MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Brak koncentracji
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Iwona 01.12.2006 20:44  
Brak koncentracji
Moja córeczka ma 3,5 roku od września poszła do przedszkola i oczywiście
choruje. Byliśmy we wtorek u laryngologa i powiedział, że ma powiększony
trzeci migdał i to bardzo. Nie można narazie ocenić czy będzie potrzebna
operacja ponieważ ma jeszcze troche zapchany nos i wszystko jest
rozpulchnione.Przepisał CLARITINE 3,5ml 2 razy dziennie i Diphergan na noc
4ml oraz SURFALINOL do nosa- i to wszystko na dwa tygodnie, potem przechodzi na słapsze leki. Moze się uda i
nie trzeba będzie robić operacji tylko zastrzyki na zmniejszenie migdałka.
Ale wiecie co mnie dobiło -dzisiaj odbierała ją babcia z przedszkola i
usłyszała,że Zuzia wyróżnia się z grupy brakiem koncentracji i jest
niewyspana.Płacze rano bo jest śpiąca i po leżakowaniu,kiedys tego nie było-
wprawdzie od początku nie była szczęśliwa,że chodzi do przedszkola.
Moze ten brak koncentracji to z powodu leków?
A moze w tym wieku to normalne-sama nie wiem.
Az się boje,że moze to coś innego.

wyślij odpowiedź

Autor: magda przedszkolanka 02.12.2006 14:47  
Odp:Brak koncentracji
difergan podaje sie dzieciom od 12 roku zycia, w nim sa składniki uspakajajace, !!!!!!!!!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: magda przedszkolanka 02.12.2006 14:48  
a claritina jak sie nie myle to lek na alergie. moze powodowac sennosc!!!!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: mama Aga 02.12.2006 16:22  
Brak koncentracji
Może nie bawmy się w lekarzy,bo laryngolog wie pewnie co robi...Powiem na przykładzie mojego 3 letniego synka,że jak bardzo kaszlał,miał zapchany nos,dostał syrop diphergan.Rano 4ml i na noc 4 ml.Spał o wiele częściej i dłużej.Miał zwolnione obroty.Moim zdaniem,kłopoty Twojej córci,jak najbardziej mogą powodować leki.Dużo zdrówka!
wyślij odpowiedź

Autor: magda przedszkolanka 03.12.2006 11:26  
mamo Ago, laryngolog wie co robi, a producent nie wie co robi?? skoro na ulotce napisał od12 r.ż. to chyba miał ku temu powód, a dla tak małych dziecisą inne, bezpieczniejsze środki przeciwkaszlowe: np. sinecod, lekarze są też tylko ludźmi i popełniają błedy często spowodowane rutyną, diphergan jest bardzo starym i powszenie zwłaszcza wśród dojrzałych lekarzy znanym, zapisują go z przyzwyczajenbia, nie zważajac na to że na rynku pojawiają się nowe, mniej inwazyjne produkty, pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: mama Aga 03.12.2006 12:38  
Brak koncentracji
Na ulotce syropu znalazłam jedynie informację o tym,że dipherganu nie należy podawać dzieciom do 1 rż,bo może przyczynić się do zespołu śmierci łóżeczkowej.
Nie wyczytałam nic takiego,że jest od 12 rż.
wyślij odpowiedź

Autor: magda przedszkolanka 03.12.2006 15:19  
sory, rzeczywiście... musiałam difergan pomylić z jakimś innym lekiem.. nie mniej nie cieszy on się dobrą opinią i myślę że podawanie go razem z klaritiną to przesada
wyślij odpowiedź

Autor: Jola Nowak 16.08.2007 23:40  
lek
leczę się na onkologii, dostajemy difergan na uspokojenie, pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Sylwia K 17.08.2007 15:13  
diphergan
mój 4 latek przy męczącym suchym kaszlu też miał podawany diphergan - przepisała go naprawdę dobra i znającz się na tym co robi Pani pediatra.
Claritine brał 1 raz 5 ml na czczo - przy chorych zatokach jako lek antagonista do antyiotyku. I nie zgadzam się z mamami które czytają te durne ulotki. Po co chodzą do lekarza jak im nie ufają??
wyślij odpowiedź

Autor: anita 05.09.2007 13:56  
brak koncentracji
ja również słyszałam opinie o moim dziecku ze jest nieskoncetrowane i nie wydaje mi sie zeby było to spowodowane zażywaniem dipferganu czy CLARITINE, niektóre przedszkolanki pozostawiaja poprostu wiele do zyczenia jezeli chodzi o ich podejście do dzieci. radze nie zrazac sie takimi tekstami bo ja posłuchałam i zaczełam chodzic na konsultacje z dzieckiem do psychologa, bo przedszkolanka zasugerowała wykonanie badań na ADHD, czego psycholog nie potwierdził zupełnie,zalecił jedynie podawanie magnezu dziecku, pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa W. 19.09.2007 09:45  
diphergan
Diphergan jest może lekiem dobrze znanym lekarzom (jak to ktoś napisał przestarzałym), ale napewno bardzo skutecznym. Mój trzyletni synek poprzedniej nocy i wczoraj wieczorem dusił się od kaszlu, a po tym syropie kaszel ustąpił i dziecko spało jak aniołek. Syrop zapisała nam doświadczona lekarka z rodziny, która nadąża za postępem medycyny. Wcale nie jestem pewna, czy nowe leki tak bardzo przewyższają te sprawdzone. Np. lek nowej generacji Eurespal ma opinię wśród lekarzy nieskutecznego i sama się już wielokrotnie przekonałam, że nie daje efektów, za to dziecko po nim wymiotuje, tak duże są dawki jednorazowe.
Mój synek bardzo dużo chorował (starszej córce też się zdarzało), więc mamy już jakieś doświadczenia w sprawdzaniu skuteczności wielu lekarstw.
wyślij odpowiedź

Autor: Alina Mama Maksia 02.12.2007 14:18  
diphergan
jestem z zawodu farmaceutą i do tego matką dwulatka. Niestety z przykrością stwierdzam, że spora ilość lekarzy to konowały w tym mój rodzinny(poprzednia pani doktor odeszła ku mojej rozpaczy a była godna polecenia). Często tłumaczę rodzicom dawkowanie leków i prostuję błędy lekarskie bo jak mozna zalecić stosowanie mukolityka (np. mucosolvan) na przemian co 4 godziny z syropem przeciwkaszlowym (często diphergan). Woła to o pomstę do nieba. Poza tym dipherga nie powinien być stosowany u małych dzieci, szczególnie poniżej 2 roku zycia. Co do starszych dzieci tylko gdy jest to konieczne. Główny składni syropu to prometazyna. Ma trochę niechlubnych działań niepożądanych:

Działanie sedatywne, zawroty głowy, zagęszczenie śluzu w drogach oddechowych, spadek ciśnienia tętniczego, wyraźne zmniejszenie lub zwiększenie częstotliwości rytmu serca, skurcze dodatkowe; depresja lub pobudzenie OUN (częściej pobudzenie i halucynacje): dezorientacja, splątanie, nadmierna senność, spowolnienie, zaburzenia widzenia (niewyraźne, podwójne widzenie rozszerzenie źrenic), objawy pozapiramidowe(wyjaśniam- objawy pozapiramidowe to parkinson min.). Suchość w jamie ustnej, nosie, gardle. Zaburzenia regulacji temperatury ciała (gorączka), rumień na twarzy, hipokaliemia, nadwrażliwość na światło. Prometazyna może zwiększać stężenie glukozy we krwi. U dzieci objawy pobudzenia, koszmary nocne, drgawki, nudności i wymioty, niekiedy żółtaczka zastoinowa, skurcz mięśni gładkich oskrzeli, obrzęk błony śluzowej przewodów nosowych, rzadko zmniejszenie liczby krwinek białych lub płytek krwi W przypadku przedawkowania trudności w oddychaniu, znaczna senność, objawy pozapiramidowe, pobudzenie OUN, objawy wynikające z działania cholinolitycznego( działanie cholinolityczne to zmniejszenie wydzielania śliny, zaparcia, suchośc oczu i jamy ustnej itp.), spadek ciśnienia tętniczego, omdlenie. Objawy wynikające z działania cholinolitycznego oraz pobudzenie OUN obserwuje się częściej w przypadku przedawkowania leku u dzieci. Obserwowano po przedawkowaniu prometazyny zmianę koloru moczu na czerwony (może być związany również z krwiomoczem).

