MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Ząbki mleczki - kiedy wypadają?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: ana 25.10.2008 10:01  
Ząbki mleczki - kiedy wypadają?
zastanawiam się, czy wypadanie mleczaków w wieku 4,5 roku to normalne, czy trochę za wcześnie? zawsze sądziłam, że dzieci tracą zęby tak od 6 rż.Chcę zaznaczyć, że moja córcia ma wszystkie zdrowe zęby - wizyty u stomatologa kończą się jedynie przeglądem i lakierowaniem. czy to może być spowodowane tym, że bardzo wcześnie zaczęły jej wychodzić - gdy miała 3,5 m-ca. troszkę mi żal zdrowych, ładnych ząbków i zastanawiam się, czy mogę jakoś opóźnić ten proces.
wyślij odpowiedź

Autor: ana 25.10.2008 10:54  
błędy
hihi - trochę mnie złości brak możliwości edycji własnego wpisu - i poprawiania błędów wkradających się cichaczem - oczywiście chodzi mi o mleczaki a nie mleczki :)
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 01.11.2008 19:03  
Odp:Ząbki mleczki - kiedy wypadają?
Mojej córci też ząbki pojawiły się gdy skończyła 3,5 miesiąca. Gdy miała 11 miesięcy miała pełne (20 ząbków) uzębienie. Teraz ma 6 lat i mleczaki zaczeły jej wypadać gdy miała 5 lat. Też sprawdzamy stan uzębienie u stomatologa i jest bardzo dobrze. Żadnych ubytków, problemów. Proszę się nie kierować "opiniami" życzliwych, bo każde dziecko rozwija się indywidulanie i kwestia "wymiany" ząbków mlecznych na stałe to sprawa natury (genów). W razie wątpliwości proszę zapytać stomatologa.
wyślij odpowiedź

Autor: kasia 01.06.2009 00:00  
pomocy
Moj synek we wrzesniu skonczy siedem lat i jeszcze nie ma ani jednego zeba stalego i ani szaden sie nie rusza wiec wydaje mi sie ze to jeszcze nie teraz .Jestem przerazona ......
wyślij odpowiedź

Autor: ana 01.06.2009 09:23  
c.d.
teraz moja córcia nie ma już trzech ząbków - obie dolne jedynki i dwójka, ale jak obserwuję dzieci, to przestałam się martwić, bo to chyba najzwyklejsza norma.
Kasiu - a byłaś u stomatologa, bo to faktycznie troszkę dziwne
pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka 01.06.2009 09:41  
Zęby mleczne
Gdy moja córka miała prawie cztery lata nie wiadomo nawet kiedy straciła górne jedynki, Rano były za chwilę nie było. Pytałam się jej z moją mamą czy sobie wybiła, twierdziła że nie,ale też nie powiedziała gdzie się podziały.Wpadłam w panikę, nie całe cztery lata i brak dwóch górnych jedynek.Za kilka dni zaczęły wychodzić zęby stałe, okazało się,ze to one wypchnęły mleczaki. Często wracamy do tej historii.Każde dziecko ma swoje tempo rozwoju.
wyślij odpowiedź

Autor: magda 11.07.2009 22:01  
zęby mleczne
zastanawiam się czy to normalne,że mojej córce rusza się jedynka a ma dopiero 5 lat i nie wiem kiedy dziecko dokładnie traci swoje pierwsze ząbki?
wyślij odpowiedź

Autor: ana 15.07.2009 11:53  
Odp:zęby mleczne
Magdo - norma jest pojęciem względnym i baaaardzo szerokim, każde dziecko ma swój rytm rozwoju i Twoja córcia zapewniam Cię mieści się w tej "normie" :)
Moja mała skończyła 5 lat w kwietniu, ma już stałe obie jedynki i dwójki dolne.
wyślij odpowiedź

Autor: beata 11.12.2009 21:12  
zęby mleczne
szukałam informacji na temat czasu wypadania zębów mlecznych moje blizniaki mają 5 lat jeden z nich kopnął drugiego w twarz podczas baraszkowania w łóżku.wybite zostały dwa dolne ząbki. jestem pełna obaw co teraz może się stać
wyślij odpowiedź

Autor: Ola 19.03.2010 20:24  
okres wyrzynania się zęba stałego
Chciałabym się dowiedzieć po jakim okresie od wypadnięcia mleczaka zaczyna rosnąc ząbek stały... Mojej córeczce wypadł 4 miesiace temu a nowego nie widac...
wyślij odpowiedź

