI ZE WSZYSTKO JEST OKI A TE JEJ CHODZENIE SAMO PRZEJDZI ......... CHYBA PRZEJDE SIE DO PRYWATNEGO NEUROLOGA.
wyślij odpowiedź

Autor: baba 30.09.2008 13:10  
mój syn za 3 miesiące skończy 5 lat
i też chodzi na palcach. Lekarz pediatra powiedział, że "do ukończenia 6 lat niech sobie chodzi jak chce".
wyślij odpowiedź

Autor: mama Oliwki 30.09.2008 21:52  
Odp:OOOOOOOO
Mamo Wiki nie chcę tym co piszę nikogo zmartwić, także proszę się nie denerwować. Wydaje mi się, że co lekarz to inaczej powie. Jeżeli córeczkę widzieli i badali lakerze to z pewnością nie ma powodu do niepokoju. Z tego co tu się czyta to widać, że wielu lekarzy nie robi z tego problemu i mówi żeby przeczekać. Nasz pediatra i neurolog do którego trafiłysmy z kolei uważają, że takie chodzenie u dziecka nie jest normalne. Prawidłowo dziecko ma chodzić na całych stopach, przy czym do 3 roku zycia chód stabilizuje się i mogą się w tym czasie zdarzać różne nieprawidłowości. My trafiłyśmy do Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach (na Śląsku). Tam przyjmuje neurolog i tam prowadzona jest rehabilitacja. Ja również miałam problemy przy porodzie, wody były zielone, a córeczka musiała dostać tlen, na początku dostała 8 punktów. Była już lekko sina i miała słabe napięcie mięśni. Ale po minucie było już dobrze. Nie wiem czy to mogło mieć jakiś wpływ. Neurolog twierdzi że wtedy dziecko od początku powinno mieć jakieś problemy, no ale widzę że dopuszcza i taka mozliwość. Bo inaczej nie mówiłby że jeżeli rehabilitacja nie przyniesie efektów, to proponuje zrobić tomografię. U nas w badaniu wyszło że córeczka ma lekki przykurcz ścięgien. Także czekamy na efekty ćwiczeń, a jak nie pomogą to będziemy się martwić dalej.
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia Wiśniewska 13.11.2008 09:57  
Odp:Odp:OOOOOOOO
często chodzenie na palcach może mieć związek z zaburzeniami integracji sensorycznej. Polecam konsultacje z ortopedą ale też z rehabilitantem znającym się na tej metodzie.
wyślij odpowiedź

Autor: Elzbieta Przestrzelska 22.11.2008 08:53  
chodzenie na palcach
Czy ktos z Państwa, móglby mi podac adres neurologa dzieciecego w Warszawie? Drżę o moją wnuczkę, ktora jeszcze nie chodzi ( 15 m-cy), a jesli stawia stópki, to tylko na paluszkach, dzieki Bogu zwinnie raczkuje, ale chodzi tez na kolanach, wręcz skacze, co mnie przyprawia o fizyczny ból!
wyślij odpowiedź

Autor: CIECIORA MONIKA 29.12.2008 20:40  
SZOK
TO MNIEPANIE PRZESTRASZŁY,JESTEM MAMĄ ROCZNIAKA,DOMINIK TRZY MIESIĄCE TEMU ZACZĄŁ SWĄ MEGA PRZYGODĘ Z CHODZENIEM CO PRAWDA POMAGA SOBIE TRZYMAJĄC SIĘ RÓŻNYCH PRZEDMIOTÓW ALE ZAWSZE CHODZI.I DO CZEGO ZMIERZAM ON OD SAMEGO POCZĄTKU CHODZI NA PALUSZKACH,NAWET JAK STOI W MIEJSCU TO STOI NA PALUSZKACH,JEJKU TEŻ SŁYSZAŁAM O TYCH ŚCIĘGNACH ALE TU DOZNAŁAM SZOKU.PO NOWYM ROKU ZARAZ IDE DO LEKARZA.I NA SAM KONIEC NIE ZGODZE SIĘ Z TYMI WSZYSTKIMI WPISAMI ZE TO SAMO MINIE ALBO ZE TRZEBA PRZECZEKAĆ,MOŻE TO NIC WIELKIEGO ALBO MEGA PROBLEM,ZAWSZE TRZEBA SPRAWDZIĆ BO TO WKOŃCU NASZE DZIECI,POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ŻYCZE WYTRWAŁOŚĆI
wyślij odpowiedź

Autor: ola 29.12.2008 21:30  
Odp:SZOK
ojj........taka jestes mądra a nie możesz poradzić sobie z małym " bokserem " jak nazwałaś swoje dziecko. Coś tu chyba jest nie tak ale z Tobą
wyślij odpowiedź

Autor: monika 29.12.2008 22:01  
Odp:Odp:SZOK
widze ze ktoś tu zajerzdza mega intelektem,nie wnikam o co ci chodzi i nawet mnie to nie interesuje.po to jest forum by wyrażać swoje zdanie i zgadzać sie z czymś lub nie.myślałam ze zaglądaja tu osoby normalne które potrafią doradzić innym mamom ty to jesteś chyba wyjatkiem,
wyślij odpowiedź

Autor: Tola 01.01.2009 22:39  
chodzenie na palcach
słyszalam, ze chodzenie na palcach może być związane z wczesnym zanikiem mięśni
wyślij odpowiedź

Autor: buSka 01.01.2009 23:05  
I co po badaniach? Było dobrze, czy stwierdzono coś poważnego?
wyślij odpowiedź

Autor: monika 02.01.2009 20:13  
Odp:Odp:Odp:SZOK
boże drogi dostać sie do specjalisty graniczy z cudem.wizyte mam 14go stycznia,mam jeszcze pytanie-drogie mamy czy wasze szkraby chodzą w mieszkaniu w butach lub kapciach z twardsza podeszwą?.może to smieszne pytanie ale gdzieś tam usłyszałam ze maluchy powinny chodzić jak najwiecej na bosaka i mój maluch tak właśnie robi,zastanawiam sie czy to tez może spowodować takie paluszkowe chodzenie,bo buty jednak trzymaja stópke prosto i w odpowiednim połozeniu,
wyślij odpowiedź

Autor: Malgosia34 07.01.2009 12:06  
Wróciłam od ortopedy...
Moja mała ma 16 mies od niedawna chodzi i jedna stopą cały czas na paluszkach. Ma przykurcz scięgna Achillesa i jeszcze mnie czeka wizyta u neurologa zeby wykluczyc spastycznośc. Dobrzeze poszłam a wszyscy w około mówili daj spokój samo przejdzie. Teraz czeka nas rehabilitacja, masaże i ciepłe okłady, ale więcej bede wiedziec po wizycie u neurologa.
Dobra rada - nie odwlekajcie wizyt u lekarzy jak cos was zaniepokoi !!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: mama Oliwki 09.01.2009 23:03  
Odp:Odp:Odp:Odp:SZOK
Zdania na ten temat są bardzo podzielone. Właściwie nie wiadomo co robić. Moja córcia też nigdy w domu nie nosiła bucików. Ale pani rehabilitantka twierdzi, że to absolutnie nia ma wpływu na taki chód. My jesteśmy już po rehabilitacji, która nie przyniosła żadnych efektów. Córeczka miała masaże, ćwiczenia, ciepłe okłady, laser oraz wirówki. Chodzi jak chodziła czyli cały czas na palcach. Lekarz stwierdził, że jeżeli rehabilitacja nie dała rezultatu i nikt nie znajduje zadnej przyczyny takiego chodu, to należy przyjrzeć się zachowaniu dziecka. Być może jakieś wewnętrzne napięcia, zbyt silne emocje powodują spinanie się i taki chód. Tak jak pisał ktośwyżej mogą to być również zaburzenia integracji sensorycznej. Więc wygląda na to, że problem może być bardzo złożony a znalezienie przyczyny ogromnie trudne.
A tu można poczytać o zaburzeniach integracji sensorycznej
www.integracjasensoryczna.org.pl
www.pstis.pl

wyślij odpowiedź

Autor: czechos 13.01.2009 22:09  
Odp:Wróciłam od ortopedy...
Witam, mam podobny problem ze swoją 13 miesieczna corką,prawą stópkę stawia wyłącznie na palcach, a lewą ładnie, ortopeda powiedzial ze takiego przypadku jeszcze nie widzial, stwierdził przykurcz scięgna achillesa i skierował na masaże, idziemy dopiero za 10 dni, mam pytanie: czy ktos wie jakie cwiczenia mozna wykonywac w warunkach domowych przy takiej przypadlosci, pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Rafał 19.01.2009 17:26  
cierpliwości
witam.
nasz 5-letni Kacper ma takie same problemy. na paluchach chodzi od momentu kiedy...zaczął chodzić.(nie wiem czy to przypatniem nie jest pozostałość po chodaku)
byliśmy z żoną już chyba u wszystkich lekarzy... ostatnio nawet się dowiedziałem że rośnie mi olimpijczyk:)
jedyną metodą jest przypominanie (a nawet przekupywanie prezentami).
przypominajcie, przekupujcie i nie załamujcie rąk drogie Panie;)
pozdrawiam i życzę cierpliwości
wyślij odpowiedź

Autor: Magda 26.01.2009 15:23  
pomocy
Moja bratanica ma przykurcz scięgna achillesa w jednej nóżce ( wynik drobnego porażenia mózgowego). Stwierdzili u niej jak była malutka. Teraz ma 7 lat. Od kilku lat chodzi na rehabilitacje, która ma powstrzymać proces kurczenia. Lekarze stwierdzili, że operacja może byc wykonana dopiero jak przestanie rosnąć, czyli za klikanascie lat. Ja słyszałam z kolei od kolezanki, której syn miała coś takiego na dwie nóżki, że ona zrobiła operacje, jak miał lat 6. teraz ma on 21 i jest zdrowy. Co mam zrobic, czy ktos słyszal o takich przypadkach operacji w tak wczesnym wieku. Najgorsze jest to, że nic nie jest lepiej, a za kilkanaście lat, to dorobi się skrzywienia kęgosłupa.
wyślij odpowiedź

