MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > intendent
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Kamila Jankowska 03.04.2007 19:31  
intendent
Witam wszystkich!!

Mam pytanie-na jakim poziomie w Waszym jednostkach kształtuje sie zasadnicze wynagrodznie intendenta??jakie posiada on wykształcenie i staż pracy??po ilu latach pracy na tymze stanowisku mozna starac sie o "awans" na starszego intendenta badz jak sobie poprostu zalatwic podwyzke??odpowiedz dyrektora typu "nie ma pieniedzy" jakos mnie nie satysfakcjonuje..Dziekuje za odpowiedzi
wyślij odpowiedź

Autor: Bez znaczenia 10.04.2007 19:11  
Praca na stanowisku intendenta
Pani Kamilo u nas w przedszkolu pracuje intendent na cały etat, od wielu lat ten sam, jednak na awans czy podwyżkę nie ma co liczyć gdyż jest to praca w jednostce budżetowej a tam jak wiadomo awans na tym stanowisku praktycznie nie istnieje. Owszem bywają podwyższki ale sporadycznie, nie skłamie pisząc, że może raz na 5 lat. Wysokość podwyżki to marne 20zł (brutto do zasadniczej)tyle tylko aby uspokoić nerwy pracującej administracji czy obsługi.Co innego pedagodzy ,,Ci lepsi pracownicy'', którzy zgodnie z KN otrzymują gwarantowane podwyżki oraz dokonują kolejnych szczebli awansu. Jak jest na innych placówkach, pewnie podobnie. Wykształcenie różne: srednie, wyższe o kierunku zgodnym z zajmowanym stanowiskiem. Odpowiedź Pani dyrektor ,,nie ma pieniędzy'' jest jak najbardziej prawidłowa, tak odpowie każdy dyrektor, gdyż o podwyżce nie on sam decyduje tylko odgórnie np. Urząd Miasta czy inny organ prowadzący zgodnie oczywiście z Ustawą czy Rozporządzeniem itp. To tyle, pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Marta 10.04.2007 20:52  
Odp:intendent
To cała prawda którą opisała poprzedniczka. Dyrektorka przedszkola publicznego dostaje na płace określony fundusz i niewiele może sama zrobić. Warunek utrzymania własnej posady to nie przekroczyć tego funduszu.
wyślij odpowiedź

Autor: ja z Lublina 13.11.2007 16:29  
odpowiedź
Odnoszę wrażenie, że Pani już pracuje i dziwi mnie Pani pytanie. I złości. Widocznie nie ma Pani wystarczającej wiedzy o strukturach organizacyjnych samorządu terytorialnego. A podwyżki są - zsyłane nam co jakiś czas w wielkim geście - z góry.
wyślij odpowiedź

Autor: Marzena Jessa 03.04.2008 14:18  
Odp:odpowiedź intendent
Ja też odnoszę wrażenie,że Tobie wystarcza ,a wcale nie dziwi mnie zainteresowanie podwyższeniem zarobków intendenta,ponieważ pracownicy w urzędach miejskich mają podwyżki raz w roku, nauczyciele -gwarantuje im to KN,a co z obsługą i pracownikami w szkołach i przedszkolach ,czekamy aż nam coś skapnie raz na 5 lat,bo Ci na stanowiskach urzędniczych mają to zgwarantowane i mają !
wyślij odpowiedź

Autor: Marta z Ino 03.04.2008 20:30  
Odp:Odp:odpowiedź intendent
O te płace powinny upominać się zwiażki zawodowe w gminach i urzędach. Tam powinnyście upominać się o pilnowanie waszych spraw płacowych.
wyślij odpowiedź

Autor: BEATA 27.10.2008 18:33  
intendenci łączcie się !!!
Powiększający się zakres obowiązków-HACCP, marna płaca, a za tym idąca dyskryminacja i do tego nie zgodne pensum z kat.zaszeregowania-sprawdźcie to. Nasze stanowisko traktuj się jak zło konieczne.Założyłam związki zawodowe-robimy porządek w aktach osobowych będą duże odszkodowania za łamanie rozporządzeń o wynagrodzeniu.Trzeba skończyć z tym mitem że nam nie należy się awans(starszy int.)i większa pensja
Przed nami jeszcze dużo pracy.Zakładajcie ZWIĄZKI!
Razem możecie zdziałać dużo!!!

wyślij odpowiedź

Autor: Jadwiga Korzeń 29.10.2008 22:49  
bardzo mi przykro,że dyrektor nie dba o pracowników
To prawda intendent jest płacony z budżetu ,ale dyrektorzy ,tylko mówią tak na odczepnego że nie ma pieniędzy ,bo dyrektorowi danej placówki nie chce się zadbać o pracownika,ja już pracuje parę ładnych lat za intendenta,a nawet co 5 lat nie dostałam awansu zawodowego cały czas jestem na tej samej grupie jak zaczynałam pracę ,moim zdaniem dyrektor powinien zadbać o pracownika i jest to możliwe tylko im się nie chce,a wcale oni nie płacą że swej kieszeni a tak się zachowują jak by oni to nam płacili,pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Anna z bieszczad 18.11.2008 21:48  
ciężki los intendenta
W moim mieście jest 4 przedszkola, tu gdzie ja pracuję mamy jeszcze filię w sumie 9 oddziałów i jestem sama- intendent, sekretarka-, dwa magazyny, HACCAP. Praktycznie podwójny etat w jednym i jedna pęsja.Myślałam,że tylko o mnie jest cięzko bo miałam skalę porównawczą tylko w moim mieście. W pozostałych przedszkolach mają sekretarkę lub księgową lub innego pracownika administracji na 4 , 5 oddziałów. Ja robie wszystko sama.Owszem Dyrekca chwali na górze ale nic poza tym. Teraz wiem,że nie jeste odosobnionym przypadkiem super intendenta za głodową pensję.Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Karolina 23.11.2008 14:53  
młodsza intendentka!!!
dzieńdobry !!!ja też pracuję jako intendentka w szkole ale warunki jakie mi zaproponowała Pni Dyrektor są żałosne jestem na 0,5 etatu intendentem i o,5 etatu sprzątaczką!!! jako intendent do wykarmienia mam około 200 dzieci ,do zrealizowania program stołówkę ,oprócz obiadów mamy jeszcze śniadania i za chwilę dochodzi żywność na socjoterapię a w między czasie poprostu sprzątam wskazane pomieszczenia!!!nie da się ukryć z pracą poprostu nie nadążam poprostu brak czasu!!! a i zarobki poprostu sąśmieszne a nawet tragiczne zaczynam się zastanawiać czy to ma sens pracować w taki sposób???
wyślij odpowiedź

Autor: maja 17.12.2008 14:28  
praca intendenta
Zgadzam się z wami, praca intendenta jest bardzo odpowiedzialna a zarobki jak na dzisiejsze czasy wprost śmieszne. Jak się można utrzymać z takich pieniędzy opłacając wszystkie rachunki, mieszkanie do tego dochodzi życie i nie daj boże choroba.Będąc samemu jest bardzo ciężko.
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Ala Las 09.01.2009 10:37  
mój komentarz
Kochani mam takie pytanie? Czy swoją pracę, paperkową wykonujecie ręcznie czy na komputerze?
Pracuję już 6 lata w tym zawodzie, jestem już w 3 placówce. Mam program komputerowy. Krótko mówiąc nie narobię się. Wręcz nudzę się w pracy. Co do pensji jest bardzo nędzna. Teraz jedynym moim zmartwieniem oprócz pensji jest opracowanie " Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli". Może ktoś się ze mną podzieli jakimiś opracowaniami. Załatwcie sobie programy dla intendentów, jak je opanujecie praca będzie prostrza. Buty mi też nie przysługują. Planuję w trakcie kontroli sanepidu maszerować po kuchni i magazynie w szpilkach.Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: ola 27.01.2009 15:58  
Odp:bardzo mi przykro,że dyrektor nie dba o pracowników
To prawda dyrektorzy nie dbają o swoich pracowników, nie wiedząc nawet jak w ten sposób szkodzą firmie, bo przecież niezadowolony pracownik ,to pracownik mniej wydajny, jak można tak dyskryminować pracownika, intendent to naprawdę odpowiedzialne stanowisko i nie każdy się na nie nadaje, trzeba dopilnować tylu spraw,być osobą samodzielną i sumienną, w tej pracy nie można niczego zaniedbać,pozostawić na później, w razie choroby- intendenta nie ma nawet kto zastąpić i wszystko leży
wyślij odpowiedź

Autor: Lila 04.02.2009 19:50  
GADANIE BEZ SENSU
Witam piszecie tutaj ale nikt nie potrafi podac konkretnej sumy jaka zarabia!!!

nic nie mozna sie dowiedziec jaka jest rozpietosc w poszczegolnych regionach w kraju a bylo by to dosc interesujace

Pozdrawiam i czekam na jakis sygnal
wyślij odpowiedź

Autor: 1 17.02.2009 11:49  
Analiza Zagrożeń i Kry...
To doppiero jest kretynizm, mam trochę opracowane ale nie mogę znaleźć temp. i czasu smażenia mięsa. Co do pensji zasadnicza 1083,80. Na rękę mam 971,32 zł łódzkie.
wyślij odpowiedź

Autor: ania 26.02.2009 13:26  
zapytanie o cene na artykuły spozywcze
witam !
jestem intendentką w szkole podstawowej i chciałabym się was zapytać jak rekrutujecie dostawców artykułów spożywczych ???
bo ja wysyłam zapytanie o cene , i jest to dość nieszczęśliwe rozwiązanie bo tam jest stałość cen na pół roku i przy obecnym rynku i zmianach cen ... dostawcy rezygnuja z dostarczania produktów.a aneksu do umowy nie mozna zrobić tylko od nowa rozpisywac zapytanie... niech ktoś powie jak jest w innych placówkach.
wyślij odpowiedź