Autor: anna 20.03.2010 20:23  
?
Olu - prawdę powiedziawszy, to wydaje mi się długi okres jak na oczekiwanie na ząbka stałego. U mojej córy zawsze już było widać zęba stałego jak tylko wypadł mleczak, samo "rośnięcie" zębów, to trwało ok 2 m-cy, ale nigdy dłużej, może przydałaby się wizyta u stomatologa dziecięcego
Beato - nic się nie stanie, trzeba czekać na zęby stałe i tyle, mleczaki nie mają korzeni, więc nie ma obaw, że np. trzeba by oczyścić dziurki.
wyślij odpowiedź

Autor: Jolanda 21.05.2010 11:58  
kolor mleczka
mam pytanie: u mojego 5-letniego syna zauważyłam jak jedynka u góry zaczyna robić się śnieżno biała - odznaczała się znacznie od pozostałych ząbków lśniąco białym kolorem. Minęło trochę czasu i ząbek zaczął robić się lekko sinawy od strony dziąsła. Nie mam pojęcia czy to jest normalne - prawidłowe. Syn nie jada słodyczy i nie pije soków. Myślę, że to nie jest próchnica. Dlaczego więc siny kolor zęba?
wyślij odpowiedź

Autor: ana 21.05.2010 14:21  
kolor
są chyba dwie możliwości (i to przeciwstawne - na ile mi tłumaczyli stomatolodzy, gdy chodziłam z małą bo wyrastały jej dosłownie czarne zęby) Może być za mało fluoru, wtedy szkliwo jest cieniutkie, nie okrywa dobrze zęba i wtedy robi się taki szary. I tak było u mojej małej, czym ząb był większy tym robił się jaśniejszy, jakby się rozchodziło wszystko, dostała oczywiście fluor w kropelkach i teraz jest ok.

A może być całkowicie na odwrót - przy zbyt dużej dawce fluoru, tworzą się plamy przebarwieniowe na zębach, których sie już nie usunie.

Idź do stomatologa dziecięcego, na pewno ustali co jest przyczyną zmiany wyglądu zęba
wyślij odpowiedź

Autor: mama Gosia 16.09.2010 00:30  
4 lata 6 miesięcy
wypadła dolna, prawa jedynka i rosnie STAŁY !!!
wyślij odpowiedź

Autor: Kamil 30.09.2010 22:08  
Nieszczęsne mleczaki:(
Mam 12 lat dentysta chce mi usuwać mleczne zęby twierdzi że stałe nie mogą się wyrznąć przez ukorzenione mleczaki i będę miał problem.Co robić???
wyślij odpowiedź

Autor: xx 14.10.2010 21:16  
dirtydancer
wiek wypadania mleczaków może być różny, nie ma stałej teorii co do czasu wypadania zębów. są dzieci u których odbywa się to bardzo wcześnie a niektóre mamy czekają bardzo długo, nie jest to nic niepokojącego, chyba że wiek dziecka przekracza 8 lat polecam miejsce o podobnej tematyce www(dot)e-zlobek(dot)pl
wyślij odpowiedź

Autor: Sabina 21.03.2011 19:34  
5,2
Mój brat ma 5,2 latek i przed chwilą wypadł mu pierwszy ząbek. Czy to normalne ,że tak szybko wypadł(mi pierwszy wypadł gdy miałam niecałe 6 lat)??????
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 21.03.2011 19:44  
odp:5,2
Oczywiście,ze normalne. Moja starsza córka dwie dolne jedynki straciła w wieku 6 lat, bo najzwyczajniej stałe zęby je wypchnęły. Tak,ze za miesiąc poi stracie jedynek miała juz dwie śliczne stałe jedynki.
wyślij odpowiedź

Autor: kAROLINA 25.06.2011 15:31  
4lata i 8 miesiecy
Moja córcia w pazdzierniku skonczy 5 latek .Dzisiaj zobaczylam ze rusza sie jej dolna jedynka , i strasznie sie zaniepokoilam , ja wiem tylko tyle co pamietam z czasow szkolnych jak mialam 8 lat to tracilam wzystke mleczki a tak wiem ze sie traci zabki w wieku okolo 6 lat jestem pelna obaw
wyślij odpowiedź

