MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Ospa!
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Ewa 28.10.2008 10:06  
Ospa!
Witam,zaprowadziłam dziś córkę do zerówki,a tam brakuje 5 osób,chorują na ospę.Choróbsko rozpanoszyła się w całej szkole.w każdej klasie choruje po kilka osób.W związku z tym moje pytanie czy moja córka ma jakieś szanse żeby ospy uniknąć,czy raczej klamka już zapadła?Dodam,że ja w dzieciństwie nie chorowałam na ospę,więc wszystko przede mną.Czy ktoś z Was szczepił dziecko na ospę?Z jakim skutkiem?
wyślij odpowiedź

Autor: mama Monika 28.10.2008 18:13  
ospa
Podobno ospą zaraża sie zanim pojawią sie krostki, więc pewnie córcia już złapała :-( Chyba jednak lepiej jest przejśc ospe w młodszym wieku. Im starsze dziecko tym mogą wystąpic powikłania, niebezpieczna jest też u kobiet w ciąży. Jeśli małą wysypie to jednak pokażcie się lekarzowi i uważajcie, żeby ospy "nie przeziębic". Życzę zdrówka!
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 01.11.2008 18:56  
Odp:Ospa!
Moja córka zachorowała jak skończyła 5 lat, ponad rok po tym jak chorowały dzieci z jej grupy i zaraziła się od dzieci z innej grupy :-(. Ja nie zaszczepiłam dziecka i bardzo tego żałowałam. Wysyp był tak dramatyczny, że kilka godzion po lekarskiej diagnozie musiałam podać Heviran (lek przeciwwirusowy, na receptę). Moja córka nie miała gorączki, lecz znacze osłabienie i zapewne w tym był problem. Gorączka powoduje, że w organizmie chorego wzrasta liczba białek zwalczających wirusa, bakterię czy grzyba powodującego chorobę. Nie wiem czy należy zaszczepić malucha przeciw ospie wietrznej w sytuacji gdy ma ono właśnie kontakt z chorym? Prawdopodobnie już się zaraziła, bo tak jak wspomniała mama Moniki, choroby wirusowe najniebezpieczniejsze są do czasu pojawienia się objawów zewnętrznych (wysypka, plamki, itp). Proszę zapytać lekarza.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#    #        #######   #####  
  ##    #    #   #        #     # 
 # #    #    #   #        #     # 
   #    #    #   ######    ###### 
   #    #######        #        # 
   #         #   #     #  #     #