MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > reklama na mini-mini
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: mama Aga 07.03.2009 10:13  
reklama na mini-mini
Witam , chciałabym wyrazić swoje oburzenie emitowanymi od pewnego czasu za pomocą kanału mini-mini dwóch reklam : jedna dotycząca Hospicjum dla dzieci oraz drugą dotyczącą rotawirusów . Moim zdaniem reklamy te nie powinny absolutnie być puszczane na kanale który ogląda większość dzieci w Polsce głównie w przedziale 1-6 lat. Mój synek przy tych dwóch reklamach staje się smutny i zadaje mnóstwo pytań gdyż nie wie : dlaczego mamusiu ta dziewczynka lezy w łóżku z kratkami ? ( łóżko szpitalne ), albo co to jest 1% podatku i co to hospicjum dla dzieci. Wybaczcie Państwo ale to chyba lekka przesada puszczac te reklamy pomiędzy bajkami. Jeśli mają one dotrzeć do rodziców to może wartoby było pomyśleć o kanałach typu Canal+ lub Polsat ? Tam z pewnością nie siedzą dzieci które czekając na np Noodiego stają w bezruchu ze smutną miną bo pokazuje sie smutnego misia i dziecko w łóżku ze szczeblami. Uważam że nie jest to zbyt mądra decyzja o ich emitowaniu. Co o tym sądzicie drogie mamy ?
wyślij odpowiedź

Autor: monika 07.03.2009 20:36  
troche dziwne podejście
witam,może żle pani odbierze moje słowa ale wkońcu po to ktoś stworzył portal dla rodziców.ja jestem odmiennego zdania,skoro dzieciątko jest na tyle duże by oglądać bajki i rozumie je,a także reklamy które panią tak oburzają może trzeba po prostu szczerze i otwarcie z dzieckiem porozmawiać te reklamy wydają mi sie normalne,bo przecież one pokazują dziecku odmienny stan chodzi mi o chorobe i cierpienie innych dzieci,nie można dzieci izolować od takich reklam.cos mi sie wydaje ze dziecko zachowało się normalie do sytuacji,zrobiło sie smutne bo widziało ze ktoś cierpi ,powinna raczej pani być dmna że ma takie wrażliwe dziecko które porusza cierpienie innych a nie tylko reklama gum do rzucia,pozdrawiam i przepraszam jeśli panią uraziłam.
wyślij odpowiedź

Autor: mama Aga 08.03.2009 11:48  
Odp:troche dziwne podejście
nie gniewam się absolutnie, własnie po to napisałam to na forum aby zobaczyć jakie odczucia mają inni rodzice i czy są zgodne z moimi. Ja jednak pomimo wszystko jestem przeciw tym reklamom, oczywiście zachowanie syna wręcz mnie zamurowało że zaczął mi zadawać tak mądre pytania ale wkurza mnie po prostu że puszcza sie takie reklamy na kanale gdzie w kółko lecą bajki. Moim zdaniem powinny one być emitowane na kanale gdzie większość czasu spędzają rodzice - bo do nich jest ona kierowana, a nie dzieci które w większosci ich nie rozumieją.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 08.03.2009 19:09  
Odp:Odp:troche dziwne podejście
A ja jeszcze inaczej odpowiem...

Pani Ago, zyjemy w świecie, w którym zalewa nas napływ przeróżnych informacji: dobrych, złych, głupich, mądrych, ważnych i zupełnie błahych.
Nawet dorośli gubią się w tym szumie informacyjnym. Tego nie zmienimy, taki jest współczesny świat.
ALE MAMY WYBÓR!
Możemy decydować, jakie informacje przyswajamy, jakie odrzucamy.
Pani dziecko jest za małe, zeby samodzielnie dokonywać wyboru. Jeśli Pani, jako mama uważa, ze nie są to odpowiednie treści dla dziecka, proszę wyłaczyć telewizor. Tylko...no własnie, czy zawsze uda się odgrodzić dziecko od rzeczy smutnych, złych, przygnębiających?
Osobiście uważam, jak Pani Monika, ze nie nalezy pokazywać dziecku świata tylko przez rózowe okulary. Warto czasem jego ciemne strony i porozmawiać o tym z dzieciem. To ważna nauka etyki, moralności i radzenia sobie z trudnymi emocjami. Ale Pani jest mamą i decyzja nalezy do Pani.
Bardzo dobrze, że poruszyła Pani ten temat, bo to bardzo trudny i złożony problem.

wyślij odpowiedź

Autor: Milena 10.03.2009 09:14  
Odp:reklama na mini-mini
Zgadzam się z panią.To prawda że świat nie jest różowy i idealny,ale nasze dzieciaczki będą miały jeszcze czas żeby się o tym przekonać.Nie powinny tego robić za nas,rodziców reklamy tego typu.Skierowane są do osób dorosłych i nie powinny mieć miejsca w kanałach dla małych dzieci.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#    #######   #####   ####### 
  ##    #        #     #  #    #  
 # #    #        #            #   
   #    ######   ######      #    
   #          #  #     #    #     
   #    #     #  #     #    #