Autor: Marzena Sawicz 26.02.2009 22:01  
intendent
Witam!
Przyjmując się do pracy w przedszkolu a było to w 1995 roku byłam w XII grupie zaszeregopwania, jednakże nie mialam pelnego etatu.Stopniowo uzyskałam cały etet, ale spadałam w kategoriach zaszeregowania. A tak dzieje sie do dnia dzisiejszego. Co jakaś podwyżka (o ile te marne grosze mozna nazwać podwyżką), spadam niżej. Jeszcze w 2007 roku byłam w grupie VIII, rok temu w VII a w tym roku spadłam już do VI. Nadmienie też, że rok temu ukończyłam studia administracyjne na które nie dostalam ani grosza z zakladu pracy. Obecnie czuję się jak "zbity pies", zamiast awansu - degradacja.W momencie kiedy chcialam przerwać studia Dyrektorka powiedziala mi abym tego nie robila, bo i tak prędzej cZy później będę zmuszona je skończyć.Teraz twierdzi, że robiłam , nie to co trzeba ,ze nie powinnam pójść w kierinku administracyjnym a intendentury.Czy to nie jest chore? Na pytanie o wyjaśnienie dlaczego intendentka w tej samej miejscowości, podlegająca temu samemu Uządowi, mająca mniejszy zakres obowiązkow ode mnie, może zarabiać więcej i to sporo, odpowiedz mojego Dyrektora brzmiała- "Proszę sie zatrudnić w szkole " i wszystko. Może ktoś z Państwa wie , czy taki spadek w kategoriach zaszeregowania jest zgony z kodeksem, czy naprawdę Dyrektor moze robic wszystko na co ma tylko ochotę?Gdzie to należałoby sie udać' aby uzyskać jakąś owocną pomoc. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: xxx 25.03.2009 11:42  
intendent
Jestem intendentem w szkole podstawowej, pracuje od 2 m-cy w programie komputerowym, jest zdecydowanie lżejsza praca, z tym , że oprócz wszelkich obowiązków należących do zakresu na stanowisku intendenta, prowadzę jeszcze Radę Rodziców (w czynie społecznym rzecz jasna) oraz np. legitymacje szkolne itp. Wszystko oczywiście zawarte w 908 zł na rękę. Na dłuższą metę porażka...
wyślij odpowiedź

Autor: zrezygnowana 27.04.2009 15:44  
Własnie dowiedziaalm sie,
z samodzielnego referenta zostaje intendentem i mam podpisac zgode.Niby naczelna powiedziałą,ze nie referentów w Oswiacie.Napiszcie moze dziewczyny cos o pieniadzach..W moim miasteczku zbieramy wszystko ,,w obowiązkach'' .oprócz wszystkich pozostałych rzeczy .Nie mamy zadnych pieniedzy za to .Zero Szkoda ,ze tak późno trafiłam na to forum..bo widze,ze nas traktuje sie jak tych, dla których resztki z pańskiego stołu sa za dobre... Spojrzcie w statutach za ile i lie odpowiadamy , jak szeroki mamy zakres czynnosci.Ale w takim razie kto bierze róznice.Może tu tkwi klucz do sekretu macoszego traktowania takich jak my.Zero awansu ,zero kasy i naawet czasem zero dobrego słowa.Amen.
wyślij odpowiedź

Autor: niezadowolona 27.04.2009 15:46  
zrezygnowana
Lila , jak podamy to recze,że szybciej obniżą i zrównaja do dołu niż podniosą ..Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: czarna 15.05.2009 21:17  
intendent
Jestem intendentka w przedszkolu na 3/4 etatu Ciekawa jestem bo mimo iż pracuje od nikogo nie mogę się dowiedzieć jak wygląda sprawa dotycząca noszenia pieniędzy do banku Cz ktoś z was coś wie Ja sama noszę bez żadnej obstawy, ubezpieczenia itd...Są to kwoty około 5000-7000 niby nie tak dużo ale przy naszych zarobkach to wielkie ryzyko
wyślij odpowiedź

Autor: niezadowolona 21.05.2009 13:41  
czarna, jak ci ukradną,napadna, i nie wiem co jeszcze TYLKO ty odpowiadasz za te kase.Tylko ty masz odpowiedzialnośc materialną za powierzone srodki pienieżne.Przykre ,ale własnie o tym wspominałam - odpowiadasz ,a u nas nie masz ani kawałka etatu,ani żadnego dodatku..specjalnego..Jak źle wydasz ,twój problem, jak ci ukradną też.Czy w nieferyjnych placówkach można zabierac premie pracownikom obsługi w czasie urlopu w roku szkolnym?
wyślij odpowiedź

Autor: niezadowolona 21.05.2009 13:43  
niezadowolona.
Beata , zwiazki maja nas.. jak kucharki strajkowały pod Sejmem to u nas...nauczycielki dostały cichą podwyzke...Samo życie
wyślij odpowiedź

Autor: king 09.06.2009 18:16  
Odp:zapytanie o cene na artykuły spozywcze
Można waloryzować ceny np. o inflację ogłoszoną przez GUS aneksem do umowy. po prostu
wyślij odpowiedź

Autor: Artur 21.06.2009 18:46  
Pytanie a propos programu komputerowego
Dzien dobry
Znalazłem Pani adres mailowy na forum.Mam pytanie zaczynam za niedługo pracę jako dietetyk i intendent w niepublicznym przedszkolu-mam zorganizować cały pioń żywienia od zera.Szukam programu do prowadzenia stołówki.Który będzie najlepszy .Z poważaniem Artur
wyślij odpowiedź

Autor: elo 03.07.2009 09:06  
wyżywienie
czy jako intendent mozecie korzystać z wyzywienia i w jakiej wysokości płacicie za nie
wyślij odpowiedź

Autor: zadowolona 10.07.2009 19:07  
program internetowy
ja pracuje w przedszkolu na programie "stołówka" firmy progman. Jest prosty i obsłudze i czytelny. Mozna zamówić przez internet za dodatkowe pieniądze przyjedzie ktoś i przeszkoli cie na tym programie.
wyślij odpowiedź

Autor: aga m 31.07.2009 15:10  
urlop intendenta
Ja dopiero zaczynam pracę jako intendent - i mam pytanie czy macie więcej wolnego niż 26 dni urlopu? Jak wyglądają wakacje?
wyślij odpowiedź

Autor: majka 07.08.2009 23:54  
Przytulanka
Jak wyglądają wakacje? to oczywiste - wszystko zależy od Dyrektora jednostki
A jeszcze jedno - Dyrekotorem zostaje nauczyciel, to jak może ocenić jakość i ilość pracy intendenta - zajmuje się pracą dydaktyczną nauczycieli
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka 17.08.2009 21:12  
Odp:mój komentarz
Witaj,
mam wielką prośbę, mogłabyś polecić program na którym pracujesz? Byłabym wdzięczna za informacje..

Pozdrawiam
Agnieszka
wyślij odpowiedź

Autor: niebieska 01.09.2009 14:08  
praca inntendentki
pracuje juz 4 lata na programie Progmenu "stołówka"Jestem bardzo zadowolona ale przeraza mnie dalej HCCP. Mam w przedszkolu stanowisko sekretarza dodatkowo mam w obowiązkach prowadzenie tzw. "kasy"czyli dodatkowe dokumenty.mamy ryczałt samochodowy i mogę płacic za dowożenie z pieniedzmi do banku. Pensja juz niezła.
wyślij odpowiedź

Autor: Górna 08.09.2009 09:30  
Wynagrodzenie z RR
Witam, chciałam zapytać czy ktoś z Was - jako intendent - pobiera prowizję ze składek rady rodziców, za zbieranie opłat na rzecz rady rodziców? Jeżeli tak, to jaka jest to kwota?
wyślij odpowiedź

Autor: siwczyk 27.09.2009 11:27  
pracai ntendent
Witam
Jestem intendentką od 8 lat.
Po przeczytaniu wszystkich postów zgadzam się z tym, że nikt nas nie docenia a pensja głodowa, nie mówiąc już o zakresie odpowiedzialności.
Awans to sprawa raczej nie realna.Dziwię się dlaczego w Gdyni władze urzędu nie chcą ujednolicić wynagrodzenia, bo z tego co wiem zarobki intendentek są zróżnicowane, oczywiście ja jestem w tej " gorszej" grupie porażka pozdrawiam wszystkie intendentki.
wyślij odpowiedź

Autor: Karolina 02.10.2009 17:23  
Młodsza Intendentka
Witam piszę tutaj po roku czasu!!! obecnie z pół etatu dostałam etat o,75 nieco lepiej , w dalszym ciągu śniadania , obiady , Bank Żywności i socjoterapię prowadze ale dziś już cieszę się że obsługuję program stołówka bardzo mi ułatwia pracę i naprawdę jest ok dzięki niemu mam o połowę mniej pracy !!!! ale nadal czekam na ten cały etat!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Grażyna Adam 02.10.2009 20:37  
uposażenie intendenta
Pracuję w tym zawodzie 19 lat.Dostaję raz na rok fartuszek oraz obuwie ,ale słyszałam ,że należy
się kurtka zimowa raz na 5 lat. Czy to prawda?
wyślij odpowiedź

