MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > choroba lokomocyjna
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: marlena 08.07.2008 15:02  
choroba lokomocyjna
Witam.Co podajecie swoim dzieciom na chorobę lokomocyjną,jeśli takową mają?Bo ja wypróbowałam już wszystkie chyba dostępne środki i nic nie pomaga,żaden avioplant,lokomotiv,nawet plasterki akupresurowe przylepiałam na nadgarstki i nic.Córka nie przejedzie bez problemu nawet 20km.Po aviomarinie natomiast bardzo żle się czuje i tez nie pomaga.Czy zna ktoś jakieś inne skuteczne środki?Homeopatia teą odpada,bo próbowałam.Co robić?
wyślij odpowiedź

Autor: ewa 19.08.2008 14:03  
Odp:choroba lokomocyjna
witaj,
moja córka ma teraz 4 lata i dawałam jej cocculine - to środek homeopatyczny, który naprawdę zaczął działać. poza tym dawałam lokomotiv, ale - umówmy się - efekty były średnie, gdy dostawała syrop, może przez ten landrynkowy smak. teraz nauczyła się ssać pastylki i muszę przyznać, że to dało lepsze efekty.
pozdrawiam, ewa
wyślij odpowiedź

Autor: dorota kotarska 19.08.2008 19:17  
Pani Marleno
Abym mogla cos poradzic mam kilka pytan: Ile lat ma corka, kiedy sie zaczal problem, co oprocz lekow probowala pani robic aby wyeliminowac ten problem.Jak dziecko sie zachowuje w czasie podrozy , prosze dokladnie opisac jeden taki incydent.Jak pani sie zachowuje , jak dziecko sie zachowuje?
Dorota kotarska e mail : kotkot@alice.it
wyślij odpowiedź

Autor: Magdalena Abramik 02.09.2008 15:58  
plasterek zamiast lekarstwa
witaj
Mój syn ma 3 lata, ja przetestowałam z nim sposób, o którym opowiadała mi przewodniczka wycieczek dla dzieci, mianowicie należy zakleić plasterkiem (zwykłym, bez opatrunku) pępek. Nie wiem jaki jest mechanizm działania tej metody ale działa, a dodam że dużo jeździmy, dwa razy byliśmy już z synem samochodem w Chorwacji.
Może ta metoda sprawdzi się też u Twojej córki.
Pozdrawiam
Magda
wyślij odpowiedź

Autor: kakaiola 05.09.2008 16:33  
plaster
Ja też zaklejam pępki plastrem, działa :)
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 07.09.2008 00:39  
choroba lokomocyjna
Ta choroba to dezorientacja mózgu, ponieważ otrzymuje od błędnika i wzroku sprzeczne informacje. Kiedy dojdzie do chaosu, nie mozna zrobic juz nic, są wymioty, omdlenia, itp. Na niektórych działaja czynności mechaniczne(jak zaklejanie pępka, zamknięcie oczu, obserwacja obrazu z przodu samochodu, sen, ucisk nadgarstków). Na innych środki farmakologiczne (hydroksyzina, aviomarin, diphergan, czy środki ziołowe jak: awioplant, oraz duże dawki vit. C, itp). Ja sama mam taką chorobę (nie wyrosłam z niej), ma ja tez moja kilkulenia córka (działa jak u mnie tylko aviomarin). Podaje jej gdy ukończyła 6 lat. Wcześniej nie podawałam nic, bo nie uznaję środków homeopatycznych oraz zalecenie, aby nie dawać dziecku leków farmakologicznych, otrzymałam od neurologa. Zasugerował, że lepiej aby dziecko wymiotowało, niz miało uszkodzony mózg. Zawsze sugerowałam aby zasnęła lub zajmowałam ją rozmową, podawałam tylko wodę niegazowaną, zapewniałam dostęp powietrze, no i miałam woreczki. Wybór metody pozostawiam rodzicom i zyczę aby to schorzenie jak najszybciej minęło, bo zycie z nim to przeogromne utrudnienie (czasem uniemożliwia jakąkolwiek podróż, zabawę na karuzeli, itp). Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: GOSIA 02.10.2008 21:23  
CHOROBA LOKOMOCYJNA
MOJA 4-LETNIA CÓRKA ŹLE ZNOSIŁA PODRÓŻ GDY PRZED DROGĄ DUŻO ZJADŁA LUB WYPIŁA.NAJGORZEJ DZIAŁA WYPICIE MLEKA PRZED WYJAZDEM.STARAMY SIĘ ABY W CZASIE JAZDY MAŁA NIE JADŁA TYLKO PIŁA JESLI MA OCHOTĘ MIĘTĘ LUB ZWYKŁĄ HERBATĘ.PLASTER NA PĘPEK POMAGA.NA MOJĄ CÓRĘ DOBRZE TEŻ WPŁYWA AVIOMARIN.A W OGÓLE STARAMY SIĘ DŁUŻSZY WYJAZD PLANOWAĆ W NOCY TO DZIECKO ŚPI.
wyślij odpowiedź

Autor: marlena 06.10.2008 10:24  
Odp:choroba lokomocyjna
Dziękuję za wszystkie porady drogie mamy.Spróbuję małej zakleić pępuszek,bo tej metody jeszcze nie próbowałam.Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####   ####### 
  #   #    ##    #     #  #       
 #     #  # #          #  #       
 #     #    #     #####   ######  
 #     #    #    #              # 
  #   #     #    #        #     #