Autor: Aldona Żuchowska 10.02.2009 23:09  
Nie dajcie sie zbałamucic konowałom
Moje dziecko w wieku 6 lat miało stwierdzone stopy płasko -koślawe.Wcześniejsze objawy to właśnie chodzenie na palcach .Zachwyt babć---baletnica!Szybkie męczenie się przy chodzeniu i potykanie na prostej drodze.Ortopedzi zalecali ćwiczenia ,rehabilitację i czekanie.DZiś już wiem,że Kasia ma rówież skrócone ścięgno Achillesa.Konieczna jest operacja.Do końca roku ,najpóżniej.W tym roku skończy 10 lat.Bądżcie czujne.Nie dajcie się zbyć ---mnie też mówiono ,że taka jej uroda.Polecam Prof.Napiontka.
wyślij odpowiedź

Autor: Klaudia Rosso 13.02.2009 14:19  
?
czesc wszystkim mamusiom i tatusiom ! moja coreczka skonczyla w zeszlym tyg roczek. w polowie stycznia zaczela chodzic trzymajac sie kanapy, mebli itp. coraz lepiej i szybciej jej to idzie z tym, ze tez od samego poczatku tylko na paluszkach. bylismy z nia u lekarza i powiedzial, ze lepiej to skontrolowac u ortopedy. termin mamy 30 marca ! rozmawialam tez z wieloma osobami na ten temat i wszyscy mowili, ze ich pociechy robily to samo. odetchnelam z ulga. ale po przeczytaniu powyzszych komentarzy oblecial mnie strach. trzymajcie kciuki za nasze dzieci !
wyślij odpowiedź

Autor: monika 14.02.2009 16:18  
Odp:?
witam.wiesz ja strasznie panikowałam pisałam już o tym na tym forum kilka linijek wyżej.mój maluch też pomyka na paluszkach,byłam u ortopedy i całe szczęście u nas wszystko ok zły nawyk po chodziku i wszystko powinno się unormować,pocieszył mnie również że mały tylko tak chodzi podtrzymując sie przedmiotów natomiast gdy sam rozwija skrzydełka i frunie po pokoju to nóżki układa normalnie.jednak do dzis jestem zdania że trzeba być czujnym bo lepiej wykrywać wszystko wcześniej.pozdrawiam bardzo serdecznie
wyślij odpowiedź

Autor: JOANNA 27.03.2009 19:36  
TEŻ CHODZI NA PALCACH.
MOJA CÓRECZKA MA 5 LAT. TAKŻE CHODZI NA PALUSZKACH.
NIE POMAGAJĄ CIĄGŁE UPOMINANIA. WYDAJE MI SIĘ ŻE BĘDĘ MUSIAŁA WYBRAĆ SIĘ DO LEKARZA I CZEKA MNIE WĘDRÓWKA OD ANNASZA DO KAJFASZA. MOŻE TO NIE JEST NIC STRASZNEGO,ALE TA SYTUACJA ZBYT DŁUGO TRWA.
wyślij odpowiedź

Autor: dorota kotarska 30.03.2009 03:41  
podaje moja metode na zlikwidowanie chodzenia na palcach.
Tak jak napisala pani Joanna ," NIE POMAGAJĄ CIĄGŁE UPOMINANIA" A ja powiem wiecej wlasnie te ciagle upomnienia powoduja, ze problem sie nasila.
Prosze wszystkich o porzucenie dotychczasowych metod, ktore stosowalisci, gdyz skoro nie pomogly, to znaczy, ze juz nie pomoga.
a teraz co nalezy zrobic:
Prosze przyjac zmowe milczenia, przestac mowic na ten tema w obecnosci dziecka
Nastepnie prosze zabawic sie z dzieckiem w lekcje anatomii. Mozna przygotowac ksiazke w ktorej bedzie szkielet i miesnie, moze byc taka dla dzieci. Prosze zdjac skarpety dziecku i pani tez obnazy stopy .Patrzac na rysunki w ksiazeczce prosze wyjasniajac powaznie specyfike ksztaltu stopy , ktora pozwala czlowiekowi jako jedynemu, z rodziny ssakow utrzymac pozycje pionowa. Pozniej prosze zapytac , czy dziecko obserwowalo zwierzeta czy widzialo u nich takie stopy jak u czlowieka. Nastepnie prosz powiedziec, ze teraz zrobimy eksperyment, staniemy na paluszkach tak jak ty to lubisz robic i sprawdzimy jak dlugo wytrzymamy stac na palcach. a nastepnie staniemy na pietach i sprawdzimy czas no i na koniec na calych stopach i sprawdzimy jak dlugo tak mozna stac.wynik eksperymentu bedzie na korzysc calej stopy. Nastepnie powiecie:" czy nie zastanawialas sie nad tym, ze zbyt duzo czasu poswiecasz swoim paluszkom? zaniedbujesz w ten sposob pieny, ktore sa rowniez bardzo wazne. Ale jak chcesz, to przeciez sa twoje stopy a wiec twoje paluszki i twoje piety.Ale czy nie powinas zaczac chodzic od dzisiaj na pietach? W ten sposob dasz odpoczac paluszkom. Zastanow sie!
Wiesz, ja sie zastanawiam czy ty potrafilabys chodzic na pietach, bo jak ci sie zmecza paluszki to co zrobisz? bo przeciez na calych stopach nie umiesz chodzic. To moze byc problem.
Prosze ta dyskusja zrobic jak najwieksze zamieszanie w glowie dziecka. Prosze je pozostawic z tym dylematem.
Jak zauwazycie, ze znow chodzi na palcach powiedzcie, no widzisz mialam racje ty nie poyrafisz chodzic na calych stopach.
To spowoduje, ze dziecko zacznie sie kontrolowac i zacznie chodzic na calych stopach. Przyzwyczajenie, czesto okazuje sie wielkim wrogiem,STAJEMY SIE CZESTO OFIARAMI WLASNYCH NAWYKOW.
Na potwierdzenie tego opowiem wa przyklad z mojego zycia. Moj syn, w wieku 8 lat zlamal sobie paluszek u stopy.Lekarze zalozyli gips do kolana.Dziecko bylo bardzo zywe i mimo gipsu gral w pilke nozna w czasie przerw. Doskonale sobie radzil, biegal z tym gipsem nie gorzej niz jego koledzy.Po trzech tygodniach gips zostal zdjety. Mimo , ze wszystko z noga bylo ok, mimo ze synek mogl juz biegac bez problemow, niestety nadl biegnac usztywnial noge w kolanie i ciagnal ja za soba jakby mial gips. Ja wtedy krzyczalam za nim." Synku, nie masz juz gipsu, mozesz normalnie biegac, on sie zatrzymywal patrzyl na swoja noge, tak jakby mi nie wierzyl, sprawdzal.. odpowiadal z radoscia ano tak, i zaczynal biec normalnie.Gips mial na nodze tylko 3 tygodnie, i przez ten krotki czas wycwiczone bieganie z gipsem stalo sie odruchem.
Ale u was jest troche inna sytuacja, bo wasze przywolywanie dziecka do chodzenia na calych stopach nie pomoze, gdyz wlasnie ono spowodowalo, ze chodzenie na palcach stalo sie tak nieodparte i nie do powstrzymania. Ten problem mozna porownac do nawyku obgryzania paznokci- Dlateo wy musice dotrzec do waszych dzieci na poziomie emocji a nie zdrowego rozsadku. A do tego potrzebny jest ten "maly podstep", ta niewinna strategia, ktora wam polecam.Prosze podzielc sie wyikami jej zastosowania. Powodzenia
wyślij odpowiedź

Autor: Iwona 09.04.2009 21:01  
zwracanie uwagi nic nie da
U mojej 5 letnij corki lekarz stwrierdzil przykurcz sciegien achillesa dwoch stop .pediatra sie nie poznal powtarzal mi ze tak sie nauczyla chodzic i wyrosnie.teraz przechodzi 4 miesiac rehabilitacji i prawa nozka jest prawie dobra ale z lewa jest gorzej .lekarz zalecil dodatkowo jej botox i mam nadzieje ze jej pomoze .Jestem bardzo uczulona jak dzieci chodza na palcach bo wiem co moja corka teraz przechodzi i jak ja boli przy cwiczeniach noie wolna bagatelizowac takich rzeczy .
wyślij odpowiedź

Autor: iwona szyszka 11.04.2009 01:17  
Odp:4 latek na palcach
to moze byc powazna sprawa u nas konczy sie to operacja sciegla sa za krotkie prosze zrobic rengen rehabilitacja malo pomaga
wyślij odpowiedź

Autor: iwona szyszka 11.04.2009 01:19  
Odp:tata adam
prosze zrobic rengen u nas konczy sie to operacja sciegla sa za krotkie
wyślij odpowiedź

Autor: iwona szyszka 11.04.2009 01:21  
Odp:mama Kasieńki
prosze zrobic rengen u nas skonczylo sie to operacja bo sciegla zakrotkie
wyślij odpowiedź

Autor: iwona szyszka 11.04.2009 01:24  
Odp:cierpliwości
prosze zrobic rengen bo u nas konczy sie to operacja sciegla sa za krotkie
wyślij odpowiedź

Autor: iwona szyszka 11.04.2009 01:35  
chodzenie na palcach
nie wierzcie lekarza pochodzi przestanie nieprawda mialam wkladki do butow rehabilitacje nic nie pomoglo przedewszystkim rengen i klinika dla dzieci od nog i stop idzcie do innych lekarzy u nas konczy sie operacja sciegla sa za krotkie a dziecko ma 5 lat
wyślij odpowiedź

