MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
     
ZAPYTANIA O PRZEDSZKOLA I OPINIE , KLUBY oraz ŚWIETLICE

Forum > ZAPYTANIA O PRZEDSZKOLA I OPINIE , KLUBY oraz ŚWIETLICE > A co jak dziecko nie może iść do żłobka/przedszkola/szkoły?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Paulina 06.03.2010 18:07  
A co jak dziecko nie może iść do żłobka/przedszkola/szkoły?
Wiele razy zmuszona byłam szukać niani dla dwójki swoich dzieci. Próbowałam
szukać ich sama (nie gonił mnie czas...). Najpierw rozpytywałam znajomych,
mając nadzieję, że polecą mi kogoś sprawdzonego i zaufanego. Niestety wszystkie sprawdzone Nianie były "zajęte". Pozostało mi skorzystać z Agencji Niań lub poszukać na własną rękę. W związku z faktem, iż nie naglił mnie czas i wiedziałam, że będę miała możliwość spędzenia z nianią i dzieckiem jakiś czas w domu i tym samym sprawdzenia jej kompetencji i podejścia do dzieci, spróbowałam znaleźć opiekunkę przez internet. Dałam ogłoszenie i zaczęła się akcja-sprawdzanie niań... Przez nasz dom przewinęło się kilka studentek zaocznych, dziewczyna polecona przez siostry zakonne i w końcu nadeszła pora na przedszkole. Kiedy dzieci poszły do przedszkola, pojawił się problem co zrobić jak jedna z pociech zachoruje, lub kiedy potrzebowałam trochę czasu dla siebie (dodatkowa praca, wieczorne wyjścia). Nie zawsze można wziąć zwolnienie, nie można w kółko liczyć na Babcię, tym bardziej, że dzieci w przedszkolu na okrągło chorują.
Po wielu poszukiwaniach, dowiedziałam się od mojej znajomej o nowopowstającej agencji niań http://www.abcdziecka.com
Trafiła na nią buszując w Internecie i robiąc zakupy dla dzieci. ABCDziecka prowadzi sklep z zabawkami i usługi opieki nad dziećmi, także w formie Pogotowie Opiekunek.
W sytuacji, kiedy musimy znaleźć opiekę do dziecka np. na tydzień jego choroby
lub na wieczorne wyjście rodziców a nie możemy liczyć na pomoc rodziny, Agencja oferuje nam swoje sprawdzone opiekunki. W ten sposób znalazłam opiekunkę dla synka, kiedy chorował. Za znalezienie takiej niani (na 3 dni) zapłaciłam Agencji 50 zł + VAT (nie jest to wygórowana kwota) Oczywiście Niani-studentce pedagogiki musiałam zapłacić zgodnie ze stawkami rynkowymi. Miałam pewność, że dziewczyna została sprawdzona i nie musiałam poświęcać czasu, którego nie miałam na poszukiwania Niani.
Z tego, co przeczytałam na ich stronie http://www.abcdziecka.com istnieje także możliwość zamówienia niani zatrudnionej przez agencję na godziny. Taka usługa to koszt około 30 zł netto za 1h. Myślę, że jest to dobre wyjście, kiedy potrzebujemy dobrej opieki dla naszego Dziecka dorywczo i nie musimy lub nie chcemy zatrudniać niani na pełen lub niepełen etat.
Polecam i pozdrawiam
Mama
wyślij odpowiedź


Ten wątek nie ma jeszcze opinii.

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:
 
  ###   #  #######  ##### 
 #  #  ##  #    #   # 
 #   # # #  #    #   # 
 #   #  #  ######  ##### 
 #   #  #     # #   # 
 #  #   #  #   # #   # 
  ###  #####  #####  ##### 
Kod zabezp.:

     
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp