MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Pneumo23
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: mama Aga 19.09.2008 14:26  
Pneumo23
Witam serdecznie, mam gorącą prośbę do mam - mogę zaczepic synka szczepionką Pneumo23, zreszta każdy może ale....cena 290zł trochę mnie przeraża. Ulotka o szczepionce mnie nie przekonuje bo kawałek papierka każdy moze stworzyc. Czy mozecie drogie mamy podzielic sie efektem takiego szczepienia u swoich dzieci ? Niewiem czy warto wydać tyle pieniędzy. Już raz szczepiłam syna p.grypie i szczerze powiem że skutek tego widzę marny. Syn jak chorował w przedszkolu tak choruje nadal. Cudu nie ma co sie spodziewać. Będę wdzieczna za pomoc
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa-mama Zuzanki 22.09.2008 09:12  
Odp:Pneumo23
Witam,ja szczepiłam swoją córkę tą szczepionką jeszcze w wakacje.Ale nie kosztuje ona napewno 290zł.Tyle kosztuje prevenar,szczepionka dla młodszych dzieciaczków,natomiast pneumo23 kosztuje ok.80zł.Po zaszczepieniu nic się nie działo,obeszło się bez gorączki i innych efektów ubocznych.Jak narazie córka jest zdrowa,na początku września złapała lekki katarek ale trwał 2 dni.Jeszcze taka uwaga,po kupieniu szczepionki trzeba jak najszybciej dziecko zaszczepić,długo nie przechowywać a jeśli już to w lodówce.Pozdrawiam:)
wyślij odpowiedź

Autor: mama Martynki Aga 23.09.2008 18:08  
mama Martynki Aga
witam:) ja zaszczepiłam swoja coreczke szczepionka prevenar.. cena to okolo 310 zl ale uwazam ze sie opłacało:)po samej iniekcji nic sie nie działo.. zadnej wysypki.. zadnej goraczki.. jedynie miejsce po szczepieniu posmarowalam altacetem w zelu.. jak na razie jest dobrze.. jedynie na poczatku wrzesnia coreczka miala przeziebienie ale to z powodu naglych zmian temperatury... pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia:) pozdrawiam serdecznie Agnieszka.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #        #######   #####  
 #     #  #    #   #        #     # 
       #  #    #   #        #     # 
  #####   #    #   ######    ###### 
 #        #######        #        # 
 #             #   #     #  #     #