Autor: iwona 11.04.2009 20:24  
chodzenie na palcach
a gdzie jest taka klinika bo o ile dobrze sie orietuje to w czestochowie nie ma .
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 14.04.2009 07:33  
Odp:chodzenie na palcach
W każdym duzym mieście jest szpital lub klinika gdzie mozna zdiagnozować lub ostatecznie poddać dziecko zabiegowi ortopedycznemu. We Wrocławiu taką pomoc można uzyskać w Donosląskim Centrum Pediatrycznym lub Klinice przy ul. Borowskiej. Myslę, że Częstochowa jest tak dużym miastej, że gdzieś jest ortopeda dziecięcy. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Nina 15.04.2009 10:02  
odp
W Częstochowie to w ogóle szkoda chodzić do lekarzy. Jest Wojewódzka Przychodznia Opieki nad Matką, Dzioeckiem i Młodzieżą na Sobieskiego ale nie polecam. Nikt nic nie wie i niczego nie potrafi zdiagnozować, na miejscu często okazuje się że lekarza na którego się czekało dwa iesiące dzisiaj nie ma! Beznadzieja! Ja jeżdżę z synkiem do Centrum Zdrowia Dziecka do Katowic. Sa tam wszystkie potrzebne przychodnie i dobrzy specjalisci. Mój synek ma dwa latka i tez często chodzi na paluszkach, niestety okazało sie, że to cechy autyztyczne i zaburzenia integracji sensorycznej i ma teraz badania, terapię i jest dokładnie diagnozowany, bo nie ma tych cech wiele. Nie mówi, tylko po swojemu, nie pokazuje paluszkiem, jak sie złości to bije się po główce, jest przywiązany do jednej zabawki. bawi się układając rządki lub wierze...
wyślij odpowiedź

Autor: mama Oliwki 29.04.2009 23:29  
Odp:odp
Nina napisz proszę do jakiego lekarza chodzisz w Katowicach i ewentualnie jakieś namiary na niego. Czy chodzicie na wizyty prywatne? Gdzie zdiagnozowali u Twojego synka zaburzenia integracji sensorycznej? Czy ta terapia prowadzona jest również w Katowicach i jak to wygląda? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: monika 04.07.2009 00:31  
Odp:cierpliwości
witam!! moja siostrznica tez chodzi na palcach włsnie od kad zaczela chodzic przyczym nogi w kolanach schodza jej w x i kreci biodrami. nie mz zadnych wad byla badana przez neurologa .dodam ze jest wczesniakiem 30 tyg.na upominanie reaguje tylko 2 min i dalej chodzi na palcach wie jak ma chodzic bo byla rehabilitowana .moze ktos doradzi jakie obuwie ortopedyczne mogloby pomoc i czy trzeba miec skierownie na takie buty??dodam ze nie mieszkamy w polsce w chwili obecnej.
wyślij odpowiedź

Autor: mamuncia 06.07.2009 20:48  
my juz po
miałam ten sam problem ze swoją córcią dwa lata temu. :D przeczekałam, już chodzi normalnie. :D
wyślij odpowiedź

Autor: andrea 17.08.2009 08:36  
to nie przechodzi
mój kolega był w lceum i nadal miał nawyk chodzenia na palcach
wyślij odpowiedź

Autor: anita 17.12.2009 20:33  
nasza 3 latka tez chodzi na palcach
Nasza córeczka tez ciągle chodzi na palcach bylam juz u ortopedy który powiedział, że minie jak skończy 3 lata, później u neurolog która powiedziała, że trzeba rehabilitacje bo ma przykurcz, a ogolnie jest wiotka, nastepnie rehabilitant który puknął się w głowę bo nie może być wiotka i jednocześnie mieć przykurcz i oznajmił, że wszystko jest ok i że będzie całe życie chodzić tak jak jej pasuje...naszym zdaniem coś jest nie tak...
wyślij odpowiedź

Autor: eryka wardega 24.01.2010 22:05  
ballet
moze pani corka ma we krwi ballet niech pani ja zapisze na ballet
wyślij odpowiedź

Autor: Daniela Różycka 13.02.2010 11:40  
witam, mam ten sam problem z córką niedługo skończy 4 miesiace i sama nie stoii i nie chodzi ale bardzo zwinnie raczkuje. Byłam z nią u ortopedy jakieś 3 miesiące temu ale mówiłże wszystko jest na razie dobrze chociaż mnie to bardzo martwi jeśli ani dowie się czegoś o wnusi to prosze o kontakt pozdrawiam
Daniela Różycka
wyślij odpowiedź

Autor: DanielaRóżycka 13.02.2010 11:46  
Odp:Odp:chodzenie na palcach
pomyłka 14 miesięcy
wyślij odpowiedź

Autor: Mama Nikusia 01.03.2010 14:56  
chodzenie na palcach
Moj synek ma 3,5 roku i chodzi na paluszkach. Jexiliśmy po ortopedach i neurolagach i każdy nas uspokajał że to minie. W lutym byliśmy w szpitalu rehabulitacyjnym w Zagórzu k/Warszawy tam zbadała nas dr. Czernuszenko i od razu powiedziała że to nie jest normalne. Mały juz w tej chwili od chodzenia na palcach ma prblemy z kolanami (które bez pomcy bedą sie berdzo pogłębiać) i koślawość stóp to tez związane z tych chodzeniem. Bedziemy mieli w marcu badania i potem prawdopodobnie mały mędzie miał wstrzykniętą toksynę botulinową i prawdopodobnie założony gips dla utrzymania rozciąniecia. Szukajcie pomocy i nie liczcie tylko na jedną opinię lekarską.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama Dawidka 02.03.2010 02:25  
Chodzenie na palcach
Moj syn ma 27 miesiecy,jak zaczol chodzic to chodzil normalnie,jak mial 18 miesiecy zaczol chodzic na palcach.Do tej pory tak chodzi,nie caly czas ale wiecej na palcach niz na calej stopie.Jak go upomne to na jakis czas dziala.Nawet jak jest w butach po za kostke to i tak chodzi na palcach.Naczytalam sie powyzszych komentarzy i sie boje,operacji,gipsw itp.Syn urodzil sie o czasie mial 9puntow i wszystko bylo w porzadku z porodem iz ciaza.Jak mial 2miesiace nisil pieluche ortopedyczna> Niewiem co sie dzieje ze tak chodzi....ide do lekarza w czwartek...
wyślij odpowiedź

Autor: Aneta Grygajtis 04.03.2010 16:22  
Mama Dawidka
Bylam dzisiaj u pediatry.Przy okazji zrobila bilans 2-latka.W ksiazeczce zakreslila chód Prawidlowy ale do obserwowania.A chodzi na palcach bo to taki przejsciowy okres ale mam go czaly czas obserwowac z tym chodzeniem na palcach.Nie ma nózek w litere X, to dobrze.No cóż bede na niego patrzec i upominac zeby chodzil na calych stopach.Ale przez ostatnie dwa dni jakby wiecej chodzil na calych stopach.
wyślij odpowiedź

Autor: katarzyna Kania 22.04.2010 10:49  
4 latka i dalej chodzi na palcach
mój 4 letni synek chodzi na palcach.... jak zaczynał chodzić to na całych stópkach, potem doszły palce, tak naprawdę to zauważyłam to jak miał ok 2 lata i to sąsiad zwrócił mi na to uwagę, że oooo synek Pani chodzi napalcach??? od lekarza do lekarz, ortopedzi, rehabilitanci - wszystko jest ok. A mnie to martwi. Ścięgna są w porządku, robiliśmy usg. Ortopeda kazał kupić wkładki ortopedyczne, w sklepie obok jego gabinetu, kupiłam od razu dwie pary, by nie zmieniać ciągle z buta do buta, (50 złpara) nie mieściły się do butów, więcmusiałam kupić synkowi wszystkiebuty nowe o numer większe. Rehabilitant kazał nie nosić tych wkładek, bo mają podwyższoną pięte wię sprzyjają chodzeniu na palcach.... Nie wiem już co robić - to nie jest normalne! Synek przewraca się często, zachacza o krzywe płytki chodnika, ma problem z bieganiem, grą w piłkę. Boję się co będzie jak pójdzie do szkoły - wf będzie klasową "niezdarą" dzieci są okrutne, nie będzie umiał grać w piłkę, biegać... Mąż mnie pociesza - będzie chodził na boks i karate, ale dla mnie to nie jest rozwiązanie problemu!!!!! gdzie się udać????
wyślij odpowiedź

Autor: Majka 03.05.2010 23:21  
6 latek i chodzi na palcach...
mój synek od 2 latek chodzi na palcach, na ooczątku lek twierdzili że to niby normalne. Potem Neurolog i stwierdzono Spastyczne Mózgowe porażenie dziecięce.Ortopeda zlecił wyedy intensywna rechabilitacja co dziennie przez ok rok. Co nie przyniosło efektu żadnego. Następnie 4-ry kuracje BOTOX-em z nogą w gipsie co także nie przyniosło efektu... i synek nadal chodzi na palcach:( Teraz czekamy na operacje podcięcia ścięgna Achillesa. Mam nadzieje że synek w końcu będzie chodził normalnie...
wyślij odpowiedź

Autor: magdalena kulenty 09.05.2010 18:51  
Odp::)
proszę mi napisać jakie to były ćwiczenia bo mój 2letni synek ma to samo ale ortopeda wymyślił takie ćwiczenia że mały cały czas płacze.
wyślij odpowiedź

Autor: Majka 11.05.2010 12:41  
Odp;>
Mój synek miał ćwiczenia które polegały na naciąganiu nóżek aby rozciągnąć to ścięgno... Ale to mu raczej bulu nie sprawiało i bardzo chętnie jeździł na tą rehabilitacje;) także miał elektro stymulacje , magneto terapie.
wyślij odpowiedź

Autor: monika adamczyk 19.05.2010 11:01  
monika
Mój synek ma 12 mies i od pewnego czasy zaczął chodzić na paluszkach,nie mogę mu tego wytłumaczyć bo jeszcze nie rozumie.Co robić?
wyślij odpowiedź

Autor: Dominika 19.05.2010 11:33  
Odp:6 latek i chodzi na palcach...
Czy ja mogłabym prosić o kontakt, ponieważ moja córka też ma przykurcz Achillesa lewej nóżki i jesteśmy teraz przed wyborem co robić Botox czy operacja nacięcia. Rehabilitujemy się już ze 3 lata efekty są znaczne Gabrysia już nie chodzi na paluszkach jedynie trochę ucieka jej stópka byłam z nią u neurologa niewielki napięcie mięśniowe jest Badanie rezonansu nic nie wykryło musimy jeszcze zrobić tomografię. Maju czy mogłabyś mi naświetlić jak to jest po Botoxie? Czy dziecku jest lepiej itp.?mój email dziunia150@poczta.fm
wyślij odpowiedź

