MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Nasza coreczka (2,9 ) malo mowi
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Anastasia Lütgens 16.03.2009 00:44  
Nasza coreczka (2,9 ) malo mowi
Mamy problem z nasza coreczka. Mala ma 2 latka i 9 miesiecy. Jest dwujezyczna. W domu rozmawiamy przewaznie po polsku ale mieszajac w to dosyc czesto niemiecki. Inesa ma starszego brata i prawde powiedziawszy bylismy pewni, ze bedzie mowic o wiele wczesniej, a tu nic z tego. Slowa ktorych uzywa to np. Mam,Tata, Papa, po imieniu nazywa brata. Pies, isc, pic, sisi, myc, jesc, pkapka (kaczka), mis, jaja (lala), jajo (jajko) poka (pokaz), kakao, kakalko, dzieci, baba, ija (ciocia) itp. Mowi tez kilanascie slow po niemiecku. Martwi nas jednak ze nie sklada zdan i mowi bezosobowo np. gdy mowi o sobie, ze chcialaby isc na dwor brzmi to tak bejbi da da isc, lub Inesa da da ist. Gdy pytam kto rozlal wode na podlodze odpowiada nie ja tylko...Inesa.Powtaza wiele slow lub krociutkich zdac gdy sie ja o to poprosi, ale nie potrafi tego zastosowac w praktyce. Tak jakby zaraz o tym zapominala. Czy to jest normalne? Moj syn w wieku 1 roku i 10 miesiecy mowil pelnymi zdaniami, chociaz tez uczylismy go zwrotow typu chce isc do toalety lub daj mi pic, po niemiecku, tak by w przedszkolu panie mogly go zrozumiec.
Inesa chodzi od miesiaca do przedszkola i przyniosla z tamtad dopiero dwa slowka i to jeszcze mowi je troche niewyraznie. Prosze o porade. Czy mamy udac sie z nia do jakiegos specjalisty? Jej wychowawczyni wie ze Ineska jest troche do tylu z gadaniem i twierdzi ze mamy rozmawiac w domu wylacznie po polsku, natomiast inna pani z grupy obok, ktora ma z Ineska kontakt w czasie jej pobytu w przedszkolu, prosi bysmy rozmawiali z mala po niemiecku bo nie moze sie z nia dogadac. Stoimy w miejscu bo nie wiemy kogo sluchac. Kto ma racje?
wyślij odpowiedź

Ten wątek nie ma jeszcze opinii.

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#         #####   #######   #####  
 #    #   #     #  #    #   #     # 
 #    #   #            #    #     # 
 #    #   ######      #      #####  
 #######  #     #    #      #     #