MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

ZAPYTANIA O PRZEDSZKOLA I OPINIE , KLUBY oraz ŚWIETLICE

Forum > ZAPYTANIA O PRZEDSZKOLA I OPINIE , KLUBY oraz ŚWIETLICE > AKADEMIE,KLUBY,PRZEDSZKOLA PRYWATNE!! UWAGA
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Kornelia Pietruszka 12.05.2010 11:04  
AKADEMIE,KLUBY,PRZEDSZKOLA PRYWATNE!! UWAGA
LUDZIE PRZEJRZYJCIE NA OCZY TE PLACÓKI MAJA NIEDOSWIADCZONA KADRE,CHORE KLIMATY,NICZEGO NIE UCZA NO MOZE OPROCZ TEGO ZE DZIECIOM WOLNO WSZYSTKO,PANIE KTORE PROWADZA ZAJECIA ROBIA TAM TEZ ZA SPRZATACZKI I ZARABIAJA GROSZE,CZYSTY WYZYSK WIELKI BALAGAN BRAK ORGANIZACJI,WIEKSZOSC NIE MA ZGODY SANEPIDU JAK M.IN GWIAZDECZKA,NIE MA CO POROWNYWAC Z NORMALNYM PANSTWOWYM PRZEDSZKOLEM..TO PRZECHOWALNIE UCZACE DZIECI ZE WOLNO IM DOSLOWNIE WSZYSTKO!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Nauczycielka 12.05.2010 19:43  
Odp:AKADEMIE,KLUBY,PRZEDSZKOLA PRYWATNE!! UWAGA
Droga Pani,
Nie ma Pani absolutnie żadnego pojęcia o tym, o czym Pani pisze. Klubiki, owszem nie mają prawdopodobnie żadnego nadzoru, ale większość przedszkoli niepublicznych, oczywiście tych zarejestrowanych, podlega nadzorowi kuratorium oświaty, podobnie jak i placówki publiczne! Jestem nauczycielem z kilkuletnim doświadczeniem, po studiach pedagogicznych. Pracuję właśnie w przedszkolu niepublicznym, mam 12 dzieci w grupie, i proszę mi wierzyć, że uczę ich więcej niż niejedna nauczycielka z przedszkola państwowego, która ma 30 dzieci. Wiem, bo mam bardzo dużo koleżanek nauczycielek, które pracują w przedszkolach publicznych. Opowiadają mi bardzo często, że przy takiej ilości dzieci, bardzo trudno się im pracuje. A ja na komfort i możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka nie narzekam :)
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: amelia 12.05.2010 19:43  
Odp:AKADEMIE,KLUBY,PRZEDSZKOLA PRYWATNE!! UWAGA
Proszę poczytać jak rodzice narzekają na przedszkola.Tak naprawdę ,to trudno dogodzić-jak wprowadza się jakieś zasady,to źle;jak z kolei pozwala się dzieciom na wszystko-jeszcze gorzej.
Proszę nie uogólniać,to rodzice wybierają i sami widzą czy ich dziecko jest szczęśliwe w danym miejscu.
wyślij odpowiedź

Autor: Marta 12.05.2010 19:59  
Do nauczycielki
Przecież wy w tych "niby przedszkolach" nie robicie dosłownie nic więc proszę nie robić reklamy , bo to zwykła bujda.
wyślij odpowiedź

Autor: Nauczycielka 16.05.2010 10:16  
Odp:Do nauczycielki
Tak Pani sądzi? To ciekawe dlaczego w tym roku nasza placówka otrzymała pochwałę od kuratorium oświaty? Ciekawe za co dostajemy te wszystkie nagrody, dyplomy, podziękowania... Zapewne za "nic nie robienie" :) Bujdą jest to, co Pani pisze. A reklamy żadnej nie robię, bo nie podaję nazwy i adresu przedszkola, w którym pracuję. Dla mnie praca z dziećmi, to ogromna przyjemność, ale także odpowiedzialność i zależy mi na tym, aby dzieci prawidłowo się u nas rozwijały. Proszę nie pisać więcej takich bzdur i nie uogólniać, bo bardzo się Pani myli.
wyślij odpowiedź

Autor: sylka 02.06.2010 10:38  
odp
wydaje mi sie ze rodzaj placówki nie jest problemem rodzaj placówki a osób w nim pracujacych.klub przedszkolaka nie musi spełniac tych samych warunkow co przedszkole a jednak czesto spełnia bo narzucenie sobie pewnego rygoru i planu pracy-usprawnia ja.
nie zgadzam sie z pania kornelia i marta.
rodzice maja wybor gdzie posłac swoje pociechy a skoro kluby malucha maja wziecie to znaczy ze nie jest tak zle
wyślij odpowiedź

Autor: sylka 02.06.2010 10:41  
odp
poza tym mam wrazenie ze albo panie krytykujace nie sa mamami albo nie sprawdzaja sie w swojej pracy-nauczycielek...nie sa w stanie sprostac wymaganiom jakie sie im narzuca
wyślij odpowiedź

Autor: mama 02.06.2010 12:24  
akademie, kluby...
Ja też się zgadzam z opinią, że większość klubów to fikcja. Moje dziecko chodziło już do dwóch takich miejsc i od września na szczęście idziemy do publicznego.

