MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

ZAPYTANIA O PRZEDSZKOLA I OPINIE , KLUBY oraz ŚWIETLICE

Forum > ZAPYTANIA O PRZEDSZKOLA I OPINIE , KLUBY oraz ŚWIETLICE > omijajcie Skrzaty w Olsztynie
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Iwona 24.06.2010 21:15  
omijajcie Skrzaty w Olsztynie
Witam, nie wiem od czego to zależy może od tego czy to polski oddział czy anglojęzyczny, czy tez od zmieniającego się z upływem lat stylu, ale ja - zachęcona pierwszymi (sprzed kilku lat) pozytywnymi opiniami - oddałam dziecko do anglojęzycznej filii.
Jest źle! To nie wina nauczycieli, czy miejsca - ale nastawionej na zysk dyrekcji i zarządu (to prywatne przedszkole), choć chwala się wszem i wobec dobrem dziecka...
Dla przykładu dziś był ostatni dzień w najstarszej grupie, do której uczęszczało moje 6-cio letnie dziecko. Każdy z nas chyba do dziś przechowuje w starej szufladzie dyplom ukończenia przedszkola ze swojego dzieciństwa. I my dziś żegnaliśmy się z przedszkolem, zorganizowano popołudniowe spotkanie dla dzieci i rodziców - i na pożegnanie wręczono dyplomy i upominki... wszystko gra? - taaak, gdyby nie to, że tylko dla tych 90% dzieci, które od września idą do pierwszej klasy. Bo te, które odchodzą do szkolnej zerówki (troje chłopców) zostało bez dyplomu i bez pamiątkowej książeczki. Nie muszę rodzicom tłumaczyć, co czuje dziecko, które czeka, aż wyczytają jego nazwisko aby podszedł po swój dyplom na pożegnanie tych trzech czasem czterech lat spędzonego życia... i nic !!! Płakałam razem z moim synkiem, i pozostałymi dwoma dzieciakami... jak można tak nierówno potraktować małe dzieci i dla tej trójki, odchodzącej od grupy nie przygotować pamiątki? Niech mi spojrzy w oczy szanowna pani dyrektor - pedagog dyplomowany i wytłumaczy tą oszczędność (pewnie ok 30 zł od dziecka) w imię tej chorej sytuacji pedagogicznej...Ponoć rok temu było to samo, te same płacze, że o kimś małym zapomniano...nauczycielki zgłaszały rozpacz dzieci, które zostały bez pamiątkowego dyplomu, ale dyrekcja nie widziała w tym żadnego problemu, a przynajmniej nie na tyle, aby to naprawić w tym roku. To nie jest troska o dzieci i ich dobre samopoczucie, piękne wspomnienia z tego ważnego kawałka swojego życia. To troska o pieniądze. Mimo płaconych 630 złotych miesięcznie. Z oszczędności grupa, gdzie ma być z dziećmi konwersacja po angielski liczy 25 osób i obsługuję ją jednocześnie tylko jedna osoba (są 2 panie do grupy ale na zmianę). Angielski jako język komunikacji to fikcja w takim przypadku. Mogłabym długo.... Jestem rozżalona, żal mi dzieci, żal straconych 3 lat. Nie miałam odwagi zmienić dziecku przedszkola w trakcie edukacji, bo polubił kolegów i zawsze to trudna decyzja. Nie będę jednak nikomu polecać. Omijać łukiem!!!
wyślij odpowiedź

Autor: anastazja 21.03.2011 13:24  
Odp:omijajcie Skrzaty w Olsztynie
zgodzę się z tą opinią "parcia" na zysk wystarczy spojrzeć ile mają miejsc dla dzieci i jak często zmieniają się panie, brak tam wielu rzeczy, a przede wszystkim serca i wsparcia które tak bardzo potrzebne jest małemu człowiekowi na początku jego uspołeczniania się.
pozdrawiam mamę
wyślij odpowiedź

Autor: GOŚĆ 27.05.2013 17:11  
NOWE PRZEDSZKOLE W OLSZTYNIE ZAPRASZA
http://www.lilaikacper.pl/strona-glowna/
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######   #####