MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Prezent dla Pań Wychowawczyń ( zakończenie edukacji przedszkolnej )
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: EBE 11.06.2009 23:56  
Prezent dla Pań Wychowawczyń ( zakończenie edukacji przedszkolnej )
Witam !
Jestem matką prawie 7-latka, który 16.06.2009 zakończy oficjalnie edukację w przedszkolu. W związku z końcem tak ważnego etapu edukacji, rodzice na specjalnym zebraniu ustalili, iż przeznaczą określoną kwotę pieniędzy na prezeny dla Pań Wychowawczyń oraz ustalili co ma być tym prezentem ...Niestety, informacja o rodzaju prezentu dotarła jakimś sposobem do pań wychowawczyń, na co te stwierdziły, iz nie potrzebują żadnego albumu cyt."bo i tak wyląduje w piwnicy" i podsunęły swoje pomysły na prezenty..typu srebrna biżuteria, zegarki itp itd. Oczywiście ich zachcianki zostały spełnione..bez konsultacji z rodzicami. Co ma sądzić o tym rodzic, który został postawiony przed tym faktem??? Na jakim poziomie intelektualnym jest ta grupa zawodowa, która wprowadza Nasze dzieci w "życie w społeczeństwie" a która zadowala się błyskotką ???
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 12.06.2009 08:14  
Odp:Prezent dla Pań Wychowawczyń ( zakończenie edukacji przedszkolnej )
Z zażenowaniem przeczytałam powyższy post. Prezentuję również tę grupę zawodową i niewyobrażam sobie takiej sytuacji. Wstyd koleżanki. Takie zachowanie należy napiętnować. Szkoda, że nie podano nazwy placówki, gdzie uprawia sie taki preceder.
Apeluję do Rodziców.
Szanowni Państwo, zaniechajcie obdarowywania prezentami. Zapewniam, ze znakomita większość nauczycielek czuje ogromny dyskomfort w takiej sytuacji. Naprawdę, zwykłe podziękowania, kilka ciepłych słów na zakończenie, a po latach "dzień dobry" na ulicy są tym na co czeka nauczyciel.

Apeluję również do Nauczycielek.
Nie dyskredytujcie naszej grupy zawodowej. Za naszą pracę otrzymujemy wynagrodzenie. Nie potrzeba nam prezentów. Wszelkie pomysły rodziców dotyczące prezentów ucinajcie i nie pozwólcie na ich realizację.
wyślij odpowiedź

Autor: EBE 12.06.2009 14:49  
Dziękuję za słowa poparcia..ale niestety one nic nie zmienią..TE PANIE JUŻ TAKIE SĄ.
Prezent miał być formą wdzięczności,przecież zawsze miło jest sięgnąc do książki, w której widnieje dedykacja wraz z podpisami wszystkich maluchów, nieprawdaż ? Dzieci także narysowały dla każdej z Pań rysunek podpisany imieniem i nazwiskiem, prace zostały włożone w ozdobne okładki. Zastanawiam się, w którym momencie te prace wylądują w koszu, bo przecież tylko tego można się spodziewać !!!!
ps. Wiem, że nie wszystkie Panie z przedszkoli, prezentują poziom przytoczony przeze mnie. Przepraszam tych których to uraziło, mam nadzieję że większość to ludzie z powołania i podchodzący z miłością do swojej pracy.
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka przedszkola 12.06.2009 15:12  
Prezent dla Pań Wychowawczyń.
To co przeczytałam jest bardzo żenujące i mam nadzieję,ze nie wszystkie jesteśmy tak oceniane.W moim przedszkolu też jest taki zwyczaj kupowania prezentów dla pań z okazji zakończenia edukacji przez starsze dzieci. Niby jest to miłe, ale z drugiej strony zupełnie niemiłe.Byłam kiedyś niechcący świadkiem rozmowy matek, które się żaliły,ze nie maja pieniędzy i jeszcze brzydko wyrażały się o nas tak jakbyśmy to my to wymyśliły i żądały prezentów.Było to bardzo przykre.Ja na pewno nie czekam na prezenty bo tak naprawdę szkoda jest pieniędzy rodziców. W ubiegłym roku dostałam wielki zegarek na rękę wysadzany świecidełkami leży w szufladzie i rdzewieje a może ktoś z rodziców był zmuszony na wpłatę na ten prezent.Kiedyś dostałam od dzieci poradnik o hodowli roślin doniczkowych nie był to drogi prezent, ale służy mi wiele lat a dedykacja w książce pozwala wracać pamięcią do dawnych lat.Wystarczy szczery uśmiech ostatecznie kwiatek nikt naprawdę nie czeka na prezenty.
wyślij odpowiedź

