MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > 4-latek w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Wiola 12.10.2006 22:56  
4-latek w przedszkolu
Syn ma 4 lata.Od 3-tygodni chodzi do przedszkola.Zabieram go od razu po obiedzie, bo dłużej na razie nie chce zostawać.A ostatnio 3 razy pod rzad plakal przy obiedzie, bo chce byc w domku-tak mówi.Nie wiem co robic, bo nie chce go stresować i jka tak dalej bedzie to chyba zrezygnuje z przedszkola. Tłumacze mu ze nie musi jesc jak nie chce i że zaraz po obiedzie przyjde, ale to na nic.Dzis nie byl w przedszkolu, ale jutro chce go zaprowadzic i strasznie boje sie co bedzie. Prosze o rady. Z gory bardzo za nie dziekuje (:
3 października 2006
wyślij odpowiedź

Autor: Oziębła nauczycielka 12.10.2006 22:56  
Odp:4-latek w przedszkolu
Rada moja to nie dać ponosić się emocjom. Dzieci 4 letnie już doskonale akceptują warunki przedszkolne, a także rozstanie. Oczywiście lepiej być przy mamie i będą jeszcze szukać sposobu aby pozostać w domu. Tu w przedszkolu muszą bowiem słuchać poleceń, są jednymi z wielu, muszą zabiegać o to aby inne dzieci je zaakceptowały. Oczywiście mama może te utrudnienia zdjąć z dziecka i nie pozwolić aby się posmuciło, albo wysiliło dla zdobycia odpowiedniej dla siebie pozycji w grupie. Może też osłaniać i wyręczać aż do dorosłości. Czy taka jest jednak rola mamy?

3 pa+dziernika 2006
wyślij odpowiedź

Autor: janetka 14.10.2006 01:20  
Odp:4-latek w przedszkolu
Wiola tak reaguje większość dzieci, co mogę Ci doradzić- daj maksymalne poczucie bezpieczeństawa swojemu dziecku ale nie odpuszczaj zasad. Przede wszystkim rozmawiaj z nim- musisz znać przyczynę niezadowolenia dziecka. Może pani krzyczy a on nie lubi krzyku, może dzieci mają kary których on nie zna, musisz z nim rozmawiać, zapytaj czemu nie podoba mu się to przedszkole. Dziecko ma prawo do wyrażania swoich emocji a ty jako matka jesteś dziś deską ratunku dla niego i tylko ty możesz się dowiedzieć jaka jest przyczyna. Jest z Tobą mocno związany i chce mieć Ciebie obok bo długo byłas pewnie obok niego ale teraz przyszedł czas by dojrzewał.Rozumiem Ciebie i twoje dziecko (mam kilka lat psychilogii za sobą)- i Tobie i jemu jest ciężko jesli masz ochote i potrzebe to podaje moj adres meilowy izabellak1@wp.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa Czechowska 27.01.2009 19:11  
4 latek
ja mam rowniez probel, niewiem czy zaniesc na sile dziecko do przedszkloa czy czekac az dojrzeje samo?
wyślij odpowiedź

Autor: Doris 30.01.2009 17:21  
Płaczący maluch przed wyjściem do przedszkola
Mój 3,5 letni synek chodzi do przedszkola od września 2008 roku. Ciągle robi sceny rano, gdy ma iść, wejść do przedszkola. To jakis koszmar. Nie wiem co robić. Mówił mi czasem, że biją go dzieci. Rozmawiałam o tym z Panią przedszkolanką. Nie potwierdziła tego, jedynie jeden przypadek, gdy chłopiec ze starszaków go uderzył. Zraził się chyba. Zaprowadzam go na 8.oo. O tej godzinie grupy są złączone-maluchy są w sali średniaków. Myślę, że tutaj jest problem. Do godziny 9.00 dzieci są razem. Czy zmienić przedszkole?
wyślij odpowiedź