Autor: Beata M. 25.06.2011 17:01  
odp:4lata i 8 miesiecy
Proszę, się nie obawiać, że dziecko długo będzie bezzębne. Moja starsza córka w wieku 4 lat straciła dwie dolne jedynki. Myślałam ,że sobie wybiła i byłam naprawdę zmartwiona. A za miesiąc na miejscu mleczaków pokazały się dwa stałe zęby.Stałe zęby wypchnęły jedynki.U Pani córki pewnie będzie podobnie.
wyślij odpowiedź

Autor: Dorota Winiarska 07.08.2011 09:33  
corka stracila gorna jedyke
Corka ma 4 lata i 3 mies,jechalam z nia na spacer w w wozku,obrocilam wozek i wypadl mleczak z korzeniem-nie widzialam,zeby gdzies w wozku uderzyla sie o cos...czy ktos mial podobna sytuacje,ze jest zab a nagle go nie ma mam nadzieje,ze wypadk naturalnie prosze o komentarze jestem w szoku
wyślij odpowiedź

Autor: Kate wawa 04.09.2011 20:45  
4 lata i 11 m-cy
Dzisiaj córka ugryzła się w wargę, okazało się ze to ruszająca się dolna jedyna prawa, mowi, ze nigdzie sie w przedszkolu nie uderzyła, ale porównałam zdjęcia sprzed pol roku i teraz między tym ruszającym się zebem a dwójką zrobiła sie większa przerwa, podobno tak się dzieje przed wymianą zebów na stałe, mleczaki zaczynają się rozsuwac, i robia miejsce dla nowych.
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka Iwandowska 17.10.2011 21:33  
Odp:Odp:Ząbki mleczki - kiedy wypadają?
Witam serdecznie wszystkich rodziców
mam czteroletnią córeczkę i mogę polecić świetny gabinet stomatologiczny, Pani doktor która ma złote podejście do dzieci z którymi nie chcą za zwyczaj pracować lekarze. Jestem w 100% zadowolona z personelu który tam pracuje ogólnie gabinet nastawiony na pracę z dziećmi Warszawa ul. Generała Zajączka 11 lok C3 tel. 785 808 108 lub (22)251 04 09 naprawdę polecam
wyślij odpowiedź

Autor: iw 18.10.2011 16:02  
pięciolatka
hej
Ja wczoraj zauważyłam u córki ruszające się dwa dolne ząbki , mała ma 5 lat i 3 miesiace i też myślałam że to za wcześnie .
Po przeczytaniu komentarzy muszę przyznać ,że to akurat- a moje malutkie dziecko po prostu rośnie !
Mma tylko nadzieje ,że w przyszłym roku nie będę musiałą mojego szczerbolka wysłać do szkoły !

pozdrawiam mamy pieciolatków
wyślij odpowiedź

Autor: kasia 18.10.2011 22:34  
5
a nam wlasnie przed chwila wypadl pierwszy zabek. 4 lata i 11 miesiecy
wyślij odpowiedź

Autor: rz 24.10.2011 09:41  
4 latka i 8 m-cy
Dziękuję wam drogie mamy:) Trochę mnie uspokoiłyście. Naturalnie zaczęłam przeszukiwać internet spanikowana, że mojemu synkowi,który ma dopiero 4 latka i 8 m-cy zaczęła się ruszać dolna jedynka. Scenariusz ten sam:) Śledztwo czy się przypadkiem nie uderzył itd. A tu proszę, wygląda na to, że mój synek po prostu rośnie:)
Pozdrawiam!
wyślij odpowiedź

Autor: dominika 13.11.2011 22:42  
zeby mileczne
Witam
mam pytanie - moja corka ma 6,1 lat ...wlasnie (albo dopiero) wypadla jej jedynka na dole . Szalala z mezem w pokoju , przeciagali rekoma pasek od spodni , niespodziewanie wsadzila koncowke paska do buzi (od strony sprzaczki)i wychilila sie do tylu,,,wystarczyla sekunda , placz,,,my patrzymy nie ma zeba z przodu,,,przestraszylam sie ze sie zlamal,,,(nie mial korzenia) byl prawie plaski od spodu...To pierwszy zab ,,,jestem przerazona choc czytam ze to juz ten wiek....pojde na wszelki wypadek do dentysty aby to sprawdzic,,,prosze o komentarz .dziekuje
wyślij odpowiedź