Dawniej miałam inne zdanie, ale doświadczenie pokazało, że rodzic usłyszy i przeczyta na stronie co tylko chce, ale to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Argumenty o liczebności grup nie są zasadne, gdyż niedoświadczony personel w prywatnych palcówkach nie radzi sobie nawet z grupą 5 osobową.

wyślij odpowiedź

Autor: KLUB 06.06.2010 21:13  
Taki tam skromny Klub Malucha
O jakiegoś czasu śledzę fora na temat prywatnych Klubów i Żłobków,i muszę przyznać,że różne wypowiedzi mnie już zadziwiały,jedne zaskakiwały pozytywnie,inne wręcz odwrotnie.
Zgadzam się z "mamą" że często spotykamy w takich placówkach niedoświadczony personel,dlatego warto zawsze wcześniej zwrócić uwagę na to kto i z jakim doświadczeniem otwiera np Klub Malucha.
Ja obecnie otwieram taką placówkę po 8-letnim doświadczniu w pracy z małymi dziećmi i wszystkie moje opiekunki posiadają wieloletnie doświadczenie,pisząc wieloletnie nie mam na myśli 2-tygodni odbycia praktyk zawodowych tylko 5,13,17 lat pracy z grupą małych dzieci- czasem liczącą nawet 27 pociech. I nie piszę tu na forum po to ,aby się zareklamować tylko po to,aby rodzice zwrócili wcześniej uwagę na to komu powierzą opiecę swojego malucha.I nie dajcie się zwieść Klubom które dopiero szukają opiekunek.Bo miejsce przyjazne dzieciom to przedewszystkim miejsce gdzie zaczyna się od dobrania odpowiednich ludzi,,,
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka 06.06.2010 21:58  
Tylko doświadczone nauczycielki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Osoba z doświadczeniem to nie znaczy,ze jest osoba stworzona do pracy z dziećmi i że lubi tą pracę.Dajcie szanse młodym nauczycielkom, gdzie one mają zdobyć doświadczenie.Kiedy ja zaczynałam pracę nie było takiej nagonki w stylu "młoda tzn niedoświadczona" nigdy nie odczułam ze strony rodziców,ze skoro jestem młoda to nie nadaję się do pracy z dziećmi.A na tym forum ciągle się czyta nauczycielki młode niedoświadczone.A więc pytam się jeszcze raz gdzie te dziewczyny mają zdobyć to doświadczenie.A wy jesteście doświadczonymi matkami?
wyślij odpowiedź

Autor: Gośka 09.06.2010 11:46  
Ludzie!!!!!
nie można winic wszystkich za kilka wpadek pseudo przedszkoli
jak już wysyłacie dziecko do prywatnego przedszkola to poczytajcie opinie innych, popytajcie znajomych
zapiszcie dziecko na zajęcia adptacyjne
przedszkole, to nie przechowywania bagażu
oddajecie swoje dziecko!
więc pomyślcie, zamiast potem wypisywać takie bzdury z rękawa
mój maluch jest w prywatnym, i za nic na świecie nie pójdzie do lblicznego
ake zanim go zapisałam to najeździłam się po Wawie, spotykałam z nauczycielkami, popytałam znajomych
nic nie ma od "tak"!
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka 16.06.2010 22:10  
HELP !!!!
Od kilku dni moja córka chodzi do prywatnego przedszkola i niestety nie jestem zadowolona. Opiekunki jakby "niemowy" mają bardzo słaby kontakt z dziećmi. Jest nijak, nigdy nie widziałam żeby dzieci wspólnie się bawiły w jakieś chociażby kółko graniaste itp. Każde coś tam swoje robi, maluchy do dwóch lat przeważnie się nudzą przy stole. Dzisiaj odbierając dziecko doszłam do wniosku, że nie jest, i nie będzie mu tam dobrze - na myśl własnie przyszło mi określenie przechowalnia

Czy ktoś zna takie przedszkole gdzie atmosfera jest ciepła, gdzie dzieci na widok opiekunek wyciągają do nich ręce - a nie wpadają w ryk, gdzie dziecko ma wypełniony czas zabawą i edukacją.... no wiecie o co mi chodzi. Najlepiej na mokotowie lub gocławiu.
HELP !!!
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #        ####### 
 #     #  #     #  #    #   #    #  
       #        #  #    #       #   
  #####    #####   #    #      #    
 #              #  #######    #