MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > problem od niedawna
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Aneta Łachecka 20.12.2008 17:11  
problem od niedawna
Moja prawie 6 letnia córka jest grzecznym dzieckiem, ale od czasu do czasu zdarza sie jej coś przeskrobać czasami gdy coś nabroi i ją upomne to ona na to reaguje śmiechem,takim złośliwym i wie ze mnie to denerwuje jak sie zapytam dlaczego sie śmieje jak do niej mówie to dalej sie uśmiecha zdając sobie dobrze sprawe ze nie lubie tego.Zastanawiam sie skąd u małego dziecka takie wyrachowanie. Nie wiem co robić jak sie zachowywać w takiej sytuacji, jak reagować? Dodam ze wcześniej reagowała inaczej albo sie obrażała alo było jej smutno w kazdym razie przejmowała sie co do niej mówie a teraz zachowuje sie jak zbuntowana nastolatka która olewa słowa mamy a ma niecałe 6 lat!Boję sie że kiedyś może być gorzej naprawde nie wiem w jakim kierunku mam pójść jeżeli chodzie o jej zachowanie ?
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 20.12.2008 17:38  
Odp:problem od niedawna
Może rozważ spotkanie z psychologiem? Trudno cokolwiek powiedzieć nie widząc dziecka, nie rozmawiając z nim... Z całą pewnością masz problem i myslę, że lepiej, bo bez emocji, rowiąże go psycholog. Może z Poradnii Pedagogiczno - Psychologiczne, a może prywatnie. Wybór nalezy do Ciebie. Przede wszystkim nie pokazuj małej, że Ciebie denerwuje jej zachowanie, zlekceważ jej śmiech i daj jej dość dotkliwą karę, jeśli była niegrzeczna. Najlepiej zabierz jej to czego bardzo pragnie i oczywiście zero telewizora. Pozdrawiam, głowa do góry, Ty tez się smiej :-)
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #    #         #####  
  #   #    ##    #    #   #     # 
 #     #  # #    #    #   #     # 
 #     #    #    #    #    ###### 
 #     #    #    #######        # 
  #   #     #         #   #     #