Autor: EwaMaria 12.10.2009 15:15  
program stołowka "progman"
Kolezanki Intendentki !!! Czy mozecie mi pomóc? Ostatnio program stłówka robi mi taki numer: wypisane zapotrzebowanie , wypisane RW a towar nie zostaje odpisywany z karty magazynowej.Co z tym fantem zrobić?
wyślij odpowiedź

Autor: marta krawczyk 25.11.2009 19:12  
odpisy za nieobecnosci
WITAM SERDECZNIE JESTEM INTENDENTEM -NOWYM CHCIAŁABYM SIE DOWIEDZIEC JAK ODLICZA SIE NIEOBECNOSCI W SZKOLE I JAK DOKONUJE ZWROTU . PROWADZE KARTY MAGAZYNOWE ,DZIENNIK ZYWIENIOWY ,RAPORTY DZIENNE ,LISTY DZIECI KORZYSTAJACYCH Z POSIŁKU ,KWITARIUSZE WPŁAT - CO POWINNO JESZCZE BYC ŻEBYM NIE MIAŁA PROBLEMÓW
wyślij odpowiedź

Autor: nowa 25.11.2009 19:15  
bardzo proszę o podanie mi nazwy tego programu
wyślij odpowiedź

Autor: IGA 25.11.2009 19:19  
OBIADY
CZY PRACOWNICY KUCHNI MOGA JESC OBIADY ZA DARMO CZY TEZ MUSZA ZA NIE PŁACIC TZN INTENDENT ,KUCHARKI I POMOCE
wyślij odpowiedź

Autor: luska 03.01.2010 15:28  
obiady
z tego co wiem pracownicy kuchni muszą płacić za obiady niestety :(
wyślij odpowiedź

Autor: intendentka 04.01.2010 19:07  
Odp:obiady
U nas w przedszkolu pracownicy kuchni jedzą prawie za darmo. Wyżywienie pokrywa im urząd miasta a kucharki płacą tylko podatek od wyżywienia - u nas jest to w granicach 16 zł).
wyślij odpowiedź

Autor: Mariola Tatowicz 05.01.2010 12:44  
Jestem dyrektorem przedszkola.bardzo sobie cenie prace intendenta i pozostałych pracocowników obsługi.Mamy w naszym mieście wypracowane procedury wynagradzania prac.niepedagogicznych.Mamy tabele,widełki itp...i walczymy zazarcie o dobre budżety co roku,zeby starczało na regulacje płacowe .Obecnie zarobki woznych/srednio/są bliske zarobkom nauczyciela ze srednim wykształceniem...Myslę ,ze w jednostkach budzetowych ci,,biedni" dyrektorzy tez mogą mieć wpływ na zarobki swoich podwładnych,ale musza być waleczni,operatywni..no i miec dobrą wolę....
wyślij odpowiedź

Autor: intendentka 15.01.2010 20:37  
intendentkaaa
Jestem intendentką od roku czasu! i jak na razie sobie chwalę swoją pracę, wiadomo czasami bywa ciężko:( ale ogólnie to jest spoko!) i nawet dostałam pierwszą podwyżke:) obecnie zarabiam 1230zł.( na rękę) ale to tylko i wyłącznie dzięki naszej księgowej! potrafi zawalczyć o dobro pracownika!!! ale niestety nie za dobrze współpracuje mi się z kucharkami są dużo starsze ode mnie ( 20-25 lat) i czasami po prostu mnie nie szanuja! ale nie poddaje się, staram się być "twarda":) pozdrawiam wszystkie intendentki
i życzę powodzenia w pracy!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Dorota Żuchowska 25.01.2010 15:55  
Odp:mój komentarz
Jaki ma pani program komputerowy ja też jestem intendentką i wszystko wprowadzam ręcznie.
proszę odpisać dorota.kaslewicz@wp.pl
wyślij odpowiedź

Autor: kinga 30.01.2010 23:41  
jadłospis
właśnie podjęłam pracę intendenta nie jest łatwo dlatego mam prośbę o przesłanie jadłospisów jakie macie za stawke żywieniową 5 zl
jakich programów używacie, bo do tej pory moja poprzedniczka robiła wszystko ręcznie
proszę o odpowiedź niezapominajka.20@o2.pl
wyślij odpowiedź

Autor: msp 01.02.2010 18:08  
gdzie znaleźć?
a ja chcę znaleźć pracę jako intendent w Warszawie...szukam i nic....
posiadam mgr. inż. technologii żywności,
czy mam chodzić od przedszkola do przedszkola?
od złobka do żłobka?
od szkoły do szkoły?
ale nie mam doświadczenia w tym zawodzie...
może ma ktoś jakieś namiary?
ew jakaś praktyka?
wyślij odpowiedź

Autor: Anita 02.02.2010 20:41  
Odp:gdzie znaleźć?
Wpisz swoją ofertę jako nowy wątek w kategorii Forum nauczycielskie, tam nauczycielki się ogłaszały. Może któraś dyrektorka trafi na to.
wyślij odpowiedź

Autor: Magda 17.02.2010 21:34  
Odp:Odp:mój komentarz
Co do pensji, to ja mam na ręke 920 zł, mam pełen zakres prac związanych z intendenturą, oczywiście HCCP itd, ponadto charytatywnie prowadzę radę rodziców - zostałam niejako zmuszona, u nas o pracę trudno,więc i to dobre,co do programu komputerowego dla intendenta mam program Spiżarnia, prosty jak drut i bardzo dobry, z koleżankami pracujemy na nim już od kilku lat,mogę podać coświęcej jak chcecie
wyślij odpowiedź

Autor: wanda 18.02.2010 19:50  
polecam koleżankom intendentkom
istnieje taki poradnik intendenta przedszkola, wydawnictwo Raabe. Można tam znaleźć mnóstwo materiału dla intendentów - z haccapu, jadłospisy, receptury, o żywienu dzieci, sprawach magazynowych, rozliczaniu
naciskajcie, żeby wam dyrektorki zamówiły to (tam jest też dużo rzeczy przydatnych dla nich)
zarobki intendentki, niestety, jak każdego pracownika administracyjno-obsługowego zależą głównie od władz miasta
nie pozwólcie sobie wciskać prowadzenia spraw rady rodziców - to oni mają dbać o swoje pieniądze, tak samo zbieranie opłat za zajęcia dodatkowe - to sprawa prowadzących i wręcz łamanie przepisów
wyślij odpowiedź

Autor: Basia 18.03.2010 13:29  
intendent
Witam ja pracuję jako intendent w przedszkolu 3 miesiąc. To od dyrektora zależy jaką podstawę ci da. Intendent to są widełki do 1900 brutto + premia na rękę mam ok 1700zł Po 1,5 roku awansuję na kierownika gospodarczego gdzie oprócz większej podstawy dochodzi dodatek funkcyjny. Praca nie jest ciężka. Jak się jest dobrym dla ludzi to i oni będą nasz szanować ja też jestem młodsza od wszystkich Pań z obsługi.
wyślij odpowiedź

Autor: INTENDENTKA 19.03.2010 16:47  
intendentkaaa
JA POLECAM "NIEZBĘDNIK DYREKTORA SZKOŁY" ZAPYTAJCIE PANIE SWOJEGO SZEFA(LUB SZEFOWĄ) CZY TAKI POSIADA.SĄ W NIM MATERIAŁY DO HACCP ORAZ PRZYKŁADOWE JADŁOSPISY ORAZ PRZEPISY NA RÓŻNE CIEKAWE DANIA! POZDRAWIAM!!!
wyślij odpowiedź

Autor: intendentka 19.03.2010 16:56  
intendentkaaa
nikt mi nie może zarzucić że nie szanuję pań z kuchni!od poczatku mi "podkładały kłody" pod nogi
bo jedna z nich miała awansować na intendenta ale niestety( dla niej) przyjęli mnie!!! ale teraz na szczęście jest coraz lepiej! chyba już się pogodziły z zaistniała sytuacją!!!
wyślij odpowiedź

Autor: anna 22.03.2010 17:57  
pomocy...........intendentka
mamy w szkole pierwszy rok zerówkę(jest jeszcze podstawowka i liceum),rodzicom zerówki nie podobają się posiłki takie jak naleśniki,kopytka,pierogi z serem,mięsem itp. bo są zamawiane gotowe,a oni chcą żeby były robione na miejscu,nasza pani dyrektor kazała mi zmienić jadłospis,żeby tego nie było,co mam zrobić,w końcu kto ma to ustalać:rodzice czy intandent?
wyślij odpowiedź

Autor: pomoc kuchenna 03.04.2010 16:57  
Odp:pomocy...........intendentka
ja pracuje w przedszkolu,jako pomoc kuchenna i nasza intetndentka,uslajac jadlospis,zawsze nas -kucharki-pyta co chcemy zjesc w next tygodniu?? i w ten sposob jadlospis sie uklada..jesli chodzi o kopytka,pierogi czy kluski..ROBIMY SAME..nigdy ze sklepu..same wiemy co moze w nich byc ..FUJ!!! jeszcez teraz jak sie slyszy o tym miesie 25 letnim! brr.. dlatego dziwie sie,bo w szkole zawsze jest wiecej kucharek..mozna samemu to wszystko zrobic,my pieczemy ciasta etc. a rodzice nie maja nic do ustalania,ustala i za wszystko odpowiada intendentka..
wyślij odpowiedź

Autor: Fantom 27.04.2010 23:03  
program komputerowy
Co do programu wspomagajacego prace intendenta moge polecic TITS : www.tits.szczecin.pl
Mozna sciagnac darmowa wersje testowa.
Bardzo prosty i przydatny.
wyślij odpowiedź