Autor: aga 19.05.2010 20:54  
Odp:mamy ten sam problem
to prawda ja byłam u ortopedy , neurologa , i wad postawy i powiem szczeze ze kazdy lekaz mówi co innego, ale to prawda jak przebieg poród bo jesli było niedotlenienie w ciazy to tez mi powiedział neurolog to moze byc przyczyna tylko czemu 7letnia moja córka ma taki problem a wykryłam to jak mniała jakos 4 lata prosiłam o skierowanie mojego lekarza rodzi.eeee tam powiedział nic nie widzi ok powiedziałam jak mniała koło 7 latek poprosiłam o skierowanie do wad postawy i sie zaczeło do neurologa skierowanie do ortopedy a najlepiej proponje korekcyjną albo fizjoterapeute
wyślij odpowiedź

Autor: irena miskow 22.05.2010 12:25  
Odp:moje dziecko rowniez chodzi na paluszkach
mam 4,5 letniego wnuczka,po upadku zaczal podnosic lewa piete.Stwierdzono przykurcz sciegna achilesa,mial zabieg ostrzykiwania botoksem ,chodzi 3 razy na rehabilitacje i to trwa 1,5 roku.Bez efektu,co robic?
wyślij odpowiedź

Autor: Mama Dawidka 25.05.2010 13:56  
Odp:monika
Moniko...idz z synkiem do lekarza...to nie musi byc nic groznego:)wiec sie nie bój.Mój bratanek ma 1,5 i caczyna sprezynowac na palcach...to u dzieci normalne...chca byc wyzej i stoja na palcach a potem sie przyzwczajaja do tego.A twój synek chodzi w bucikach po mieszkaniu??Jezeli nie to zakladaj ze sztywna podeszwa.Wówczas bedzie mu ciezej stanac na palcach...moze to pomoze:)
wyślij odpowiedź

Autor: Karolina Galewska 03.06.2010 11:18  
Mam taki sam problem
Gdy byłam mała też chodziłam na palcach. Mama chodziła ze mną po lekarzach i były badania, m.in USG, które wyszły dobrze, jednak problem nie zniknął. Takie patologiczne chodzenie może być przyczyną chodzenia w tzw."chodziku" lub dziecięcym porażeniem mózgowym. Teraz mam 16 lat, skurcz ścięgna Achillesa i przechodzę ciężką i bolesną rehabilitację żeby zacząć normalnie chodzić, inaczej czeka mnie zabieg operacyjny: podcinanie ścięgna.Radziłabym, jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, bo im dłużej się z tym zwleka, tym gorsze mogą być tego skutki.
wyślij odpowiedź

Autor: janina szalecka 28.06.2010 06:55  
plaża i piasek
spróbuj chodzić boso w głebokim piasu na palcach - Nie da się!!!!! To najlepszy sposób na rehabilitację wszystkich mięśni i scięgien stopy. Tak mojej 1,5 rocznej wnuczce zalecił ortopeda
wyślij odpowiedź

Autor: ewa kołosińska 06.07.2010 22:35  
mam taki sam problem
mój syn obecnie ma 13 lat odkąd zaczął chodzic chodził na paluszkach chodziłam z nim do różnych lekarzy i ortopedy i neurologa i każdy mówił -przejdzie samo... trwało to kilka lat , w ubiegłym roku zdesperowana poszłam prywatnie do neurologa dr.Ryniewicz diagnoza- miopatia wrodzona ma przykurcze achillesa do operacji i stała rechabilitacja wniosek- nie wolno bagatelizować takich spraw warto udac sie do specjalisty
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka Gwara 21.07.2010 14:07  
buty ortopedyczne
Proszę nie krzyczeć na dziecko tylko udac sie do lekarza neurologa i ortopedy, ktory okresli zapewne przykurcz sciegien achillesa i przepisze rehabilitacje , a w powazniejszym przypadku buty ortopedyczne.
wyślij odpowiedź

Autor: Majka 02.08.2010 10:29  
Odp:mam taki sam problem
Pani Ewo ;) Mam pytanie czy pani synek jest już po operacji?? jak to wygląda po operacji?? Gips? Jak długo miał i co po tym? Bo my też mamy mieć na 22 listopada br. W Poznaniu. Dokładnie szczegóły mamy omówić z lekarzem przy najbliszszej wizycie we wrześniu...Ale się boje, to przecież taka poważna operacja, trzeba żyć myślą że się uda i będzie OK;) A synek zadaje pytania a co zrobimy jak operacja się nie uda:( Aż serce boli bo co mu powiedzieć...:(
wyślij odpowiedź

Autor: MARTA 08.09.2010 13:25  
mamy to samo
Nasz syn ma 6.5 roku od drugiego roku życia chodzi na palcach,bylismy u 1 ortopedy przez 2 lata mówił,że wszystko jest dobrze,pózniej po 2 latach stwierdził,że ma przykurcz ścięgien i czeka go operacja,zmieniłam ortopedę i drugi powiedział,że jest wszystko dobrze,mam tez lekarza w rodzinie ortopedę badał syna i powiedział,że wszystko jest dobrze.Powiedział też ,że można udać się do neurologa który poda środki na zwiotczenie mięśni-napięcia i to moze zaniknąć.
wyślij odpowiedź

Autor: Majka 23.09.2010 22:04  
Odp:mamy to samo
Apropo środków na zwiotczenie mięśni, to nam też neurolog zapisał takie kropelki, ale moim zdaniem to nic nie pomogło, na rozlużnienie jest botox, ale mojemu synkowi też nie pomógł niestety:( Teraz czekamy na operacje podcięcia ścięgna achillesa... Mam nadzieje że to nam pomoże:| Czy jest ktoś kto był w podobnej sytuacjii???
wyślij odpowiedź

Autor: dirtydancer 15.10.2010 20:52  
chodzenie na palcach
ja też zauważyłam że dużo dzieci chodzi na palcach, może to nie jest wcale przyczyna jakiejś choroby mięśni... polecam miejsce do poczytania i popisania o podobnej tematyce www(dot)e-zlobek(dot)pl
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa Kołosińska 21.11.2010 20:16  
Odp:Odp:mam taki sam problem
mój syn juz jest po operacji wydłużenia sciegien ahillesa dzis jest 4 dzień bole sa natomiast jestesmy pełni nadzieji na to ze bedzie lepiej operowal go dr. Kucharski ze szpitala na Nieklanskiej wa-wa . dr. mowi ze syn w koncu bedzie mogl postawic cala stope i dzieki temu oszczedzimy kregosłup. gips mial 4 dni teraz ma opatrunki za 2-3 dni bedzie stawal na nozki operacja sie udala choc strach byl wielki ;;;
wyślij odpowiedź

Autor: Andzia - Częstochowa 12.01.2011 23:03  
integracja sensoryczna
Mój synek też chodził na paluszkach - okazało sie ze to zaburzenia integracji sensorycznej, od pół roku chodzimy na terapią do Centrum Pinokio w cz-wie i jest coraz lepiej. :) poza tym robimy masaze i uciski zadane do odmu i naprawde jest znaczna poprawa.
wyślij odpowiedź

Autor: Nina 12.01.2011 23:12  
Odp:Odp:odp
Dawno mnie tu nie było.Pewnie już nie czekasz na odpowiedź, ale... W Katowicach jeździmy do neurologa, gastroenterologa itp. wszystkich potrzebnych mi lakarzy odwiedzam tam. Zaburzenia integracji sensorycznej diagnozowaliśmy w Opolu w poradni Prodeste, na terapię chodziliśmy w Częstochowie na Barbary do Pani Mastalerz. Ponieważ mnie to zainteresowało i miałam kwalifikacje w tamtym roku sama zrobiłam kurs SI i pracowałam z synem osobiście. Obecnie dzięki dotacji unijnej mam już własny gabinet i pracuję z dzieciaczkami. Gdyby ktoś był zainteresowany zapraszam na bezpłatną konsultację www.integracjasensoryczna.czest.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Majka 28.01.2011 08:28  
mam taki sam problem
Tyle się naczytałam na tych Forach o podcięciu ścięgna Achillesa że już sama nie wiem jak to będzie, miejmy nadzieje że wszystko nam pujdzie ok ;) Tyle czekaliśmy na tą operacje (1,5r.)ale w końcu za % dni idziemy..Odezwę się po;)
wyślij odpowiedź

Autor: Ellena 05.02.2011 12:39  
REHABILITACJA NIGDY NIE ZASZKODZI
Moja dwuletnia córeczka też od początku chodzi na palcach. Odwiedziłam chyba wszystkich znaczących lekarzy we wszystkich placówkach w Warszawie. Neurologów i ortopedów. Bez względu na to, czy chodzenie wynika z przykurczów czy nie dziecko powinno ćwiczyć. Nie jestem za operacją czy botuliną od początku. Dobra rehabilitacja zawsze przynosi efekty. U mojej córki po 4 miesiącach jest super poprawa, pomimo masakrycznego przykurczu w lewej nodze. Właśnie otworzyliśmy z mężem środek rehabilitacji na Woli www.baksio.pl, bo pomimo poprawy Neila musi być cały czas rehabilitowana Jeżeli potrzebujecie pomocy w tej kwestii powołajcie się na mnie, a zawsze możemy porozumieć się co do ceny:)
wyślij odpowiedź

Autor: michalina michalska 22.02.2011 21:08  
mama nauczyciel.
corka mojej koleznanki ma prawie 3 lata i caly czas chodzi na palcach wszyscy mowia jej ze z tego wyrosnie ale jakos nie wyrasata!
i Uwaga na zajecia ktore prowadze przychodzi 8 letnia dziewczynka ktoraw dalszym ciagu chodzi na palcach....
dziewczynka ma spazmy miesniowe (trzesa jej sie nogi za kazdym razem gdzy usiadzie

malo tego ma nieproporcjonalnie szeroko rozbita stope dziecko mam juz conajmniej 38 numer buta...

MAMY reagujcie !!!! kupcie dziecku dobre buty w ktorych bedzie chodzic nawet po domu...
i mowiac DObre nie mowie o fajnym drogim stylu z miekka podeszwa...