Autor: Iwona 02.12.2011 19:27  
czy to normalne
Witam, dziś zauważyłam u mojego 5 letniego syna coś dziwnego za lewą jedynka na dole rośnie ząbek tak jakoś dziwnie na ukos i jeszcze na dodatek pobolewa, a jedynka mleczna w ogóle się nie rusza, czy to normalne? czy już muszę udać się do stomatologa czy czekać aż mleczak zacznie się ruszać sam? Przyznam że nie spotkałam się jeszcze z takim wyrzynaniem się zębów i nie wiem czy mam sie martwic tym.
wyślij odpowiedź

Autor: Karolina 23.01.2012 14:59  
a nam sie coś rusza!!!
Olek ma 4 lata i 8 m-cy i własnie rusza mu się dolna jedynka.Nie wiem czy mu sama wypadnie czy trzeba mu pomóc,a jak ja połknie?
wyślij odpowiedź

Autor: Ela S 09.03.2012 20:07  
5 latek z wypadającymi zebami
Cześć, trochę sie zmartwiłam, bo mojej córce wypadła dzisiaj dolna jedynka- w styczniu skończyła 5 lat- i zdaje się, że ruszają się trzy następne zęby- jedynka i dwójka obok i jedynka na górze. Czy to normalne????
wyślij odpowiedź

Autor: joanna 14.03.2012 06:59  
5,2
Moj syn niestety ma brzydki zwyczaj wkladania wszystkiego do buzi i tak oto wczoraj wlaozyl zabawke, pociagnal i dolna 1 ledwo sie trzyma.. martwie sie,ze to nie naturalnie. Dzis bedziemy dzwonic do dentystki co dalej. A maly to sie bal usnal zeby zeba nie polknac.Ide go budzic, moze jeszcze ma.. Swoja droga, mam nadzieje,ze zab byl juz lekko wypchniety przez stalego, bo inaczej bede ostro sie martwic.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 14.03.2012 08:57  
zależy od dziecka
muszę Panie uspokoić, bo wszystko jest w jak najlepszym porządku :). Wypadanie ząbków mleczaków może zacząć się nawet w wieku 4 lat i to wcale nie z powodu próchnicy - tak miała moja starsza córka, miała zdrowe(do tej pory ma:)) ząbki i w wieku 4,5 roku zaczęły wypadać, teraz ma prawie 8 lat i "wymieniony" cały przód - tj jedynki i dwójki dolne i górne i od ponad dwóch lat stałe szóstki. Syn ma obecnie 4,5r. i jeszcze żaden nie zaczął się choćby kołysać.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna kopacz 16.03.2012 23:48  
8 lat
A moja corka ma 8 lat i wszystkie zeby mleczne. Nic nie wskazuje na to zeby stale zabki sie szybko pojawily.
wyślij odpowiedź

Autor: milena 16.07.2012 00:39  
Duze oczy mojego dziecka na ruszjacy sie zab
Dzis u mojej 5 letniej corci zaczela ruszac sie jedynka dolna. Mina mojego dziecka i ten strach w oczach nieco mnie rozbawily powiedziala ze od tej pory sama bedzie pamietac żeby zeby myc bo nie chce wygladac jak jej prababcia zosia. zasnela z raczkami na ustach bo powiedziala ze wtedy zab jej nie wyleci! pozdrawiam wszystkie mamy malych szczerbatkow :)
wyślij odpowiedź

Autor: iska 31.08.2012 18:31  
4 latka i 4 miesiące - pierwszy zabek
Moja 4 latka wczoraj nadwyręzyła sobie jedynki gryząc strasznie twarde jabłko. Troche spanikowalismy gdy dzis chwiały sie na lewo i prawo...Zrobilismy zdjecie u dentystki i ukazały się cztery piękne górne dwójki i jedynki...Tak więc dziś mamy pierwszego ząbka juz z głowy. Teraz troche sie obawiam, by nie miała stłoczonych ząbków, poniewaz te nowe to takie łopaty są...:)
wyślij odpowiedź

Autor: Doris 10.11.2012 16:54  
Wypadanie ząbków u 5-latki
Mojej pięcioletniej córce, wypada dolna dwójka. Czy to normalne ?
wyślij odpowiedź