Autor: EBE 13.06.2009 10:59  
Uwierzy mi Pani dla mnie też to jest żenujące, a oceniam tylko i wyłącznie "swoje" Panie. W naszym przedszkolu dawanie prezentów to tradycja, której my rodzice chcielismy sprostać. I nie było to na nas wymuszane. Co prawda osoba z trojki ( będąca przedszkolanką ) sugerowała nam prezenty typu świecidełka, ale rodzice na zebraniu ustalili, że tymi prezentami będą albumy. Tylko dlaczego nasza decyzja nie została uszanowana i potraktowano ją po macoszemu. Przecież tyle się mówi o wartości książki, hasła typu "czytanie codziennie kilka minut"..Tym bardziej powinno to być uszanowane w tym środowisku !!!
ps Moja wypowiedź na tym forum miała tylko na celu dać upust mojemu rogoryczeniu. Nie chciałam nikogo obrażać ani oceniać.
Pozdrowienia
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka przedszkola 13.06.2009 17:45  
Prezent dla Pań Wychowawczyń
Ja oczywiście nie obraziłam się, bo przecież ludzie są różni, ale mimo wstyd mi jest za te wasze panie bo okazały się trochę pazerne. Tak naprawdę co znaczy jakaś błyskotka, moda się zmieni i za rok pójdzie dana rzecz w zapomnienie alko skończy w koszu na śmieci.Książka czy album ma zupełnie inną wartość może nie da się w nią przystroić, ale może towarzyszyć nam do końca życia.Moje córki często korzystają ze słowników czy innych książek , które dostałam może przydadzą się moim wnukom w przyszłości. Nie potrzeba chyba więcej mówić. Zegarek, który dostałam od rodziców w ubiegłym roku jak wcześniej pisałam leży w szufladzie i rdzewieje bo niestety nie noszę takich ozdób a rodzice zmarnowali pieniądze trochę to smutne.
wyślij odpowiedź

Autor: danusia 11.03.2010 11:43  
prezenty
Bardzo nie lubię tego momentu, kiedy rodzice wręczają nam prezenty na tzw, "do widzenia". Jestem straszną przeciwniczką. Tak jak napisała jedna z koleżanek, fajnie jest jak na ulicy powie Ci absolwent przedszkola lub jego rodzic "dzień dobry" Jeżeli rodzice się upierają na jakiś prezent, to niech to będzie coś co przyda się dla następnych dzieci w przedszkolu ( pomoce dydaktyczne) lub nauczycielce do pracy( albumy ) Niech to będzie pamiątką dla przedszkola, że takie dzieci były w przedszkoli a współpraca z rodzicami była wspaniała.
wyślij odpowiedź

Autor: beba 14.03.2010 22:01  
prezenty
Popieram p. Danusie, najlepszą nagrodą za nasz trud jest to, że nasi wychowankowie poznaja nas jeszcze po zakończeniu edukacji w przedszkolu. Niestety zdarza się coraz częściej że dzieci i ich rodzice nie poznają już nauczyciela za ogrodzeniem przedszkola...
wyślij odpowiedź

Autor: aniam 08.06.2010 16:25  
Wspomnienia
Nasze dzici pojechały na zakończenie do gospodarstwa agrot. następnego dnia rodzice przyjechali o umówionej godzinie i miało być oficjalne zakończenie.
Jaki było zdziwienie gdy dzieci nie było w gospodarstwie i okazało sie że musimy je odszukać przy pomocy pozostawionych liścików ( taki tradycyjne podchody z zadaniami np zbieranie poziomek, śpiewy) - ubaw po pachy.
Koło lasu gdzie odnalazły się nasze pociechy zaczęła się wsponieniowa zabawa w koło rodzice i dzieci sprawdzali pamięć z najpopularniejszych zabaw grupowych przerabianych przez poprzednie lata w przedszkolu.
Po powrocie do godpodarstwa był tort kwiaty i prezenty.
Nie pamiętam co dostały nasze ukochane wychowawczynie ale wstępnie było to z Nimi ustalane( mam nadzieję że One pamiętają) ale dzieci i rodzice dostali po małym oprawionym notesiku. Na każdej stronie było zdjęcie dziecka i wywiad z nim np. co najbardziej lubił w przedszkolu,co dobrego jadły a czego niecierpiały, kim chce zostać jak dorośnie itp..
Wracając do domu całą rodziną czytaliśmy jak najciekawszą powieść.

Do dzisiaj a minęło pare latek to zakończenie i pamiątka po nim jest bardzo miłym wspomnieniem.

Pozdrawiam Panie z Przedszkola "Po schodkach" w Olsztynie i wszystkim życzę takich wychowawczyń.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 22.06.2010 22:25  
jak podziękować?
Sama mam problem z przyjmowaniem prezentów dziękczynnych w mojej pracy więc rozumiem nauczycielki. Ale z drugiej strony my rodzice chcielibysmy jakoś wyrazić naszą wdzięczność za trud pracy z naszymi urwisami. Kwiatki/słodycze/kosmetyki/książka/kawusia/bilet do kina ??? wszytsko ma wady i zalety... Może tu anonimowo nauczycielki by wpisywały co by im sprawiło radość :)
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka 23.06.2010 15:32  
jak podziękować?
Mnie co najbardziej cieszy? Ładny kwiatek doniczkowy lub książka nie żadne czekoladki, perfumy, zegarki, itp Książka lub kwiatek długo będzie mi towarzyszyć.
wyślij odpowiedź