TYLKO BUTY PONAD KOSTKE KTORE TRZYMAJA SCISLE KOSTKE A TYM SAMYM UTRUDNIAJA CHODZENIE NA PALCACH!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Helena Lekka 23.02.2011 00:44  
chodzenie na palcach
ja niestety równiesz mam ten problem z corką która ma w tej chwili 3,5 roku udało mi się zorganizować dla niej zajęcia z integracji sensorycznej (i to zupelnie za darmo) dodatkowo chodzi raz w tygodniu na basen zastanawiam się też nad rehabilitacją mówiąc szczerze trochę mnie to przeraża bo pomimo tego że dzieci z tego wyrastają częstym skutkiem takiego chodzenia są preblemy z rownowagą w późniejszym życiu , dyslekcja, problemy z orientacją w terenie i myleniem kierunkow
ja też byłam takim dzieckiem i mogę tylko to potwierdzić ...dodatkowo mam brzydkie palce u stóp takie podwinięte
nikt nie potrafi mi powiedzieć czy to może być dziedziczne ale wszyscy a zwlaszcza moja rodzina twierdzą że córka chodzi tak samo jak ja ...niestety w czasach mojego dzieciństwa nikt nie robił z tego proglemu i jak mama poszła ze mną do nurologa to usłyszala żeby się nie przejmowała bo będę miala zgrabne nogi ...
wyślij odpowiedź

Autor: Kaska 02.03.2011 21:29  
Chodzenie na palcach u 2-latka
Moj syn ma w tej chwili ma 23 miesiace i chodzi na palckach od 9 miesiaca. Na poczatku smialismy sie z mezem ze zapiszemy go do baletu ale ktroegos dnia bedac w parku uslyszalam podobna historie tyle ze w przypadku tamtego dziecka zakonczylo sie to operacja.Troche mnie to zmartwilo i poszlismy do lekarza.Zaczelo sie od wizyt u ortopedow pozniej neurolog.Po wielu testach i przeswietleniach stwierdzili ze to nawyk ale u niego to ciezki przypadek bo nawet noszac specjalne protezy( jedne na dzien drugie do spania- maja naciagnac mu miesnie) i buty on nadal chodzi na palcach. Oprocz tego ostatnio zaczelismy chodzic na rehabilitacje i widze duze postepy napewno mu to kiedy minie ale trzeba czasu.
Moja rada- warto isc z tym do lekarza poniewaz nie we wszystkich wypadkach jest to tylko nawyk( chodzenie na palcach jest jednym z objawow autyzmu lub dystrofi miesniowej) i lepiej wykryc problem kiedy dziecko jest male i mozna cos jeszcze z tym zrobic.
wyślij odpowiedź

Autor: ewa 05.03.2011 22:22  
polecam osrodek wczesnej interwencji w Warszawie mja tam swietnych terapeutów i swietny zespół lekarzy
Ośrodek Wczesnej Interwencji i Rehabilitacji dla Niemowląt Dzieci i Młodzieży Dorota Niemojewska

Adres: Puławska 233 m. 2d, 02-715 WARSZAWA

Telefon: 22-8992865, 22-8992866, 0515188646
polecam fizjoterapeutkę Anię Pawłowska-Barabach
wyślij odpowiedź

Autor: Katarzyna Wieczorek 16.03.2011 20:53  
a jak ze staniem na jednej nodze?
dzisiaj mój synek (4,5 lata) wrócił z przedszkola i stwierdził, że jako jedyny nie potrafi stać na jednaj nodze. Wcześniej był problem chodzenia na paluszkach, który istniał od początku chodzenia. Coraz mniej chodzi na palcach, często go jednak muszę upominać. Byliśmy na wizycie u neurologa - wszytko w teorii ok ( rok temu), dostaliśmy skierowanie na ćwiczenia rehabilitacyjne bo problem (podobno) jest nawykowy. Ponieważ ćwiczenia notoryczne były odwoływane przez ośrodek, stwierdziłam, że gimnastyka korekcyjna w przedszkolu 2 x tygodniowo powinna wystarczyć. Dzisiaj przeraziło mnie , że mój synek nie potrafi się schylić z wyprostowanymi nogami i pupą wygiętą do tyłu łapiąc się za kostki...Płacze, że to go boli!Posądzam przykurcz ścięgien w łydkach. Jest to oczywiście diagnoza spanikowanej matki, która ciągle słyszała, że to fizjologiczne i synuś z czasem zacznie chodzić na pełnych stopach. Powiedzcie kochane mamy ( i tatusi-owie;-), gdzie? do kogo? mam się udać żeby właściwie zdiagnozować problem? Mieszkamy na Śląsku. Może ktoś (cudna forma bezosobowa) z Was zna dobrego specjalistę, który mógłby nam pomóc???
Proszę o kontakt na maila: katarzynawieczorek@op.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Majka 22.03.2011 23:29  
~po operacji~
mój synek, w tej chwili prawie 8 lat też od urodzenia chodził na palcach, ma MPD spastyczne, z przewaga na prawą stronę. Właśnie jesteśmy po operacji podcięcia ścięgna achillesa, mięśnia brzuchatego łydki i ścięgna w kolanie. Dużo tego, strach był i jest na dal, bo 10 tygodni w gipsie,a dopiero za nami dwa mineły. Oby wszystko było OK ;)
wyślij odpowiedź

Autor: Nina 28.03.2011 14:02  
Odp:a jak ze staniem na jednej nodze?
Witam Pani Kasiu,
problem jaki Pani opisuje może wynikać z niewłaściwego napięcia mięśni albo przetrwałych odruchów poniemowlęcych. Np. przetrwały odruch MORO powoduje chodzenie na paluszkach bez żadnej jasno widocznej przyczyny. Fakt, że synek nie potrafi stać na jednej nodze może miec zupełnie inne podłoże - np. niepewność grawitacyjną, zaburzone planowanie motoryczne itp. Powinna się Pani udać do neurologa żeby sprawdził odruchy i fizjoterapeuty żeby sprawdził napięcie albo do dobrego diagnosty integracji sensorycznej - ten sprawdzi wszystkie niepokojące rzeczy i ewentualnie pokieruje dalej. :)
wyślij odpowiedź

Autor: mama 04.06.2011 15:46  
Kubus chodzi na paluszkach
Witam.Mam podobny problem jak wiekszosc z Was.Moj 2,5 roczny synek chodzi na paluszkach.Jest on dzieckiem wczesniaczym urodzonym w 24 tyg.ciazy,martwie sie czy wszystko z nim ok.lezac w szpitalu przez 4 miesiace ciagle mial pobierana krew i robione zastrzyki w stopki.boje sie,ze cos mu uszkodzili.prosze o pomoc.jestem w innej sytuacji jak wy,gdyz mieszkam w Anglii i wizyta u lekarza tutaj nic mi nie da.
wyślij odpowiedź

Autor: magdalena 30.06.2011 15:36  
Mama Bartka
Mój syn ma 9 lat.od małego chodzi na palcach.odwiedziliśmy może 4 ortopedów,którzy mówili że wyrośnie z tego.były buty ortopedyczne ponad kostkę które nosił ok.3 lat i nic nie dały.dziś odwiedziliśmy szpital w prokocimiu dr.lejman.uświadomił mnie że to wrodzone skrócenie sciegien achillesa.ale na zabieg chyba się nie zdecydujemy.jest to skrócenie w niewielkim stopniu.będziemy ćwiczyć stopy może rehabilitacja pomoże.drażni mnie to ciągłe upominanie syna przez całą rodzinę "BARTEK JAK IDZIESZ"nic to nie daje powiem szczerze.pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: 15.07.2011 00:07  
przykurcz
troskliwa opieka lekarska i rehabilitacja. i przede wszystkim życzę wszystkim mamom bojącym sie o swoje dzieci duzo cierpliwości i nadzieji, że będzie dobrze.
sama wiem po sobie, rehabilitacja długotrwała i systematyczna daje naprawde dobre efekty, szczególnie w lżejszych przypadkach mózgowego porażenia dziecięcego.urodziłam się z mpd lekkim, chodze samodzielnie, studiuje pedagogike, teraz 3 rok i naprawde jak sie chce wiezrzy sie w mozliwosci, to naprawde mozna. pozdrawiam. studentka pedagogiki.
wyślij odpowiedź

Autor: zmartwiona mama 18.07.2011 12:03  
pomocy
Witam serdecznie.
Od 4,5 roku borykam się z takim samym problemem co większość z Was. Mój syn skończy w tym roku 5 lat i od urodzenia chodzi na paluszkach. Był przebadany przez neurologów w stwierdzono że rozwija się prawidłowo, nie ma żadnych schorzeń neurologicznych a jeśli chodzi o jego nadpobudliwość i podejrzenia o ADHD lekarz stwierdził że że to za wcześnie aby o tym orzekać dopiero jakby nie przeszło w wieku szkolnym a póki co to tylko dziecinna płochliwość.Byłam z nim w szpitalu ortopedycznym w Zakopanem i nie stwierdzono żadnego przykurczu ale zapisano rehabilitację. Oczywiści z na kasę to tylko 10 spotkań i czekania przez ponad rok w kolejce. Chodziłam też prywatnie ale jednorazowa wizyta na 0.5 godz z rehabilitantem to 60 zł. Wybraliśmy kilkanaście zabiegów met. Vojty ale bez większych efektów. dziecko tylko ma wstręt do tej Pani i całej tej przychodni, wszystko odbywało się na zasadzie siłowania się z dzieckiem. Mamy sami to ćwiczyć w domu ale uwierzcie mi to graniczy z cudem żeby go przekonać do tych ćwiczeń - z resztą sama dobrze nie wiem czy wykonuję to poprawnie i czy dobre miejsca uciskam bo po człowiek nie jest w stanie opanować do perfekcji czegoś co kto inny studiował i specjalizował się w tym kierunku latami. Nie pomagają upominania: tzn. działają ale tylko na chwilę. Już nie wiem co robić. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc, radę, wskazówki. Mój synuś od tego chodzenia na tych paluszkach łydki ma jak z kamienia(takie twarde). Czekam na odpowiedz
wyślij odpowiedź