I to by było na tyle. Swojemu dziecku nigdy nie podam tego specyfiku jako remedium na kaszel. Są przecież inne bezpieczniejsze. POzdrawiam

wyślij odpowiedź

Autor: anna suligowska 02.12.2007 17:58  
brak koncentracji
Przeczytalam wszystkie posty i dodam tez swoje malutkie zdanie ze to jak córeczka teraz jest postrzegana (brak koncentracji itd) moim zdaniem jest wynikiem leków, a dopiero w momencie jak takie zachowanie bedzie sie utrzymywac a ona bedzie zdrowa, to wtedy dopiero bym sie zastanawiala, a na razie zycze spokoju

psycholog
wyślij odpowiedź

Autor: Forr 18.01.2008 12:18  
Diphergan
Ostrzeżenie przed stosowaniem u dzieci poniżej 2 r.ż. wydała FDA i stosowny komunikat został umieszczony na stronie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych: http://www.urpl.gov.pl/komunikaty/prometazyna.pdf

Stosowanie Dipherganu na kaszel jest bez sesnu przy tak wielu działaniach niepożądanych, niemniej pediatrzy stosują ten preparat przeciwwymiotnie. Warto zwrócić uwagę, aby _nie podawać_ jednocześnie opisanego w komunikacie popularnego Eurespalu bądź leków stsowanych w alergiach.
wyślij odpowiedź

Autor: anna 29.01.2008 20:28  
diphergan od neurologa
Mój 15 miesieczny synek (14kg) ma problemy ze spaniem. Mial robiene EEG i podobno sa pewne zmiany. Lekarz neurolog uznany profesor przepisal mu Diphargan na noc 7 ml narazie przez miesiac. z tego co tu jest pisane to lek ten mało uspokaja. Macie jakies doświadczenia z tym lekiem pod tym kontem.
wyślij odpowiedź

Autor: Grażyna 27.02.2008 23:15  
Odp:diphergan
???tylko jakie? mój 9-letni syn kaszle od miesiąca(kaszel,suchy,płytki,nie kaszle w ogóle w nocy??!!)jest alergikiem-uczulony na pyłki traw ,które przecież w styczniu,lutym nie pylą.Miał wykonaną całą serię różnych badań i właściwie nic nie stwierdzono...już nie wiem co mam robić......
wyślij odpowiedź

Autor: Anka 02.03.2008 20:09  
kaszel alergika
Grażyno, jestem alergikiem. Wiem dlatego, że wiele drzew kwitnie od stycznie choć to nieprawdopodobne. Szczególnie w tak ciepłym sezonie. Może to być też inny niebadany czynnik. Sama mam ograniczone zaufanie do testów alergicznych. U mojego syna za każdym razem wychodzi inny zestaw uczuleń.
wyślij odpowiedź

Autor: iga 04.03.2008 05:45  
hmmm
Ja usłyszałam że moje dziecko jest niezrównoważone psychocznie ale chyba pani miała siebie na myśli
wyślij odpowiedź

Autor: wiaterek 04.03.2008 18:52  
diphergan
ja mam 3 latka z ospa i lekarz zapisał mu właśnie diphergan.....ale nastraszyłyście mnie wiec od jutra obejdzie sie bez tego
wyślij odpowiedź

Autor: SYWLIA 20.03.2008 08:45  
DIPHERGAN
MOJA CÓRCIA MIEWA ZAPALENIA KRTANI, NIE MOZE ZŁAPAĆ ODDECHU I DIPHERGAN JEJ POMAGA DO TEGO OCZYWISCIE INHALACJE. STOSUJE GO RZADKO RAZ NA MIESIĄC W ZALEŻNOSCI OD TEGO KIEDY ATAK PRZYCHODZI CZASEM JUŻ WIECZOREM JEJ PODAJE BO PO ODDECHU WIEM ZE DZIŚ NOCY JA DOPADNIE. NAPRAWDE POMAGA. SAMA TEŻ JESTEM ALERGIGIEM I PRZY SUCHYM DUSZĄCYM KASZLU BIORĘ GO NA NOC
wyślij odpowiedź

Autor: mama 18.04.2008 18:17  
diphergan
i po co tyle negatywnych opinii na temat tego leku?moja corka(2 latka) miala go zapisanego przy silnym przeziebieniu i kaszlu a po leku wszystko minelo jak reka odjał-powiem tylko ze zmniejszylam dawke bo miala dostawac 7ml a ja jej dawalam 5ml co w zupelnosci wystarczylo... dodam tez ze dostawala ten syrop tylko na noc.naprawde wszyscy odetchnelismy bo i ona sie wyspala i my.napewno odpowiednia dawka nikomu nie zaszkodzi...wiec po co ta panika?
wyślij odpowiedź

Autor: danka 21.04.2008 21:19  
diphergan
Diphergan zostaje wycofany ze sprzedaży,jestem zaskoczona tym faktem ,tylko ten lek pomagal mojej córce (6lat),na uporczywy kaszel suchy,szczególnie w nocy.Jakie inne lekarstwo może zastąpić diphergan?może ktoś potrafi mi coś doradzić?
wyślij odpowiedź

Autor: Gosia 27.04.2008 12:50  
diphergan
Mojemu dziecku w wieku 10 miesięcy przepisano Diphergan i po 2-dniach stosowania znalazło się w szpitalu w stanie krytycznym. Zalecam więc wielką ostrożność.
wyślij odpowiedź

