MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > trzymanie kupki
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Iwona Popławska 12.11.2008 22:47  
trzymanie kupki
Moja prawie 3-letnia córeczka od około miesiaca nie chce robić kupki. Trzyma- krzyżuje nóżki, kładzie się na podłogę- mówi ze boli ja brzuszek, ale kupki nie zrobi.Ciężko ja namówić aby usiadła na nocniczek, gdy kupka juz jest blisko. Najczęsciej zaczyna robić w kapieli lub w majteczki, kilka razy zrobiła nawet przez sen. Kupilismy jej nowy, sliczny nocniczek,nagradzamy, śpiewamy piosebki o kupce, opowiadamy bajki- które bardzo lubi. Dostaje leki na rozluźnienie kupek,żeby łatwiej było zrobić i nic. Jakiś miesiac temu przy robieniu kupki zabolała ja pupka i tak to zapamietała, że póxniejsze niebolesne kupki nie zdołały ją przykonać, że nie każda kupka boli. Zauważyłam, że jak uda jej się zrobić kupkę to naprawde się tym cieszy. Wiec nie rozumiem dlaczego trzyma, zablokowała się i nie wiem jak mogę jej pomóc. proszę o rade
wyślij odpowiedź

Autor: mamuśka 13.11.2008 20:05  
trzymanie odp
proponuję zajrzeć na wątek "siusiu tak kupka nie dlaczego"może jakiś wątek Ci pomoże. Ja mam już to za sobą:) Życzę powodzenia i cierpliwości !!
wyślij odpowiedź

Autor: Ola W 07.05.2009 09:52  
problem z kupą
Pani Iwono mam ten sam problem ze swoim 3 letnim synem,czy moglaby mi pani przeslac jakas bajke o kupie-bardzo prosze!pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: TYSZKA 24.05.2009 16:24  
Odp:trzymanie kupki
A może spróbuje pani posadzić córkę na kibelek ale przedtem pokazać jej jak się to robi.Ja w ten sposób nauczyłam swojego synka robić do klozetu bo za żadne skarby nie chciał usiąść na nocnik.Czego się nie robi dla naszych skarbów,proszę się poświęcić i zrobić to czynność a może poskutkować.
wyślij odpowiedź

Autor: dora 12.02.2010 01:00  
Odp:Odp:trzymanie kupki
Ja mam 4,5 letnią córkę i "problem z kupką"ciągnie się odkąd skończyła rok.Podawałam różne leki na rozlużnienie stolca,stosowałam dietę bogatą w owoce świeże i suszone,warzywa itd.byłam nawet u gastrologa ,podejrzewając chorobę..Wszystko na nic,mała nadal zapierała się i ukrywała w kącie krzyżujac nóżki.Zaczęłam baczniej obserwować dziecko i doszłam do wniosku że to siedzi w jej główce-to problem bardziej psychiki.Kiedy w zeszłym roku byłśmy na dwu-tygodnowym wyjeździe nad morzem ,córka załatwiała się regularnie,bez mojej interwencji.Po przyjeździe problem znów się nasilił i bywa różnie.Staram się jednak żeby sie nie stresowała,tłumaczę, dużo rozmawiam i to pomaga.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #######   #####   ####### 
 #     #  #        #     #  #    #  
       #  #        #            #   
  #####   ######   ######      #    
       #        #  #     #    #     
 #     #  #     #  #     #    #