MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Płacze przy rozstaniu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: mama (prawie trzylatka) 04.12.2006 08:53  
Płacze przy rozstaniu
Witam mój synek poszedł do przedszkola od połowy listopada, chodził półtora tygodni potem się rozchorował i dziś ponownie powedrował. Mam problem ponieważ placze przy rozstaniu mówi że nie chce zostać sam bez mamy, że powie pani przedszkolance żeby chce do mamy. Ale jak rozmawiam z przedszkolanką to mówi iż owszem płacze ale tylko przy rozstaniu a potem się bawi ładnie no i że zapyta w ciągu dnia o mamę i już. Prosze powiedzcie jak go przekonać że mama zawsze po niego przyjdzie, co mam mu powiedzieć żeby nie płakał przy rozstaniu. Zawsze ja go odbieram przynoszę lizaka a na drugi dzień znowu płacze - jak długo to może jeszcze potrwać?? błagam pomóżcie bo nie wiem czy nie zrezygnuję.
wyślij odpowiedź

Autor: beata 04.12.2006 16:36  
Odp:Płacze przy rozstaniu
Musisz uwierzyć przedszkolance na słowo.Często tak jest a szczególnie jeśli dziecko dopiero zaczyna edukację przedszkolną.Musisz umówić się z synkiem odnośnie pory odbierania z przedszkola i dotrzymywać słowa-jeśli mówisz,że przychodzisz po obiedzie to tak musi być.Musisz być bardzo cierpliwa i konsekwentna.Nie rób małemu niepotrzebnych przerw w chodzeniu do przedszkola.Może na początek zaprowadzaj go tylko na kilka godzin np do obiadu-Oczywiście jeśli masz taką możliwość.Życzę powodzenia i wytrwałości.
wyślij odpowiedź

Autor: BETA 04.12.2006 19:16  
Płacze przy rozstaniu.
Moja córka, obecnie 6-letnia, również płakała przy rozstaniu od pierwszych dni przedszkola do...5-latków. Obecnie rozstania też są dla niej trudne. Stara się przeciągać ja jak tylko się da. Myćlę, że nie jest to jednak problem dotyczący pobytu w przedszkolu ponieważ zauważyłam, że moje dziecko wzrusza się przy wszelakich rozstaniach. W takich sytuacjach pozostaje mi zakończenie procesu pożegnania w miarę szybko i z uśmiechem. Oczywiście o spóźnieniach nie ma mowy. Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######   #####  
  #   #   #     #  #        #     # 
 #     #        #  #        #       
 #     #   #####   ######   ######  
 #     #        #        #  #     # 
  #   #   #     #  #     #  #     #