MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Telefon komórkowy
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Katarzyna W. 12.09.2008 23:35  
Telefon komórkowy
Nie wiem jak jest w waszym środowisku, ale wśród rówieśników mojego synka(5lat) sporo dzieci ma telefony komórkowe.
Wydaje mi się że w wyniku zaistniałych już problemów powstała kampania" Moja pierwsza komórka" która ma edukować dzieci. Jednak ja stawiam pytanie- czy rzeczywiście ten telefon jest niezbędny? Może powinno się zwrócić uwagę na to by nie kupować telefonów maluchom.
wyślij odpowiedź

Autor: mama Monika 14.09.2008 14:10  
telefon komórkowy???
Co!!! 5latki z telefonami??? Ja to chyba jestem niedzisiejsza albo mam niewyedukowane dziecko. Ma 4 lata, owszem bawi się zabawkowymi telefonami albo naszymi zepsutymi, ale on nie zna jeszcze wszystkich cyferek, po co mu telefon?!My też bawiliśmy się w telefonowanie, bo fajnie było kręcic tarczą, ale chyba rodzice nie fundowali nam z tego powodu numeru i abonamentu? Za chwilę dziecko się zorientuje, że są firmowe ciuchy i te gorsze bez metki, gadżety z modnym stworkiem, zabawki z reklam, wakacje w tropikach...i co, mamy mu to wszystko fundowac, bo koledzy mają? Pani Katarzyno, wiem, że życie w określonych środowiskach coś narzuca, ale... Trochę zdrowego rozsądku! Nie dajmy się zwariowac! Taka jest moja opinia. (większe dziecko, większe kłopoty :-)
wyślij odpowiedź

Autor: Marta 14.09.2008 21:09  
Odp:Telefon komórkowy
Sądzę, że przyszła kolej na laptopy zabierane do woreczka przedszkolnego z papciami i majtkami zapasowymi gdy się dzidzia zsika. A może bardziej pasują pampersy, nowocześniejsze.
Każda forma na demonstrowanie możliwości rodziców jest dobra. Szkoda tylko, że że ta demonstracja nie dowodzi rozsądku.
wyślij odpowiedź

Autor: Magdalena 20.09.2008 11:08  
Przed techniką się nie ucieknie
Może jest to kwestia rejonu zamieszkania, u mojego starszego dziecka ( 7 lat) połowa dzieci ma telefony.Często rodzice dzwonią pytać po lekcjach gdzie jest i co robi, kiedy je odebrać.Moim zdaniem nie unikniemy wkraczania nowoczesności i innej formy kontroli rodziców. Jak dla mnie problem istnieje i trzeba nauczyć dzieci,ze nie jest to tylko zabawka do grania, ale ze może komuś uratować życie np. wzywając pomoc.
wyślij odpowiedź

Autor: Olga 30.09.2008 10:17  
To rodzice powinni byc uświadomieni
Słyszałam o tej akcji..jeśli ktoś ma ochotę sie dowiedzieć więcej to jest specjalna strona : http://www.mojapierwszakomorka.pl
Moim zdaniem pomysł trafiony. Przede wszystkim dlatego ,ze jednym z haseł akcji jest: telefon to nie przyjaciel, idź się pobaw z kolegami - coś w tym stylu. Dla mnie problem tworzą sami rodzice- kupując dzieciom zbyt wcześnie i złe modele.W sklepach vobis doradzają fachowcy co naprawdę powinien mieć tel. dla dziecka, tak by był przydatnym narzędziem a nie mulltimedialnym, niemal komputerem..Nic dziwnego ze dzieci spędzają wtedy połowę czasu nad telefonem!Trzeba zacząć od podstaw- to rodzice są fundamentem i mają dawać dobry przykład.
wyślij odpowiedź

Autor: Aleksander Norma 05.10.2008 11:41  
Aleks
Tak naprawdę to rodzice powinni edukować dzieci też w tym zakresie i jeśli decydują się na zakup telefonu dla swojej pociechy to muszą też nauczyć jego obsługi. Osobiście uważam kupno komórki 7-latkowi za głupotę, ale jeśli rzeczywiście ma to uspokoić rodzica to ok.
Nie kwestionuję tu bezpieczeństwa, tylko apeluję żeby zachować rozsądek. Szczególnie, że wiemy jak dzieci szanują rzeczy...
Co do samej akcji moja pierwsza komórka to za dużo nie słyszałem, ale stronę internetową mają dobrą, komiks myślę że przemówi do najmłodszych. Poradnik co do modelu telefonu przyda się nie jednemu nierozgarniętemu rodzicowi, bo w tej chwili dzieci są w technice przed rodzicami.
wyślij odpowiedź

Autor: Marek 13.10.2008 09:11  
spoko
postępu technicznego sie nie da uniknać i tego, że pierwsza komórka będzie coraz częściej pierwszą komunią. to problem i jedyne co nam pozostało to edukacja.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#    #         #####    #####  
  ##    #    #   #     #  #     # 
 # #    #    #   #        #     # 
   #    #    #   ######    #####  
   #    #######  #     #  #     # 
   #         #   #     #  #     #