Autor: dorota kotarska 02.02.2009 06:15  
odpowiedz do p. Doris
Mozna sprobowac zmienic przedszkole, ale kto pani da pewnosc, ze w nowym przedszkolu dziecko nie bedzie narazone na agresje ze strony innych dzieci?
A moze prosze powiedziec synkowi, ze chlopiec ten zostal juz ukarany za niestosowne zachowanie. A nauczycielce prosze dac dwa cukierki, jeden bedzie dla pani synka a drugi dla niegrzecznego chlopca, ktory go uderzyl. Nauczycielka powinna przywolac do siebie pani synka i owiedziec, ze chlopiec (nazwijmy go Pawel)sam sie wstydzi dac tobie cukierek na zgode i przprosiny, dlatego poprosil mnie abym ci go wreczyla. Taka sama scenke odegra nauczycielka z Pawelkiem, Przywola go do siebie i powie, mam tu cukierka od Piotrusia ( takie imie dalam pani synkowi), Piotrus na znak, ze sie juz na ciebie nie gniewa daje ci cukierek, sam wstydzil sie to zrobic , wiec poprosil mnie.Zobaczy pani, ze od tej pory chlopcy zostana przyjaciolmi, i ten starszy chlopiec bedzie jego obronca w innych sporach.
Oczywiscie, nauczycielka musi chlopcow przywolac oddzielnie,
wyślij odpowiedź

Autor: katarzyna poscika 24.08.2009 23:42  
boje sie co bedzie we wrzesniu...
witam ,od wrzesnia wiec juz za tydzien moja 3-5 letnia coreczka idzie do przedszkila.ale boje sie ze bedzie strasznie to przezywac...a moze ja bardziej bede bo jak starszy syn pierwszy raz poszedl do szkoly to strasznie plakalam .a terz moja uwielbiana corcia idzie i co ja poczne bez niej pol dnia !!?zaplacze sie na smierc,bede tesknic....ale z drugiej strony nie moge jeej tego zrobic ,musi sie rozwijac i uczyc jesli tylko zaakceptuje nowe srodowisko.zastanawiam sie czy to czasem nie my rodzice robimy wieksze problemy niz nasze pociechy..:}
wyślij odpowiedź

Autor: Katarzyna Bijak 07.09.2009 10:27  
4 latek
Witam, o września moja 4-letnia córka zaczęła chodzić do przedszkola. Do tej pory była z nianią. Teraz przeżywa szok, jak ma iść do przedszkola płacze, mówi,że wstydzi się dzieci. Rozmaiłam z panią i faktycznie Wiktoria jak jest czas wolnych zabaw, siedzi na uboczu, pani mówi, że kilka razy próbowała ją zaangażować do zabawy ale ona nie chce. Siedzi sama na ławeczce lub przy stoliku i jest smutna. Chcemy jeszcze z mężem zachęcić ją w ten sposób, aby przychodzić po nią wcześniej i troszkę z nią pobawić się z dziećmi, aby poznała inne dzieci. Chcemy też zaprosić jedną z dziewczynek do domu, aby Wiktoria poznała ją lepiej i potem nie wstydziła się jej w przedszkolu.Na razie spróbujemy tego i mam nadzieję , że to coś pomoże. Jak widzę ją taką smutną i samą serce mi się kraje.
wyślij odpowiedź

Autor: wioletta przyborek 15.09.2009 18:32  
pomoc
Witam!dzis zaprowadziłam moją 4 letnią córkę Julię do przedszkola,siedziałam z nią dwie godziny po czym nadszedł czas rozstania,J ula wpadła w straszną histerię.Od urodzenia była ze mna w domu i jesteśmy bardzo zrzyte,zabrałam ja ze sobą do domu spowrotem !! jutro mamy spróbować raz drugi,jak to zrobic ktoś mi poradzi?
wyślij odpowiedź

Autor: wioletta przyborek 15.09.2009 18:36  
pomózcie
jeżeli by znalazł się ktoś kto ma receptę na mój problem podaje swój e-mejl wiolet@buziaczek.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Malwina Kozik 13.08.2013 10:54  
4 latek pierwszy raz w przeczkolu
Witam gdy moj syn mial 3 lata chodzil do przeczkola niecaly tydzien puzniej zrezygnowlismy doradzilam sie pediatry ktury sam stwierdzil ze skoro jest taka mozliwosc to zeby niedawac go na sile.Teraz syn ma 4 lata i na mysl o przeczkolu odrazu ma oczy pelne lez!Juz za 2 tyg czeka go ta nowa i jak dla niego przerazajaca sytuacja,niewiem czy sobie poradzi i jak na niego wplynie przeczkole mam wiele obaw
wyślij odpowiedź