Autor: Mała Megi 22.07.2010 18:16  
Witaj,

nie polecam tego stanowiska zwłaszcza po Twoim kierunku. Ukończyłam go również i zatrudniłam się pełna nadziei właśnie w przedszkolu. Gdyby nie potrzebowała pieniędzy po miesiącu bym się zwolniła. Robię praktycznie wszystko, sprzątam magazyny żywności, chodzę po zakupy, zdarza się, że dźwigam po 12 kg mięsa. Gdy nie ma kucharki, zastępuję ją, nie ma salowej to samo, a gdy sama potrzebuję pomocy, nie ma nikogo. Nie jestem w stanie na tym stanowisku wykorzystać swoich Wielkości racjipokarmowych dzieci ustalane są na oko. Gdy opiekunka zgłosi, że dziecko woła chleb, czy cokolwiek innego, dostaje to. Gdzie tu normy żywienia? TO praca dobra dla kogoś, komu nie zależy na rozwoju i na pewno nie jest to zajęcie dla technologa żywnosci.. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Luiza 29.08.2010 10:50  
Witam.Czy nadal szuka Pani pracy jako intendent??
wyślij odpowiedź

Autor: michalina 04.09.2010 16:08  
Stawka żywieniowa
Witajcie!
Jestem tutaj nowa i kilka dni temu podjełam pracę jako intendent.Mam taki problem-mianowicie-codziennie trzeba wyliczać stawkę żywieniową-macie może opracowaną jakąś tabelkę jak to ma prawidłowo wyglądać.Mój meil michalina9@buziaczek.pl
wyślij odpowiedź

Autor: anita2006 06.09.2010 14:05  
Odp:Stawka żywieniowa
Co znaczy codziennie wyliczać stawkę żywieniową? Stawka jest ustalona na rok szkolny i tyle. Ma Pani na myśli raport żywieniowy czy wartości odżywcze ( na to wskazywałyby tabele). Jeżeli tak to obowiązują nas normy Instytutu Żywności i Żywienia i ich tabele. Jeżeli chodzi o raport to są druki do ręcznego wyliczania, ale lepiej zaopatrzyć się w jakiś program komputerowy. Jest ich kilka na rynku
wyślij odpowiedź

Autor: anna kwiatkowska 16.09.2010 16:06  
anna
Jestem ciekawa gdzie tak płacą jak pisze Basia 1900 brutto Jajestem 19 lat intendentką w przedszkolu i moja zasadnicza wynosi 1180.dodatkowo mam kasę za która nie mam żadnego dodatku sprzątanie magazynów,cały HACCP na głowie ipodczas nieobecności kucharki musze robić w kuchni.To jest dopiero wyzysk!!!
wyślij odpowiedź

Autor: anita2006 17.09.2010 12:59  
Odp:anna
popieram annę i pytam z ciekawości: w jakim mieście są tak wysokie stawki dla intendentek? No i gratuluję Basi optymizmu i wiary w "sprawiedliwość dziejową" :).
wyślij odpowiedź

Autor: Robert 03.01.2011 17:16  
Witam
Mam pytanko jestem intendentem od września 2010, chciałbym dowiedzieć sie co robicie z konćówkami np: cos kosztuje 26,49 x 12szt. = 317,88zł czy wy zaokrąglacie to np do 317,90z, bo ja zawsze robie to co do grosza a w rocznym zestawieniu okazało sie że zgubiłem 0,01zł. Pani księgowa powiedziała ze przez to cały rok był źle prowadzony, czy ma do tego prawo? czy też może są jakieś widełki dopuszczalności. Bo przy obrocie rocznym 25.000zł to 0,01zł naprawdę dużo koniec świata prosze o opinę i radę pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: asia 03.01.2011 18:52  
Odp:Witam Robert
Przy wprowadzaniu faktur nigdy nie należy robić zaokrągleń,jest to niewłaściwe.Nie piszesz na jakim pracujesz programie komputerowym ,czy rozliczasz ręcznie?Przychody wprowadzone muszą się równać fakturą.Co innego z rozchodami tam zdarzają się różnice w rozliczeniu ręcznym ale i na komputerze np.vulcan,to jest pojechany program.0,01zł to nie jest tragedia,tylko dziwi mnie ile ty masz posiłków jeżeli Twój roczny obrót wynosi 25,tys.Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: robert 04.01.2011 15:52  
cze
Pracuje na programie intendentura.fr. W przedszkolu są 3 posiłki śniadanie, dwu daniowy obiad oraz podwieczorek (dla ok 20 dzieci), a 25tys. to pewnie twoim zdaniem mało. pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Robert 04.01.2011 16:13  
cze c.d
Droga Asiu wiadomo że faktury są regulowane w cenach brutto - oczywiste. Lecz ceny netto na fakturze podawane są do każdej sztuki produktu, natomiast ceny brutto doliczane zostają do wartości netto produktu. Co po podzieleniu ilości przez cenę brutto daje nie pełne wartości, pozostają tzw. ułamki grosza, które mój program zlicza od każdej sztuki produktu i sumuje razem - po czym ułamki te zostaja wydane podczas wydawania ostatniej partii towaru z magazynu. tzn. 20szt. dżemu kosztuje netto(48,00zł), a brutto po dodaniu (7% vat) wynosi 51,36, co po podzieleniu daje wartość sztuki 2,568zł tak więc mój program sumuje te 0,008zł i dodaje od każdej sztuki i wydaje wraz z ostatnią partią towaru czyli 0,008 x 20szt. = 0,16zł czyli ostatnia sztuka bedzie miała wartość 2,72zł rozumiesz.
Mam więc problem z inwentaryzacja ponieważ mam np: na stanie KISIEl 20szt. x 0,88zł = 22,00zł, a w moim systemie mam tak 20szt. x 0,88zł = 22,20zł na końcu pojawia się 0,20zł tego nieszczęsnego vatu. co w takim przypadku zrobić jak to rozpisać na spisie z natury. Czy mogę dać stan magazynu z komputera do księgowej, ponieważ ilośc się zgadza. mam również opis zasady funkcjonowania programu przygotowany dla księgowej prosze o pomoc pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: asia 04.01.2011 20:55  
Odp:cze c.d
Dobry wieczór,przepraszam że zirytowałam Cię swoim
zapytaniem o ilość posiłków i obrót.Ja mam oddział
przedszkolny 30-tka dzieci/3 posiłki/i szkoła podst.480 obiadów stąd moje zapytanie.Z tego co się
zorientowałam z Twojej odpowiedzi pracujesz na programie vulcan intendentura /magazyn-stołówka/,niestety ten program robi takie ''kwiatki''i to niczyja wina,on tak ma ja też miałam taki przypadek.Nie jesteśmy wstanie tego zlikwidować w raporcie ,bo jest to w magazynie ale nie widać w stołówce.Moja księgowa nie robiła z tego powodu problemu,napisałam krótką notatkę ,że błąd wynika z systemu komputerowego i wszystko.A co do spisu z natury to opuściłabym te 0,20zł.vat.,to nic nie zmieni.Trzymam kciuki ''w walce ''z księgową.
wyślij odpowiedź

Autor: Robert 04.01.2011 23:16  
Witaj asiu
dzięki z wszelkie rady jescze jutro sie odezwe a walka z księgowa bedzie, ona wszytkich chce ustawic pod siebie byle błąd to jest dla niej mega powód do szczęscia. Taka jest już. Odnośnie tego Kisielu to kazała mi zrobić tak 0,88zł x 5szt. = 4,40zł i druga pozycja 0,89zł x 20szt. = 17,80zł co razem daje wartość z programu czyli 22,20zł, a nie 22zł. jest to poprostu rospisane na dwie pozycje o różnych cenach jednostkowych. Czy taki zapis może mieć miejsce? Czy jest to prawidłowe? Pizdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: petronela 07.01.2011 22:29  
Czy jest jakiś program do ...
prowadzenia kwestury w przedszkolach - opłata stała+żywienie+zajęcia dodatkowe-uwzględniający odliczenia, no i sporządzający stosowne zestawienia zbiorcze tychże składników dla rodziców... U mnie w przedszkolu mam to robić ręcznie - tzn jest ponad 120 dzieci i na trzech róznych kwitkach wypisuje się dla każdego dziecka te składowe - ręcznie na fiszkach ścisłego zarachowania - wypisuje się ok 400 razy ... Chyba są jakieś programy do ewidencji obecności,ilości spożywanych posiłków i udziału w zajęciach dodatkowych wraz z mozliwością odliczeń za poprzedni miesiąc...Napiszcie jaką u siebie robicie to metodą !!! Dziękuję i pozdrawiam :).
wyślij odpowiedź

Autor: stara intendentka 17.01.2011 16:07  
zaczynam pracować na progmanie
czy można rozchodować w raporcie dziennym dary i jak to zrobić,
wyślij odpowiedź

Autor: lila 18.01.2011 19:09  
Odp:zaczynam pracować na progmanie
Raczej się nie da ,bo żeby coś uwzględnić w raporcie należy to wprowadzić na magazyn.Rozumiem ,że to są dary bezpłatne,czyli zero zł.takiego przychodu nie da się wprowadzić.Wystarczy wpisać w rubryce gdzie pisze się jadłospis i będzie ok.
wyślij odpowiedź