Autor: Nauczycielka Prywatnego przedszkola 18.12.2010 09:59  
Podziękowania
A w moim przedszkolu, to ja- wychowawca, za swoje prywatne pieniądze (przedszkole również prywatne), sama zakupiłam pożegnalne prezenty dla moich pociech. To były książeczki z "mądrymi" powiedzonkami postaci z bajek dziecięcych. Nie oczekiwałam nic w zamian. Oczywiście miło jest dostać kwiatek- prosty badylek z dziecięcych rączek i mocny uścisk. Podarunek jest bardzo przyjemny, ale absolutnie nie można narzucać swojej woli. Dla mnie taki album, w którym miałabym podpisy wszystkich moich dzieci byłby największym prezentem. Nie uczymy po to, żeby dostawać prezenty. I chyba najważniejszy jest szacunek i ciepło od rodzica, satysfakcja, że maluch uwielebia swoją Panią.
wyślij odpowiedź

Autor: mila 18.12.2010 23:22  
prezent?
Ja dostałam na zakończenie roku b. fajny prezent, zdjęcie starszaków, które właśnie kończyły przedszkole ładnie oprawione i to było super,był jeszcze kwiat doniczkowy i pomomo tego iż bardzo o niego dbałam po 2 tyg. usechł, widać nie wszyscy rodzice "chętnie "się na niego "złożyli', ale zdjęcie to jest b. miły i trafiony prezent, a najlepsze było to... że po tym wszystkim dowiedziałam sie że już w tym przedszkolu nie bedę pracować...nóż w plecy
wyślij odpowiedź

Autor: Roma 26.12.2010 23:28  
skandaliczne zachowanie tych pań
Nie jestem przedszkolanką ale także nauczycielką. O dawaniu prezentów nauczycielom było swego czasu dość głośno w telewizji i szczerze mówiąc ten kij ma dwa końce. Jako uczennica a później rodzic uważam i uważałam, ze jeśli pojawia się jakaś wyjątkowa osoba w życiu naszego dziecka ..taka osoba, która spędza z naszym dzieckiem dużo czasu..zajmuje się nim z wielką troską, ... okazuje zainteresowanie wykraczające czasem poza ramy szkolnych obowiazków to nie wyobrażam sobie nie podziękowac jej bukietem kwiatów czy właśnie książką z miła dedykacją. I takie osoby trafiły się w moim życiu a ja na szczęście widziałam, że nie wszystko co robiły wymagał ich zawód.....
Jako nauczycielka jestem absolutnie przeciwna dawaniu prezentów.... a już zachowanie opisanych pan uważam za skandaliczne !!!!
Nie od dziś wiadomo, że społeczeństwo źle ocenia nauczycieli w Polsce, ale jak widać po zachowaniu tychże pań sami sobie czasem jesteśmi winni.
Pozostaje mi więc tylko przeprosić rodziców za tamte osoby.....
wyślij odpowiedź

Autor: Barbara Wieczorek 17.02.2011 14:47  
Odp:Odp:skandaliczne zachowanie tych pań
W przedszkolu , w którym wiele lat byłam dyrektorem pozwoliłam sobie na zebraniu z rodzicami delikatnie zaznaczyć,że nauczyciele za swoją pracę otrzymują pensję , a zbieranie i kupowanie prezentów mało,że jest bardzo krępujące to też jak już ktoś wspomniał nie każdego dzisiaj stać na dodatkowe opłaty. Miło nam nauczycielom kiedy po latach spotykamy swoich wychowanków z uśmiechem na ustach i dobrym słowem czy wspomnieniem.Zachowajmy godność i szacunek do samych siebie poprzez dobrze wykonaną pracę, która będzie owocować" co zasiejemy- to zbierzemy"
wyślij odpowiedź

Autor: mama 6-latka 02.04.2011 12:16  
Zakończenie przedszkola
Moje dziecko też kończy edukację przedszkolną w tym roku w związku z tym robimy od siebie składkę, która nie jest obowiązkowa. Niektórzy rodzice wspomnieli o takiej sumie, że to była czysta przesada, umówiliśmy się na mniejszą. Po przeczytaniu opinii od nauczycieli miło się robi człowiekowi, że jest dużo nauczycieli jeszcze z powołania. Ja tez uważam, że to jest krepujące pytać kogoś co by chciał dostać. Można dawać prezenty, ale z umiarem i takie coś co się przyda. Podoba mi się wypowiedż nauczycielki, że jak co to takie coś co się przyda im w pracy. POZDROWIENIA DLA NAUCZYCIELI Z POWOŁANIA
wyślij odpowiedź

Autor: JOLAK Nauczycielka 13.04.2011 13:37  
Prosze nie obrazac grupy zawodowej na podstawie 1 PANI X... nik przypuszczam PANA nie zmuszla do skladki ja bym nie dala jezeli bym nie chciala
wyślij odpowiedź

