MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > spanie z rodzicami
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Agula 28.09.2008 21:55  
spanie z rodzicami
Witam wszystkich moja corcia zasypia sama lub przy mojej obecnosci w swoim duzym łozku,niestety w nocy lub nad ranem przychodzi no naszej sypialni i juz tam zostaje, czy wasze dzieci tez spia z wami ??? a moze macie jakies sposoby by nasza Wiki spala cala noc w swoim łozku???musze dodac ze jest bardzo pogodnym i grzecznym dzieckiem.pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: agula 28.09.2008 21:57  
Odp:spanie z rodzicami
aha nie napisalam ze nasza Wiki ma juz 4 latka :)
wyślij odpowiedź

Autor: m 30.09.2008 07:21  
Odp:Odp:spanie z rodzicami
oooj nasz Bartek tez spi z nami-ale on ma dopiero 20 miesiecy :)
wyślij odpowiedź

Autor: mama Monika 30.09.2008 16:46  
spanie z rodzicami
Nasz synek w wieku 2i pół zadomowił się w naszym łóżku. Początkowo chodził bardzo późno spac(wysypiał się w dzień), my zasypialiśmy, on zasypiał u nas a my już nie mieliśmy siły go przenosic. Później był chory i spał z nami, bo mogliśmy go przykrywac, później jeszcze parę nocy ...i tak już zostało. Doszło do tego, że tata spał na materacu, bo się nie mieściliśmy (w moim brzuchu rosła dzidzia). Chciałam dopieścic synka "na zapas" przed narodzinami dzidziusia. Później baliśmy się, żeby nie odebrał przeprowadzki do swojego łóżeczka jako odrzucenia, bo jest dzidzia. Aż wreszcie powiedzieliśmy dośc! Wykorzystaliśmy moment przeprowadzki, kupiliśmy synkowi nowe łóżeczko, pościel z ulubionymi bohaterami bajkowymi i byliśmy bardzo stanowczy. Buntował się 3-4 wieczory. Każdego ranka dostawał masę całusów i zapewnień jacy to jesteśmy z niego dumni i jak bardzo go kochamy. Może nam było łatwiej, bo narazie, ze względu na małą, którą karmię w nocy, śpimy z dziecmi w tym samym pokoju. Aqula, tak sobie myślę, a może córcia ma jakieś sny... Mój synek teraz też ma 4 latka i bardzo wierci się w nocy, czasem mówi przez sen, a czasem budzą go straszne sny. Gdzieś czytałam, że to normalne w tym wieku. Pozdrawiam!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Agula 30.09.2008 17:16  
spanie z nmi
dzieki za odpowiedzi przynajmniej nie jestesmy jedyni pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Kaśka 30.09.2008 23:05  
spanie z nami
Mój synek spał sam przez pierwsze 1,5 roku. Potem niestety przez moją chorobę zadomowił się u nas w łóżku. Teraz synek ma 3 latka i nadal z nami spi, a w dodatku nikt nie moze go uśpić - tylko ja. Jest to trochę męczące, ale zaczynamy nad tym pracowac.
Juz teraz opowiadam mu o osobnym łóżeczku ( podaję przykład starszej siostry, która śpi sama ) - zachęcam, opowiadam że pójdziemy kupiś łóżeczko, pościel i duzo poduszeczek. Widzę że On jest tym zainteresowany, ale poczekam z ta ' przeprowadzką ' do wiosny.
Właściwie śpiąc teraz z nami mam kontrole nad rozkopywaniem się, a synek się strasznie wierci i rozkopuje.
Na wiosnę, a jest to juz postanowione - kupujemy łóżeczko i jest osobne spanie. Może będzie kilka płaczliwych nocy, ale bedę nieugięta :)
wyślij odpowiedź

Autor: amelia 05.10.2008 18:40  
Odp:spanie z rodzicami
he he fajnie wiedzieć, ze nie jestem osamotniona!!!! Moja mała (3,5r) przychodzi kilka razy w nocy a ja muszę tak wędrować raz do niej raz do siebie, trochę sie nie wysypiam ale chyba juz sie przyzwyczaiłam....
wyślij odpowiedź

Autor: MagdaG 14.05.2015 13:03  
spanie z rodzicami
Witajcie drogie mammy.
Na ogół rodzice uznają że wpuszczenie dziecka do łóżka skoro tak mocno chcę nikomu nie robi krzywdy a zaspakaja jego potrzeby , zazwyczaj można je przełożyć do jego łóżka jak tylko zaśnie, jeżeli podczas przenoszenia się obudzi i protestuję wiele rodziców dochodzi do wniosku że mniej będzie kłopotów jak mu się pozwoli spędzić noc w ich łóżku . Zazwyczaj to pragnienie dzielenia łóżka z rodzicami nie trwa długo i można przyśpieszyć jego koniec , oświadczając dziecku w porze spania po kilku dniach , albo po kilku tygodniach że nie pozwoli się mu na to nigdy więcej , to oświadczenia można poprzeć w razie potrzeby dodatkowym argumentem , ze jeżeli dziecko będzie wstawać w nocy i budzić mamę i tatę , to rano nikt nie będzie miał siły się z nim bawić . Ale jeżeli wiecie że wasze dziecko jest bardzo uparte jeżeli trzyma się raz ustanowionych wzorów i nawyków, to od razu trzeba powiedzieć dziecku ze nie będzie spało w waszym łóżku i konsekwentnie odprowadzać je do swojego łóżka co oczywiście wiążę się z dużymi pokładami cierpliwości i konsekwencji. Mam nadzieję ze pomogłam trochę, polecam także książkę do przestudiowania Frances L, Louise Bates Ames , Sidney M. Baker -Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat poradnik dla rodziców, psychologów i lekarzy. Rozdział 5 Sny i spanie znajda tam panie dużo odpowiedzi rad na temat spania zasypiania i innych problemów czy pytań dotyczące snów i nie tylko w różnym wieku. Powodzenia!
wyślij odpowiedź

Autor: Martyna Biernacka 07.06.2015 16:32  
spanie z rodzicami
Witam.
Myślę, że trzeba ją konsekwentnie odkładać, kiedy przyjdzie w nocy cz rano do łóżka najlepiej żeby jedno z rodziców ja odprowadziło do pokoju, przytuliło i poczekało aż zaśnie. Mała robi to z przyzwyczajenia. Takie odzwyaczajanie wymaga dużo cierpliwości i konsekwencji od rodziców i innym wypadku dziecko będzie cały czas spacerować między pokojami. Polecam przeczytanie książki „Co robić, aby moje dziecko dobrze spało". aaaaa i dobrze by było dobrze by było żeby Wiki miała przytulankę, fajnie żeby poszła do sklepu i sama ją wybrała. Na pewno z przytulanką będzie czuć się bezpieczniej.
Pozdrawiam i powodzenia :>
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###    #         #####    #####  
  #   #   #    #   #     #  #     # 
 #     #  #    #   #     #  #     # 
 #     #  #    #    #####    ###### 
 #     #  #######  #     #        #