Autor: anka 18.01.2011 21:18  
W jaki sposób pobieracie opłaty w przedszkolach ...
Witajcie, pojawił się wątek wyżej - ja też mam pytanie - w jaki sposób pobieracie opłaty - stałą, za żywienie, radę rodziców, rytmikę i inne zajęcia dodatkowe ? Czy rodzice wpłacaja Wam na konto - jedno czy tyle kont ile jest składowych ? Czy też musicie wypisywać druki ścisłego zarachowania dla każdego dziecka z odrębnymi składowymi i potem zanosicie to do działu finansowego ? Bardzo proszę, podzielcie się swoimi doświadczeniami dotyczącymi zbierania pieniędzy od rodziców za uczęszczanie dzieci do przedszkola lub do szkoły - chodzi mi o placówki państwowe ... Dziękuję :). Anka
wyślij odpowiedź

Autor: anita2006 28.01.2011 12:59  
Odp:W jaki sposób pobieracie opłaty w przedszkolach ...
U nas (Śląsk) opłatę za wyżywienie i opłatę stałą rodzice wpłacają na jedno konto. Rada Rodziców (którą też prowadzę "dobrowolnie" społecznie) posiada własne konto, jednak część rodziców przynosi gotówkę, wtedy wydaję KP. Zajęcia dodatkowe zbieram niestety w gotówce na KP i rozliczam się z firmą prowadzącą
wyślij odpowiedź

Autor: ewa 29.01.2011 13:40  
Przetarg
W grudniu mieliśmy przetarg na dostawców żywności do stołówki szkolnej, czy może ktoś z was słyszał o wolnej kwocie od przetargu???
wyślij odpowiedź

Autor: barbara borek 29.01.2011 15:17  
Odp:ciężki los intendenta
W pełni Cię popieram ta praca to :praca ksiegowej ,zaopatrzeniowca i sekretarki w jednym za marna pensje bo sie nazywamy "panie intendentki"nie ksiegowe chociaz to głownie robimy to jest szukujace przy pierwszej lepszej okazji szukam nowej pracy
wyślij odpowiedź

Autor: lila 31.01.2011 20:25  
Odp:Przetarg
Wolna kwota od przetargu to 20 procent sumy na jaką
został ustanowiony przetarg, np.200.000=20.000 tysięcy.Przetargi to poroniony pomysł,z dostawcami którzy wygrywają przetarg to droga przez mękę.Z własnego doświadczenia radzę trzymać dostawców na dystans i nie pozwolić aby dawali zamienniki.To ich ból,że zaniżali wartość produktów a teraz mówią że im się nie opłaca przywozić np.mięsa vac.bo to za wysokie koszty lub sałaty w styczniu.Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: lila 01.02.2011 17:46  
Odp:Przetarg
Przepraszam 20% z 200.000 to 40.000 tys.
wyślij odpowiedź

Autor: Grażyna 09.02.2011 13:27  
Odp:W jaki sposób pobieracie opłaty w przedszkolach ...
witam
Ja pracuje w Publicznym Przedszkolu w mazowieckim
od prawie 3-ch lat pracuję na programach Stołówka
i Ewidencja Dzieci zakupionych w firmie
Progman .
Mozna zakupic również aktualizacje.,Konsultacje
telefoniczne lub z przedstawicielem na miejscu bez problemu
Program się sprawdza
Polecam
wyślij odpowiedź

Autor: Weronika 21.02.2011 11:39  
intendentki
Wszyscy macie rację. W naszym przedszkolu jest podobnie. Obowiązków wciąż przybywa ,a pensje bez zmian. Nasz wójt przed wyborami zwiększył płace dla urzędników gminy - rocznie o prawie 5 milionów złotych, a na sesji rady gminy zastanawiał się na czym może zaoszczędzić oświata!!! Jesteśmy bezradni- przecież mamy pracę,jak się nie podoba to trzeba się zwolnić. Nasza poprzednia dyrektorka bardzo o nas walczyła.Efektem czego było -przy pierwszym małym potknięciu -podziękowanie za współpracę. Pozdrawiam serdecznie
wyślij odpowiedź

Autor: karolina 06.03.2011 09:21  
to jest praca za grzechy ...przodków...:)
Nikt nas nie docenia, ale...
pracuję jako intendentka 15 lat,przez ten czas nigdy nie byłam na zwolnieniu lekarskim aż się raptem zdarzyło... 10 dni zwolnienia lekarskiego...i przedszkole miało problem...bo okazało się, że nikt nas nie potrafi zastąpić...
Raptem dostałam podwyżkę 30%...:)
wyślij odpowiedź

Autor: anna s. 06.03.2011 14:01  
tak
a może tak hurtem na zwolnienie?
wyślij odpowiedź

Autor: Dominik 21.03.2011 18:56  
Jadłospis - wiosna
Witam, jestem inyendentem w SP od dwóch lat, od Listopada powiększono naszą stołówke i wprowadzono drugie dania (wcześniej Śniadania , zupy). Mam pytanie czy zmieniacie jakoś szczególnie Jadłospis na wiosne? Po paru miesiącach zauważyłem że dzieci wcale nie przepadają za posiłkami mięsnymi, które oczywiście i tak są, ale najlepiej schodzą dania mączne pierogi z truskwkami, jagodami czy też makaron z truskawkami jednak wiadomo że nie są to posiłki bardzo wartościowe. Jakie drugie dania wprowadzacie na wiosne??
Pozdrawiam, Dominik
wyślij odpowiedź

Autor: m.szuchalska 22.07.2011 14:18  
zapytanie
Witam Od sierpnia 2011 mam objąć posadę intendenta. Mam 28 lat i zero doświadczenia w tym zawodzie :( Pani dyrektor zakupiła program stołówka i magazyn vulcan ale nie mam o tym pojęcia :( Bardzo prosze jeśli jest ktoś obyty z tymi programami to proszę o ratunek Mój adres: magda-nova@wp.pl Dzięki za wszystkie info -magda
wyślij odpowiedź

Autor: Gienia 07.08.2011 16:34  
Odp:zapytanie
Najlepiej zgłósic się na szkolenie Vulcan i tam dowiedziec się podstaw . Wcale nie jest to trudne, wymaga tylko skupienia i czasu. Jeśli nim dysponujesz to dasz sobie radę . Ja niestety narzekam na brak czasu, ponieważ mam 1/2 etatu intendenta i 1/2 etatu pomocy kuchni. wydajemy 190 obiadów i nie mamy pomocy kuchni, a pani kucharka potrafi wszystko zrobi sama nawet w innych pracach znakomicie "tyra" i tylko ona ma poparcie i afisz. Jej pracę widzą, a intendent mimo, że się stara to i tak jest niżej. Pozdrawiam! Nie bój się Vulcanu nie jest żle!
wyślij odpowiedź

Autor: Teresa 24.08.2011 09:40  
zapytanie i prośba
pracuję na intendenturą Vulcana ale chcialabym zobaczyć jego działania w praktyce a pracuję niedaleko Bydgoszczy moze znalazłby się ktoś i pokazałby praktyczne funkcjonowanie tego programu.
wyślij odpowiedź

Autor: voc 30.08.2011 23:33  
Jakieś szaleństwo!
Nauczyciele znowu dostają podwyżkę, a my - intendentki - jak zwykle "od macochy"... Słabo mi się robi, gdy słyszę narzekania Personelu Pedagogicznego (specjalnie z dużych liter, bo oni najchętniej by w ten sposób o sobie mówili), że tak mało zarabiają.
Jestem intendentem od 10 lat w jednym ze Śląskich przedszkoli. Wczoraj dowiedziałam się, że mają nam zabrać dodatek kasjerski, ponieważ wprowadzony odgórnie bezgotówkowy obrót nie czyni nas już kasjerami. (?!) Co za bzdura?! A naliczanie odpłatności i kontrola wpływów na konto z tego tytułu, to nie praca kasjerska??? Z nieoficjalnego źródła dowiedziałam się też, że z mojego całego etatu mają mi zrobić: 0,5 jako intendent i 0,5 jako pomoc dyrektora. Chyba się komuś coś w głowach pomieszało. Czy w innych województwach też macie takie "cyrki na kółkach"?
wyślij odpowiedź

Autor: karola - intendentka -(młodsza) 02.09.2011 15:55  
Odp dla Roberta i Innych
Robert nie rozumiem jak można mówić że 1 grosz to nic takiego mylisz się - 1 grosz plus czy minus to katastrofa dla Nas Intendentów , wszystko musi się zgadzać co do grosza !!! i nie można nic , żadnej ceny zaokrąglać ... bo poprostu rachunki będą w twojej dokumentacji fałszywe i tyle na ten temat ! a co do pozostałych tak my Intendenci jesteśmy poszkodowani , niedoceniani , zawsze gdzieś w tyle i bardzo bardzo mało zarabiamy ... pytanie dlaczego ?skoro tak wiele mamy na głowie i wszystkiego musimy pilnować ....może ktoś z góry wkońcu o tym pomyśli że my też prowadzimy odpowiedzialną pracę bardzo odpowiedzialną Pracę!!!
wyślij odpowiedź

Autor: karola - intendentka -(młodsza) 02.09.2011 16:01  
to jeszcze raz Ja :-)
można do mnie pisać ... Jestem Intendentem od pewnego czasu i wiem już wiele ale chętnie się z Wami wymienię wiadomościami mój adres email :
karola2204@interia.eu
śmiało piszcie Ja chętnię wymienię się wiadomościami !
wyślij odpowiedź