Autor: Aleksandra Bieniek 05.08.2011 15:01  
Witam wszystkie mamy:)
U nas ten sam problem:(. Moja córka ma 2,5 roku, jak miała rok udało nam się zdiagnozować niedoczynność tarczycy,a teraz zauważyłam że chodzi na paluszkach:(. Jestem ze Słupska, już dzwoniłam do ortopedy ( prywatnie), dzisiaj jest piątek a na poniedziałek mamy wizytę. Bardzo się boję, zastanawiam się czy to może mieć związek z tarczycą? Okropnie się denerwuję co powie lekarz, jak tylko wrócimy do domu to od razu napiszę co i jak.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 05.08.2011 19:41  
Odp:Witam wszystkie mamy:)
Witam ! Nie doszukiwałabym się związku chodzenia na palcach z tarczycą,ale np. z chodzikiem. To znaczy z wczesnym i długotrwałym jego stosowaniem. Jeśli dziecko nie korzystało z chodzika,to może to być przykurcz mięśni.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 06.08.2011 07:59  
Odp:Odp:Witam wszystkie mamy:).MAma
Miałam na myśli samoistny przykurcz mięśni,nie spowodowany czynnikami zewnętrznymi,np.chociażby tym wspomnianym chodzikiem.Mam prośbę:czy mogłaby Pani napisać po wizycie u lekarza,co On powiedział na ten temat. Z góry dziękuję.Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: krystyna 04.09.2011 17:26  
moja corka tez tak chodzila-pomogla rehabilitacja,cwiczenia.teraz ma juz 30 lat i chodzi normalnie
wyślij odpowiedź

Autor: Asik 05.09.2011 14:27  
odp. witam
mój syn ma 3 i pół roku,a od roku nosi buty ortopedyczne i ćwiczy. lekarz powiedział że długi czas minie nim zacznie chodzić normalnie. najważniejsze by chodzenia na palcach nie bagatelizować i udać sie z dzieckiem do specjalisty.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 29.09.2011 15:43  
Witam wszystkie Mamy
Moj synek ma 2 i tez chodzi na paluszkach tylko tu jest ten minus ze chodzi na palcach tylko u prawej nóżki:( chodze z nim do neurologa od 1 miesiaca jego zycia zalecil rehabilitacje ale to nic nie daje. Tez stwierdzil ze to przykurcz, nie moge spac po nocach juz sama nie wiem co robic... To moje pierwsze dziecko i do tego jestem mloda mama. Może ktoras z mam miala podobna sytuacje???
wyślij odpowiedź

Autor: Renata 03.10.2011 10:10  
Odp:a jak ze staniem na jednej nodze?
Zrób synkowi badanie krwi: CK, ALAT, ASPAT jeśli wszystkie będą podwyższone - natychmiast do neurologa.
Życzę zdrowia
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 09.10.2011 16:39  
Witam
Odpowiadając na pytanie w tytule to ze staniem na jednej nodze nie ma problemu tak jak np. stoi na obu nóżkach do tylu tez chodzi normalnie a jak mu przyjdzie isc to wlasnie prawa non stop na palcach probowalam nawet buty ortopedyczne nic nie daly chodzil nornalnie przez chwile a pozniej znow na palcach. Bylam z nim w poniedzialek u dr nauk medycznych i specjalisty od rehabilitacji sportowcow zalecil mi wizyte u innego neurologa niż tego do ktorego z nim chodze od ur. zeby upewnic sie ze postawil on dobra diagnoze i wlasnie czekam na wizyte w Lublinie, jesli diagnoza sie potwierdzi bedziemy przechodzic jakies cwiczenia na maszynie stymulacyjnej alby poprawić prace mózgu. i nie wiem co o tym myslec
wyślij odpowiedź

Autor: monika czyszkiewicz 18.11.2011 11:30  
witam ( miskopt@onet.eu)
mój syn za 4 dni kończy 4 lata dziś mija 3 doba po zabiegu plastyki ścięgien achillesa.od zawsze chodził na palcach po naszych upomnieniach chwilowo stawał na cale stopy, ale przy tym zginał nogi w kolanach bądź wypinał pupę do tyłu - w ubraniu tego nie widać. zgłosiliśmy się do ortopedy dziecięcego mieliśmy najpierw zaleconą rehabilitację i uszyte na miarę buty ortopedyczne. po pół roku nie nastąpiła żadna poprawa, nasz doktor powiedział że tu już tylko operacja da jakiś efekt a jego wiek jest ku temu sprzyjający. teraz przed nami ciężka praca mam nadzieję że będzie dobrze. nasz syn oprócz przykurczu nie ma żadnych innych schorzeń.
wyślij odpowiedź

Autor: MałgorzataR 22.11.2011 09:23  
Odp:ballet
Widzę , że pani jest równie mądra jak moja teściowa też zaleciła balet! Jak można być taką idiotką i utrwalać dziecku złe nawyki! ONA jest w tej dziedzinie specjalistką! Moja córka też od kilku lat chodzi na palcach. Ma 5 lat. Nic nie dały wizyty u neurologa-budowa prawidłowa.Również było śladowe niedotlenienie przy porodzie.Były wkładki ortopedyczne i tak zginała stopy i na palcach potrafiła oglądać bajkę dreptając przed telewizorem. Nic nie dały początkowe ćwiczenia-było tylko 10 sesji w gabinecie -bo w domu to rzeczywiście graniczyło z cudem. Na jakiś czas odłożyłam próby . Była tylko ponaglana ale to śladowo skutkuje. Dopiero teraz wskoczyłam na to forum i tym razem spróbuję metody pani Doroty Kotarskiej + ćwiczenia,które wznawiam pod małym naciskiem /najpierw ćwiczenia potem bajka lub gra na komputerze/. Jak na razie ćwiczenia są wykonywane . Niecierpliwie czekam na efekty! Mam czas do następnego września bo jak się zacznie szkoła boję się ,że znajdzie się niejedno dziecko ,które złośliwie oceni chód mojego i zniechęci do dalszej nauki i wtedy dopiero zaczną się schody.....
wyślij odpowiedź

Autor: Justyna Ślazyk 05.12.2011 19:38  
synek do baletu????
moj syn 92,5) tez chodzi na palcach jak go upomne to połozy cała stope a potem od poczatku gania na paluszkach. bylismy u neurologa i wszystko ok. u ortopedy ? kazał nam kupic buty ortopedyczne i mamy umowiona wizyte u fizjoterapeuty na cwiczenia. troche sie martwie moze powinnam zasiegnac porady kilku specjalistow zjednej dziedziny a nie sugerowac sie tylko jednym? z tego co tutaj czytam lekarze tez czasem sami sie myla.
wyślij odpowiedź

Autor: dominika 10.12.2011 23:04  
Odp:Mój sześcioletni synek też chodzi na palcach
witam ale chodzenie na palach to jedyny objaw byl mpd Pani Synka?
wyślij odpowiedź

Autor: kasia 19.02.2012 15:53  
witam..ja mam podobny oroblem ,synek ma 4 lata i wcześniej chodził prawidłowo,niestety od jakiegoś pół rokmu chodzi na palcach i biega..byłam u ortopedy ma być rechabilitowany a wczoraj neurolog stwierdził problem ze stawem skokowym i przykurcz nerwów w przedniej części stopy,chciała go wysłac na nadania z pobytem w szpitalu do szczecina ale ja na razie nie wyraziłam zgody,gdyż ma to polegać na wbijaniu malutkich igiełek w różne miejsca a maszyna ma wykonać odczyt...zobaczę jaie skutki będą na rechabilitacji,możę nauka prawidłowego chodzenia pomoże i przykurvczustąpi,pozdrawiam cieplutko
wyślij odpowiedź

Autor: Ilona Przytuła 23.02.2012 08:15  
Ilona
Moja córka ma 12 miesięcy i staje cały czas na paluszkach byliśmy u ortopedy ale powiedział nam że wszystko jest w porządku , że dziecku jest poprostu tak wygodnie i że gdy stanie samo beż żadnej pomocy to cięzar ciała przyciśnie je do ziemi i stanie na calej stopie ale od wiżyty u ortopedy minęło już półtora miesiąca i nic nadal staje na palcach co zrobić???proszę o pomoc
wyślij odpowiedź

Autor: mama zosia 04.03.2012 22:56  
2 latek chodzi na palcach
witam u mojego dwuletniego synka istnieje ten sam problem jak u wiekszości dzieci,od samego poczatku chodzi na palcach,dawałam go do chodzika jak zaczynał pierwsze kroki stawiać i wtedy zaobserwowałam stawanie na palcach i przypuszczałam ze tak mu wygodniej bo do wszystkiego moze do siegac sobie i tak mu zostało to chodzenie lecz nie długo go wkładałam do niego około 2 miesiecy .Probowałam i do dzis mu zakładam wysokie buciki do kostki ze skorki ale to nic nie daje była jakas poprawa z chodzeniem na pełnych stopach ale tylko wtedy jak mu z mężem mówiliśmy ze podłoga jest śliska i powoli musi chodzic ale to tylko przez moment tak chodził i dalej biega jak szalony na palcach i nie słucha ciągłego upominania,martwi mnie najbardziej to że się przewraca przez potykanie na tych palcach.Za tydzien mam pierwsza wizyte u ortopedy i boję się jaka diagnoze wystawi,czy ktoś może mi w tej sprawie coś doradzić?
wyślij odpowiedź

Autor: lora 28.03.2012 13:17  
nie bagatelizować
Mam córkę teraz 3 letnią. Zaczęła chodzić bardzo szybko - 9m-c - najpierw chodziła do środka układając stopy, a gdy skończyła 1,5r zaczęła na palcach. Teraz chodzi na tych palcach cały czas. Byłam u lekarzy ortopedów, neurologów - wszystko niby ok, ale nadal nie przechodzi...czuje że stopy ma dość sztywne i za niedługo przykurcze murowane - więc biegnę na rehabilitację. Oprócz tego dziecko ma źle ustawioną miednicę - w przodopochyleniu (chodzi jak kaczuszka) nawet jak stanie na całych stopach to chodzi "do środka". Biega pochylona do przodu i zatrzyma się tylko np na ścianie.Ma bardzo słaby brzuszek, jak przewraca się na plecy to w ogóle nie kontroluje głowy, uderza z całą siłą, co bywa bardzo niebezpieczne. Jaka diagnoza? Obniżone napięcie mięśniowe w osi głowa-tułów idące w stronę wzmożonego napięcia w kończynach. Ale skąd się to wzięło? Nikt nie potrafi wyjaśnić. Rehabilitacja konieczna niestety. Nie bagatelizujcie tego problemu, lepiej zapobiegać niż leczyć przykurcze...
wyślij odpowiedź