Autor: Ala 25.04.2011 18:45  
Prezenty
Ja jestem oburzona modą na prezenty dla nauczycieli. Uważam, że żadna grupa zawodowa( nauczyciele, lekarze) nie powinna dostawać "prezentów". Dla mnie to jest nieetyczne. Są to zawody dla osób z powołaniem a jeśli ktoś lubi prezenty niech pracuje w biznesie.Sama jestem nauczycielem i proszę rodziców opanujcie się. My nauczyciele dostajemy wypłatę i nikt nikogo nie zmusza do pracy w zawodzie nauczyciela.Dla mnie największą radością jest, kiedy po kilku latach uczeń na mój widok nie ucieka ale z daleka krzyczy dzień dobry.
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 25.04.2011 18:55  
Prezenty
A ja lubię, gdy dostaję kwiatka od dziecka gdy rzuca mi się na szyję , szczerze przytula i całuje.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 25.04.2011 22:03  
Odp:Prezenty.Ala
Czy kwiaty też należy traktować jako prezent,czy po prostu jako wyraz wdzięczności za trud włożony w nauczenie tego dziecka pewnych elementarnych rzeczy? Pytam całkiem serio,bez grama kpiny?
wyślij odpowiedź

Autor: Ala 26.04.2011 09:44  
Prezenty
Ja nie piszę o kwiatkach, ale o prezentach typu zegarki, łańcuszki itp. Za moich czasów nauczyciele dostawali wyłącznie kwiaty i uważam,że na tym powinniśmy poprzestać.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 26.04.2011 13:10  
Odp:Prezenty.Ala
Dziękuję za odpowiedź,gdyż jestem w identycznej sytuacji tj.córka w czerwcu kończy edukację na poziomie przedszkola. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: hfga 18.06.2011 14:11  
PANI szczera :) do bolu A wy cuż Myślcie co chcecie kupic hahahahaha

Proponuje folie aluminiowa BARDZO SIE BŁYSZCZY
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka z przedszkola państwowego 18.06.2011 14:33  
hfga
Lecz się. A tak na marginesie, my nauczycielki mamy w nosie te wasze prezenty, o które żadna z nas się nie prosi. To wy rodzice wymyślacie ten problem i psujecie nam reputację.Najpierw wymyślacie sami składki a później macie do nas pretensje. pytam się o co? Czy may wam coś narzucamy, czy czegoś się domagamy, pewnie ,ze nie. Więc po co się składacie, kto wam każe, kto zmusza?Ośmieszacie się takimi wpisami.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 18.06.2011 19:16  
Odp:hfga
Czy aby napewno macie w nosie prezenty ? Przecież nie są one od rodziców(przynajmniej oficjalnie!)ale od DZIECI !!! Tak swoją drogą,to miłe jeśli nauczycielka dostanie Album z wpisanymi nazwiskami dzieci zamiast np.jakiegoś kosztownego drobiazgu(który nijak się ma do pamiątki po uczniach).Do albumu ładny bukiet i jest ok. Wtedy nikt do nikogo nie ma pretensji.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka z przedszkola państwowego 18.06.2011 21:22  
Odp:hfga
Mamy w nosie prezenty wymuszone takie,ze później słyszy się i czyta, ze mamy jakieś wymagania i same się dopominamy.To jest bzdura i wymysł rodziców. Jedna rada nie składać się na żadne prezenty, a naprawdę wdzięczny rodzic sam bez przymusu kupi dziecku kwiatek.U mnie w przedszkolu zastrzegłyśmy sobie,ze nie przyjmiemy żadnego prezentu i rodzice maja się nie składać dzięki temu nie musimy słuchac po kątach, że kogoś nie stać a my mamy płacone za pracę.Robicie z nas potworów łasych na jakieś błyskotki a jest to nieprawda i uwłaczacie naszej godności.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 18.06.2011 23:58  
Odp:Odp:hfga
Jak już wcześniej napisałam,ja także nie jestem(jako rodzic) za kupowaniem nauczycielkom "błyskotek",ale czegoś co przyda się w pracy.Kosztowne prezenty rodzą potem niezdrową atmosferę.Piękny bukiet od całej grupy(kończącej przedszkole!) i miły DROBIAZG w "załączniku"- to nie powinno stanowić problemu!?
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 20.06.2011 07:22  
prezenty
Pracuję już wiele lat w przedszkolu i NIGDY nie chciałabym dostać drogiego prezentu, ponieważ doskonale wiem, jakie emocje rodziców się za tym kryją.Kilka osób zaproponuje, reszta się dla świętego spokoju składa i obgaduje po kątach. To jest żenujące i bardzo poniżające. Rodzice z mojej placówki doskonale wiedzą, że jestem przeciwniczkę tego typu "dowodów wdzięczności", więc z reguły dostaję kwiaty, ewentualnie bombonierki, kawa. I niech tak zostanie.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 20.06.2011 14:37  
Wystarczą kwiaty
wręczone przez uśmiechniętego przedszkolaka lub ucznia i zadowolonego, wdzięcznego rodzica, i dobre słowo, bo to ważne, żeby nauczyciel (ten, który na to zasługuje)otrzymał dobre słowo od rodzica. Nie szczędzę tego naszym nauczycielom, bo na to zasługują.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka przedszkola 27.05.2012 01:01  
ad. prezenty
pracuję w przedszkolu - na I zebraniu z rodzicami na początku roku szkolnego z góry poinformowałam rodziców iż zdaję sobie sprawę, że istnieje zwyczaj obdarowywania pań prezentami na zakończenie, ale ja go nie popieram, otrzymuję pensję i to mi wystarczy, a jeżeli uznają, że zasługuję na bukiet kwiatków będzie mi bardzo miło, ale niczego ponadto wolałabym nie otrzymywać, polemizując z mamami, które upierały się przy prezencie wypracowałyśmy stanowisko, iż jeżeli rodzice będą chcieli zakupić "prezent" kupią coś dla przedszkola - np. firanki,zabawki czy pomoce. To zebranie było siedem lat temu i rozwiązanie to się sprawdza, spokojnie patrzę ludziom i sobie w twarz. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Nauczycielka z przedszkola państwowego 26.06.2012 00:28  
Zakończenie roku
Kiedy sama chodziłam do szkoły mama mojej przyjaciółki po zakończeniu roku miała cały duży pokój w kwiatach. Strasznie mi się to podobało. Będąc obecnie nauczycielką jestem wdzięczna za kwiaty i co roku je dostaję, nic więcej. Myślę, że rodzice po kontaktach z nauczycielem przez cały rok czują czy mają kupić same kwiaty, czy składać się na drogi prezent. To wynika z osobowości. Gdybym nie dostała kwiatów czułabym się niekomfortowo, jakbym nie zasłużyła na "dziękuję". Nie oczekuję niczego więcej.
wyślij odpowiedź