Autor: intendentka-10 lat 13.09.2011 16:44  
zakres obowiązków
Witam; Jestem intendentką od 10 lat. W tym roku pani Dyrektor przedstawiła mi zakres obowiązków, a w nim "obowiązek sprzątania toalety [personelu przedszkola i szkoły"... Czy ktoś się spotkał z czymś takim.. nie pominą,że jest to mściwość dyrektorki za parę słów prawdy na koniec roku.CZy jest to zgodne z prawem, jeżeli jestem zatrudniona tylko na stanowisko intendentki? Oczywiście takie obowiązki jak pomoc w kuchni, przy żywieniu dzieci, sprzątanie sali w przedszkolu są już normą od dłuższego czasu....Co możemy z tym zrobić?W jaki sposób się bronić?
wyślij odpowiedź

Autor: Kamila 21.09.2011 00:40  
Odp:zakres obowiązków
kochana intendentko z 10-letnim stażem możesz śmiało powiedzieć, że obowiązujący system HACCP nie pozwala na to a gdzie zachowanie procedur bezpiecznej produkcji żywności?? pani Dyrektor chyba czegoś nie doczytała.
wyślij odpowiedź

Autor: Maria 22.10.2011 12:42  
Klucze
W mojej szkole ostatnio był sanepid, ale ja byłam po godzinach pracy( pracuję na 0,5 etatu). W związku z moja nieobecnością nie można było przeprowadzić kontroli magazynów. Zostałam ściągnięta do pracy, ponieważ miałam jedyne klucze. Po tym zajściu kazano mi je zostawiać w kuchni. Czy Wy tez zostawiacie klucze, tak, aby każdy miał do nich dostęp i kontrole odbywały się poza Waszą obecnością?
wyślij odpowiedź

Autor: Ela 02.11.2011 20:11  
kto nalicza opłaty godzinowe
Jestem intendentką w przedszkolu kto nalicza w pezedszkolach opłaty godzinowe ,za posiłki kto zbiera odpłatności i odprowadza do banku i czy macie z tego tytułu dodatki np;kasowy Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Monika Małyska 10.11.2011 09:40  
wymiar czasu pracy
Witam jestem intendentką z 10 letnim stażem pracy w Gimnazjum. W tym roku nasza władza postanowiła zlikwidować w naszych gimnazjach stanowisko kierowniak świetlicy i całość obowiązków przekazać charytaywnie do wykonania intendentkom.A więc intendentura plus obowiązki kierownika świetlicy których jest nie mało a odpowiedziaslność duża. Niestety pracuje w niepełnym wymiaże godzin 34 etetu, w ziązku z tym mam pytanie od czego zależy nasz wymiar godzin wiem że min. od ilości żywionych dzieci, gdzie to można sprawdzić?
wyślij odpowiedź

Autor: lila 11.11.2011 18:33  
Odp:Klucze
W każdej placówce szkolnej powinna być opracowana procedura dotycząca kluczy (u mnie w pracy jest).
Klucz posiada szefowa kuchni i kierownik gospodarczy.
Myślę,że nawzajem powinni mieć do siebie zaufanie.
W razie kontroli np. sanepidu pod Twoją nieobecność
zastępuje Cię szefowa kuchni,która jest odpowiedzialna za np.próbki,jak też kierownik,
który musi być obecny przy takiej kontroli.
wyślij odpowiedź

Autor: lila 11.11.2011 18:44  
Odp:wymiar czasu pracy
Nie rozumiem Twojego zapytania?Co może robić kierownik świetlicy w gimnazjum?Jesteście chyba jedynym gimnazjum w Polsce gdzie jest świetlica,
normalnie świetlice są w szk.podst.dla klas 1-3.
Nie wiem jakie to są obowiązki(wydawanie mleka i owoców)?
Wymiar etatów liczy się od ilości dzieci uczęszczających na posiłki.Na początku każdego roku szk.wylicza się tz.SIO,z czego następnie ustala się etaty dla pracowników.
wyślij odpowiedź

Autor: Ela 20.11.2011 10:38  
programy komputerowe
Proszę podzielcie się ze mną wiedzą na temat programów komputerowych jakich używacie .Interesują mnie wszystkie tzn do naliczania opłat za przedszkole ,kwitariuszi oczywiście magazyn.Kto u was nalicza opłaty godzinowe i żywienie itp. Interesują mnie wszystkie nowości.Pozdrawionka
wyślij odpowiedź

Autor: Ela 20.11.2011 10:38  
programy komputerowe
Proszę podzielcie się ze mną wiedzą na temat programów komputerowych jakich używacie .Interesują mnie wszystkie tzn do naliczania opłat za przedszkole ,kwitariuszi oczywiście magazyn.Kto u was nalicza opłaty godzinowe i żywienie itp. Interesują mnie wszystkie nowości.Pozdrawionka
wyślij odpowiedź

Autor: hubert 10.12.2011 10:26  
mam pytanie jakie sa zasady dokonywania zamowienia przez szkołe na artykuły spozywcze?
czy jezeli mamy regulamin i do danej kwoty nie przekraczamy progu pienieznego wg grup pcv to musimy podpisywac jakies umowy mimo wszystko czy mozemy dowolnie wybierac oferentow i skladac amowienie??
prosze o odpowiedz .
wyślij odpowiedź

Autor: Ela 10.12.2011 22:48  
zamówienia
U nas w przedszkolu nie przekrzczamty danej kwoty żeby ogłosić przetarg tylko prowadzę rejestr i wtedy wiem że nie przekrzczam,Stosujęmy zapytania o cenę i na każdej fakturze stawiam pieczątkę nie podlega ustawie o zamuwieniach pubkcznych art 4 p/7
wyślij odpowiedź

Autor: Ela 11.12.2011 15:59  
zamówienia
sory za zamówienia
wyślij odpowiedź

Autor: ja1239 06.01.2012 21:10  
wolne czy urlop
czy ktoś może napisać jak wygląda praca intendenta w wakacje i ferie? czy macie wolne jak nauczyciele czy musicie brać urlop? a co z wolnymi dniami np. międzi 1 a 3 majem? czy wtedy też musicie brać urlop żeby mieć wolne, skoro i tak w szkole nie ma ani dzieci ani nauczycieli?
wyślij odpowiedź

Autor: intendentka 15.01.2012 12:51  
wolne czy urlop
Chyba pracujesz w szkole.W przedszkolach nie ma takiej sytuacji urlop mamy jak przedszkole ma wakacje Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 16.01.2012 10:36  
Odp:Witam
Witam serdecznie nie należy ręcznie zaokrąglać kwot chyba że są trzy po przecinku, ja często szukam 0,01 grosza,gdzieśmusi błąd w zapisie
wyślij odpowiedź

Autor: Rak 20.01.2012 20:34  
Odp:program internetowy
Mam pytanie dotyczące systemu stołowka Progman.
Jeżeli mam kilka pomieszczeń magazynowych to czy w systemie mam wprowadzić osobne magazyny czy też jeden żywnościowy. Czy ktoś zna podstawę prawną albo b.dobre uzasadnienie. Pracowałam kiedyś w gastronomii i regułą było, że prowadziło się osobne magazyny, np.jaj, warzyw, lodówek itp.
wyślij odpowiedź

Autor: Ela intendent 23.01.2012 23:22  
Progman
wszystko razem jako magazyn spożywczy-art spożywcze,osobno np magazyn chemiczny
wyślij odpowiedź

Autor: ja1239 09.04.2012 16:03  
płaca
Ja pracuję na 1/4 etatu i zarabiam 250 zł.(na rękę) A jak to się u Was przedstawia?
wyślij odpowiedź

Autor: Ela 24.04.2012 20:02  
listy odpłatności zaprzedszkole
interesuje mnie czy wyliczacie odpłatność za przedszkole ręcznie ,a może macie program do naliczeń
wyślij odpowiedź

Autor: ala 30.05.2012 23:43  
dzienne raporty żywieniowe
pomóżcie prosze pracuje z zespole szkól sp.,gim,lo kontrola finansowa stwierdzila ze jestem obowiazania prowadzic dzienne raporty zywieniowe - czy kontrola ma racje???
wyślij odpowiedź

Autor: ja1239 03.06.2012 20:37  
odp.; dzienne raporty...
czy mówiąc dzienne raporty żywieniowe masz na myśli dziennik żywieniowy? ja taki prowadzę żeby udokumentować ustaloną dzienną stawkę na dziecko.
wyślij odpowiedź

Autor: pati 27.08.2012 17:11  
intendent i kierownik gospodarczy
Witam,mam pytanie - czy w przedszkolu - 125 dzieci w 5 oddziałach - są dwie osoby zatrudnione na stanowiskach intendent i kierownik gospodarczy ? Chodzi mi o to , czy szeroko pojętą intendenturą zajmuje się intendent czy kierownik gospodarczy tzn czy jest do tego zatrudniona jedna czy dwie osoby - lub jeden albo więcej etatów ...
wyślij odpowiedź

Autor: misiaaaa 19.09.2012 19:44  
misiaa
Witam mam pytanie jakie wykształcenie powinien mieć intendent który pracuje m.in. w przedszkolu? Czy w przedszkolu powinno podawac sie jedzenie z półproduktów? np pierogi mrożone? albo zupy z torebki? czy w przedszkolu powinno dawać sie dzieciom śnieżkę? czy dzieci w trakcie zabawy maja wode py się napićjak jest w przedszkolach u waszych dzieci?
wyślij odpowiedź

Autor: 3789 22.09.2012 16:26  
Odp:misiaa
W przedszkolu nie powinno być półproduktów. Zupy ze świeżych warzyw, pierogi lepione na miejscu, śmietana jeżeli już to ubijana z kremówki. No i napoje, najlepiej woda, cały czas "pod reką" czyli dostępne cały czas. Co do wykształcenia to wymogi ustala miasto (gmina).
wyślij odpowiedź