Autor: Monika- mama Izuni 03.05.2008 12:21  
diphergan APEL do wszystkich Mam!
Drogie Mamy!
Ten lek nie powinien być podawany dzieciom.Oprócz wielu skutków ubocznych, bardzo silnie działa na układ nerwowy pewnej grupy dzieci.Droga Mamo, nie wiesz czy twoje dziecko do tej grupy należy, zanim podasz dziecku lek.Dowiesz się o tym po fakcie, ale wyrządzonych szkód już nie naprawisz. Jest wiele innych mniej inwazyjnych leków, którymi Diphergan i inne leki starej generacji można zastąpić.Zwracajmy na to uwagę!
Mam 6 letnią córeczkę, która jest alergikiem. Diphergan (razem z Claritine)w wieku 2,6mcy przepisała lekarka z długim stażem.Jako młoda mama zdałam się na jej doświadczenie.Od tego dnia życie mojej małej dziewczynki i nas rodziców zmieniło się diametralnie. "Lek" przestałam podawać po 4 dniach, bo nie mogłam poznać własnego dziecka.Stała się berdzo nerwowa, płaczliwa, niespokojna.Każdej nocy budził nas przejmujący krzyk z pokoju córki - lęki nocne, które zapoczątkowało to paskudztwo.Wyglądała jak wystraszone dzikie zwierzątko. Niby oczy otwarte, a całkowicie nieobecna.Sztywniejące ciało, kiedy próbowaliśmy ją utulić i uspokoić.KOSZMAR!
Teraz córka ma 6 lat.Po długim czasie, poprawach i pogorszeniach stanu dziecka trafiłam do dobrego pediatry-neurologa. Też doświadczonego lekarza ale znającego skutki uboczne leku.Po długim wywiadzie z nami i analizie przyjmowanych leków jedynym który zaniepokoił tego lekarza był właśnie Diphergan.Podany małemu dziecku razem z lekiem przeciwalergicznym.Po serii badań okazało się, że córka ma epilepsję.W bardzo łagodnym wydaniu ale jednak.Diphergan zapoczątkował zakłócenia w układzie nerwowym mojego dziecka i nic już tego nie naprawi.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama dwulatka 05.07.2008 13:24  
lek zastępujący diphergan
Drodzy rodzice,
Jak już wiedzą Ci z Państwa u których diphergan był stałym elementem apteczki, został on wycofany z Polskiego rynku, powód: więcej skutków ubocznych niż skutecznego działania. Prawdą jest, że wielu dobrych (w mojej i nie tylko) opinii lekarzy lubi ten lek i nawet stosują go do usypiania własnych dzieci z chorobą lokomocyjną, co mnie osobiście przeraża. Ale do czego zmierzam. Na Polskim rynku wiele jest substancji chemicznych, które nasze pociechy mogą kupić bez recepty i się nimi odurzać!!! Należą do tej grupy leki na suchy kaszel, które w składzie mają dekstrometorfan i codeinę (opiaty). Ponadto, jeżeli zauważycie, że wasze dziecko jest nadmiernie pobudzone to niekoniecznie musi być wynik działania amfetaminy. Sprawdzcie, czy przypadkiem nie są w posiadaniu syropu lub tabletek o nazwie Tusipect, w którego wskład wchodzi efedryna (co dziwne, każda inna postać eferdyny w Polsce jest wyłącznie na receptę - Polskie absurdy)
Jeżeli szukają Państwo syropu na suchy kaszel, który nie wywołuje sedacji, nie zagęszcza śluzu, nie działa na układ nerwowy to spytajcie swojego lekarza o syrop LEVOPRONT. Lek na receptę i jak WSZYSTKIE SYROPY W POLSCE zarejestrowany od 24 m.ż. czyli jak dziecko skończy 2 lata. Inną sprawą jest, że ani my rodzice bez wykształcenia medycznego, anie Panie farmaceutki nie powinniśmy wchodzić w kompetencje lekarzy. Dla mnie jako mamy komentowanie przez farmaceutę, tego co przepisał lekarz jest karygodne. Rozumiem natomiast współpracę na linii lekarz-farmaceuta. Mamy tak rozwiniętą technologię, że kontakt telefoniczny z lekarzem nie jest niczym trudnym. Więc apel do Pań sprzedających leki. Jeżeli jest coś niepokojącego, proszę nie straszyć matki, że lekarz chce otruć dziecko, tylko zadzwonić do lekarza i zapytać się, czy to co napisał jest właściwe, bo oni też są ludźmi i im też zdarzają się pomyłki.
wyślij odpowiedź

Autor: Katarzyna Arendt Kałuża 04.09.2008 08:40  
diphergan
Drodzy Rodzice

Nie podawajcie Dipherganu swoim dzieciom.Mój 8-letni syn wlasnie lezy z jego powodu w szpitalu - objawy pozapiramoowe.Dawkę miał naprawde niewielką.
Moze ktos mi cos powie , kiedy to moze minąć?

Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: aa 23.09.2008 07:50  
Aspiryna, polopiryna, pyralgina, diphergan
Dzieci chorują od leków - dwoje zmarło
"Dziennik Polski": Popularne leki bez recepty, pomagające dorosłym, mogą szkodzić dzieciom. W ciągu sześciu miesięcy krakowski Ośrodek Monitorowania i Badania Niepożądanych Działań Leków zarejestrował 142 przypadki ciężkich skutków ubocznych, w tym dwa przypadki śmiertelne.
Aspiryna, polopiryna, pyralgina, diphergan i thiocodin - rodzice wciąż zapominają, że te leki nie nadają się do leczenia małych pacjentów. Liczba działań niepożądanych u dzieci wywołanych źle zastosowanymi lekami zwiększa się w okresie większej liczby zachorowań na przeziębienie i grypę. Od października ub. roku do kwietnia, do uniwersyteckiego ośrodka monitorowania dotarły 142 zgłoszenia dotyczące małych pacjentów. Dwójka z nich zmarła.
wyślij odpowiedź

Autor: kaśka 23.09.2008 09:32  
diphergan
ja właśnie dostałam diphergan dla 9 mcznego dziecka i nie wiem co robić. Co noc budził go kaszel w nocy, a po tym leku spał spokojnie.
wyślij odpowiedź

Autor: prayjaciolka 30.09.2008 12:29  
brak koncentracji to po dipherganie normalne jest leciutko przymulona to lek terz zarzywaja narkomani ale w ampulkach zawsze cos wynajda ja bym corce niedala difki a ma 19 lat
wyślij odpowiedź

Autor: p 30.09.2008 12:35  
niedawac dziecion bo sa na letkim przymuleniu narkomani dodaja difki do towaru.ja bym córce niedala a ma 19 lat
wyślij odpowiedź

Autor: mama kuby i zuzi 30.09.2008 14:56  
Odp:Diphergan
mój trzyletni syn miał przypisywany diphergan z powodu zbytniego pobudzenia przy alergii (drażliwość, do tego żywy temperament, itp.) do tego Zyrtec i Fenistil po 2x dziennie po 15 kropli. Jestem przerażona po przeczytaniu tych postów.
A moja sąsiadka daje dziecku diphergan kiedy je zostawia z dziadkami, żeby z małym nie mieli problemu i żeby dziecko było spokojne i szybko zasnęło :(
wyślij odpowiedź

Autor: Kamila 06.10.2008 15:40  
Odp:DIPHERGAN
Droga Sylwio!
bardzo prosilabym cie o kontakt. moja corka tez choruje na krtan i chcialabym wyptac cie o te inhalacje.
Bardzo prosze - odezwij sie do mnie!
Kamila
wyślij odpowiedź

Autor: r 21.10.2008 09:13  
diphergan
podalem rano 4ml dipherganu i przed snem 4 ml. czy po takiej dawce mogly zajsc jakies zmiany w organizmie?coreczka ma 9 miesiecy
czekam na odpowiedz i pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna 21.10.2008 23:21  
DIPHERGAN
Drogie mamy! Wystrzegajcie się tej "trucizny" jaką jest len "lek"!!!. Mój 5 letni synek dwa lata temu dostał "jelitówki", pojechaliśmy z nim na pogotowie, tam pani doktor przepisała mu dipfergan w zastrzyku,ponoć miały ustąpić wymioty i ustąpiły ale zaczęło się coś innego! W drodze powrotnej synek zaczął mieć trudności z wymową, potem na zmianę chciało mu się pić, spać, bał się czegoś ,oczy przestraszone, to wołał mnie, męża, śmiał się i płakał na zmianę, to znowu krzyczał-jeden wielki koszmar! Pojechaliśmy z powrotem do szpitala i tam został już na oddziale w celu przepłukania organizmu z tego leku. miał kroplówkę całą noc, lęki trwały nadal. Na obchodzie porannym zdałam całą relację lekarzom a oni z niedowierzaniem patrzyli na siebie i pod nosem szeptali do siebie, że to niemożliwe aby mogła tamta lekarka przedawkować lek. A jednak! Dziś minęły dwa lata od tamtego czasu. Mój syn jest leczony na stany przed epileptyczne. Objawiło sie to po roku od tego przedawkowania, syn zaczął mieć lęki senne, wybudzał się, bał się, oczy dziko otwarte i nic do niego nie docierało. Oczywiście lekarze mówili mi, że ów tamto przedawkowanie nie miało wpływu na tą chorobę ale ja uważam, że ogromny a tym bardziej jak przeczytałam te wszystkie komentarze i to, że w większych ilościach lek ten może być ogromną trucizną! Lekarze jak zawsze umywają od wszystkiego ręce! Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: Grażka 23.10.2008 15:19  
Diphergan
Pisze ten list do Joanny - pięterko wyżej - bo mój syn dzisiaj dokładnie dostał ten sam lek na to samo czyli na jelitówkę - ma zadziałać przeciw wymiotnie( tyle, że w syropie). Jestem przerażona ile jest negatywnych opnii na temat tego lekarstwa a mimo to zostało przepisane mojego 4 letniemu synowi. Czytałam wyżej, ze ten lek ma zostać wycofany, ale czy to prawda skoro ja go bez problemu dostałam?? Chyba się wstrzymam i nie dam dziecku bo czytając opnię - szczególnie od Joasi to jestem w szoku!
wyślij odpowiedź