Autor: dd-m 11.06.2013 12:59  
Odp:Odp:Prezent dla Pań Wychowawczyń ( zakończenie edukacji przedszkolnej )
Muszę przyznać , że nie rozumiem Pani świętego oburzenia. Moja córka ma absolutnie idealna Panią Przedszkolankę - ciepła i kochającą dzieci osobę. Zarówno ja , jak i pozostali rodzice chcą podarować Pani właśnie owe ,, świecidełko" grawerowane datą i kilkoma miłymi słowami tak, aby miała na dłużej pamiątke po naszych dzieciach . Co w tym złego? Co tutaj piętnować i ucinać?
wyślij odpowiedź

Autor: fgt 16.06.2013 14:29  
Odp:Odp:Odp:Prezent dla Pań Wychowawczyń ( zakończenie edukacji przedszkolnej )
Myśleżę skoro RODZICE chcą to nic złego w tym nie ma .... myśle rózniez że nauczycielka poczuje się troche zażenowana takim wyszukanym acz fajnym prezentem. może lepsza ksiazka z dedykacja :)
wyślij odpowiedź

Autor: rodzic 24.06.2013 08:52  
Odp:Odp:Odp:Odp:Prezent dla Pań Wychowawczyń ( zakończenie edukacji przedszkolnej )
Biżuteria to rzecz bardzo osobista. Powinno się wręczać ją komuś bliskiemu, nauczycielowi nie wypada. Rodzice nie uczmy nauczycieli takich rzeczy.
wyślij odpowiedź

Autor: Iza 24.06.2013 14:13  
prezenty
Ja miałam teraz zakończenie w swojej grupie. Ponieważ wyjeżdżam i muszę przekazać swoje dzieci (wracam do kraju), dzieci, rodzice ale i organizator przedszkola przekazali mi cudowne prezenty. Otrzymałam piękne zdjęcia wszystkich moich uśmiechniętych przedszkolaków na dużym płótnie do powieszenia na ścianie i album z rysunkami wszystkich dzieci, dyplom w ramce z podziękowaniami od rodziców i organizatorów, to są najpiękniejsze dla mnie prezenty. Dodatkowo otrzymałam zestaw do herbaty z ceramiki. To oczywiście bardzo miły gest, bardzo ładny zestaw ale największą wartość mają dla mnie właśnie te zdjęcia, rysunki, dyplom uznania. :) Kiedy będzie mi smutno na pewno poprawią mi humor.
wyślij odpowiedź

Autor: lila 24.06.2013 20:49  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Prezent dla Pań Wychowawczyń ( zakończenie edukacji przedszkolnej )
"Nie uczmy nauczycieli takich rzeczy"????

wszystko zalezy od czlowieka, jesli czlowiek jest pazerny to nie ma znaczenia jaki zawod wykonuje, wiec prosze nie pisac takich ogolników ze jak niektorzy nauczyciele dostana bizuterie to sie naucza i tylko to bedą chcieli dostawac!!!
Nie chcesz nie skladasz sie, nikt sie nie dowie, zreszta nawet jesli masz do tego prawo, jestes dorosłą osobą i nikt zmuszac cie nie bedzie do skladek na prezent. Zreszta na spotkaniu z innymi rodzicami trzeba wyrazic swoje zdanie na temat prezentow a nie milczec albo nie przychodzic a potem narzekac!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 25.06.2013 07:54  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Prezent dla Pań Wychowawczyń ( zakończenie edukacji przedszkolnej )
"Rodzice nie uczmy nauczycieli takich rzeczy."