Autor: mariola tatowicz 17.10.2012 08:33  
dyr-51
W naszym przedszkolu pracuje intendent na cały etat.Księgowa na 1/2 etatu i sekretarz na cały etat.Mamy 6 oddziałów i 150 dzieci.Nie mam za-cy dyrektora.Roboty papierkowej po uszy na każdym stanowisku.Intendet posługuje sie sie programem OPTIMUM-PRZEDSZKOLE.Obsługuje:kasę,magazyn,opłaty,raporty zywieniowe,zamówienia zgodnie z przepisami o zamówieniach publicznych,czyli poszukuje najtańszego dostawcę,negocjuje ceny towarów i upusty.Popiera opłaty od rodziców,układa jadłospisy z szefem kuchni,nadzoruje,blok zywienia ...i wiele ,wiele innych spraw....Moja intendentka ma średnie wykształcenie.Posiada kwalifikacje z zakresu,dietetyki,ekonomii,posługiwania się technologią komputerową.Wciąż podnosi swoje kwalifikacje,zwłaszcza w zakresie układania jadłospisów oraz w zakresie obsługi nowych programów komp-bo sa wciaż modernizowane.To bardzo ważne i odpowiedzialne stanowisko w przedszkolu.Niestety często niedoceniane,ale nie przez dyrektorów,ale przez samorządy.Ja bym chętnie lepiej wynagradzała moich pracowników,w tym intendenta,ale ostatnimi laty nie mam wpływu na kształt budżetu przedszkola.Ten wpływ jest tylko pozorny.taka jest prawda.Wielkośc poszczególnych budżetów zależy od kondycji finansowej gminy.Nasza gmina zapewnia minimum...na przetrwanie,czyli najniższe stawki.Bardzo nad tym ubolewam.Ale jak mam mozliwość,, zaoszczędzenia" pieniedzy,to przydzielam premie lub narody,aby motywować pracowników do pracy ale i rozwoju.Zywienie w przedszkolu to jeden z najważniejszych obszarów .U nas podlega nieustającej kontroli,sanepidu,kontroli finansowej,...itp...Intendent powinien bardzo duzo zarabiać...mysle ,że na równi z nauczycielem o porównywalnym wykształceniu.Dyrektorzy w przedszkolach powinni ,,walczyć" o pieniądze na dobre płace dla intendenta ,wożnych oddziałowych,pomocy nauczycieli-to bardzo ważne podmioty w edukacji małego dziecka.Bardzo ważne ,aby były to osoby z odpowiednimi kwalifikacjami.Na to dyrektorzy mają wpływ.To oni wybierają człowieka do pracy.Ja dbam o to.Moje wożne kształcą się.Podnosza swoją kulturę osobistą i pedagogiczną.Dlatego wciąz walczę o godne pieniądze dla moich dziewczyn ,bo wiem jak ważną i potrzebna robotę wykonują.Dobry intentent,księgowa,to filar takiej organizacji jak przedszkole.Rodzice muszą miec poczucie bezpieczeństwa,że ich dzieci znajduja się pod profesjonalną opieką -nie tylko nauczycieli.Nie jest lekko dyrektorom w dzisiejszych czasach.Ale wystarczy pogrzebać troche w przepisach,pojechać czasami na jakieś szkolenie,albo zadzwonić do znajomych przedszkoli i wymienić się doświadczeniami i....uczyć się ,uczyć,uczyć....Acha..mój intendent pracuje na cały etat,kiedyś zatrudniałam na 1/2 etatu,ale przybyło ,,roboty papierkowej"-pomimo pracy przy komputerze-i już nie ,,wyrabiał z czasem.Teraz siedzi 8 godzin , i pomimo ,że jest bystrą osobą,to wciąz tego czasu brakuje...Nie wiem..może jesteśmy złymi organizatorkami?Co za czasy? No i drugie..acha !!! w naszym przedszkolu nigdy nie stosujemy półproduktów !!! moje dwie kuchareczki za...suwają jak motorki...ale dzieci maja wszystko jak u BABCI !!! TAK TAK...NIE JAK U MAMY...teraz mamy nie dbaja o prawidłowe nawyki żywieniowe-karmia dzieci ,,śmieciami"...generalnie oczywiście.W przedszkolu jedza jak należy.Czasami w kuchni pomagaja wożne,np,gdy robimy pierogi,bułeczki,itp..Korzystamy z książek kucharskich,ale takich jak np: ..Filozofia żywienia..." używamy naturalne przyprawy,bardzo rzadko smażymy na tłuszczu,nie zagęszczamy zup byle czym,dbamy o estetykę posiłku...Dlatego ,,walcze o pieniądze na godne wynagrodzenie intententa,bo to ważna i odpowiedzialna misja w przedszkolu ...
wyślij odpowiedź

Autor: petronela 18.10.2012 09:09  
do dyr-51
Miód na serce jak czytam ...
Przy 160 dzieci i 6 odziałów są tylko dwie kucharki ?
Woźne pomagają przy kuchni ? - a co na to HACCP - albo praca w kuchni albo zajęcia woźnej i ogólnie co na to woźne, że mają POMAGAC w kuchni ....
Woźne podnoszące kwalifikacje pedagogicze ?
Jak - na kursach , szkoleniach ?
Zastanawia mnie co robi księgowa na 1/2 etatu, skoro intendent zajmuje się kasą i zbiera opłaty i odwala taką robotę - chyba, że intendent i ksiegowa to ta sama osoba zasuwajaca na 1,5 etatu ...
Intendent to kierownik gospodarczy czy księgowa to kierownik gospodarczy - czy w ogóle jest takie stanowisko jak kierownik gospodarczy ?
Ciekawe ile zarabiają woźne i kucharki - czy w DUŻYM mieście 1200-1500 na rękę to dla Nich wystarczająca motywacja do w/w zasuwu ?
Ile zarabia intendent - skoro u mnie kierownik gospodarczy z wyzszym wykształceniem zarabia mniej od nauczyciela stażysty a robi wszystko co u Pani intendent plus księgowa - wszystko na jednym etacie ?
My mamy trzy kucharki na pięć oddziałów /125 dzieci ...
Trzy gupy leżakujące, dwie pomoce nauczycieli i 5 woźnych.
U nas tez kucharki robią wszystko same - nie ma półproduktów - jak placki, naleśniki, pierogi kluski itp to robią same ...
To samo z gołąbkami i innymi mniej lub bardziej praco i czasochłonymi czynnościami ...
Stają o 6:00 do garów i zasuwają codziennie inne potrawy ...
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: mt-51 20.10.2012 11:52  
to w końcu miód czy sarkazm?
no cóż...napisałam jak jest w naszym przedszkolu...nie stwierdziłam ,że jest idealnie..opisałam,jak u nas zorganizowana jest praca.Daleko nam do ideału.Wiem ,ze w kuchni powinno być więcej kucharek przy 150 dzieciach....Ale mam wożną do kązdego oddziału( nie tak jak w innych przedszkolach-jedna na 2 lub trzy oddziały).Wciąz walczę pieniądze na wyższe pensje oraz o powrót do dawnych norm zatrudnienia.Ale jest jak jest nie wszystko zależy od dyrektora.Generalnie przy dobrej organizacji,dobrej motywacji i przyjaznym klimacie wśród pracowników,dajemy radę.A jeśli chodzi podnoszenie kwalifikacji wożnych....otóż mam takie ,które mają średnie wykształcenie ale bez matury.Są młode,więc podkręcam ich ambicję by otworzyły sobie droge do dalszych poziomów edukacji.Niektóre z nich ,,robią juz sobie licencjaty z pedagogiki przedszkolnej.Robia to własny rachunek.Podnoszą swoją kulturę osobistą i pedagogiczną.Są wartościowymy partnerami w edukacji dziecka w przedszkolu.Oczywiście mam możliwości aby wynagradzać je finansowo .Mam też wożne ,które ,,za chwilę" będą magistrami pedagogiki.Taki był ich życiowy wybór.Zarówno one jak i ja liczymy ,ze kiedyś nas zastąpia jako nauczyciele.W naszym przedszkolu nikt nie wstydzi sie złapać za miotłę albo podetrzeć dziecku tyłeczek...ja to robię,nauczycielki,wożne....po to jesteśmy w przedszkolu aby dziecko czuło sie komfortowo,bezpiecznie,szczęsliwie.Taki u nas jest klimat...jak w dobrej rodzinie.A księgowa i intendent świetnie się uzupełniają .Zabezpieczają tzw.tyły...rachunki,kasa,odpłatnośc...itd...całkiem nie żle zarabiają.Czy nie przesłodziłam Pani Petronelu?
wyślij odpowiedź

Autor: magda 13.11.2012 18:13  
alergie
Mam pytanie.Niedawno rozpoczełam pracę na tym stanowisku i ciągle czegoś się douczam. Doradzicie. Czym można zastąpić jajko np.sadzone na obiad kiedy jedno dziecko w całym przedszkolu jest na nie uczulone.
wyślij odpowiedź

Autor: Krysia K. 15.02.2013 14:14  
Oprogramowanie
Co do oprogramowania dla intendenta, miałam styczność z kilkoma. W sumie chyba wszystkie omówione były w tym wątku:
1) najłatwiejszy w obsłudze bo bez zbędnych dodatków (i najtańszy) jest http://www.tits.szczecin.pl
2) bardziej skomplikowany i droższy : www.progamn.com.pl
3) największy i ten którego zdecydowanie nie polecam to www.vulcan.edu.pl. Jego obsługa to koszmar !
4) Był kiedyś jeszcze np WIKT i inne, ale raczej już nie są dostępne.