Autor: ja 23.10.2008 19:47  
do joasi
jak dlugo JOASIU podawalas ten syrop ???
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna 25.10.2008 15:24  
Odp:do joasi
To nie był syrop tylko zastrzyk.
wyślij odpowiedź

Autor: kasia wilk 29.10.2008 16:36  
do sylwi diphergan
Witam moja córka ma 6 miesięcy i też mamy problemy z krtańia dzisiaj pani pediatra prepisała jej owy lek bo , jak sama stwierdziła ,już od nowa jest w sprzedaży.podałam jej 1,5ml.ale po tych wszystkich komentarzach obawiam się tego syropku.Pani doktor dołączyła nam do tego antybiotyk VERCEF i lek przeciw grzybiczny NYSTATYNA ponieważ jest dziewczynką-tak powiedziała.Proszę napiszcie co myślicie o tym leczeniu
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 15.11.2008 23:06  
Dipchergan w syropie
A ja podzielę się z Paniami opinią na temat Dipherganu z innej strony. Jako dziecko notorycznie chorowałam na alergiczne zapalenie oskrzeli i syropek Diphergan, którym byłam karmiona systematycznie, kojarzę jako jeden z wielu symboli mojego dzieciństwa. Rzecz miała miejsce 20-25 lat temu, dziś wydaję się być całkiem normalna, w szkole uczyłam się dobrze, od strony zdrowia fizycznego - nigdy nie byłam w szpitalu, chyba że jako gość a do lekarza chodzę raz na pięć lat. Może więc nie ma powodów paniki. Oczywiście wobec opisanych powyżej przypadków lepiej unikać tego czegoś w przypadku stosowania u dzieci na przyszłość a już na pewno uważać na dawkowanie ale nie ma co przerażać matek, które teraz nie będą spać po nocach, bo kiedyś dziecku podały Diphergan.
Niezależnie od antykaszlowego działania syropku odkryłam natomiast zupełnie przypadkiem jakieś 3 lata temu zupełnie inne działanie. Lekarz przepisał mi na CHRONICZNE BÓLE BRZUCHA I DŁUGOTRWAŁE STANY PODGORĄCZKOWE Diphergan w tabletkach. A ponieważ zdarzenie to zbiegło się z bardzo trudnymi chwilami w moim życiu tym bardziej odczułam skutki uboczne, dla mnie - bardzo pozytywne - tego leku. Diphergan jest po prostu silnie USPOKAJAJĄCY, na problemy ze snem podziałał idealnie, choć nie na to był przepisany. Z drugiej strony nie otumania i nie uzależnia.
Ale z dziećmi - rzeczywiście bym uważała.
Pozdrawiam
Kasia
wyślij odpowiedź

Autor: Sylwia P. 22.11.2008 10:25  
jestem przerażona
Podejrzewam, że mój 5-letni syn ma padaczkę. Tak, zażywał diphergan, tak-krzyszy w nocy z szeroko otwartymi oczami i nie można go zbudzić,tak- ma napady wsciekłości i jest merwowy, tak- ma problemy z koncentracją...

Po prostu jestem załamana:(((((((((((((((((
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 24.11.2008 18:25  
Odp:jestem przerażona
Spokojnie, podawanie dipherganu nie musi prowadzić do chorób czy problemów wychowawczych. A może ma koszmary? A może jest nadpobudliwy? A może - jak sama napisałaś, ma problemy z koncentracją, bo jest energicznym dzieckiem. Małe dziecko powinno maksymalnie skupić uwagę na jakieś 15 - 20 min. Zamiast przyisywać synkowi epi czy nadpobudliwość, zbadaj dziecko u neurologa! Polecam we Wrocławiu (Szpital przy ul. Traugutta), pani dr Ujmę. A jeśli chodzi o koncentrację to spróbuj poćwiczyć z dzieckiem. Można kupiś specjalne pusy wraz z książeczkami (bardzo fajna zabawa). Tematyka pusów i innych pomoy dydaktycznych jest ogromna. Spróbuj... Uśmiechnij się, bo dla dziecka nie ma nic gorszego niż zapłakana, zmartwona mama!
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Asia 25.11.2008 08:18  
Diphergan
Ja podałam wczoraj mojej 15-to miesięcznej córce ten lek i niestety byłam bardzo zaniepokojona jej reakcją na niego. już nigdy więcej nie dam się namówić na podanie jej dipherganu. była bardzo pobudzona, rozdrażniona, wystraszona, miała zaburzenia równowagi, przewracała się, miała zaczerwienione policzki, a wcale nie była rozpalona bardzo chciało jej się pić. była płaczliwa. lek zapisała jej nasza Pani pediatra gdyż córcia miała kaszel z powodu skurczu oskrzeli i nie mogła spokojnie spać w nocy do tego lek na rozszerzenie oskrzeli oraz Amertil. dzisiaj w nocy wprawdzie spała lepiej ale ja już nie bo co chwila sprawdzałam czy nic się jej nie dzieje. jest ona bardzo ruchliwym i bystrym dzieckiem a po tym leku nie mogłam jej poznać i serce mi pękało bo było widać że jest jej bardzo źle a ja nie mogłam jej pomóc. mogłam jedynie starać się ją wyciszyć. Wprawdzie nie wchodzę w kompetencje naszej Pani doktor jednak nie polecam tego leku małym dzieciom gdyż nie wiadomo jak na niego zareagują ja mam nadzieje że po tej jednej dawce nie pozostaną żadne efekty uboczne.
wyślij odpowiedź

Autor: Sylwia P. 27.11.2008 11:28  
Odp:Odp:jestem przerażona
Dziękuję, Pani Elżbieto:]
Tych pusów rzeczywiście jest duży wachlarz. Zaprosiłam znajomego psychologa na przyszły weekend-zobaczymy co powie. Nie ma to jak obserwacja w warunkach domowych. Staram się nie ryczeć i nie przenosić mojego niepokoju na dzieci.
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: truskawa 12.01.2009 19:29  
Diphergan jest nadal w aptekach sprzedawany.
wyślij odpowiedź

Autor: Aga M 19.01.2009 19:26  
Diphergan nazywa się teraz prometazin
wyślij odpowiedź

Autor: joanna opala 20.01.2009 19:40  
difergan
jestem przerażona tymi komentarzami! Mam 8letnią córkę i 1,5 rocznego synka i częstą gdy są chorzy mają przepisywany ten lek dlatego nie wiem co mam myśleć szok!!!
wyślij odpowiedź

Autor: kolka 27.01.2009 08:42  
prometazyna
Jestem w szoku, syn ma 4 lata i od 1,5 roku to nasz głowny lek na kaszel---działa rewelacja!!!!! ale teraz jak was czytam to widze ze wiele z zachowana syna moze byc wynikiem zazywania leku--oprocz sowjegozywego charakteru doszło nadmierne pobudzenie, bardzo !!!! złe zaxchowanie--aż agresywne, do tego zwiekszone wydzielane kataru aż sie dławi w nocy--malo tego teraz ma miec wycinany 3 migdał i dostał difergan w postaci tabletek!!! od dzis mu nie podam juz niegdy tego, a moj maz sie wkurza i mowi ze lekarze wiedza co robic...............
wyślij odpowiedź