Jak czyta się takie teksty to człowiek zaczyna się czuć jak sęp. A czy pani w waszej grupie prosiła o jakiś drogi upominek, że w ten sposób się wyrażasz? Uważasz, że wszystkie z niecierpliwością oczekujemy zakończenia troku po to, żeby oszacować wartość prezentu? Mylisz się!

Ja przez przypadek dowiedziałam się, że w tym roku rodzice organizują składkę na prezent dla mnie, choć doskonale wiedzą, jaki mam do tego tematu stosunek. Poprosiłam na rozmowę kilka mam, powiedziałam bardzo grzecznie ale stanowczo, żeby niczego nie kupowały, gdyż ja nie przyjmę drogiego upominku. Będzie przykro wszystkim - rodzicom, mnie, dzieciom, ale w tej kwestii jestem stanowcza. NIGDY nie przyjmowałam drogich prezentów i proszę, by uszanować moją decyzję i poglądy na ten temat. Każda z nas pracuje, ma pensję, a na zakończenie roku jeżeli ktoś wręczy bukiet kwiatów to będzie mi ogromnie miło. Tyle.
wyślij odpowiedź

Autor: Renata Jabłońska 25.06.2013 16:49  
tomcug piszesz,ze jak ci ktos wreczy bukiet kwiatów to bedzie ci miło. Tylko,ze bukiet kwiatów czesto kosztem przewyzsza składke na upominek.Jest przeciez jeszcze druga pani, dyrektorka a wiec nastepne 2 bukiety. Nie wiem czy "bukiet kwiatów" to mały wydatek no chyba,ze polnych.
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 25.06.2013 19:06  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Prezent dla Pań Wychowawczyń ( zakończenie edukacji przedszkolnej )
Pisząc bukiet nie miałam na myśli wyszukanej kompozycji, tylko coś bardzo prostego, symbolicznego - czasem jest to jedna różyczka a jak sympatycznie wygląda. I żeby nie było, jeśli ktoś nie chce niczego dawać to nie musi. Moje dziecko zawsze na zakończenie roku wręcza pani kwiaty, uważam, że tak po prostu wypada. Ale to wolna wola rodzica.

A propos składki - gdybyś wiedziała, jaką kwotę rodzice wymyślili. Ja zdębiałam i zdecydowanie zaprotestowałam.
wyślij odpowiedź

Autor: Olga 26.06.2013 11:11  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Prezent dla Pań Wychowawczyń ( zakończenie edukacji przedszkolnej )
A jakaż to wysokość składki ? my się składaliśmy w przedszkolu po 8 zł. dzieci 20 w grupie.
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 26.06.2013 14:46  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Prezent dla Pań Wychowawczyń ( zakończenie edukacji przedszkolnej )
Jaka składka? 50 zł od dziecka, nawet nie chcę wiedzieć, co miało być za to kupione. Nasze przedszkole jest jednooddziałowe (przy szkole) plus może dyrektorka była brana pod uwagę. Chyba to niemało? Bo dla mnie wręcz szok.
wyślij odpowiedź

Autor: " ciocia" Ela 26.06.2013 21:02  
Serdecznie witam
Nie miałam zamiaru zabierac tu zdania, ale...jestem w szoku, co Wy rodzice a w szczególności mamy wyprawiacie???
Pracuje w przedszkolu jako pomoc nauczyciela już kilkanaście lat....
Piszecie tu o prezentach dla nauczycieli które sa forma podziękowania za opiekę i naukę Waszych dzieciaczków.
Zapytam Was szanowni rodzice, czy zastanawialiście sie kiedykolwiek nad tym kto tuli Wasze skarby kiedy maja chwile smutku? kto obciera ich zakatarzone s f oski i łezki na policzkach kiedy popłakują? kto z troską o ich zdrówko dokładnie ubiera przed wyjściem na dwór szczególnie w porze zimowej.Juz kończę tylko taka mała refleksja nasuwa mi się. Może wypadałoby podziękować- chociaz w formie słownej własnie tym paniom bo to one poświęcaja najwięcej czasu a przede wszystkim serca dla Waszych dzieci.
Pozdrawiam Ela:)
Mam nadzieje że nie "oberwie" misie od Was
wyślij odpowiedź