Autor: aneta 04.12.2012 21:20  
Odp:?
wiem ze sporo czasu minęło od dyskusji ale to nie prawda że absolutnie nic się nie robi kiedy zęby mleczne zostaną w jakiś sposób wybite. trzeba je kontrolować... ja miałam wybite i moja mama to zbagatelizowała a efekty sa takie że te zęby urosły krzywe...
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa Gołdyn 15.12.2012 16:58  
ewa
Mojemu synkowi (4 lata 10 miesiecy) dziś wypadł ząbek dolna dwójka. Jestem w szoku, ponieważ nie spodziewałam się, że to nastąpi tak szybko. Ząbki ma zdrowe, nic nie wskazywało na to, że pożegnamy pierwszego. Czytam wpisy pań. Trochę się uspokoiłam, bo wszystkie mówicie o tym, że teraz to nastepuje szybciej,ale po weekendzie pędzę do dentysty.
wyślij odpowiedź

Autor: drdora 08.01.2013 10:41  
o zeby mleczne nalezy dbac !
do poczytania
www.stomatologiabezprzemocy.pl/o-zeby-mleczne-nalezy-dbac/
wyślij odpowiedź

Autor: ana 09.01.2013 12:37  
zaczęłam ten wątek
dawno temu, teraz moja córka ma niespełna 9 lat (skończy w kwietniu) i od tygodnia rusza się jej piątka. Jestem załamana szybkością "wymiany" :) uzębienia, ale nic na to nie mogę poradzić. Mimo tego, że nadal wszystkie zęby ma zdrowe, nie ma i nie miała nigdy żadnej plomby, wymieniły się jej już wszystkie jedynki, dwójki, trójki i dwie czwórki.
Dla odmiany zaś syn - 5,5 roku do tej pory ma wszystkie mleczaki, żaden się nie rusza i nawet nie zamierza wypadać. Faktem jest, że dbamy o zęby i każdemu to powiem - myć, myć i jeszcze raz myć od czasu pojawienia się pierwszego ząbka w buzi
wyślij odpowiedź

Autor: Marlena 14.01.2013 11:06  
Czterolatek-górną jedynkę ma już zębata wróżka:)
Witam.
Mój synek w marcu skończy cztery latka a wczoraj leżąc w łóżeczku zgubił pierwszy ząbek-górna jedynka, a druga jedynka już się rusza! Wpadłam w panikę ale jak poczytałam na internecie to trochę się uspokoiłam, bo bałąm się że sobie może wybił ale powiedział że leżał i sama mu wypadła.
Piszę tutaj aby uspokoić mamy bo sama wczoraj byłam przerażona,myślałam że jeszcze to przed nami bo przecież niedawno nie spaliśmy w nocy bo ząbkowaliśmy:)
wyślij odpowiedź

Autor: Beti 14.01.2013 21:22  
Czterolatek-górną jedynkę ma już zębata wróżka:)
Moja córka w wieku 4 lat nie miała 2 dolnych jedynek a po miesiacu od wypadniecia miała juz stałe zeby.
wyślij odpowiedź

Autor: Agata Timofeev 23.06.2013 14:04  
Wypadl 1 meczak!)
Witam,moja corcia ma 5 lat i miesioc)i wlasnie wypadl jej pierwszy mleczak)bardzo sie rozplakala ale po 5min przeszlo,wytlumaczylam jej dlaczego.
Teraz biega do lusterka ogloda "dziurke")tez sie zmartwilam ze za wczesnie ale gdy tu zajrzalam i przeczytalam komentarze odetchnelam;)
Tylko co teraz robic?czy wymaga to jakiejs szcegolnej troski i higieny ?
wyślij odpowiedź

Autor: Justyna 11.07.2013 09:14  
5 lat i 7 miesiecy
dzieki za to forum zanim tu nie weszłam bardzo sie martwiłam że mój synek "stracił" ząbka, że to za wczesnie.... a tu prosze nie jest sam i na dodatek są jeszcze młodsze maluszki
wyślij odpowiedź

Autor: Magdalena 06.09.2013 23:35  
4 latka i 3 miesiące
Dzisiaj wieczorem wypadła lewa dolna jedynka.
Na roczek synek miał 20 ząbków.pierwszy pojawił się, gdy miał 3.5 mies. Dzisiaj przestraszyłam się bardzo, ale na tym forum wyczytałam, że dzieciaczków podobnych jest wiele :)
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa Kik 19.09.2013 08:50  
ząbki z próchnicą
A jak wypadają ząbki z próchnicą np. te nawiercane po leczeniu otwartym? Wcześniej czy trzeba je usuwać?
wyślij odpowiedź