Autor: angel 10.02.2009 21:20  
panika złym doradcą
Mój synek ma 22 miesiące.Doktor(nie "nasza") przepisała mu Diphergan na noc ponieważ wymiotował przy kaszlu.Po przeczytaniu powyższych opinii wpadłam w panikę i miałam odstawić.Na szczęście porozumiałam się z zaufanym pediatrą.Dziecko dziś jest zdrowe i nie kaszle.Brało Diphergan kilka dni(3 dni 2x po 5ml)ostrzeżono mnie jedynie,że kiedy synek będzie pobudzony i agresywny,lek odstawić!!Zaufajmy lekarzom,oni naprawdę znaja się lepiej od nas,matek.Dziecko często jest nerwowe z powodu męczących go dolegliwości ale warto dokładniej obserwować.I nie straszyc innych matek.Zdarzają się na pewno skutki uboczne ale chyba nie jest to az tak częste jak tu opisano...
wyślij odpowiedź

Autor: Jolanta Sienkiewicz 17.02.2009 15:50  
Babcia
Mój 33 letni syn był leczony dipherganem, zarówno z powodu silnego kaszlu jak i z powodu nieprzesypianych nocy. W szkołach kolejnych uczy l się bardzo dobrze-chociaz zawsze należał do dzieci nadpobudliwych.Obecnie jest uzależniony od hazardu, czy jest w tym jakaś zależność? łaczę to i nie mogę sobie wybaczyć. Pamiętom, że już wtedy tzn.32 lata temu Pani w aptece mówiłam, iż jest to lek conajmniej nie obojętny.Proszę fachowców o komentaż.
wyślij odpowiedź

Autor: Liliana Sulewska 19.05.2009 09:25  
diphargan
Witam, mojej 7miesięcznej córce wypisano diphargan na kaszel. w tym samym dniu byliśmy na wizycie u alergologa. Oto jej opinia: lek uspokajający hamujący odruch kaszlu ale NIE LECZĄCY kaszel. Wydzielina zamiast być odkasływana spokojnie spływa do oskrzeli. Na krótką metę zapalenie oskrzeli lub płuc na dłuższą astma. A poza tym czy naprawdę chcemy faszerować dzieciaki lekami uspokajającymi? Oczywiście napady kaszlu suchego to inna bajka ale znajoma farmaceutka twierdzi że lekarze przepisują ten lek notorycznie na każy rodzaj kaszlu.
wyślij odpowiedź

Autor: malina 25.05.2009 14:15  
levoopront
Levopront (Levodropropizina)
Dropropizina racemiczna dała się poznać w 1961 r., z poręki belgijskiej
firmy UCB. Prosta molekuła fenylopiperazynowa.
Levodropropizina

Miała uśmierzać kaszel od 1967 r. Robiła to nieśmiało, bo nie dostała
się na rynki wysoko notowane w rodzaju USA, Anglii, Francji, Szwajcarii.
Może wynalazca, firma Union Chemique Belge, nie starała się energicznie,
bo miała dobrze sprzedawalny (również w Polsce) środek przeciwkaszlowy,
Pentoxyverynę (Toclase). Sprzedaż Dropropizyny odbywałaby
się kosztem Toclazy.
Z biegiem czasu rozdzielono izomery i zaproponowano enancjomer lewoskrętny,
Levodropropizynę. Też na kaszel. Izomer ma mieć podobno
słabsze działanie sedatywne. Różne firmy próbowały na Levodropropizynie
zarabiać. Nawet Pfizer, ale nie w USA lecz w Meksyku (Zypla). Boehringer
Ing. też, ale nie w Niemczech, a w Italii (Rapitux). Izomer także sukcesu
nie odniósł. Do nas też przyszedł nie wprost z Belgii, a via Niemcy
dzięki firmie Heinrich Mack. Zanim tam osiągnął powodzenie. Został zarejestrowany
w Niemczech dopiero co, 15.12.2000 r. Opatrzono go kodem
C, mówiącym, że lek niczego lub prawie niczego do lecznictwa nie wnosi.
W Niemczech wytyczne dla lekarzy mówią wyraźnie: „Levodropropizyna
(Levopront) nie jest zalecana jako antitussivum, ponieważ działanie jest
niedostatecznie udowodnione, a koszty terapii są wysokie.”
wyślij odpowiedź

Autor: jdt 15 03.11.2009 23:38  
diphergan
nie mogę uwieżyć w to, co tutaj przeczytałam. Moja córeczka ma 5 miesięcy i na kaszel dostała ten lek. Po tym co przeczytałam z cała pewnością nie podam go mojemu dziecku.
wyślij odpowiedź

Autor: Asia 29.12.2009 14:17  
diphergan
Moja lekarka również przepisała mojej córeczce diphergan na nocny suchy kaszel.
Apel: Drogie Mamy, przy syropie znajduje się ulotka, w której jasno podano przeznaczenie oraz skutki uboczne zażywania leku, więc po przeczytaniu ulotki każdy normalnie myślący człowiek nie powinien podawać tego leku swojemu dziecku, a jeżeli to robi to tylko przez swoją, delikatnie mówiąc - lekkomyślność (nie mówię o przypadkach, gdy lek podano w szpitalu nie uświadamiając rodziców o efektach ubocznych. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Karol 17.01.2010 21:07  
Difergan
Pochodna fenotiazyny – neuroleptyku – silne działanie uspokajające, przeciwwymiotne, działanie przeciwkaszlowe
W premedykacji chirurgicznej, jako środek przeciwwymiotny, w reakcjach alergicznych z dużym świądem
Jeden z najpopularniejszych leków, które przepisuje się dzieciom w infekcjach – jako przeciwkaszlowo i przeciwwymiotnie (rodzice mają święty spokój) szalenie nadużywana , często stosowana jako syrop przeciwkaszlowy na noc, zakazana u dzieci do 2 roku życia
Bardzo często wywołuje silne spadki ciśnienia tętniczego krwi – u osób w podeszłym wieku Mozę dać silne objawy pozapiramidowe i uszkodzenia wątroby
wyślij odpowiedź

Autor: Karol 17.01.2010 21:18  
'Panie sprzedajace leki'
farmaceuta to nie sprzedawca ale osoba, ktora ma stosowna wiedze na temat lekow. Opinia jednej z Pan, ktora tu napisała, zeby farmaceuci(a konkretniej 'Panie sprzedajace leki') nie mieszali sie w kompetencje lekarzy co do wyboru leku, jest o tyle absurdalna, ze z dwojga tych zawodow to wlasnie farmaceuta jest tym, ktory na lekach sie zna bardziej!
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 19.01.2010 19:15  
leki, difergan
Takich bzdur jak tutaj to jeszcze nie czytałam,drogie mamy czas rozliczyć się z własnym ego, idąc do lekarza, farmaceuty dostajemy jakieś wytyczne co do leczenia ale to MY decydujemy ostatecznie co podać naszemu dziecku i to My ponosimy odpowiedzialność,(podobnie jak w temacie szczepić/nie szczepic dzieci). Tylko nasza uważna obserwacja dziecka i troska może ochronić nasze dzieci. Każdy lek ma działania uboczne, i rożne zastosowania nie do końca opisywane w podstawowych ulotkach dawanych z lekiem. difergan jest dobrym lekiem ale nie dla wszystkich i nie powoduje padaczki! jak insynuowano (napady padaczkowe tego typu jak opisywano często ustępują same wraz z wiekiem). Ale to co podamy dziecku zależy tylko od nas.
wyślij odpowiedź

Autor: Karol 10.02.2010 18:43  
komunikat Narodowego Instytutu Leku
Niebezpiecznym lekiem, który jest nadużywany w pediatrii, we wskazaniu kaszel i infekcje dróg oddechowych, które nie zostało oficjalnie zarejestrowane, jest prometazyna (diphergan, promethazine). W 2006 roku w wielu krajach agencje rządowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo farmakoterapii wydały komunikaty dotyczące zakazu stosowania tego leku u dzieci do ukończenia 2. roku życia.