Autor: Monika 26.04.2012 14:19  
mama Dawida
Witam serdecznie .
Mój syn ma obecnie 10 lat ,od 13 miesiąca życia zaczął chodzic na palcach,ortopeda oznajmił mi ze dziecko do 3 roku życia ma prawo chodzic na palcach ,wiec przeczekalismy ten czas i okazało się że nic nie przeszło więc zalecił nam rehabilitacje i masaże na które jezdzilismy 3 lata bez efektów.Chodziłam do różnych naeurologów jeden stwierdził przykurcze ,drugi rozkłada ręce nie wiedząc co jest ,dodam że wyniki ma dobre.Obecnie staram się o wizyte w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.Mam nadzieje że tam nam powiedzą jaka może być tego przyczyna,bo nie jest to normalne dla mnie ,a widzę ze syn zaczyna miec problemy z koncentracją w szkole co może być przyczyną uszkodzenie układu nerwowego .Radzę wszystkim rodzica z takim problemem szukac dobrego specjalisty .Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: monika czyszkiewicz 08.06.2012 22:37  
witam (miskopt@onet.eu)
syn po plastyce ścięgien achillesa -zabieg był 16.11.11
chodzi jeszcze w butach ortopedycznych,ale cały czas na całych stopach. jeździmy też regularnie na rehabilitacje (raz w tygodniu). oprócz tego biega skacze i jest weasołym pięciolatkiem. skończyły się też problemy z budzeniem w nocy z powodu bólu nóżek. polecam dr.W.KOŁTUNA z OLSZTYNA(nam pomógł)
wyślij odpowiedź

Autor: ewcia 16.06.2012 23:45  
chodzenie na palcach - autyzm
Chodzenie na palcach to może być jeden z symptomów autyzmu !!!
Obserwujcie Wasze dzieci też od tej strony !!!

Tzymam kciuki !!!!
Mam w rodzinie dziewczynkę, nad którą zachwycali się wszyscy - " o jaka baletnica wyrośnie " Po 3 latach wyrosła (bynajmniej nie z chodzenia na palcach ) - i padła straszna diagnoza - autyzm.

Mogłaby być teraz w o wiele lepszym stanie intelektualnym gdyby terapia zaczęła się w wieku 1 roku lub wcześniej a tak to ..... :(

Nigdy nie lekceważcie żadnych niepokojących objawów i nie zaprzeczajcie do bólu !!!
wyślij odpowiedź

Autor: Barbara Woźnicka 29.06.2012 10:56  
Dziecko 5 lat chodzi na palcach
Szukam specjalistów we Wrocławiu bo tutaj mam najbliżej. ( mieszkam 120 km w małej miejscowości)
Może ktoś mi podpowie- ma problem za sobą.
Dla mnie tylko informacje z internetu wskazówką.

Pozdrawiam wszystkich zatroskanych rodziców
wyślij odpowiedź

Autor: iza paczkowska 12.07.2012 19:41  
Odp:Nie dajcie sie zbałamucic konowałom
bardzo proszę o kontak Pani Moniko,(mamy Dawida )
mam ten sam problem...i umóiwona kolejna wizyte u profesora Napiatka(sierpień 2012)...ale mam wątpliwości i powiem szczerze ze jako matka boje sie tej operacji....jak sie udała operacja u Pani dziecka...bardzo proszę o kontakt
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 23.09.2012 21:46  
czoccusia
Moja córka obecnie ma 4,5 latek.Odkąd zaczęła chodzić (w 11 m.ż) to chodzi na palcach. Chodzi, biega nawet jak śpi to ma czasami palce obciągnięte. Przez 4 lata niebyło nic robione bo nasz lekarz twierdził, że to normalne i kiedyś przestanie tak chodzić.Aż Zmieniłam w tym roku lekarza pediatrę (bo mi tez często choruje) i okazało się, że to u dzieci niejest normalne i wymaga dalszej obserwacji. Tak więc zaczęły się wizyty u neurologa, wcześniej jeszcze ortopeda, ale nic niestwierdził.Neurolog aby powiedział, ze juz musztarda po obiedzie, że ma napięcie mięsniowe ale powinna być rehabilitowana zaraz po urodzeniu (poród kleszczowy) i ponoć każde dziecko, które nie miało 10 pkt. w skali Apgar powinno być rehabilitowane. No to staramy się jak możemy coś zrobić z tymi nóżkami.Naprawdę jeżeli macie jakies przeczucia co do własnego dziecka, że jednak to nie jest tak jak powinno to szukajcie i badajcie do skutku.
wyślij odpowiedź

Autor: Patrycja Tadeusiak 24.09.2012 01:04  
Czy próbowałaś butów z wkładkami ortopedycznymi firmy Memo? Mojej córeczce bardzo pomogły....Trzymam kciuki za Ciebie i Twoja córcię!
wyślij odpowiedź

Autor: Karolina 26.09.2012 12:34  
Memo
Potwierdzam, buty Memo w takich sytuacjach działają wspaniale:)
wyślij odpowiedź

Autor: Czesław Pszczoła 30.09.2012 22:15  
Mój wnuczek!
Mój wnuczek również chodzi na paluszkach,ma dopiero dwa latka.Podobnie reaguje na moje uwagi jak wyżej opisane przypadki,czyli chodzi normalnie[przez chwilę]Jak przekonać córkę by nie lekceważyła problemu.
wyślij odpowiedź

Autor: Katarzyna 12.10.2012 18:36  
Mój syn urodził sie w 36 tyg ciąży.10 pkt apgar,choć przy porodzie,o czym dowiedziałam sie dopiero nastepnego dnia na porannej wizycie lekarskiej,dziecko było przy mnie,ale przy porodzie"złamał mu sie:( obojczyk.Karolek pierwsze 3 tyg zycia lezał na zdrowym boczku,lub prosto,tak nam zalecono.Na kontroli lekarskiej gdy miał 3 tyg poinformowano nas ze jest z obojczykiem ok,ale pani dokto w Przych.na pierwszym strzepieniu stwierdziła ze drz mu dziwnie rączki-mały płakał i skierowała nas do neurologa.Neurolog drzenie konczyn wykluczył,ale odrazu zauwazył asymetrie ułozenia-główka układała sie "wygodniej"na boczek prway-ten od zdrowego obojczyka.Wiec podkładanie wałeczków,kontrola,rehabilitacja i wszystko ok.Teraz ma 13 mscy,bylismy u kontr.u neurologa gdy miał 9 mscy i było ok.teraz zaniepokoiło mnie stanie na palcach,raczkuje,staje zadko na całych stupkach.I na szczepieniu powiedziałam lekarce i znowu do neurologa.Od przyszłego tyg rehabilitacja i kontrola za 2 msc.Sama juz niewiem co jest grane....
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka 21.10.2012 11:16  
chodzenie na palcach
Przeczytałam kilkanaście komentarzy i widzę, że mnóstwo rodziców ma podobny problem co my. Mój syn ma 4,5 roku. Od kiedy nauczył się wstawać stał na palcach. Do tej pory chodzi na palcach i upominanie nic nie daje. Pediatra i ortopeda stwierdził, że wszystko jest ok. Ja nie uważam, żeby było ok. Dodam, że syn oprócz tego ma zaburzoną koordynację i równowagę, często się przewraca i nie chce wychodzić na spacery. Byłam u rehabilitantów i stwierdzili, że konieczna jest konsultacja neurologiczna bo syn ma wzmożone napięcie i zaburzoną już całą postawę. Udaliśmy się do neurologa do Krakowa Prokocimia. Stwierdzony mamy odruch Babińskiego, badania tomografem nie wykazały żadnych zmian, dostaliśmy skierowanie do psychologa (ponoć syn jest nadpobudliwy - w ocenie lekarzy) i na intensywną rehabilitację. Psycholog określił rozwój psychiczny jako prawidłowy, ale zalecił nam leczenie dysfunkcji integracji sensorycznej i wizytę u logopedy. Myślałam, że mowę ma prawidłową a na wymowę np. "r" ma jeszcze czas. Co się okazało Pani logopeda w przedszkolu badając syna stwierdziła, że ma zaburzoną ogólna motorykę w tym pracę mięśni buzi (język ucieka mu na jedna stronę). Trochę szkoda, że dopiero po wizycie u neurologa się o tym dowiedziałam. Stwierdziła, że może to świadczyć o mikro uszkodzeniu układu nerwowego, którego nie wykaże żadne badanie typu tomograf. Syn może mieć z tego powodu problemy w szkole (w tej chwili ma problem z liczeniem, nawet do 5). Mam nadzieję, że ktoś w końcu nas zdiagnozuje i pomoże. Nie można bagatelizować, żadnego niepokojącego objawu. Trzeba samemu drążyć temat bo konowałów nie brakuje, a pozostawianie rzeczy samym sobie nie pomoże naszym dzieciom.
wyślij odpowiedź

Autor: Wiola 27.11.2012 01:12  
chodzenie na palcach
Moj syn ma 4 latka zaczął chodzic jak skonczył 1 rok i odrazu na paluszkach,dzisiaj jestem po kontroli u ortopedy,ma przykurcz sciegna achillesa..musi byc rehabilitowany ,ma przepisane buty ortopedyczne (szyte na miare)i czeka nas jeszcze wizyta u neurologa..smialismy sie ze go do baletu zapiszemy:(był czesto badany przez lekarza 1 kontaktu i nikt mi nie zwrocił uwagi ze cos jest nie tak:(mam zal do siebie ze zaniedbałam syna)...fajnie ze jestescie tu i opowiadacie o swoich problemach bo mozna sie od Was czegos nauczyc..pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: Widzę i kojarzę 10.12.2012 15:33  
neurotoksyny
dla tych którzy ślepo nie ufają lekarzom ;) maja czas, żeby poszukać alternatywnych źródeł wiedzy nie ze stron sponsorowanych przez "farmację". Poświęćcie jedną godzinę dziennie przez tydzień i zainteresujcie się tematem szczepień bo w nich znajduje się wiele neurotoksyn,które upośledzają głównie system nerwowy...a WQasze dzieci urodziły się zdrowe. tylko dla tych co się nie boją podważyć "wiedzy" lekarskiej ;) Pozdrawiam. Życzę dużo rozsądku w podejmowaniu decyzji odnośnie dzieci,które nam ufaja ... ich przyszłe życie zależy od naszych decyzji i ;podjętych wysiłków.Nie idźcie na łatwiznę.
wyślij odpowiedź

