MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Mały niejadek !!!
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: ania 10.11.2008 12:15  
Mały niejadek !!!
Mój synek w październiku skończył cztery latka. Jestem załamana jego posiłkami. Nie chce próbować żadnych nowości. Na wszystko mówi, że jest niedobre, nawet nie próbując, wie to już z góry. Najwięcej to pije mleka, ale nie zwykłe tylko NAN 3. Próbowałam dawać mu zwykłe, ale niestety zaraz zbiera mu się na wymioty. Lubi jeść jedynie serki i jaogurty, tylko oczywiście bez kawałków owoców. No i na kolacje kaszka na gęsto. Na obiady jedynie zupa pomidorowa i naleśniki z serem, nic pozatym. Ziemniaka to odrazu wypluwa. Inne zupy też poprubuje ale wszystko musi być dobrze pogniecione widelcem. Do tego nie chce sam jeść tylko muszę go karmić, bo tak sam to chyba nic by nie zjadł. Od września poszedł do przedszkola. Za długo nie pochodził bo już w sumie trzy tygodnie siedzi w domu z powodu choroby. Ale będąc tam na śniadanie zjada jedynie kromkę z masłem a obiadu nie ruszy. Czy to normalne ??? Czy z czasem przełamie się w przedszkolu i zacznie próbować nowych posiłków ???
wyślij odpowiedź

Autor: aaa 20.11.2008 12:31  
Odp:Mały niejadek !!!
Mój syn równiez ma 4 lata i tez prawie nic nie jada. Mleka ani prodóktów mlecznych nawet nie tknie. Nie jada mięsa a zupę je bez ziemniaków. Tak jest od dłuższego czasu. Zauważyłam jednak, że odkąd poszedł do przedszkola powoli, bardzo powoli przekonuje sie do innych dań. Z drugiego dania w przedszkolu zjada tylko surówkę ale to juz postęp. Mam nadzieję że niedługo ten stan sie zmieni i zacznie jeść normalnie, choc czasami zamartwiam sie, że zbyt mało je. Robiłam mu nawet badania czy nie ma anemii ale wszystko wyszło ok.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #         #####  
  #   #   #     #  #    #   #     # 
 #     #        #  #    #   #     # 
 #     #   #####   #    #    #####  
 #     #  #        #######  #     # 
  #   #   #             #   #     #