Komunikat bezpieczeństwa dotyczący zagrożeń związanych ze stosowaniem prometazyny u dzieci do 2. roku życia ukazał się w lutym 2007 roku na stronach polskiego Urzędu Rejestracji. Stosowanie prometazyny w tej populacji pacjentów, zwiększa ryzyko nagłego zgonu w następstwie depresyjnego wpływu leku na ośrodek oddechowy (5).

Błędem jest stosownie prometazyny jako leku przeciwkaszlowego, gdyż zahamowanie kaszlu, jakie występuje po prometazynie, jest konsekwencją depresji funkcji ośrodkowego układu nerwowego z uwagi na wielokierunkowy wpływ leku na ośrodkowe receptory HI, modyfikacje funkcji układu serotoninergicznego i dopaminergicznego. Należy pamiętać także, a jest to nierzadko przyczyną nieporozumień, że leki przeciwhistaminowe nie wykazują efektu przeciwkaszlowego. Silny efekt cholinolityczny prometazyny niekorzystnie modyfikuje strukturę wydzieliny drzewa oskrzelowego, a także zmniejsza transport wydzieliny oskrzelowej, który dokonuje się przy udziale aparatu rzęskowego.

Dodatkowo zastosowanie prometazyny u dzieci z gorączką może powodować występowanie zaburzeń pozapiramidowych oraz bezdechów sennych. Stosowanie prometazyny jako leku przeciwkaszlowego, w sytuacji kiedy na rynku dostępne są skuteczne i bezpieczne leki przeciwkaszlowe (dekstrometorfan, butamirat) specyficznie wpływające na ośrodek kaszlu, nie znajduje uzasadnienia. Łączne podanie prometazyny i pyralginy zwiększa ryzyko wystąpienia ciężkiej hipotermii.
wyślij odpowiedź

Autor: Edyta 20.02.2010 15:42  
W tabletkach
Ja mam 17 lat i biorę diphergan w tabletkach, na chorobę lokomocyjną. Działa świetnie, niepokojących objawów u siebie nie zauważyłam. Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: magda 31.03.2010 19:40  
syrop
Witam moja córka (4 lata) dostaje diphergan tylko wieczorem i tyko wtedy gdy ma atak kaszlu. Do tej pory po podaniu tego leku spała przez kilka godzin. Jest to jedyny lek który ja wyciszał.Raz został jej również podany na pogotowiu gdy miała okropny kaszel. Pani doktor powiedziała mi ze nie nalezy go stosować przez długi czas a jedynie dwa trzy dni pod rzad i to wieczorem. Do tej pory nie zauważylam u mojej córeczki zadnych niepokojących objawów.
wyślij odpowiedź

Autor: angelagi 06.04.2010 20:32  
diphergan
moja córcia dostaje ten lek odkad skończyła 12 miesiecy często go dostawala przy kaszlu ale takze nasennie. nie zauwazylam by jakos zle na niego reagowała ale teraz czytajac opinie o nocnych placzach i wielkich oczach kiedy nie mozna dziecka dobudzic troszke sie zmartwiłam- teraz bede bardziej uwazac i wiecej pytac pediatre o dawkownie,skotki uboczne utp.
wyślij odpowiedź

Autor: lina 06.05.2010 14:28  
diphergan
mój siedmioletni syn od pierwszego roku życia przyjmował ten lek z powodu częstego nawrotu zapalenia oskrzeli....teraz ma stwierdzone ADHD. Czy spowodowane jest to częstym przyjmowaniem nie bezpiecznych leków? straszne gdybym wiedziała, że możemy tak skończyć....nasze życie to gehenna, odkąd zaczęła się szkoła, zwłaszcza, że mieszkamy na wsi....żadnej pomocy, żadnego zrozumienia....
wyślij odpowiedź

Autor: Sylwka202 16.09.2010 19:09  
surfarinol
Witam.Czy mój 5-letni syn może używac kropli do nosa surfarinol.
wyślij odpowiedź

Autor: annasiemiatkowska 10.12.2010 17:10  
kaszlanie
prosze sobie wyobrazić 3 letnie dziecko, ktore przez 3 dni i 3 noce , nie pije nie je tylko kaszle .tak bardzo ze pekaja jej naczynka krwionosne na powiekach jak kobiecie przy porodzie z wysiłku pekaja na twarzy. kolejni lekarze rozkładaja ręce mówiąc że dziecku nic nie jest ze to tylko kaszel ale to ja matka czuwam 3 noc z kolei i zastanawiam sie czy sie nie dusi.odchodze od zmysłów i wyję z bezradności patrząc jak moje dziecko sie męczy. wreście jakas mądra pani doktor na kolejnym dyrzuże nocnym przepisuje diphergan podaje 5ml. dziecko zasypia po pierwszej dawce i przestaje kaszleć.poprostu.to wszystko na ten temat.
wyślij odpowiedź

Autor: Ewelina 06.01.2011 22:23  
lekarze to KONOWAŁY!!!!
pojechaliśmy dziś na dyżur, bo córka 2lata i 8/12 kasłała w nocy i ogólnie była osłabiona, miała stan podgorączkowy.....oczywiście dostaliśmy diphergan dodatkowo drosetuks (powiedziałam lekarce, że lekko kaszlała!!!1).
teraz po dwóch dawkach 3,5 ml dziecko się zrywa, nie może spać i wyraźnie przyspieszona akcja serca.
NIGDY WIĘCEJ LEKARZY!!!syrop z cebuli i eurespal!
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 07.01.2011 15:23  
Odp:Dipchergan w syropie
Prometazyna czyli Diphergan nigdy nie miał rejestracji jako lek przeciwkaszlowy. Co więcej, jest ZAKAZANY u dzieci <2 r. ż., bowiem powoduje depresje układu oddechowego i jest częstym powodem zgonów u dzieci. Na stronie EMEA i FDA znajdzieice Alerty na ten temat. Pacyfikuje przedszkolaka dogłębnie i skutecznie, nietety czasem po raz ostatni.
wyślij odpowiedź

Autor: Dominika S. 06.03.2011 12:23  
Diphergan
Witam, mam 19 lat i w związku z zapaleniem oskrzeli lekarka przepisała mi też Diphergan w syropie. Wczoraj minęły 3 dni stosowania tego leku. Brałam go na noc 10 ml. Wczoraj tez przeżyłam koszmar. Poszłam spać i nie umiałam zasnąć. Kiedy się modliłam łapałam się na tym, że wygadywałam jakieś totalne bzdury, czułam na przemian zimno i ciepło. Wstałam poszłam do łazienki i serce zaczęło mi bić tak, że myślałam, że mi zaraz wyskoczy, zaczęłam mieć zaburzenia widzenia i dostałam drgawek! Rodzice pojechali ze mną do szpitala, gdzie zostało mi tylko zbadane ciśnienie i czy mam odruchy neurologiczne w normie. Miałam lekko obniżone ciśnienie i wysoki puls. To wszystko spowodował u mnie ten lek, który wzięłam pół godziny przed pójściem spać. To znaczy, że mam nadwrażliwość na chlorowodorek prometazyny. Czy ktoś tez może miał takie objawy jak ja?
wyślij odpowiedź

