MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > niedobór masy ciała
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Nata 16.09.2008 22:50  
niedobór masy ciała
moja 5-letnia córka jest strasznie szczupła, zawsze była niejadkiem, ale przez ostatni rok zupelnie nic nie przytyła - waży 15 kg, przy wzroście 112 cm... widzę, że dla niej to też zaczyna byc problem, zwłaszcza gdy sie przebiera i wszyscy załamuja ręce, jaka ona chuda...sama sie martwię, próbuję coś podtykać do jedzenia, a ta waga ani drgnie...a im bardziej rośnie, tym wydaje sie szczuplejsza...
wyślij odpowiedź

Autor: mama Aga 17.09.2008 12:23  
Odp:niedobór masy ciała
Radziłabym zacząć podawać córce witaminy np kidabion lub multi sanostol. Prosze się dowiedzieć jakie zestawy dla dzieci powodują łaknienie. Może córka ma po prostu szybsze trawienie lub genetycznie jest szczupła - po rodzicach ? Natomiast ja najbardziej cieszyłabym się wtedy jak dziecko jest zdrowe bo mam koleżankę z szczupłym synkiem ale tak zdrowym i radosnym że aż serce sie cieszy jak sie na niego patrzy. proszę dawać córce na dojadanie wszystko co można, np co godzinkę cokolwiek. Aby tylko często dojadała. Ja mam synka który nie nalezy do niejadków ale pomaga mi we wszystkim co robię w kuchni przy okazji podjadając - to chyba jest gwarancją wyższej wagi. pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: GOSIA 02.10.2008 21:13  
ODP. NIEDOBÓR MASY CIAŁA
MOJA 4-LETNIA CÓRCIA OD PÓŁTORA ROKU TROCHĘ LEPIEJ JE.OGÓLNIE JEST NIEJADKIEM ALE APETYT POPRAWIŁ JEJ SIĘ PO DAWANIU TRANU OWOCOWEGO.OD WRZESNIA DO KWIETNIA MAŁA WYPIJA 2 BUTELKI TRANU,KTÓRY O DZIWO BARDZO LUBI!
wyślij odpowiedź

Autor: mama sylwia 18.02.2009 21:15  
mam niejadka
witam ja mam 5 letnią corkę wazy zaledwie 15i pól kilo a powinna przeciez więcej jest chuda jak patyk wyglada jakbym jej jesc nie dawała ale sporo rosnie bo widze po ubrankach czasami było tak ze mało nie płakałam przy tym jej jedzeniu ja jej sama nie karmię sida z nami przy stole ale jak zacznie dłubac w tym talerzu to nerwy mnie biora z mojego doswiadczenia moge powiedziec ze napewno ograniczenie słodyczy duzo pomoze takiemu niejadkowi ja wiem ze czasami jest to trudne ale mozna zastapic je owocami czy sokami podawałam tez syropy pobudzajace apetyt sprawdziły sie ale nie mozna ich wiecznie podawac bo z tym tez mozna przecholowac ja mam problem poniewaz moja corka nie chce jesc wogóle warzyw ale mam nadzieje ze z czasem jej to przejdzie ze dzieci musza poprostu do tego dorosnac i wszystkiego kiedys musza spróbowac zatem zycze mamom cierpliwosci i nic na siłę
wyślij odpowiedź

Autor: mama Aga 18.02.2009 21:32  
Odp:mam niejadka
nie będę się wypowiadać na temat niechęci jedzenia bo szczerze mówiąc mój syn je PRAWIE wszystko i to jeszcze z tak dzikimi oczyma że czasami mam wrazenie że podczas spaceru podniesie robaka z trawy i zje..... żart....Ale znam super pomysł na schowanie warzyw w daniu dla dziecka. Sama musiałam tak robić z papryką, cebulą, czosnkiem - bo to wrogowie syna. Wrzucałam do miksera 2 piersi z kury, 2 surowe marchewki, cebule, 2 zabki czosnku, brokuły i dodatkowo jakiś seler lub inne warzywo. Miksowałam wszystko i dawałam jajko plus sól, pieprz, formowałam kotleciki i wrzucałam na olej jak frytki.Gwarantuje że podane z PIECZONYMI W PIEKARNIKU frytkami zrobią furorę a mały szkrab nie skapnie się ile zje warzyw
Gwarantuje że
wyślij odpowiedź

Autor: mama agaty 18.02.2009 21:43  
Odp:Odp:mam niejadka
niezły pomysł napweno spróbuje dziekuję
wyślij odpowiedź

Autor: janet 23.11.2009 10:28  
mój chudzielec
Witam. moja córeczka ma 2 lata i 3 miesiace i od ponad pol roku nie przytyla NIC. Wazy 11 kg, jest chuda jak zapałka. Je w miare normalnie a waga stoi w miejscu. Jest bardzo ruchliwym dzieckiem, przez co szybko spala co zjadła. Nie wiem co robic by przytyla choc troszke.:(
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #######  #######   #####  
 #     #  #        #    #   #     # 
       #  #            #    #     # 
  #####   ######      #      #####  
 #              #    #      #     # 
 #        #     #    #      #     #