Autor: Olga 13.08.2013 22:11  
Odp:4 latek pierwszy raz w przeczkolu
A on to WYCZUWA i się nakręca przeciw przedszkolu :( Proszę mu opowiadać,że pozna kolegów,nauczy się piosenek,wierszyków,będzie miał swój plecaczek ( i faktycznie kupić mu ten plecaczek z jego ulubionym bohaterem ). Czy będzie chodzić do tego samego,co wcześniej przedszkola/grupy ? Trzeba mu tłumaczyć,że:"Jesteś już dużym chłopcem,a takie duże dzieci chodzą do przedszkola :) Swoje obawy,proszę,ukrywać przed dzieckiem,bo jemu to na pewno NIE POMAGA !!! Będzie dobrze !!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Gocha 14.08.2013 09:04  
Współczuję dzieciom i nauczycielom.
Nic dziwnego, że większość opisywanych tu dziecięcych reakcji jest taka, skoro matki zachowują się histerycznie traktując przedszkole prawie jak karę. Jak dziecko ma się zaadoptować, skoro matki bardziej się boją przedszkola od dzieci, tym samym nie dając dzieciom żadnego oparcia w nowej sytuacji?
wyślij odpowiedź

Autor: KOZIOROZEC 15.08.2013 15:14  
ODP. Współczuję dzieciom i nauczycielom.
TAK TO PRAWDA MATKI BOJA SIE PRZEDSZKOLA I Z GÓRY ZAKŁADAJA ,ZE KAZDA NAUCZYCIELKA JEST DO NICZEGO.CZYŻBY ZAZDROSĆ O UCZUCIA.? PRZECIEŻ WIADOME JEST,ZE DZIECI UWIELBIAJA SWOJE PANIE.
wyślij odpowiedź

Autor: monia 21.08.2013 14:25  
Odp:ODP. Współczuję dzieciom i nauczycielom.
W zdrowej głowie to się wylęgnąć nie mogło.
wyślij odpowiedź

Autor: sylwia zielinska 03.09.2013 17:18  
sylka
witam moja corka ma 4 latka i nie chciala pojsc do przedszkola ale jak ja zaprowadzilam wczoraj byla zadowolona i zaczela plakac jak ja do domu zabieralam jak mowila nie pobawila sie jeszcze dzis tez byla w przedszkolu zaprowadzilam ja na 8 i zostawilam ... przed 13 po nia poszlam byla zadowolona .. tylko ja stres przeszlam w domu bo sie martwilam czy sobie poradzi a bylo ok jutro tez chce isc do przedszkola .. dziecku trzeba duzo tlumaczyc ..pozdrawia mamy:)
wyślij odpowiedź

Autor: Małgorzata 06.09.2013 11:03  
4 latka nie chce chodzic do przedszkola
Witam!
Mam bardzo duży problem ze swoją córeczka 4 lata i 8 miesięcy, otóż od września obowiązkowo poszła do szkolnego oddziału zerowego, pierwsze dwa dni były dobre ale teraz przeżywam koszmar, przed szkołą odgrywa mi takie sceny że sobie z nią nie radzę nie chce wejśc do szkoły w ogóle albo później do klasy, strasznie histeryzuje i na wszystko odpowiada nie nie nie nic nie chce, próbowałam już wielu sztuczek dużo rozmawiamy w domu o przedszkolu nawet się w nią bawimy jak juz zostanie w przedszkolu dalej jest już dobrze, co mam robic przecież na siłę jej nie zaniosę do klasy, przeżywam straszny dramat codziennie rano, POMOCY!!!
wyślij odpowiedź

Autor: zuza 06.10.2014 22:48  
Odp:4 latek pierwszy raz w przeczkolu
A Ty to wybierz się do szkoły, albo sięgnij po słownik, bo walisz byki, że szok. Ble
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #######   #####    #####  
 #     #  #        #     #  #     # 
       #  #        #        #     # 
  #####   ######   ######    ###### 
 #              #  #     #        # 
 #        #     #  #     #  #     #