Autor: Mama 12.03.2011 19:18  
Odp:lekarze to KONOWAŁY!!!!
Może nie wszyscy,bo zdarzają się naprawdę wyjątki !!! Jednak zastanawiam się nad sensem podawania Dipherganu. Czytając te wypowiedzi jestem pełna obaw,czy wierząc Zaufanemu Pediatrze(który do tej pory nas nie zawiódł !)nieświdomie nie szkodzę tym syropem swoim dzieciom ?
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna 04.05.2011 21:38  
diphergan zamiennik polfergan
jestem przerażona tym co piszecie o tym leku mój 6 miesięczny synek dostał na kaszel ten syrop w dawce 2,5ml 3x na dobę, z tego co wyczytała to działania nie pożądane są straszne a tym bardziej ze dzieci poniżej 2r.ż nie powinny przyjmować tego leku jutro ide do pediatry i opierdzielę ja co ona przepisuje mojemu synkowi lekarze to chciwi idioci maja podpisane z farmaceutami umowy dostaja za to kase. A nasze dzieci muszą cierpieć przez takich ... brak słów
wyślij odpowiedź

Autor: kasia kowalczyk 13.08.2011 01:40  
mamuska
mój synek obecnie 12 lat urodził się w siódmym miesiacu ,po pół roku okazało się ze jest astmatykiem ,czego on nie dostawał ;aminofilna ,nie pamietam w tej chwili reszty ale podstawa był diphergan .I powiem wam tylko tyle kochane mamy tylko to go wyciszało i pozwalało przespac niejedna noc .dawałam mu to na polecenie super neurolog lekarza z powolania i dostawał to notorycznie.nie raz z zagrozeniem zycia karetka wiozła nas do szpitala .ale gdy w domu wrecz dusił sie i mielismy obawy ze nie doczeka karetki to tylko dipherdan wyciszal iuspokajał .dostawał go czesto od 6 m do 3 roku zycia .Podsumuje krótkodzis jest w podstawowym składzie najlepszej druzyny piłkarskiej w wielkopolsce w swoim roczniku ,/szacunek dla trenejra mr i damiana i kiero macieja/.do tego super sie uczy jest mistrzem ortografii i matematyki .oczywiscie moga byc przypadki indywidualne którym lek nie posłurzył ale tak jest z kazdym lekiem.ja bronie dipherganu ,nie nakrecajmy sie mamy tylko zaufajmy lekarzom .własnie teraz mój 9cio miesieczny synek po tygodniu cierpien zwiazanych z zabkowaniem po podaniu dzisiaj dipherganu spi jak aniołek bez drgawek niepokoju i ma usmiech na twarzy.pozdrawiam .MJ.sorry za chaos i błedy ale mam duzo jeszcze do zrobienia i nie skupiam sie na błedach i stylu.moja intuicja i doswiadczenie mówi ze diphergan poma=ga .
wyślij odpowiedź

Autor: Wioletta Rumpczyk 17.09.2011 22:52  
diphergan
moja córeczka skończy 2 latka 29.11. i własnie dostaładiphergan na noc 7ml.i tak po nim kaszlała ze myslałam ze sie udusi:( jutro napewno jej tego nie podam:( co za g.....!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Magda M. 21.10.2011 19:04  
Na nocny kaszel
Moja córka ma 3 lata i na nocny kaszel najlepszy jest jak dla niej bo działa ACODIN Junior lub Clemastinum 15 min i przestaje się dusić.Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa M. 29.10.2011 10:44  
na ataki suchego kaszlu
Mój synek 3,5 roku poszedł do przedszkola. od tego czasu zaczęły się dziwne tiki nerwowe a w nocy ataki suchego kaszlu tak silne że prowokowały wymioty. w ciągu 2 miesięcy byłam u 4 lekarzy. wszyscy twierdzili że dziecko jest zdrowe (bo jest) i nic nie przepisywali albo na noc kazali podawać lek przeciwgorączkowy (mały nie miał gorączki !) Dopiero gdy zmieniłam przychodnie lekarz stwierdził że to na tle nerwowym przepisał właśnie diphergan łyżeczkę na noc i jedną w razie ataku. Odkąd mu podałam przed snem skończyły się ataki. a w dzień mały zachowuje się normalnie (tylko te tiki osłabły).
Więc po prostu należy zaufać lekarzowi i obserwować dziecko. Nie ma bezpiecznych leków. Każdy reaguje inaczej na różne preparaty. mój synek np nie może brać Acodinu i eurespalu ponieważ jest po nich bardzo pobudzony i wcale nie pomagają.
wyślij odpowiedź

Autor: ja 23.11.2011 11:26  
KASZEL W NOCY
Mój syn(14 mieś) miał także kaszel szczególnie w I fazie snu. Poszłam do lekarza i oprócz inhalacji z ventolinu i pulmikortu oraz syropu antyalergicznego dostał diphergan. podawałam mu 5 dni. Straszen były te dni i noce wogóle nie chciał spać,chociaż był strasznie zmęczony nie mógł zasnąć; chodząc zataczał się przewracał i obijał o stojące sprzęty. Po przestawaniu dawania mu dipherganu dziecko zaczęło wkońcu normalnie spać. a po przeczytaniu tego wszystkiego zastanawiam sie nad zabraniem dziecka do neurologa i dokładne przebadanie dziecka.
wyślij odpowiedź

Autor: mama karolinki 25.11.2011 15:59  
mama karolinki
diphergan tak jak każdy inny lek ma również skutki uboczne. Jednym nic nie będzie, ale inne dzieci zareagują drastycznie. Ja podaję tylko w fazie b.silnego kaszlu, kiedy całą noc nie śpimy, dziecko nie je i wymiotuje śliną. Nic innego nie pomaga, ani inhalacje z berodualu, ani sinecod, ani actitrin (nasz laryngolog zezwolił na podawanie doraźne 2.5 ml). Oczywiście gdybym zauważyła niepokojące objawy jak niektórzy z was - odstawiłabym natychmiast. Ale póki co w tak ciężkich chwilach daje chwilę spokojnego oddechu.Nic tak nie boli jak cierpienie własnego dziecka. I każda matka zrobi wszystko by dziecku ulżyć (oczywiście nie kosztem zdrowia dziecka). Swoją drogą muszę zapytać na następnej wizycie co lekarz poleca innego niż diphergan. U nas lepiej działał tylko zastrzyk przeciw dusznościom podany na pogotowiu (i na pewno nie był to diphergan w zastrzyku)
wyślij odpowiedź

Autor: mama Patrysi Dagmarki i Bartusia 04.12.2011 08:10  
Odp:mama karolinki
jestem mamą trójki małych dzieci 6,3 i rok. moje robaczki bardzo chorują biegamy pomiędzy pediatrą alergologiem i laryngologiem. trzy letnia córka od pół roku ma w nocy napady duszącego kaszlu, które kończą się wymiotami.przetestowaliśmy chyba już wszystko i nic. od tygodnia podaje diphergan i widzę poprawę kaszel nie ustąpił tak do końca ale jest znaczna poprawa.pozdrawiam wszystkie zatroskane mamy.
wyślij odpowiedź

Autor: ela 10.02.2012 05:22  
czesc mam ten sam problem z moim 3,5 letnim synkiem,tez ma przerosniety 3 migdal i wlasnie niedlugo czeka go zabieg.Zdecydowalismy sie na to z tego powodu ze podobnie jak twoja corka ma problem z koncentracja jest ciagle zmeczony, niewyspany,placzliwy.Lekarz nam powiedzial ze przez ten migdal jego mozg nie dostaje odpowiedniej ilosci tlenu podczas snu co powoduje u niego niewyspanie.To sie nazywa sleep apnea i moze to doprowadzic do tego ze w przyszlosci bedzie dziecko mialo spore problemy z nauka bo bedzie ciagle zmeczone i mozg nie bedzie przyswajal niczego.Moze to tez miec wplyw na zachowanie dziecka niekiedy moze byc hiperaktywne a niekiedy zmeczone,marudne,senne.Moj syn czesto rano plakal,po poludniowej drzemce bylo to samo...Mam nadzieje ze po usunieciu tego 3 migdala bedzie sie wysypial i jego zachowanie sie poprawi i bedzie wkoncu wyspanym szczesliwym dzieckiem...
wyślij odpowiedź