Autor: Broblem ;( 13.10.2013 10:52  
Mam problem
Mam 12 lat prawie 13 i rusza mi się ząb mleczny ..Ale jest to trójka na górze!! Nie wiem co mam robić.. Boję się że na nowy ząb mogę długo czekać a moi rówieśnicy się będą ze mnie śmiać . Ten ząb a nawet dwa z jednej i drugiej strony zaraz wypadnie!! Błagam pomocy
wyślij odpowiedź

Autor: ales 21.02.2014 14:17  
Odp:Zęby mleczne
Zgadzam się moja córcia 2 miesiące temu świętowała 4-te urodziny a teraz 2 jedynki na dole(dziwnie)ruszają się jak szalone i na pewno już niebawem wylecą. Jestem przerażona że tak szybko. Wszystkie ząbki są zdrowe , kontrolowane przez stomatologa , widocznie tak chce natura.
wyślij odpowiedź

Autor: A.M 27.02.2014 20:06  
Ruszający się ząbek mleczny
Mojej córce dziś zaczęła ruszać się prawa dolna jedynka. Dziecko jest przeszczęśliwe bo przyjdzie zębna wróżka;-)Jak widać wypadanie zębów w tym wieku to nic dziwnego.
wyślij odpowiedź

Autor: sztefii 19.03.2014 20:41  
Ruszający się ząbek
Jak wszystkie mamy które zajrzały na to forum - prawie zbladłam kiedy moja córka 4 lata i 11 miesięcy pokazała mi ze rusza jej się dolna prawa jedynka - mówię o Boże to chyba za wcześnie!!!! ale poczytałam komentarze i jestem bardziej spokojna ze to normalne :) Teraz tylko czekać na wróżkę zębuszkę :))
wyślij odpowiedź

Autor: bratka 12.08.2014 11:48  
wypadanie zębów u 4-latki
Cztery dni temu, wracając z pracy moja córka (4 lata, 4 miesiące) przywitała mnie "radosną" nowiną, że ruszają się jej dwie dolne jedynki! Ja niestety nie byłam taka uradowana jak ona! Pododno to stało się jak jadła surową marchewkę. Wcześniej też tak jadła i nic takiego się nie działo. Trochę się obawiam czy to faktycznie już czas na wypadanie czy jednak nie?
wyślij odpowiedź

Autor: aga 20.12.2014 12:26  
Odp:wypadanie zębów u 4-latki
moja córka za miesiąc kończy 5 lat, dziś obruszała jej się dolna jedynka, przeraziłam się strasznie ale widzę że ona nie pierwsza. Pewnie nie ma się czym martwic.
wyślij odpowiedź

Autor: aga 20.12.2014 12:28  
Odp:Mam problem
przyklej na superglue
wyślij odpowiedź

Autor: mr.zabek 30.04.2015 18:49  
mam 11 lat i kiwa mi się zab
Hej dzisiaj przypadkowo brat uderzył mnie w brodę i teraz kiwa mi się zab czy to coś strasznego. Czy wypadnie mi ząb? Proszę o pomoc i o odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie
wyślij odpowiedź

Autor: Monika 15.06.2015 12:29  
Odp:5
Mojej córce też wypadł pierwszy ząbek w wieku 4lata 11 miesięcy dolna lewa jedynka;)ta ze chyba ok nie jest odosobniona dzieci rożnie się rozwijają ;)))
wyślij odpowiedź

Autor: spanikowana mama 19.06.2015 13:29  
4 lata 4 miesiace
Witam drogie panie a jak to wyglada po wizycie u dentysty co mowi stomatolog czy to normalne ze tak wczesnie dziecko zaczyna gubic mleczaki Czy to rokuje na przyszlosc zdrowymi silnymi zebami my z corcia szorujemy zabki od pierwszego wszczyscy w rodzinie zazdrocili jej tak bialych zabkow :) a tu dzis SZOK troche sie zdenerwowalam chcialabym zeby miala mleczaki jak najdluzej a tu niespodzianka staram sie odzywiac nas zdrowo nie jemy slodyczy a teraz obwiniam sie ze to moja wina i brak jakis witaminjej bylo czy to mozliwe? Spanikowana mama
wyślij odpowiedź

