MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

FORUM NAUCZYCIELSKIE

Forum > FORUM NAUCZYCIELSKIE > Praca w miesznej grupie, prosze o poradę
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Agnieszka 24.06.2010 10:45  
Praca w miesznej grupie, prosze o poradę
Jestem zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną do pracy w przedszkolu wiejskim z grupą mieszaną. Mam przeprowadzić zajęcia na temat wakacyjny. Trochę się denerwuję, to mój pierwszy raz, wiem że praca z dziećmi w różnym wieku nie jest prosta. Proszę o radę, jak mam przeprowadzić te zajęcia. Maja trwać około godziny. Dziękuję!
wyślij odpowiedź

Autor: Ada 24.06.2010 20:17  
W sprawie zajęć w gr. mieszanej
Pracowałam w takiej grupie przez 8 lat i chętnie podzielę się pomysłami.Jedno mogę powiedzieć przebywanie w takiej grupie dla dziecka przynosi bardzo dużo korzyści, bo młodsze dzieci korzystają z doświadczeń starszych i dużo mogą się od nich nauczyć, ale dla nauczyciela jest to "ciężki kawałek chleba".W sprawie zajęć- piszesz, że mają trwać ok. godziny. Przede wszystkim w grupie 5,6 latków jedne zajęcia mogą trwać do pół godziny, czyli musisz przeprowadzić w tej grupie 2 zajęcia np. muzyka i plastyka, albo rozwijanie mowy i ćwiczenia gimnastyczne...W grupie dzieci 3,4 letnich nie mogą być 2 zajęcia tylko jedno i to do 20 minut np.sama plastyka lub muzyka...zależy, które zajęcie będzie wiodące.Zajęcia w grupie młodszej i starszej muszą być skupione wokół jednego tematu np "Nadchodzą wakacje".
wyślij odpowiedź

Autor: Aga 24.06.2010 21:24  
Odp:W sprawie zajęć w gr. mieszanej
Dziękuję za odpowiedź. Ja przez tą godzinę muszę się po prostu wykazać, muszę przeprowadzić zajęcia i zorganizować czas dzieciom. Najpierw skupię wszystkie dzieci, a po około 20 min, maluchy jak nie będą zainteresowane, to pójdą pobawić się pod okiem opieki (chyba jest tam ktoś taki). Tylko teraz muszę wymyślić bardzo ciekawe zajęcia żeby zainteresować dzieci i pokazać się z jak najlepszej strony. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi:)
wyślij odpowiedź

Autor: Ada 25.06.2010 15:49  
Odpowiedź od Ady
Wspólne zajęcia w grupie starszej i młodszej zakończ wspólną zabawą ruchową, bo tak musi być.Po zabawie ruchowej możesz pozwolic młodszym dzieciom odejść do cichej zabawy np. oglądanie książek lub układanie układanek lub przygotuj sobie jakieś obrazki do kolorowania, bo kiedy pozwolisz im na zupełnie dowolną zabawę to będą hałasować i przeszkadzać dzieciom starszym w drugim zajęciu. Upewnij się wcześniej, czy jest taka osoba do pomocy w grupie,bo jeżeli nie ma to musisz liczyć tylko na siebie. Ja często byłam pozbawiona możliwości korzystania z pomocy woźnej, bo ważniejsze było mycie korytarzy, czy też układanie pomocy w magazynie(takie miała polecenia od dyrektora).
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####    #####    #####  
 #     #  #     #  #     #  #     # 
       #        #  #     #  #     # 
  #####    #####    #####    ###### 
 #              #  #     #        # 
 #        #     #  #     #  #     #