Autor: Beata M. 26.06.2013 21:55  
odp. Serdecznie witam
To wszystko prawda, co pani pisze, ale jak widzimy dla niektórych rodziców jesteśmy pazernymi harpiami, które wyczekują na prezenty dla rodziców. Bawi mnie to i zarazem bardzo smuci. Nikt nikomu nie każe składać sie na prezent a na pewno żadna nauczycielka nie domaga się sie tego. Ja dzisiaj miałam zakonczenie w grupie 6- latków i co? Otóz rodzice nie złożyli sie na prezent, ale czy ich to nic nie kosztowało? Ależ oczywiście kosztowało i to znacznie więcej gdyby sie złożyli. Były piękne bukiety, storczyki, bomboniery. W grupie jestem ja i jeszcze jedna koleżanka no i na zakończeniu była dyrektorka, także niektórych rodziców te wyżej wymienione rzeczy kosztowały dość dużo. Nikt nie jest w stanie zmusić rodzica do składki czy kupienia nawet kwiatka to jego wola. Tak jak pani Ela napisał, mamy zapominają o tym, ze to my pracownicy przedszkola troszczymy się sie o wasze pociechy i często dziecko więcej czasu przebywa z nami niz. z rodzona matka i ojcem.Nie zarabiam może kokosów ale nie narzekam, mój mąż jest majorem w wojsku zarabia dobrze wiec prośże mi uwierzyc nie czekam na prezenty, bo jesli cos chce to to sobie kupuję. Jakiż musiałby to być prezent , na który mnie nie stac a mieliby kupic go rodzice? Przecież to nierealne.W ubiegłym roku dostałam od dzieci właściwie od rodziców bon do Apartu i kupiłam sobie zegarek, który cały czas mam na ręku i przypomina mi on o dzieciach, które teraz zdały do drugiej klasy. Jeśli rodzice uważaja, ze złoża sie to ja to toleruje to ich wybór. Boli tylko, gdy po 4 latach pobytu w przedszkolu mama nie kupi nawet maleńkiej różyczki, jest to bardzo przykre. Dzisiaj właśnie na 25 dzieci mięliśmy taka mamę, ale co najdziwniejsze upomniała sie o zabawkę, które kupiłyśmy dzieciom na pamiątkę za własne pieniądze.
wyślij odpowiedź

Autor: ELA 28.06.2013 16:36  
PREZENTY DLA NAUCZYCIELI
SERDECZNIE WITAM !
LUDZIE GDZIE WASZA GODNOŚĆ I POSZANOWANIE MOŻE ZŁOTE GÓRY ZAKUPCIE W PREZENCIE. SZOK! JESTEM ZWYKŁYM SZARYM CZŁOWIEKIEM TEŻ MAM UCZUCIA. W TYM ROKU MOJA CÓRA KOŃCZY EDUKACJE PRZEDSZKOLNĄ I SKŁADALIŚMY SIĘ PO 10 ZŁ NA UPOMINKI DLA NASZYCH KOCHANYCH NAUCZYCIELEK I CO BYŁO MAŁO NIE NAUCZYCIELKOM ALE RODZICOM PRAWIE WSZYSCY PRZYSZLI Z SIATKAMI UPOMINKÓW DLA PAŃ-NIE KWIATÓW CZY CZEKOLAD.A NAJZABAWNIEJSZE JEST TO ŻE CI WŁAŚNIE RODZICE NAJBARDZIEJ KRZYCZELI ŻE 25 ZŁ TO ZA DUŻO NA KOMITET.TRAGEDIA ZASTAW SIĘ A POSTAW SIĘ I KTO UCZY ŁAPÓWKARSTWA LEKARZE, NAUCZYCIELE- NIE TYLKO LUDZIE BEZMÓZGI. A CIEKAWE CZY TAKI RODZIC CHĘTNIE ZOSTAWI NAPIWEK KELNERCE BO MIŁO GO OBSŁUŻYŁA, LUB EKSPEDIENTCE-ZAPEWNE NIE BO PO CO MA PENSJĘ I ZA TO JEJ PŁACĄ, TO SĄ JEJ OBOWIĄZKI-A CO NAUCZYCIEL NIE MA SWOJEJ PENSJI I SWOICH OBOWIĄZKÓW?
wyślij odpowiedź

Autor: Sylwia 24.04.2014 21:39  
Podziękowanie
W przedszkolu do którego chodzi moja córka składka na pożegnanie wynosi 50 zł. Uważam, że to dużo ale chcemy podziękować także Pani Dyrektor , Pani "Pomocnicy nauczycielki", Paniom kucharkom i Panu woźnemu. Oprócz kwiatów przewidziane są albumy ze zdjęciami i pracami dzieci oraz elegancka filiżanka lub kubek z dedykacją. Jak zostanie kasa to będzie na słodycze dla dzieci.
Upominki nie są kupowane, bo się należy i wypada a dlatego, że trafiliśmy na fantastyczną kadrę, która nie tylko wykonuje swoją pracę ale po prostu wkłada serce w to co robi ( łącznie z Panem woźnym :) )
wyślij odpowiedź

Autor: Amelia 18.05.2014 17:06  
a ja, jako rodzic, rozumiem panie wychowawczynie, proszę sobie wyobrazic, ze panie te musialyby stworzyc biblioteczke w domu, zeby co 5 lat zrobic miejsce w domu na kolejny album, sama jestem osoba bardzo praktyczna, wiec praktyczne prezenty nie zawala miejsca w szafie, a beda faktycznie wykorzystane,nie rozumiem tego oburzenia,podejscie musimy miec nowoczesne, takie czasy...
wyślij odpowiedź

Autor: Nauczycielka 25.06.2014 19:59  
Prezeznty
Drogie Panie i Panowie. Jutro przede mną zakończenie roku. Po trzech latach wspólnej pracy i zabawy pożegnam się z dziećmi, moimi dziećmi, bo zawsze tak o nich mówię. Zegarek?! Byłabym bardzo skrępowana, nie wiem jak powinnam się w takiej sytuacji zachować. Dzisiaj była próba prze jutrzejszą uroczystością. I wiecie co było już moim największym prezentem?? Że moje dzieci pięknie zatańczyły poloneza, podniesione głowy, pewne siebie, uśmiechnięte. To jest prezent i najlepsza nagroda dla nauczyciela. Uśmiech dziecka i świadomość, że nasza praca i starania nie idą na marne!
wyślij odpowiedź

Autor: asia normalna 26.06.2014 12:23  
Odp:Podziękowanie
Uważam, że dawanie nauczycielom, wychowawcom, pomocom, kucharkom itp. prezentów jest zwyczajnie NIENORMALNE. Rodzice sobie stworzyli ten problem i nie wiedzą jak z tego wybrnąć. Może tak wszystkim będziemy dawać prezenty: lekarzom, pielęgniarkom, salowym po leczeniu szpitalnym, urzędnikom po załatwieniu spraw urzędowych, fachowcom po wykonaniu remontu w mieszkaniu, śmieciarzom po wypróżnieniu ze śmieci osiedlowych koszów, sprzątaczkom za wysprzątanie osiedla, taksówkarzom za podwiezienie we wskazane miejsce, sprzedawczyniom za miła obsługę przy kasie. LUDZIE idźcie się leczyć!!! Panie nauczycielki mają za wykonaną pracę comiesięczne wynagrodzenie i nie należy im się żaden prezent, lecz normalne podziękowanie w formie kwiatka od każdego dziecka. Tak samo każdy pracownik w każdym zawodzie zasługuje na uśmiech i zwykłe powiedzenie "dziękuję". By żyło Nam się lepiej.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 27.06.2014 16:22  
Odp:Odp:Podziękowanie
Nie chcesz ? Nie Kupuj prezentów. Jednak specjalne podziękowanie(SKROMNYM prezentem)dla nauczycielki ,którą się żegna jest jak najbardziej normalne !
wyślij odpowiedź

Autor: Ola Nowak 22.07.2014 15:11  
Prezent dla cioc ze zlobka.
Podoba mi się co napisała 'ciocia Ela' 26.06.2013 r. Weszłam na tą stronę szukając pomysłu na prezenty dla cioć ze żłobka mojego dziecka. Nie mam za dużo pieniędzy, ale chciałabym jakoś podziękować właśnie za to, że to one tuliły moje dziecko gdy musiałam być w pracy, to one dbały by było ciepło otulone gdy codziennie wychodzili na spacer. Wiem, że to ich praca, ale serce włożone w opiekę nad dzieckiem to nie tylko wykonywanie poleceń służbowych. Ja zamierzam kupić małą bombonierkę ale z dobrej jakości czekoladkami. Szukałam innego pomysłu, ale po przeczytaniu tych postów mała 'markowa' bombonierka wydaje mi się najlepszym prezentem.
wyślij odpowiedź

Autor: Lukrecja 17.08.2014 17:33  
Prezenty
Nie popieram wręczania prezentów nauczycielom. Niektórzy z nich po pewnym czasie uważają, że im się to należy. Osobiście jako nauczycielka w przedszkolu doświadczyłam kilka razy bardzo niemiłych sytuacji, gdzie rodzice sami wyszli z inicjatywą, która dla mnie osobiście była upokarzająca, mianowicie wywiesili w szatni kartkę, na której było mniej więcej napisane, że zbliża się uroczystość i należałoby uhonorować nauczycielki, w związku z tym wystawiają w szatni puszkę i proszą o wrzucanie "datków" na prezent. Zdjęłam tę kartkę i poleciłam szatniarce oddać mamusiom tę puszkę oraz powiesiłam informację, że sobie nie życzę prezentów a za swoją pracę otrzymuję wynagrodzenie i uśmiechy dzieci. Druga sytuacja, gdzie rodzice "poczuli święty obowiązek" obdarowania na koniec roku. Przekazałam im, że nie życzę sobie i nie przyjmę żadnego prezentu. Kwiatek - proszę, prezent - nie. Oczywiście nie znaczy to, że nigdy nie przyjęłam pożegnalnego prezentu, ale był on z serca i wiedziałam to i czułam i wiem, że odmowa byłaby w tym przypadku przykra dla darczyńców. Zatem drodzy rodzice, chcąc obdarowywać z tradycji czy z łaski, z niechęci, darujcie sobie, ja tego nie potrzebuję, jak i większość nauczycieli pracujących w tym zawodzie z miłością. Spotkałam w swojej karierze wielu podłych nauczycieli i wielu podłych rodziców, ale to nie może zmniejszyć zapału do pracy i wiary w człowieka.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###    #         #####    #####  
  #   #   #    #   #     #  #     # 
 #     #  #    #   #     #  #     # 
 #     #  #    #    #####    ###### 
 #     #  #######  #     #        # 
  #   #        #   #     #  #     #