MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Budzenie się w nocy i inne dziwne zachowania
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Anulka 03.12.2008 22:09  
Budzenie się w nocy i inne dziwne zachowania
Witam,jestem mamą 3,5 letniej dziewczynki.Mieszkamy za granicą.Córcia poszła w tym roku do przedszkola.Od początku nie było kolorowo.Córka nie znała języka , inne dzieci nie chciały się z nią bawić i temu podobne.Córcia jednak chętnie chodziła do przedszkola.Tylko mi serce pękało jak widziałam ją na placu zabaw w przedszkolu jak chodzi sama ze spuszczoną głową.Panie pocieszały, że to przejściowe i.t.d.Minęły 3 m-ce i nic się nie zmieniło.Dzieci nadal nie chcą się z nią bawić, chociaż widzę,że córka choć nie mówi dużo to sporo już rozumie.Od niedawna zaczęła budzić się co noc i wołać mnie do siebie lub przychodzi i śpi za mną i z mężem.Mówi, że się boi, że miała brzydki senek i tp.Częściej ostatnio płacze i potrafi mówić, że wcale jej nie kocham, że nie jestem jej mamą itp.Nie wiem co robić jak jej tłumaczyć.Czy może być to wynik stresu związanego z przedszkolem?Czy może tęsknota za babcią która była ostatnio z nami przez 2 m-ce?Dodam, że córka jest mocno związana z babcią.Niedawno zbudziła się z płaczem, że chce jechać do Polski.Może mi ktoś poradzić co robić w takich sytuacjach?Proszę
wyślij odpowiedź

Autor: Gośka 04.12.2008 10:21  
Odp:Budzenie się w nocy i inne dziwne zachowania
witaj
nie jestem psychologiem i może moja opinia nie jest obiektywna, ale byc może córka tak sie zaczęła zachowywac jak poczuła sie "odrzucona" przez inne dzieci. Może to sie w niej skumulowało i nie może obie z tym poradzic.
Ja bym chyba poszła do przedszkola z córką i spróbowała porozmawiac z innymi dziecmi
zeby "przełamac te lody", bo nie wydaje mi sie, zeby żadne dziecko nie chciało bawić sie z Pani córką.
pozdrawiam i życze powodzenia

pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: mama Monika 04.12.2008 13:57  
odp. Budzenie się w nocy...
Pani Anulko! Małemu człowieczkowi może byc trudno w nowym miejscu, wśród nieznanych osób. Nie wiem, jak jest w przedszkolach za granicą, ale proszę spróbowac porozmawiac z nauczycielkami, podzielic się swoimi obawami, spostrzeżeniami, może poprosic, by to one organizowały tak zajęcia, żeby córcia mogła "zaistniec", zostac pochwalona, nagrodzona, mogła poprowadzic jakąś zabawę, itp, może panie mogłyby zaingerowac w dziecięce zabawy i włączyc w nie Pani córcię, a może one też coś zauważyły, co Wam pomoże zrozumiec zachowanie małej. Może warto prywatnie zaprzyjaźnic się z którymś z dzieci (i rodziców). Ale napewno proszę chwalic córcię, tulic, całowac, powtarzac, że kochacie ją najbardziej na świecie! (tak pewnie robiła babcia :-) ) Powodzenia!
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#    #         #####    #####  
  ##    #    #   #     #  #     # 
 # #    #    #   #     #  #     # 
   #    #    #    #####    ###### 
   #    #######  #     #        # 
   #         #   #     #  #     #