MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > podzielcie się swoim doświadczeniem
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: monika 01.03.2009 19:40  
podzielcie się swoim doświadczeniem
drogie mamy zaglądam tu często dla tego proszę o porade.każda z was karmiła swoje maluchy,i właśnie tu pojawia się mój problem,jestem mamą roczniaka który nie pije mleka,lekarz był zdziwiony gdy powiedziałam że mały wogóle nie chce pić mleka,podaje małemu bebilon3,od samego początku pił mleko tej firmy i tu nagle taka zmiana,poradzcie mi czy mieliście podobny problem,czy zmieniliście mleko czy wogóle zrezygnowaliście z tego posiłku na rzecz innej formy posiłków,a jak tak to co podawaliście maluchom na kolacje ?mały zasypia około 19tej a budzi się około siudmej rano,dziekuje z góry za podpowiedzi;}
wyślij odpowiedź

Autor: mama Aga 01.03.2009 20:56  
Odp:podzielcie się swoim doświadczeniem
ja po cesarce w miesiąc straciłam pokarm, mały był niedojedzony i łapczywie próbował pić nałykając sie przy tym powietrza co powodowało kolki. Miałam już dość, lekarka kazała podawać Bebiko to pierwsze, po pierwszym wymieszaniu pół na pół dostał takiej biegunki że dałam sobie spokój. Potem własnie zaczęłam karmić go Bebilonem - to był traf w dziesiątkę i wcale nie robię reklamy tej firmy. Melko po prostu bardzo dobrze działało na mojego synka który od momentu pierwszego podania spał tak spokojnie że aż miałam wrażenie, że za długo :) Jak skończył 3 lata to przestawiłam syna na mleko z kartonu - po prostu najpierw 1/4,1/3, 1/2,- i tak mieszałam z Bebilonem aż w końcu podałam zwykłe mleko w kubku. Nie ma rewelacji bo mały ma teraz 4,5 roku i nie fascynuje się kubkiem kakao lub budyniem, do normalnie nalanego mleka nie podejdzie - ale nabiał dostaje także w twarożku czy jogurtach także nie przesadzam. Na kolacje polecam cos lekkiego - jabłuszko, jogurcik, kaszka......
wyślij odpowiedź

Autor: Blanka 01.03.2009 21:26  
do Moniki
oj Aga, nie przeczytałaś ze zrozumieniem. Monika, nie chce, to masz problem. Moja córka zdecydowała, mając roczek, ze nie będzie jadla mięsa i nie je, juz 3 lata, mam problem. Ty spróbuj dać łyżeczkę Bebiko, jeśli zaakceptuje, to daj troszkę więcej, zobacz jak zniesie. Roczne dziecko je juz sporo innych rzeczy, może będziesz musiała zastępowac innymi produktami. Na siłę niczego nie zrobisz poradz się tez specjalisty - dietetyka.
wyślij odpowiedź

Autor: MONIKA 05.03.2009 19:57  
NIE WIEM O CO CHODZI
WITAM KOCHANE MAMY ALE SIĘ ZDZIWIŁAM MAŁŻONEK ZAPOMNIAŁ SIE I KUPIŁ TO SAMO MLEKO CZYLI BEBILON 3 W INNYM SKLEPIE I TU MOJE ZDZIWIENIE GDYŻ MÓJ NIEJADEK WYPIŁ CAŁE MLEKO I DOMAGAŁ SIE DOKŁADKI.MLEKO PO OTWARCIU PACZKI ZUPEŁNIE INNIE PACHNIE NIE WIEM O CO CHODZI BO NIBY TA SAMA FIRMA I MARKA MLEKA A TAKA RÓŻNICA W ZAPACHU I SMAKU OCZYWIŚCIE,TERAZ WIEM ZE BEDE KUPOWAĆ DALEJ TO SAMO MLEKO TYLKO W FOLII OCHRONNEJ.NIBE POPRZEDNIE PACZKI BYŁY HERMETYCZNIE ZAMKNIETE ALE WIDAĆ ZE TO NIE SKUTKOWAŁO I NOWĄ PARTIE MLEKA ZABEZPIECZYLI PODWÓJNIE.POZDRAWIAM
wyślij odpowiedź

Autor: Mama Natalki 12.03.2009 22:37  
mleko.
Moja mała też za żadne skarby nie chciala pic mleka modyfikowanego. Ileż zeróww straciłam i lekarzom sie żaliłam. W koncu wymyslilam kakao z mlekiem modyfikowanym pite przez slomkę (tak jak danonki - ktore kupilam ot tak dla spróbowania). Załapała!
Do tej pory pije mleko dla dzieci pow 1 i 2 lat. W zaleznosci od humoru pije kakao lub samo "mleczko" i choc ma juz 2,5roku nadal wybiera kolor słomki! (słomka zamiast butelkowego smoczka, przed ktorym rownie zaciekle bronila się)
wyślij odpowiedź

Autor: monika 13.03.2009 19:23  
;}
dziekuje za porady;}też zaczełam podawać małemu kakao ale nie stety dostaje uczulenie,na razie stopniowo raz w tygodniu.co do słomki to jest to mije marzenie;}to znaczy mały za żadne skarby nie chce odpuścić smoczka i ukochanej butelki na dobranoc,może ktoś pomyśli że jestem leniwą mamusią ale co tam,mały ma dopiero 14 miesięcy i to jego jedyny grzech hihihhihihi pediatra jeszcze przymyka oko to ja też,pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje.mamusie a jak poradziliście sobie ze smoczkiem czyli uspokajaczem?powoli zaczne ciężką nauke zasypiaia beż ukochanego dydusia
wyślij odpowiedź

Autor: Anita Kowalczyk 01.08.2018 11:24  
BabyMilk
Co do mleka dla dzieci jak moje były małe podawałam im Baby Milk. Zaczynałam od BabyMilk 1 przez 2 aż d do 3 i bylam dzieki temu pewna, ze dostarczam dziecku wszelkie niezbedne witaminy i minerały. Polecam to mleko :)
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####    #####  
  #   #    ##    #     #  #     # 
 #     #  # #          #  #     # 
 #     #    #     #####    ###### 
 #     #    #    #              # 
  #   #     #    #        #     #