MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > nocne histerie trzylatka
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Magda Noszczyńska 20.10.2008 08:34  
nocne histerie trzylatka
Witam,
mam 3,5 letniego synka który od samego poczatku spał mało,czesto sie budził; nauczylismy go zasypiać w swoim pokoiku, w swoim łóżeczku ok 20.30; nocny horror zaczyna sie po 23 gdy syn budzi się z płączem,pręży , histeryzuje; potrafi tak wybudzac się nawet co 2 godz w nocy; z regóły kończy się tak,że na zmianę z męzem śpimy w salonie na kanapie-blisko jego pokju-i bierzemy go do siebie na kanapę; nie wydaje mi się żeby to były koszmary lub tym podobne; bardziej jego nocne zachowanie przypomina jego dzienną hieterie i jego niezadowolenie gdy mówimy mu "nie" ; synek jest uparty; był bardzo karnym dzieckiem zanim poszedł 2 m-ce temu do przedszkola; w przedszkolu jest idealnym dzieckiem, ale za to po południu w domu jest po prostu niegrzeczny i nieposłuszny;
mamy z mężem pomysł,żeby spróbowac przedtrzymac te jego nocne pobudki i poczekac az sam się uspokoi, ale mały potrafii odstawiac histeryczne sceny po 2 godz; jestesmy starsznie zmęczeni i niewyspani, nie mamy praktycznie swojego zycia i nie bardzo wiemy co robić; prosze o rade!
wyślij odpowiedź

Autor: ala 20.10.2008 09:15  
Odp:nocne histerie trzylatka
Witam
może nie pomoge Pani, ale opisze swoj problem. Moja córka 2 lata i 3 m-ce praktycznie od samego początku tez mało spała i budzi sie do dzis w nocy po kilka kilkanascie razy. Ma to zapewne duzo wspólnego z tym, ze jest alergikiem i ma problemy ze skórą (atopowe zapalenie skóry)a zwłaszcza kiedy w nocy sie rozgrzeje wtedy zaczyna sie drapanie i co chwila płacz i budzenie. Do tego dochodzi "nocne przeżywanie" tego co sie dzieje w żłobku, bo chodzi od połowy wrzesnia, na przemian z chorobami. My tez z mezem jestesmy nie wyspani, zwłaszcza, ze dziecko spi z nami w pokoju (na oddzielnym łóżku)można sobie wyobrazic takie co chwila wybudzanie. No cóż chyba trzeba sie przyzwyczaic i przeczekac az to wszystko minie. Mam nadzieje, ze z czasem to wszystko jakos sie ułoży.
pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia Wiśniewska 13.11.2008 09:53  
Odp:Odp:nocne histerie trzylatka
no to witam w klubie :( u nas może 2 noce w ciągu 3 lat przespane ciągiem. Reszta masakra... ja uważam, że coś jest nie tak.
My nie bardzo możemy sobie pozwolić na przetrzymywanie dlatego, że syn budzi siostre i mamy jazde razy 2, a mała chodzi na rehabilitacje i jej wypoczynek jest ważny.
Nie wiem co robić.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#    #        #######   #####  
  ##    #    #   #    #   #     # 
 # #    #    #       #    #     # 
   #    #    #      #      ###### 
   #    #######    #            #