Autor: mamaM 04.04.2012 22:34  
diphrgan - wyciszająco....
Witam,
moja córka (22m-ce) dostała go na wyciszenie przed badaniem u okulisty. Ponieważ jest bardzo żywa i była już próba badania - okulista poprosił,aby pediatra przepisała coś wyciszającego. Poszłam wyjaśniłam o co chodzi i dostałam Diphergan... Co prawda podać mam jej we wtorek (10.03),ale po tym co tu czytam waham się... Dostała w dawce 2x2,5ml.
Generalnie wiem,że ile ludzi tyle opinii,ale kiedy przeczytałam ulotkę postanowiłam poszukać więcej informacji...
I czytam Wasze komentarze i nie wiem co robić...W naszym przypadku chodzi o jdnorazowe podanie w dniu badania, musi przejść przez kilka urządzeń do badania wzroku,a wiem,że bez czegoś wyciszającego nie ma mowy...
Proszę doradźcie co robić!?
wyślij odpowiedź

Autor: joanna bobrowska 16.07.2012 01:33  
ZAPOBIEGAWCZO!!!
Drogie mamy!Diphergan jest lekiem ZAPOBIEGAWCZYM!Działa uspakajająco i wyciszająco!I ma być stosowany TYLKO doraźnie czyt.w atakach kaszlu uniemożliwiających spokojny sen.I ja jako matka,sama prosiłam o zapisanie takiego leku na receptę,gdyż wszelkie leki wykrztuśne muszą działać w ciągu dnia,a co zrobić jeśli dziecko ma tyle wydzieliny,że nie jest jej w stanie wykrztusić w ciągu dnia?Zgadzam się,że są leki ziołowe i nieskuteczne...zgadzam się,że lek może mieć na któreś dziecko skutek uboczny...tak jak na mnie 30-letnią kobietę ma skutek uboczny Polopiryna i wszystkie pochodne...i dowiedziałam się o tym mając 29 lat...Skutki uboczne w ulotce?Wszyskie czytamy?Na każdym antybiotyku,czy probiotyku,czy też i.nym leku jest ich mnóstwo...Drogie Panie.Przypominam.To jest lek zapobiegawczy!Nie należy go stosować codziennie.O ile dziecko nie jest uczulone na składnik leku i stosuje się go tylko w nagłych przypadkach,tzn.dziecko się dusi od kaszlu w nocy to ja polecam.
wyślij odpowiedź

Autor: czarna 29.08.2014 11:48  
spokojnie
Czytalam tu wiekszosc komentarzy, mam 4letniego i 3mies synkow. Starszy wiele razy na nocny kaszel mial podawany diphergan, spal jak aniolek, kaszel wogole go nie meczyl. Nigdy nie mial skutkow ubocznych bo nie u kazdego one wystepuja. Jak Twoje dziecko nie moze go przyjmowac nie podawaj ale jesli lekarz przepisze to biore lekarz wie co robi..
wyślij odpowiedź

Autor: Farmaceuta 19.11.2014 14:08  
Diphergan
Ludzie, błagam was, nie podawajcie swoim dzieciom prometazyny (Dipherganu!) jest to lek bardzo niebezpieczny zwłaszcza dla dzieci poniżej 2r.życia!
Może powodować encefalopatie OUN(ośrodkowego układu nerwowego), czyli bardzo poważne zmiany w jakże młodym mózgu waszego dziecka.
Jeśli już chcecie stosować jakieś leki by zwalczyć chorobę lokomocyjną to podajcie mu preparaty z imbiru (lokomotiv lub inne). Warto dbać o to by dziecko nie spożywało większych posiłków przed podróżą, obserwowało drogę lub pobocze w trakcie jazdy (aby błędnik skorelował to co się dzieje z obecnym położeniem dziecka w aucie), unikać czytania, słuchania muzyki przez słuchawki itp.
Jeśli chodzi o efekty usypiające, to miejcie świadomość jak intensywnie działa na OUN p. histaminowo jeśli powoduje zasypianie i uspokojenie. Wiele badań z Katedry Technologi Postaci Leku na uniwersytecie Jagielońskim dowodzi o bardzo niebezpiecznych działaniach niepożądanych tej substancji.

Pozdr.
wyślij odpowiedź

Autor: Justyna borowska 29.11.2014 01:05  
justa
witam podawalam mojej cztero letniej corse tez diphergan na zalecenie lekarza teraz moja corcia ma koszmary od Terzech dni nie spi krzyczy i okazalo sie ze to przez ten syrop w dotatku lekarza przepisal go przy zapaleniu spojowek &#224; jak teraz czytam panstwa posty to nie rozumiem poco taki syrop przy zapaleniu spojowek ale ja sie nie znam wiec podawalam jak mi lekarz kazal w ktoryms z postow widzialam ze ten syrop powodoje rozszezenie spojowek i oczywiscie moja mala ma to i musisz teraz jezdzic po neurologach takich mamy w polsce lekarzy
wyślij odpowiedź

Autor: agnieszka 05.12.2014 21:29  
Dylematy
Wszystko się zgadza, substancja neuroaktywna, skutki ubocze przerażające, sama zastanawiam się czy dobrze zrobiłam podając lek synowi -18miesięcy przy uporczywym nocnym kaszlu i pobudzeniu po Groprinosinie ale tak sobie myśle-ilu z nas rodziców czytało liste skutków ubocznych przy ostatniej/którejkolwiek szczepionce??? Rodzice starają się myśleć o wszystkim i za wszystkich ale czasem jesteśmy bezsilni w obliczu dzisiejszej chemizacji życia. Nie piętnujmy się bo podaliśmy lek, który zlecił lekarz. Ostrożność- zawsze, panika-nie wskazana.
wyślij odpowiedź

Autor: wiktoria 07.02.2015 19:32  
moja historia
W aptece można kupić POLFERGAN zawiera 1mg prometazyny w 1 ml... wczoraj podałam go moim dzieciom, 2,5 mg... zasnęły bez problemu, ale noc była straszna oboje się budzili, płakali...masakra. Myślałam, że to przez chorobę.. Dziś po podaniu syropu były tak pobudzone że nie do opisania, ale po 30 min zasnęły. Nie spodobał mi się ten efekt więc wpisałam w wyszukiwarce nazwę leku i chcąc zobaczyć opinie o nim trafiłam tutaj i jestem w szoku.....!! Moje dzieci 4 letnia córcia dostawała już ten syrop pod nazwą DIPHERGAN bo kojarzę to, jak była mniejsza i rzeczywiście był okres kiedy co noc budził nas jej krzyk..pół godz krzyczała aż się uspokoiła sama bo nie dawała się dotknąć kopała uciekała krzyczała jeszcze głośniej jakby miała omamy a mój 3 letni synek nie miał kontaktu do tej pory z tym syropem.. chyba, bo powiem szczerze że nie umiem sobie przypomnieć co brali jak byli chorzy w tamtym roku, a byli prawie cały czas... dziś w nocy zerwał się z płaczem krzycząc coś niewyraźnie i stwierdzenie mojego męża "przecież mała też TAK MIAŁA, NIE PAMIĘTASZ, MUSIMY TO PRZEJŚĆ" dało mi do myślenia i stąd moj wpis na tym forum. Ne podam go więcej moim dzieciom! Nie róbcie tego i czytajcie koniecznie ulotki!! Nie ufajcie bezgranicznie lekarzom!! Musicie być ostrożni, bo jesteście jedynymi, którzy mogą uchronić wasze dzieci przed błędami ludzkimi, bo pamiętajmy wszyscy jesteśmy omylni
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka Lyczak 27.12.2017 23:16  
Witam a,co Pani mysli o Levoprent dla dzieci pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####    #####    #####  
  ##    #     #  #     #  #     #