MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > ofiara
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Anna S. 07.12.2006 17:51  
ofiara
W grupie mojego 4,5 letniego synka,jest młodszy,3 letni chłopczyk.Ostatnio natknęłam się przypadkiem na bardzo niebezpieczną sytuację.Tamten chłopczyk złapał od tyłu mojego syna,uwiesił się na nim i go dusił ręką.Otworzyłam okno,żeby mój syn mógł złapać oddech i dość ostro zwróciłam tamtemu uwagę.Kiedy weszłam, trwało to już dłuższą chwilę, nie chciałam,żeby doszło do jakiegoś nieszczęścia.Tamtem mały się ssiusiał do majtek.Z tego co mi wiadomo,podobne zachowania tego 3 latka powtarzają się dość często.Pcha inne dzieci, szarpie za ubrania,depcze.Postanowiłam porozmawiać z matką tego dziecka, opowiedziałam jej sytuację z duszeniem.Ona mi na to,że nie ma więcej dzieci, w domu jej syn nie ma żadnych przejawów agresji będąc z rodzicami i ona dziwi się,że takie problemy w ogóle wystepują.Sądzi,że jej dziecko przeżywa pobyt w przedszkolu i nie radzi sobie z emocjami (była z nim 3 lata w domu).Matka ma żal,że przy sytuacji z duszeniem nie było pań przedszkolanek i to ja to zobaczyłam i zareagowałam.Dała mi do zrozumienia,że przedszkole jest prawnie odpowiedzialne za bezpieczeństwo dzieci, a nie ona.Twierdzi,że rozmawia,tłumaczy dziecku,że tak nie wolno.Ale ja widzę,że to nic nie daje.Tamten mały przychodzi do przedszkola i zachowuje się cały czas tak samo.Przy tym często się moczy.Ja nie chcę,żeby moje dziecko bylo ofiarą takich zachowań. Boję się,że kiedyś ktoś czegoś nie przyuważy i 3 latek zrobi mojemu dziecku krzywdę.Tamten chłopczyk jest trudnym dzieckiem-może nie agresywnym, ale wyładowuje stres na innych dzieciach,nie integruje się z grupą.
wyślij odpowiedź

Autor: Gusia 07.12.2006 22:30  
Odp:ofiara
Witam Pania.nie dziwie sie ze Pani sie martwi. uwazam ze jesli tak jak Pani pisze sytuacja sie powtarza i dotyczy rowniez innych dziei nalezaloby porozmawiac z Paniami ktore sie zajmuja ta grupa.moze pani "zaczepic "innych rodzicow czy tez zauwazyli ten problem,jesli rozmowa z opiekunkami grupy nie pomoze trzeba by pojsc do dyrekcji.uwazam ze tak nie powinno byc.moze chlopczyk ma problemy emocjonalne i nalezy mu pomoc a mama moze tego nie widzi.a podstawowa sprawa to my dajac nasze dzici do przedszkola powinnysmy miec pewnosc ze nic tam im nie grozi.takze uwazam ze takie rzeczy nalezy zglaszac.lepiej byc moze badzmy przewrazliwione niz mamy miec pretensje potem same do siebie.pozdrawiam mam nadzieje ze wszystko sie wyjasni ..
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####    #####    #####  
 #     #  #     #  #     #  #     # 
       #  #        #     #  #     # 
  #####   ######    #####    ###### 
 #        #     #  #     #        # 
 #        #     #  #     #  #     #