Autor: Ania mama Wiki 26.01.2013 10:41  
Odp:mama Wiki
nie bagatelizuj tego my naszą Wiki leczymy od 3 lat i teraz musimy jechać do zagórza na botulinę , potem gipsy, ortezy i nie wiem czy wszystko jesteśmy pod stałąą kontrolą neurologa, ortopedy, i kliniki dystrofii mięśniowej w warszawie(jhedyna w Polsce) córka ma MPD-spastycznosć kończyn dolnyci i ma lewą nóżkę krótszą. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Małgorzata Andrzejewska 14.04.2013 11:24  
dr. house
Gdyby tak bylo, że przyczyna chodzeniana palcach jest jedna, to nie powstałby ten serial. To jak z bólem brzucha, możesamo przejdzie, a może to coś poważnego i nie można zwlekać z wizytą u lekarza.
U jednych dzieci, chodzenie na palcach, jest wynikiem obniżonego napięcia mięśniowego, centralnego (co może powodować przykurcze dystalne, panie fizioterapeuto!). U innych, jak ból brzucha, może może być skutkiem innej choroby czy mózgowego porażenia dziecięcego. U jednych dzieci samo przejdzie u innych wymaga interwecji! Nie piszcie więc, że "na ból brzucha najlepsze są ziółka",bo nie pomogą na zapalenie wyrostka!
(Jestem fizjoterapeutką, pracuję z dziećmi i dorosłymi z mpdz i z niemowlętami z nieprawidłowym napięciem mięśniowym, wg koncepcji NDT-Bobath.)
wyślij odpowiedź

Autor: Marta mama Jakuba i Tymoteusza 16.05.2013 09:54  
3 warianty
Czytając komentarze na forum zaniepokoiłam się, gdyż mój 3,5 letni syn także chodzi na paluszkach (upominany stawia "normalnie" nóżki po czym wraca do swych PRZYZWYCZAJEŃ). po rozmowie z lekarzem pierwszego kontaktu dostałam skierowanie do ortopedy dziecięcego. Państwowo- wizyta dopiero 31 lipca br. Zirytował mnie ten termin, zaczęłam szukać specjalisty na własną rękę czytaj prywatnie. Trafiliśmy na lekarza, który na co dzień pracuje w krakowskim prokocimiu. Pan doktor ortopeda dziecięcy, traumatolog narządu ruchu orzekł iż istnieją 3 powody chodzenia na paluszkach:
1. przykurcz ścięgna achillesa
2. porażenie nerwowe
3. ..... "postrzelone" dziecko, mały łobuz w ciągłej gotowości do akcji :D
w naszym przypadku ma miejsce wariant 3.
Przypadłość ma minąć sama.
Mam nadzieję, że moja wypowiedź uspokoi niektórych rodziców. Mimo to radze każdy przypadek konsultować z lekarzem, a swą podróż zacząć od pediatry. Nigdy nie wiadomo co dolega naszemu dzieciaczkowi a lepiej dmuchać na zimne. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna Wysocka 30.01.2014 18:19  
Odp:Nie dajcie sie zbałamucic konowałom
Dzień Dobry
Dzisiaj byliśmy z 5,5 letnim synkiem w klinice Ortop w Poznaniu. Synek ma idiopatyczny chód na stopach., Dr Walczak ( wychoiwanek prof Napiontka) nie ma wątpliwości co do konieczności operowania mojego Dziecka jak najszybciej. Boję się ale chyba muszę mu zaufać.... Czy Pani ma doświadczenia z tą kliniką,
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka 31.01.2014 08:39  
Odp:~po operacji~
Jestem mama 10 letniego synka. Lekarz powiedział nam ze konieczna jest operacja. Bardzo proszę o jakiś kontakt. Jak przebiegła operacja u Pani syna i jakie są teraz tego efekty.
wyślij odpowiedź

Autor: Paulina 05.02.2014 19:28  
Odp:moje dziecko rowniez chodzi na paluszkach
Witam Moja córeczka ma prawie 14mc , zaczela samodzielnie chodzic przy meblach już jak miała 10mc jednak ciagle na paluszkach ,wczoraj pojechaliśmy do poradni dziecięcej ortopedycznej w szpitalu busko zdroj gorka . i tam po dokładnym zbadaniu dr, zalozyl jej gips na dwie nozki , podobno jest to bardzo dobry sposób . a buciki ortopedyczne jak powiedział lekarz jest zbędnym wydatkiem przy tym...
wyślij odpowiedź

Autor: Hildegarda 16.02.2014 23:50  
a może...
Popytajcie swe pociechy, bo może się tylko skradają.
wyślij odpowiedź

Autor: EWA CZAPRACKA 23.03.2014 13:18  
Odp:6 latek i chodzi na palcach...
Witam,znalazłam Pani post podczas szukania w necie informacji o problemie,które ma również moja córka.Julka ma 3,5roku i chodzi na paluszkach,niby ortopeda stwierdził,że wszystko ok ale skierował na rehabilitację,tam odrazy kazali zgłosić się do neurologa i tam się przeraziłam!!!pani powiedziała,że wszystko wskazuje dziecięce porażenie mózgowe,z zaznaczeniem kończyn dolnych,czekamy teraz za rezonansem ale na razie nie mogę przespać żadnej nocy z nerwów,ta neurolog powiedziała,że mam się zgłosić z dzieckiem żeby założyć grupę inwalidzką!!!nie chce mi się w to wierzyć ponieważ Julka poza chodzeniem na paluszkach to jest zachowuje się jak każde normalne dziecko.Dlatego czy mogłaby mi Pni na maila opisać jaka była wasza droga dokładnie od zgłoszenia się do lekarza i jak jest teraz.Z góry dziękuję.
wyślij odpowiedź

Autor: Ala 25.03.2014 08:57  
Odp:Odp:6 latek i chodzi na palcach...
Mam 30 lat, do 4 roku zycia jesli juz stawalam to na palcach, mam MPDz, gadajcie sobie ze to przejdzie samo... szukam jakichs wkladek ortopedycznych bo to juz jedyne co moge poradzic
wyślij odpowiedź

Autor: OLiwia Coentrao 11.06.2014 20:33  
Odp::)
mam 18 lat i chodzę na palcach, od zawsze nic mi nie jest i jestem zdrowa, nie należy sie przejmować chodzenie na palcach jest metodą leczenia płaskostopia. Jestem niska a w ten sposób zawsze czułam się komfortowo, mam bardzo silne łydki. Jest ok. Proszę się nie martwic :)
wyślij odpowiedź

Autor: openmind 19.07.2014 02:29  
DrDre Nickle
Popieram!
wyślij odpowiedź

Autor: Majka Kowalczyk 26.07.2014 13:48  
kontrola
Rozwój chodzenia dziecka to zawsze kwestia indywidualna. Warto jednak dla spokoju skonsultować się ze specjalistą, który wykona ocenę prawidłowego rozwoju i doradzi. Polecam p. Paulinę Budzińską- dobry rehabilitant dziecięcy.
wyślij odpowiedź

Autor: Asia 17.08.2014 13:53  
Mama Maćka
Jak czytam niektóre posty to chce mi się śmiać co lekarz neurolog ma do chodzenia na palcach to trzeba skonsultować z ortopedą dziecięcym i to nie z jednym, mój syn ma dziś 10 lat od 5 chodzi na palcach, przez 5 lat byliśmy pod opieką poradni rehabilitacyjnej żadnych rezultatów ćwiczenia w domu itp w końcu trafiliśmy do innego specjalisty którego nam polecono ten pierwsze co to rtg stóp i diagnoza operacja juz 5 lat temu syn powinien miec to zrobione a teraz kłopot bo szkoła a gips 5 tyg syn ma przykurcz ścięgien i krzywo stawia stopy w stopy ma mieć wstawiany drucik stopy będą proste do końca życia no i operacja ścięgien radzę nie bagatelizować tylko uderzyc do dobrego specjalisty
wyślij odpowiedź

Autor: beata broniarek 24.08.2014 05:43  
obawy
Witam :) Moj synek w czerwcu skonczyl 3 latka na palcach zacza chodzic gdzies od dwoch miesiecy ale oprocz tego zacza sie czesto potykac , Czekamy na buty ortopedyczne juz dwa miesiace a jego styl chodzenia coraz bardziej mnie niepokoi
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna trzcinska 10.09.2014 17:31  
Nie lekcewazyc!
Droga pani mialam ten sam problem.tylko,ze moj syn pierwsze kroki stawial na palcach I tak bylo do pierwszej operacji w wieku 8 lat.Obecnie jestesmy po drugiej operacji wydluzenia sciegien i prawdopodobnie ostatniej.Syn ma w tej chwili ukonczone 14 lat.Okazalo sie ,ze jest to przyczyna neurologiczna,wiec prosze udac sie do dobrego neurologa lub na oddzial neurologii dzieciecej.Wtedy bedzie szybka diagnoza!Moje dziecko przewracalo sie na prostej drodze,potykalo sie nawet jak bylo idealne plasko.Okazalo sie,ze jest to wada prawdopodobnie powstala przy porodzie,lekkie porazenie mozgowo dzieciece i niestety i na szczescie jedyny objaw to jego sciegna.Tak jak pani napisalam prosze wziasc skierowanie na oddzial neurologii dzieciecej.Tam zrobia rezonans,tomografie i bedzie miala Pani jasny obraz.Nie ma co czekac!!!Pozdrawiam i zycze powodzenia w leczeniu!Ps.Jestem z Wroclawia i u nas jest bardzo dobry oddzial Neurologii oraz klinika ortopedyczna.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #         #####  
 #     #  #     #  #    #   #     # 
       #        #  #    #   #     # 
  #####    #####   #    #    #####  
 #              #  #######  #     # 
 #        #     #       #   #     #