Radzę więc testować w zależności od potrzeb od pkt 1 do 3. Jak nam czegoś brakuje to testujemy następny.
wyślij odpowiedź

Autor: mariaweronika 16.03.2013 14:10  
dane osobowe - intendentka
Witam.widzę, że jest tu masa pań intendentek.
dlatego chcę poradzić się Pań. Otóż w przedszkolu mojego dziecka intendentka udostępnilą - tak podejrzewamy z rodzicami - dane osobowe dzieci. Otóz nie ma ona pomocnika zadnego, a dziwnym trafem przez kilka ostatnich miesiecy, pismo w ksiazeczkach oplat bywa rozne, nawet zdarzaja sie bazgroly. sa tam imie i nazwisko dziecia i wysokosc oplaty /czesne i wyzywienie.
poszlismy do dyrektorki ,ale pani nie wie, czy to wykroczenie:)
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 18.03.2013 16:35  
program spiżarnia
mam pytanie, kto pracuje w programie spiżarnia i chciałby mi pomóc. Mam mały problemik. pozdrawiam jestem intendentką
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 18.03.2013 16:41  
program spiżarnia

program spiżarnia

mam pytanie, kto pracuje w programie spiżarnia i chciałby mi pomóc. Mam mały problemik. pozdrawiam jestem intendentką.
To mój e-mail:ewa1152@gazeta.pl

wyślij odpowiedź

Autor: Karolina Górnik 05.11.2013 21:25  
PILNE
Prosze mi powiedziec gdzie taki poradnik dostanę? Pisze prace inżynierską na temat żywienia dzieci w wieku przedszkolnym i bardzo jest mi on potrzebny.
Prosze o wszystkie mozliwe dane tego poradnika.
wyślij odpowiedź

Autor: Maja 02.02.2014 12:46  
paznokcie
Witam, mam mytanko, czy intendentka w pracy może miec pomalowane paznokcie??
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Aleksandra 04.02.2014 10:13  
Odp:paznokcie
Oczywiście że może. Przecież nie pracuje przy przygotowywaniu i wydawaniu posiłków. No chyba że jednak Pani ma jakieś godziny w kuchni.
wyślij odpowiedź

Autor: Maja 05.02.2014 10:19  
dziękuje
Dziękuję, ja mam w zakresie swoich obowiązków pomoc w wydawaniu dzieciom potraw, ale wydaje mi się, że to nie przeszkadza. Pracuje na stanowisku intendenta 2 tygodnie. Początki nie były za łatwe. Ale już jest lepiej. Trafiłam akurat na koniec miesiąca, faktury, opisywanie, sprawdzanie kartotek, obliczenie norm- aby nie przekroczyć i aby nie było za mało,książeczki opłat dzieci....Dodam że mam 1/2 etatu intendentki i 1/2 pomocy nauczyciela. Czasu za mało na te obowiązki intendenta, pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: Ela 13.02.2014 00:46  
sprawozdanie roczne z zamówień publicznych
Bardzo proszę o pomoc

czy stosujecie w przedszkolach zapytania ofertowe lub cenowe na zakup art spożywczych nieprzekraczających 14000 euro i jak to dokumentujecie
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 06.03.2014 19:27  
chyba sie nie nadaje
Pracuje już na stanowisku intendenta 3 miesiące i nastepny miesiąc mi sie nie zgadza, róznica 4 zł, mam dość... chyba nie dam rady, macie jakieś rady przeszukałam już wszysko, dodam że pracuje bez komputera, kartoteki ręcznie wypełniam :(
wyślij odpowiedź

Autor: Pelasia 08.03.2014 13:40  
Odp:chyba sie nie nadaje
Beznadzieja, kto dzisiaj pracuje bez komputera. Dyrektor powinien uwzględnić, to w planie budżetowym na następny rok.
Zapraszam na mojego bloga
http://nauczycielnatapecie.pl
wyślij odpowiedź

Autor: baaaa 14.03.2014 07:59  
a co ci nie gra o 4zł co miesiąc
wyślij odpowiedź

Autor: baaaa 14.03.2014 08:07  
a co ci nie gra o 4zł co miesiąc
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 18.03.2014 17:18  
chyba sie nie nadaje
Hej, nie tylko w styczniu luty jest ok.Obliczenia: rachunki styczeń + inwentura z grudnia 2013r = KWOTA - zuzycie z dziennika za styczen = KWOTA - stan magazynu na koniec styczna = powinno być 0,00 zł a ja mam 4 zł... każdy miesiąc oddzielnie licze, bo wówczas to 4 zł za mną sie wlecze... czy wam zawsze wychodzi 0,00. U nas w placówce robią takie rozliczenie co tydzień, bo w razie błędu szybciej będzie można dojść gdzie jest błąd. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 18.03.2014 17:20  
chyba sie nie nadaje
sorki nie co tydzień tylko co miesiąc :)
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna 24.05.2014 02:21  
etat intendenta i starszego intendenta
Witam Czy ktoś dobroduszny może mi powiedzieć, czy w porządku jest przedstawiona poniżej sytuacja?
W 2004 roku zatrudniono mnie na stanowisku intendenta cały etat zasadnicza 1107 -+ 20% premii. Po mniej więcej dwóch latach, sekretarka szkoły podsunęła mi umowę - podpisz! Umowa z datą jak powyżej, stawką taką samą, poza jedną różnicą - czyli starszy intendent. Zapytałam więc czy nie należy się z tego tytułu podwyżka, odpowiedziała że nie bo i tak na początku dostałam za dużo.
Moje wątpliwości i poczucie krzywdy ciągnie się latami, podejrzewam że sekretarka zrobiła mnie " na szaro", a ja głupiutka, młodziutka podpisałam.
Podejrzaną sprawą wydaje mi się brak pisma dotyczącego zmiany w umowie np. aneks. Po prostu mam dwie umowy.
Co o tym wszystkim myśleć? Czy można coś takiego zrobić? Czy można awansować bez skutków finansowych? W dodatku w taki sposób? Może nie mam racji? Proszę o oświecenie.
Dziś pensja zasadnicza 1458zł 400 posiłków w tym śniadania i podwieczorki,dodatkowo catering, hacap, sprzątanie magazynów, zamówienia, kalkulacje, jadłospisy, przyjmowanie towaru, przyjmowanie wpłat i rozliczanie przelewów zarówno uczniów podstawówki jak i zerówki, mops. Pracuję tylko na jednym programie REFERENT (magazyn spożywczy, czyli przychód, rozchód (RŻ) i stan - łatwo i szybko - polecam. Resztę rozliczam w exelu. Vulcan jest trudny i niekompletny, brakuje mu wartości odżywczych poszczególnych produktów - zanim się zacznie pracę właściwą na nim do długa droga przez mękę. Koszt 160zł na rok. Bardziej atrakcyjna wydaje się Spiżarnia bo dodatkowo ułatwia prowadzenie zamówień publicznych, poza tym to jednorazowy koszt ok. 500,00. Praca rzeczywiście ciężka i bardzo odpowiedzialna. Niestety bardzo niedoceniana, do tego stopnia że dodawane są inne obowiązki od czasu do czasu.
Pensja głodowa za funkcję magazyniera, kasjera,dietetyka,sprzątaczki, kierownika kuchni i stołówki i od zadań specjalnych.
wyślij odpowiedź

Autor: Marta 02.06.2014 17:54  
Pączątki intendenta
Witam wszytskich,
otóż za 3 tygodnie mam zacząc pracować jako intendent w państwowym przedszkolu, niestety po mimo skończonych studiach dietetycznych moja wiedza i obowiazki jakie musi spełniać intendent jest znikoma. Czy może ktos mniej więcej mi powiedzieć jak taka praca wyglada? dodam tylko że narazie nie mam programu komputerowego...wszystko wprowadzane jest recznie...programm zakupiom mi dopiero we wrześniu. Dodatkowo dowiedziałam się ze na koniec czerwca będe musiała zrobić sprawozdanie półroczne? Co to takiego? Nie ukrywam że coraz bardziej sie boje...bardzi proszę o pomoc i kilka informacji:)
wyślij odpowiedź

Autor: Maja 01.07.2014 15:05  
Marta powodzenia
Ja jako staż intendenta pół rocznego tylko, zycze ci naprawde powodzenia, trzymam kciuki, napewno ci się przyda.
wyślij odpowiedź

Autor: Maja 01.07.2014 15:09  
Marta
Musisz zrobić inwenture półroczną to czy sie wszystko zgadza,wpływy, rozchody stany magazynów itd. współczuję jeżeli twoja poprzedniczna narobiła błędów, po kimś bardzo trudno doszukać się. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Asia 01.07.2014 18:59  
Proponuje wymoc na gminie obowiazek platnosci przelewami. Kazdy placi chocby rachunki za prad czy gaz. Za przedszkole moga tez tak placic. W przedszkolach ktore maja oprogramowanie Jammik rodzice pobieraja sobie rachunki prze internet i placa przelewem.
wyślij odpowiedź

Autor: Gabi 18.08.2014 15:33  
INTENDENTKA
Witam! mam zacząć prace jako intendentka na programie AMADEO, poprzednia intendentka prowadziła wszystko ręcznie oraz na tym programie aby wszystko jej się zgadzało i by potem nie szukać 0,01 grosz.Czy ktoś może coś więcej powiedzieć o tym programie oraz jakie są normy żywieniowe na dziecko w przedszkolu. Proszę o informację gabirobek@op.pl
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #######   #####  
  ##    #     #  #    #   #     # 
 # #          #      #    #     # 
   #     #####      #      ###### 
   #          #    #            # 
   #    #     #    #      #     #