Autor: Monika 27.07.2015 22:02  
Monika
Moja cora skończyła 7 lat i do tej pory nie wypadł jej żaden ząb. Zaczynam się z lekka niepokoic
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 27.08.2015 15:04  
Tak bywa
Jestem z rocznika '81 i pierwszy mleczak wypadł mi, kiedy miałam 4 lata. Ostatni w wieku 9 lat, siódemki - 7 lat. Za to ósemki dużo później. Górne wyrosły mi dopiero po dwudziestce (już ich nie mam i całe szczęście, bo mój dziób nie jest przystosowany do obecności ósemek - zasadniczo jestem dużą, grubokościstą babą, ale nie mam dużej jamy ustnej i póki miałam ósemki, ciągle przygryzałam sobie śluzówkę policzka), dolne nie wyrosły wcale. Wg prześwietlenia siedzą sobie i nie mają prawa same wyrosnąć, bo się zaklinowały w szczęce. Póki nie dają żadnych objawów, nie zamierzam nic z nimi robić, bo, zdaje się, takie zęby usuwa się w znieczuleniu ogólnym, a przy moim niespecjalnym stanie zdrowia to sytuacja, której warto uniknać...
wyślij odpowiedź

Autor: monika 30.10.2015 20:33  
wypadajace zabki
Moja córka za tydzień konczy 5 lat a tu dzisiaj mi pokazuje ze rusza jej sie dolna lewa jedynka 😃
wyślij odpowiedź

Autor: Katarzyna 21.03.2018 16:01  
Ząbki
Być może jest to spowodowane tym że późno jej ząbki zaczęły wychodzić. Znam inne dzieci co też tak wcześnie traciły ząbki to jest chyba kwestia organizmu. Zresztą polecam sie jeszcze dokładniej skonsultować z https://www.stomatologiadziecieca.com/
wyślij odpowiedź

Autor: marta 12.09.2018 14:53  
zeby
Mój syn miał 4 miesiące, i już był posiadaczem 4 zębów. Odkąd wyszedł mu pierwszy ząbek czyściłam mu najpierw dziąsełka później zęby.Karmiłam go piersią. Niestety /tak mi powiedzial dentysta że to karmienie NOCNE dziecka spowodowało próchnicę/. Wychodziły mu kolejne zęby, a 1 i 2 robiły się szare.Nie pomogło ozonowanie NIC. Dziś ma 2 latka i 6 miesiecy. Jest posiadaczem 16 zębów mlecznych z czego 1 i 2 górne są całkowicie STARTE, tak wyglądają. Myjemy smarujemy,płuczemy i NIC. Patrzę tylko ja kolejne zaczynają mu żółknąć. Co 2 miesiące jesteśmy u dentysty. Dentystka mi mówi, żę PROFILAKTYKA JEST NAJWAŻNIEJSZA.... Nie wspomnę że przecierałam mu dziąsełka po każdym karmieniu zanim jeszcze pojawiły się zeby, no ale cóż zostałam oceniona jako matka która nie dba o zęby synka. Co jest nie prawdą. Nie mam pojecia jak bedzie dalej. Synek chodzi do złobka, a przed nim kilka lat z mlecznymi zębami. ...;-(
wyślij odpowiedź

Autor: Aga 13.06.2019 14:30  
Odp:zeby
Witam. Pani Matro wiem,że post z przed roku,ale mam pytanie do Pani.Obecnie Pani Synek ma 3 latka i 3 miesiące,jak sie nie pomylilam. Pisala Pani,ze gorne jedynki i dwojki sie starly,czy cos sie teraz dzieje z pozostalymi zabkami czy udalo sie je uchronic?
wyślij odpowiedź

Autor: Aga 13.06.2019 14:31  
Odp:Odp:zeby
3 i 6msc😉
wyślij odpowiedź

Autor: Aga 13.06.2019 14:33  
Wypadanie
Co do wypadania zębów to moja miała 6 lat,a siostrzenica jak dobrze pamietam okolo 5,w wieku 6 miala juz piekne duże jedynki i dwójki😉
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######   #####  
  #   #   #     #  #        #     # 
 #     #        #  #        #     # 
 #     #   #####   ######    #####  
 #     #        #        #  #     # 
  #   #   #     #  #     #  #     #